Main Menu

Akne

Started by Bred, 06-03-2008, 14:23:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

galen

ne znam u kojem spislu trebam pojasniti tj dati neku statistiku......Adonis pojasni.....
drago mi je da ste ukapirali tj procitali o nus pojavama kod terapija, , kao i to da dermatolozi ¹araju po terapijama kako im dolaze predstavnici fabrika ili nauce nesto novo na seminarima a pitanje je koliko ih i posjeæuju....drago mi je da se ide prvo uraditi bris pa onda vidjeti terapija....
¾ao mi je ¹to vam ne mogu reæi kako ja lijeèim tj ¹to dajem da se pije, a ¹to se brani da se jede to je lak¹e reæi ali svaki pacijent je sluèaj za sebe pa tu ipak ima neke razlike....¹to se mazalica tièe, mo¾e se krenuti od najopbiènijeg doroslovca, pa do nekih jaèih, ponekad se mora staviti i taj antibiotik ali kortikosteroide ne stavljam,ne koristim kreme sa cinkom i talkom jer vi¹e ¹tete nego koriste....bar u mojoj praksi, mo¾da i ja grije¹im ili nemam dobar recept...dobri su i biljni losioni, plantoderm npr ili tinktura...
najbolja je ta ¹argarepa:-))))ali za¹to pitanje je i sa èim.....ne sa ¹pinatom:-))))on je koleginice za Popaja.....
to æe mo¾da znati Adonis... :a

joe13

U pubertetu,iako nisam imala veliki preoblem sa aknama(gotovo nikakav)mazala sam Doroslovac losion i stavljala Stepin puder.

pig_am_am

#47
:116:

a ja mislila posto popaj nije nikad imao akne....  :K
da mora da je zbog toga sto je pucao od folne kiseline  :>   :cvet


jupiiiiii sargarepa :~ pa sargarepa ima vitamin A (retinoid)...to smo ucili u skoli :add10:
jel sam dobila cvetic?  :~

galen

ma ti si prava sveznalica :cvet,

moze i krempita ako ih volis.... :a

Enea

vit A u conc vecj od 10% ima piling efekat...

galen

jeste, tacno je... :cvet ali zato uzmes manje vit a, bolje receno ne uzima se mozda nikako, zavisi....i to jos sa necim obavezno.... :~

zerocool

mene samo zanima da li ti kozmeticari koji gule lice sa kiselinama i to sa konc vecom od 30%, a iz kozmetologije smo ucili da to rade doktori, da li su to osobe koje su strucne, znaci dermatolozi ili kozmeticari, nije mala razlika a ni mali ulog.
jos sam ludih prica cula, plasi me nase zdravstvo. pa ako sam ja naucila da ureja u konc vecim od 8% leci ekcem, a to sam i dokazala, zasto dermatolozi prepisuju kortikosteroide, zar oni nisu u toku sa novim otkricima :hm
zivele akne, nekad je lepse kad nije savrseno, bar je zdravlje ocuvano :cvet

pig_am_am

pssst :1 ako vam galen ponudi krempitu,nemojte jesti...ja mislim da od toga hoce da izadje akna  :K

galen

hahahaha, koleginice to sa krempitama i aknama nije dokazano :cvet,mo¾da za kila¾u a vi se pla¹ite toga :lol:....
¹to se tièe ovoga ko lijeèi da li doktori dermatolozi ili kozmetièari...dermatolozi bi trebalo ali oni toliko usko razmi¹ljaju , strogo medicinski ....a kozmetièari-ma o tome prièato je glupo....glupe koko¹ke koje imaju kurs i novac da kupe aparate pa se prièa o njihovim uspjesima a o neuspjeima ne....inaèe po zakonu dermatolozi ne smiju da prave ljekove veæ samo da obavljaju preglede i pi¹u recepte jer nisu obuèeni da ih prave a nemaju ni uslove, veæ bi to trebali mi raditi u apotekama, a oni ih i prave i uzimaju novac ....ali kad oni kr¹e zakon to prolazi a kad mi ne¹to uradimo to je na sva zvona objavljeno...inaèe vama svima hvali dosta prakse koju mo¾ete steæi samo radom u apoteci ili nekoj ustanovi koja radi direktno sa pacijentima...to bi mogli da radite i ljeti a i tokom godine jer bi lak¹e povezali to ¹to uèite, a vidim da dosta znate....i da se interesujete.... :pljes:

Bred

Pazite, ja znam slucajeve gde su sami dermatolozi preporucivali ljudima da idu kod kozmeticara jer oni vise ne mogu da im pomognu
:face:
:wall:
:nonono:

galen

Brede , naveo si lijep primjer :pljes:
dermatolozi su znaci ljekari sa specijalizacijom ....
e ako oni neznaju .....a salju kod kozmeticara koji u vecini slucajeva imaju kurs :bljak:
morate se potruditi ako zaista hocete da naucite ovaj posao...
nema veze gdje cete raditi...u apoteci. kozmetici, fabrici, baviti naukom....
na raspolaganju sam vam...dobijete jos i krempite :cvet :~ :ziveli :K

kaja

Kozmeticar dolazi na red tek kada se lice smiri.Kozmeticar koji radi upaljeno lice ne zna sta radi.
To je vise kao nega,odrzavanje.
Sto se tice povezanosti hrane i bubuljca, kod mene ima veze - orasi = 1 bubulica 100% .
Zato S.O.S. benzoil peroksi(5%)gel i sutradan nema nista.
Treba se savetovati sa dermatolozima, ali i osluskivati svoj organizam :wink:

galen

eto jedan lijep primjer kako hrana utice :pljes:
i jedno lijepo razmisljanje :cvet

Bred

#58
QuoteNa upravo zatvorenom 5. meðunarodnom festivalu inovacija, znanja i stvarala¹tva Tesla Fest 2002. prezentovano je vi¹e od 500 eksponata iz razlièitih oblasti. Hemofarm Koncern je bio predstavljen sa osam radova od kojih su tri prvonagraðena. Prvu nagradu na Tesla Festu ( zlatna medalja sa likom Nikole Tesle ) dobio je rad pod nazivom Postupak stabilizacije individualnog supstrata za spektroskopsko otkrivanje tuberkuloze i nova dijagnostièka metoda autora dr Slobodan Petroviæ i M. Avarmov. Dr Slobodan Petroviæ, dobitnik specijalnog priznanja Udru¾enja pronalazaèa Rumunije koautor je i druga dva nagradjena rada - drugoplasiranog sa srebrnom medaljom Postupak za dobijanje preparata na bazi antibiotika klindamicina inkapsuliranog u lopisome za tretman mladalaèkih akni koji potpisuju i Spomenka Goliæ, Zorana Boltiæ, N. Nikoliæ, B. Bugarski i Ru¾ica Pavkov. Treæu nagradu (mala srebrna medalja sa likom Nikole Tesle) takoðe je dobio rad saradnika slu¾be istra¾ivanja Postupak za dobijanje preparata na bazi kombinacije bioaktivnih komponenti koje se koriste u tretmanu zrele ko¾e na èijem istra¾ivanju su pored dr Petroviæa radile Spomenka Goliæ i Ru¾ica Pavkov.
izvor: http://www.hemofarm.com/_Hemofarm/documents/hemopress/2002/hemopress_okt02.htm
treba da stoji lipozome.
inace, hemofarm je izbacio gel sa klindamicinom inkorporiranim u lipozome koji se zove Clindasome.
Inace glavna indikacija za klindmaicin jesu propion bacterije koje se smatraju izazivacima akni.

http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=543&highlight=na+korak+re%9Aenju+akni
obratiti paznju na postove autora goranai
:wink:

galen

to sa klindamicinom i gelom i liposomima nije lo¹e ali nije ne¹to posebno....odavno se koristi klindamicin a alkoholom kao solutia, ili gentamicin ili lincocin...ali to je sve lokalno kod slabijih problema , koji nisu previ¹e izra¾eni i mogu se tako tretirati, a tu ide i doroslovac ili bilo koji losion sliènog sastava...
opet vam ponavljam problemi sa aknama su unutra¹nje prirode....
inaèe gel mo¾ete i sami napraviti i staviti klindamicin...
:ziveli