Main Menu

Akne

Started by Bred, 06-03-2008, 14:23:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

a sta ima orah? gde nam je profesor?  :happy:
znam da badem ima vitamin E...al orah mi je manje poznat [off] sramota...svuda ga ima oko mene, za razliku od badema [/off]  :>

ajd da krenem da razmisljam...

roznate celije zacepe koren dlake...loj koji luce lzlezde se nagomilava... bakterija Propionilbacterium acnes preradjuje loj i oslobadja masne kiseline...

ako je unistimo tim klindomicinom,opet nam ostaju te celije koje su zatvorile dlaku ...joj :bljak:

androgeni uzrokuju uvecanje lojnih zlezda i povecano lucenje loja... sprecimo to - opet ostaju one celije sto formiraju keratinski cep...

znaci - retinoidi... tj. sargarepa  :K

e,galen, stvarno ne znam na sta se jos deluje... tj. sta jos sprecava te roznate celije da se ruzno ponasaju sa dlakom  :>

a i nesto mi se vise ne ucestvuje u ovoj temi... :ninja:

ako mene neko pita, ja dobijem bubuljicu samo kad sam pod stresom  :ninja: i mogu da se nosim s tim, brzo prodje.dovoljan mi je taj benzoil peroksiod.

eto. znam da je jos nesto sto utice na proliferaciju ili sta vec tig celija...
ali da me ubijes ne znam sta  :>

mozda bi profesor mogao malcice da pomogne... rekla bih da je nesto iz njegove oblasti imam osecaj  :>)... a ja farmakognoziju nisam imala... steta  :ohwell:


nisam ja,galen, ucila medicinsku skolu u asklepionu...  :>   :cvet

galen

ma znam ja da nisi ucila medicinsku tamo.... :K
cuo sam da si bjezala sa casova na halkidiki :>
i na santorini :~
nije ni to lose....za te godine...ma naucices ti o ovome ....ima jos vremena... :cvet :wave:
ja sam mozda dao pretesku temu sorry :cvet

Enea

Galen, ako vam kazem da imam meshoviti tip koze... da li suva zona moze da bude od psorijaze?
Generalno kada sam nervozna ( imalo to veze sa hormonima ili ne ) koza mi se vishe isushi nego shto bukne neki bumbos...

galen

milim da ti to nije od psorijaze kako ka¾e¹, nego jesu hormoni....nemoj se sekirati :K
nadji nekog da te veseli :~
¹alim se...jeste mje¹oviti tip ali ovako na daljinu i bez malo op¹irnije prièe.. :wall:


:cvet

pig_am_am

galencicu, a jel kad neko koristi kortikosteroide i od toga mu se pojave dlake [off] ko mojoj drugarici na licu [/off]  :shock
jel on to moze prestankom koriscenja istih da vrati u normalno?

moja drugarica je isla u jednu apoteku i dali joj protiv akni - kortikosteroid.
nisu oni to rekli, nego mi se ona zalila na te nus pojave, pa sam sad ubedjena da je kortikosteroid...
sta da joj kazem.

ona ne da te kreme ni za zivu glavu, naravno, akne su joj u mnogo boljem stanju...

Enea

pigi ja znam da su jednoj od estrogena as pilulica pomenute opale.

ja lichno taj odnos prirodni, ne bih narushavala..

UFG

#66
Quote from: pig_am_am on 04-05-2008, 20:45:07
moja drugarica je isla u jednu apoteku i dali joj protiv akni - kortikosteroid.
nisu oni to rekli, nego mi se ona zalila na te nus pojave, pa sam sad ubedjena da je kortikosteroid...
sta da joj kazem.

ona ne da te kreme ni za zivu glavu, naravno, akne su joj u mnogo boljem stanju...


Кремице производи та апотека баш или?

pig_am_am

da,proizvodi bas ta apoteka... pisali smo o toj apoteci, ali moram da kazem da nije apoteka samo kriva - vec i ona koja dve godine nije isla na pregled nego je mazala noc i dan tu kremu...  :ohwell:

ja cu njoj lepo reci da ce da dobije kushingov sindrom, a ne samo dlaku.


hvala enea  :cvet

galen

koleginice drage,

kortikosteridi su vam jagore sto postoji, oni daku rezultat koji se prakticno odmah vidi ali ne vidite nus pojave...procitajte uputstva iz sinoderma, didermala, lokakortena ili neke sl. masti....ljekari ih rado pisu razblazene sa galsanom(to je podloga, indiferentna) cak i djeci ispod godinu dana...i to je za roditelje sveti lijek jer odmah problem prodje, aoni sacuvaju recept i opet ga koriste ako se prob;lem pojavi...cuvajte se toga :~

Enea

Quote from: galen on 06-05-2008, 07:47:56
ljekari ih rado pisu razblazene sa galsanom(to je podloga, indiferentna) cak i djeci ispod godinu dana...

Galsana seu Fambaza, ambifilna podloga, po dodatku ostalih komponenti moze da predje u U/V ili V/U krem :b7: :b7: :b7:

Ako Hydrociklin kao antiinflamator ima conc kort.ster. 2% do kojih conc ide u tim dermatofarmaceuticima za akne?

Galen, a Vi u vashoj laboratoriji pravite magistralne preparate?
Divine.


:b7:

zerocool

ja sam promenila nacin posmatranja svoga tela, pa tako ni lice, ni kosu ne gledam drugacije od bubrega, jetre.
sve je tu zbog necega i dobro je kad se organizam izbori sa svim tim toksinima i to izbaci vani.
ja imam puno mladeza i za sad se moj organizam dobro brani, ali mora da postoji uzrok za sve to.
zato, nema zaljenja na bubuljice i suvu kozu, nego se treba baciti na trazenje okidaca koji je to pokrenuo.
ja sam mozda otkrila nacin,ali vise kad potvrdim :wink:

pig_am_am

a sta ima u orahu? znala sam...zaboravila sam  :roll:

galen

Enea,

nemoj da te bune koncentracije....to je za nas farmaceute normalno...ljekari nisu nauceni da razmisljaju na taj nacin nego oni idu npr pola, pola, ili 1/4 +3/4 i misle da su dobili razblazenje koje je super neskodljivi a super efikasno....to je dobro ako znas da to neces koristi nego samo dan , dvaili npr. pet, ali ako se to ponovo nap[ise  za 5 dana , pa napravi pauza , pa ponovo za 5 dana , koji to ljekar i strucnjak zna da nece biti ne nuspojava samo nego da to i ne djeluje vise kako bi trebalo...onda oni predju na drugi kortikosteroid , pa treci...itd..to rade i kozmeticari samo ti ne kazu sto su stavili unutra... :K...
ja radim kreme u mojoj apoteci vec 13 godina...i inace je malo apoteka u CG koje imaju laboratoriju a pogotovo onih koje imaju svoje recepte i ideje...
Pig am am --u farmakognoziji a i na internetu imate sastav oraha....koliko se ja sjecam sa faxa... :Kne znam sto vas tacno interesuje... :cvet :~

Enea

Galen, radije bih potencirala do manje od 6x1o na 23.  :wink:

[nikad kraja studijama]:


galen

eneice,,,,

pusti stehiometriju i te brojke... :~i potenciranje...to u apoteci zaboravi i kod pravljenja preparata na ovaj nacin... :wall:
sto te jos zanima... :cvet