Main Menu

Akne

Started by Bred, 06-03-2008, 14:23:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enea

#75
mmmmm,
ako postoji homeopatski lek, da li postoji homeopatska med. kozmetika ili se vodi kao fito kozmetika?

ah, da... dobih odgovor...
na nama je da rotor stator miksere, planetarne, sigma i ostale upotrebimo za neshto novo!  :happy:

BK

Quote from: Enea on 07-05-2008, 11:53:05
mmmmm,
ako postoji homeopatski lek, da li postoji homeopatska med. kozmetika ili se vodi kao fito kozmetika?
Bila je da se kupi u onoj apoteci preko puta Pravnog fakulteta, ali je bila strasno skupa (mislim Nemacka kozmetika) nije bilo interesovanja tako da je nema vise

Enea

Quote from: BK on 07-05-2008, 12:12:32
Quote from: Enea on 07-05-2008, 11:53:05
mmmmm,
ako postoji homeopatski lek, da li postoji homeopatska med. kozmetika ili se vodi kao fito kozmetika?
Bila je da se kupi u onoj apoteci preko puta Pravnog fakulteta, ali je bila strasno skupa (mislim Nemacka kozmetika) nije bilo interesovanja tako da je nema vise

bicje, bicje  :wink:

galen

bogami ti enea opasno zvucis :Kizmislices nesto novo :~

Enea

:shy:[off] drzte mi fige!
josh da chujete da mi je zelja da sam kraj moraaaa..
pozdravite more =)[/off]

philoserbiana

mislim da se homeopatski lekovi prodaju u apoteci kod hotela Moskva...treba proveriti...lekovi su iz Nemacke...ima ozbiljnih lekara homeopata kod nas...odakle oni nabavljaju lekove  :hmm

pig_am_am

sta su to homeopatski lekovi?  :shy:

Enea

za neke sharena laza, za druge magija mocji :shy:

kaja

Sto se homeopatije tice, preparat se priprema bas za osobu licno.
Postoji kao neki intervju oko sat vremena i onda ti kao naprave LEK.
Jedino sto sam cula je da se radi sa minimalnim koncentracijama.
Ne poznajem nokoga ko je imao iskustva,samo sam nesto na TVu slusala.
U inostranstvu je jako popularno, kao i sve sto je alternativno :wink:

Bred

svinjo  :F

http://farmaceuti.com/tekstovi/?p=72
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12998.0.html
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,2695.0.html

Adonis_Vernalis

Quote from: kaja on 08-05-2008, 12:43:33
Sto se homeopatije tice, preparat se priprema bas za osobu licno.
Postoji kao neki intervju oko sat vremena i onda ti kao naprave LEK.
Jedino sto sam cula je da se radi sa minimalnim koncentracijama.
Ne poznajem nokoga ko je imao iskustva,samo sam nesto na TVu slusala.
U inostranstvu je jako popularno, kao i sve sto je alternativno :wink:

Homeopatija u Evropi nije alternativna, no zvanicna medicinska tehnika. Kao i akupunktura.

Nemam prakticnih, no samo teorijskih saznanja. Pitati Smrdu, ukoliko je jos uvek na Forumu...

Enea

Quote from: Adonis_Vernalis on 09-06-2008, 13:00:14

Homeopatija u Evropi nije alternativna, no zvanicna medicinska tehnika. Kao i akupunktura.


zakon iz 2004. god... nije nishta drugo nego prepev zakona EU, barem ja tako mislim..

kaja

Quote from: Adonis_Vernalis on 09-06-2008, 13:00:14
Quote from: kaja on 08-05-2008, 12:43:33
Sto se homeopatije tice, preparat se priprema bas za osobu licno.
Postoji kao neki intervju oko sat vremena i onda ti kao naprave LEK.
Jedino sto sam cula je da se radi sa minimalnim koncentracijama.
Ne poznajem nokoga ko je imao iskustva,samo sam nesto na TVu slusala.
U inostranstvu je jako popularno, kao i sve sto je alternativno :wink:

Homeopatija u Evropi nije alternativna, no zvanicna medicinska tehnika. Kao i akupunktura.

Nemam prakticnih, no samo teorijskih saznanja. Pitati Smrdu, ukoliko je jos uvek na Forumu...
Kada sam rekla alternativno, mislila sam na ne klasicnu medicinu .

zerocool

Ja znam da ova zena kod koje idemo na akupunkturu leci psorijazu i jos ozbiljnije stvari, a sto se akni tice, dzaba sve ako se ne jede voce i povrce, vec samo mesiste i slatkisi

Bred

Kako do lepe èiste ko¾e

Autor: Marko

Bubuljice se uvek pojavljuju u pogre¹nom trenutku, na najneverovatnijim mestima, skoro kod svakoga i u svakom starosnom dobu. Beèki struènjakinja za kozmetiku Helga Fijala-Haslberger daje najbolje savete za borbu protiv neèistoæe ko¾e.

Hormonski haos kod mladih koji izaziva bubuljice najèe¹æe se reguli¹e sa 20 godina. Meðutim, u mnogim sluèajevima su bubuljice i dalje prisutne kad se pojavljuju prve bore. ®ene izmeðu 30. i 40. godine èesto moraju da se izbore sa neèistoæama ko¾e. Pauza u uzimanju pilule i trudnoæa mogu da izmene sliku ko¾e i izazovu izbijanje bubuljica. Ono ¹to ne poma¾e kod bubuljica su ceðenje i pasta za zube. Kod pojave bubuljica ne bi trebalo èaèkati lice, jer pritom bakterije najèe¹æe dospeju u ko¾u i time problem sa infekcijom postake veæi. Ko ipak ne mo¾e da odustane od toga, neka se radije obrati profesionalcu.

Pasta za zube dodu¹e isu¹uje bubuljice, ali ne deluje protiv neèistoæe ko¾e, jer nema antibakterijsko dejstvo. Ona pre podstièe stvaranje bubuljica, jer zapu¹ava pore. Agresivna sredstva za èi¹æenje lica i alkoholni tonici za lice ko¾u ekstremno isu¹uju, time ona postaje samo rapava i perutava, ali se ne re¹ava problem bubuljica. Zato su idealni gelovi bez sapuna ili penasta sredstva za èi¹æenje koja se nanose ili spiraju mlakom vodom. Nakon pranja na lice treba naneti tonik, jer oslobaða ko¾u od suvi¹nog perutanja i ponovo stvara za¹titni sloj kiselina na ko¾i. Uz to, trebalo bi jednom do dva puta nedeljno naneti masku specijalno na neèistu ko¾u. Ona greje lice i tako otvara pore, pa se ko¾a èisti i bolje upija kreme za negu.

Prljava ko¾a je najèe¹æe osetljiva i na pogre¹nu negu reaguje odmah umno¾avanjem bubuljica. Masnoj ko¾i je potrebna matirajuæa nega koja je snabdeva sa dovoljno vla¾nosti. Kad se bubuljice pro¹ire po vechoj povrssini, onda je dostignut stadijum akni i tada mo¾e da pomogne samo dermatolog.

Kod podloge je va¾an pravilan izbor. Mogu se koristiti proizvodi koji su antibakterijski odnosno nekomedogeni. Veæina proizvoðaèa ima posebne podloge koje matiraju i sadr¾e samo malo ulja. Ove podloge najèe¹æe sadr¾e kompleks agensa od cinka, pantenola i bakra koji reguli¹e prodizvodnju loja i deluje protivupalno. Za one koji imaju problem sa bubuljicama va¾ni su i proizvodi koji pokrivaju, maskiraju tamnije crvenilo i deluju protivupalno. Antibakterijski puder koji matira ko¾u je savr¹ena zavr¹na ¹minka.

http://svetzdravlja.info/2007/09/05/kako-do-lepe-ciste-koze/