Main Menu

Akne

Started by Bred, 06-03-2008, 14:23:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pereca

Super! Skoro da se sve povuklo. Spolja se vise ni ne vidi, nego ja osecam pod kozom jos malo.

galen

antibiotici su lose rijesenje za sve,
oni su dobri i lijepi jer vama to na oko izgleda lijepo ali niste rijesili zaista problem koji imate a to je zbog cega nastaju akne i sl. problemi.Kao drugo procitajte nus pojave koje pisu u tim ljekovima, i to UVIJEK radite prije nego li  i vi ili neko drugi treba da koristi taj lijek.Masti i kreme bilo da su od Vichija ili nekog drugog su samo privremeno rijesenje, npr kao kad imate rupu na zidu iz koje curi voda ili je zid zelen od neceg iznutra a vi mazete i mazete a problem je sa druge strane.....PODVLACIM ,  problem je u biohemiji a eto vam i ispitno pitanje:gdje?
ajde malo razmisljajte , mozda vam i pomognem....
ne zaboravite, farmacija je ogromna para i svaka fabrika se trudi da opstane na trzistu i zato izbacije non stop nove serije necega i sve se to reklamira a za to je potreban ogroman novac, a rijesenja su nekad vrlo jednostavna a to fabrikama ne odgovara....Ipak , vi ste farmaceuti , a ne doktori , buduci doduse , a to znaci da mi biohemiju bolje znamo.....Èekam Vas :ziveli

pig_am_am

jel ima veze sa metabolizmom ugljenih hidrata?
mora da ima  :K
ne jesti ono sto ce bakterija posle da pojede?  :K

nemojte mi reci da je ono -"nemoj jesti cokoladu", ocekujem nesto bum beng  :~

e bas ucim istoriju i galena  :lol: a onda dodje galen i natera me da iscitavam biohemiju  :>
kul,a?


p.s. ako sam glupa,ja se izvinjavam  :K

Bred

au, ovo kao neki kviz.
Ima veze sa testosteronom koji indukuje pojavu akni.
I sta cemo sa tim?
:wink: :hm

galen

hahaha,  bas ste me nasmijali sa galenom i istorijom :cvet
ima i nema veze sa ugljenim hidratima i testosteronom....ali kao prvo da li ste ucili ili sada ucite biohemiju.... :wall:ne bih da vas vrijedjam da ne znate nesto sti niste ni ucili....pa da me :batina...ipak nadam se da ste polagali farmacetsku ....i tu toga ima :plez..jesam Vas udavio, a :bljak:...da cujem gdje ste , tj na kojoj godini pa idemo dalje....nije fora da vam kazem....treba da naucite da razmisljate....a kada pocnete da radite i da kradete..... :a ideje naravno :ziveli

Enea

po chemu je ovaj post konstruktivniji od mog, koji je OH NARAVNO IZBRISAN?

philoserbiana

#36
evo ovako,ja sam na 4.godini i nisam polagala famaceutsku hemiju,a nisam ni medicinsku biohemiju koja je uzgred na petoj  :cvet
citala sam u knjizi jedne travarke da pojava akni delimicno ima veze sa poremecajem rada bubrega.ona savetuje piti po litru caja od koprive dnevno,rasporedjeno na ceo dan,gutljaj po gutljaj.a spolja mazati ujutu i uvece na vlazno lice melem od hrena i sirceta i ostaviti da deluje 10 minuta.uz to savetuje da se pije caj od korena maslacka...problem je sigurno hormonske prirode...posmatram to iz sledeceg ugla-kada zene imaju mesecno krvarenje tada obavezno se jave krupnije ili sitnije bubuljice koje znaju da budu bolne,a javljaju se po licu,ledjima,dekolteu...hormoni su sto posto...bilo bi lepo da nam GALEN bar malo pomogne da odgonetnemo ovo...da okoncamo misteriju i bar malo pomognemo ljudima koji imaju ozbiljnijih problema sa aknama...uzgrad,videla sam na tv neku reklamu za kremu koju je otkrio neki nas lekar i leci akne...ali samo Bog zna o cemu se radi  :hm

moja kuma,mladi farmaceut savetuje sledece:
PLANTODERM kolekcija-j.pancic
eucerin gel za ciscenje lica
sebamed pena za umivanje
avene krema sa retinoidim-kaze da je ovo najnoviji nacin lecenja akni,uz pomoc retinoida
vichy kozmetika :cvet

leluska

galen,pomagaj!
imam vulkan na èelu :help:

kaja

Evo ja iz saosecajnosti preporucujem benzoil peroksid 5% gel :wink:
Provereno gasi pozar :wink:

galen

tatravarka je dala dobar recept ali kod trava je problem sto treba biti dosledan i prvo spremiti caj na nacin na koji je preporuceno, a zatim piti kolicine koje su preporucene a one obicno nisu male....rezultati mogu biti super
problem jeste hormonske prirode tj citav metabolizam je poremecen sem hormonatj vecina ciklusa....ako ste uclili u svakom ciklusu nesti iy necega prelazi u nesto....da bi se to desilo mora postojati nesto sto se zove enzim ili koenzim....u svim tim ciklusima razni su enzimi....da bi enzim bio aktivan tj presao iz koenzima u aktivnu formu ili provitamin se pretvorio u vitamin opet nesto treba...to su obicno minerali...kad se u organizam koji pati od ovih problema unesu pravi vitamini i minerali aktiviraju se opet ti ciklusi i nema smetnji....ovako receno to izgleda jednostavno ali u stvari to su slozeni biohemijski procesi...zatim, vitamini i minerali su supstance koje se u organizmu normalno nalaze i potrebne su mu a npr produkt kozmetike vichy ili neke kreme tipa roacutan su strane organizmu i djeluju samo na nivou celija na poivrsini ali ne i na biohemiju u organizmu...ovo su vam inace najmoderniji pristupi u kozmetologiji i nutricionizmu ali sa tim se u vecini ne slazu ljekari jer im remetite njihovu pricu o klasicnim ljekovima a za biohemiju su oni inace glupi....u vecini , a cast izuzecima naravno....znaci....kad ucite biohemiju ona nije suhoparna nego svaki ciklus treba posmatrati kao jedno komplikovano tijelo koje je povezano sa drugim, trecim ,inim tijelom i to izgleda zamrseno , ali morate uci u srz toga da bi vam bilo jasnije....i da vidite sto gdje zbilja i kako djeluje a bez cega ne moze djelovati....
malo dug tekst ali....
znam , znam reci cete ajde galen ne s... i pitacete koji su to minerali i vitamini..ali to je klasicno prepisivanje.... :~

Adonis_Vernalis

galen, molim te potkrepi statistikom ono o cemu si pisao. Jeste to nauka koja od kupusa na jednoj i mlevenog mesa na drugoj pravi sarmu na trecoj strani, ali ipak... da gvirnem.

pig_am_am

Quote from: kaja on 21-04-2008, 14:55:00
Evo ja iz saosecajnosti preporucujem benzoil peroksid 5% gel :wink:
je druga linija odbrane  :~ ovo i ja preporucujem iz svog iskustva.
treca linija odbrane: retinoidi - koje ne bi trebalo da koriste zene u graviditetu [off] kao i sto ne bi smele DVE godine posle upotrebe da ostanu u drugom stanju [/off] ako se ja dobro secam tog predavanja  :>
treca linija odbrane su kortikosteroidi...kad bas nista ne pomogne.

kad razmislim ...galen je skroz u pravu...
nisam nesto puno putovala...ali nikada u nekoj sredini gde se jedu svi vitamini,na primer u nekom selu, nisam srela aknu na coveku  :>

...sad mi se jos vise zivi na selu...  :happy:

zerocool

ja nemam iskustva sa dermatolozima, ali zato ljudi oko mene imaju, pa evo
brat je isao kod lalosevica, to je onaj dekica kod pravnog, hvale ga neki, neki pak kude, li mom bratu je sklonio bubuljice, ali je pio antibiotike 3mes i mazao Zn suspenziju koja strasno isusuje.
moj drug je isao u kotodermu, oni rade sa kortikosteroidima, pa je drug na sucu izgledao kao sugav
a za dr ristic na novom beogradu, e pa oni daju kortikosteroide u vidu injekcija :nene:
ima tih dermatologa koliko hoces, sada svi nesto struzu lice sa vocnim kiselinama, a da li je to vredno cistog lica.
ja imam nekih drugih problema, pa cu da pristupim problemu kao farmaceut, znaci prvo uraditi bris, a to valjda moze u dzordza v, pa onda cu da smisljam terapiju.
za avalsku sam cula da je pregled 700din, bez uputa, moja drugarica je sad pod terapijom, pa cemo videti.
moj predlog je ici negde, ali ne uzimati nista bez provere

kaja

Ja sam isla u Dr.Ristic do pre 2 godine(vise nema raloga  :Bog )  i nikada nisam videla injekcije, niti sam cula u cekaonici da neko prima.
Moje 2 drugarice takodje su tamo isle.
To je mozda nesto novo,stvarno ne znam :pst
Zato ja i kazem da treba otici na nekoliko mesta jer ne prija svakom isto.
Ni ocekivanja nisu ista :wink:

pig_am_am

mozda galen hoce da nam kaze da kad neko dobije aknu - pojede sargarepu...:)
...ili spanac  :hmm