Rusija ukida vize za graðane Srbije

Started by Bred, 09-03-2008, 13:42:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: FoNet
Moskva -- Novosti pi¹u da ruski organi obavljaju potrebne procedure kako bi mogao da se potpi¹e meðudr¾avni dogovor o ukidanju viza.

Graðani Srbije æe uskoro moæi da putuju u Rusiju uz originalni poziv ili turistièki vauèer, pi¹u Veèernje novosti. "Rusija æe maksimalno olak¹ati uslove za ulazak u zemlju graðana Srbije", izjavio je Mihail Kaminjin, slu¾beni predstavnik Ministarstva spoljnih poslova Rusije. On je rekao da æe ukidanje viza uticati na razvoj tradicionalno prijateljskih odnosa izmeðu dve dr¾ave.

"Olak¹anjem viznog re¾ima ra¹iriæe se moguænost trgovinsko-ekonomske saradnje, nauènih, sportskih, omladinskih putovanja", rekao je Kaminjin.

Prema njegovim reèima, biæe ojaèane i kulturne i duhovne veze i olak¹ana komunikacija graðana Rusije i Srbije.

b92

_d.0.t_

jao bash su zlatni... da im poklonimo EPS za ovo...  :roll:

Bred

[off]cuti bre, ne daji im ideje[/off] :F :K

darusaz

Мени ова вест није уопште јасна. Нити чему то? Неко је на Б92 открио рупу на саксији и тенденциозно пласира такве вести, као и пре неки дан оног америчког аналитичара који каже како би ставаљање Србије на страну Русије било погубно по Србију. Али то је та Б92 русофобија.  :batina



А сада мало објективности и елаборирања. Наиме, Међудржавним Уговорима (МУ) између СФРЈ и СССР и то од:
26. 10. 1965.
03. 06. 1967.
31. 10. 1989.

прецириран је међусобни визни режим. De Jure режим који је на снази од ратификације 1990. године, може се окарактерисати као укидање виза за дипломатске, службене и обичне пасоше са клаузолом "пословно у", а De Facto, годинама уназад у Русију без визе могу путовати и носиоци обичних пасоша без клаузоле "пословно у", под условом да имају оригинал папир резервације хотелског смештаја или туристички ваучер. Већина хотела и агенција у Руској Федерацији за ову услугу узима 50 евра, колико иначе стаје и једнократна виза за Руску Федерацију ако се узима у Београду.  :wink:

Овакав визни режим важи између свих држава наследница бивше СФРЈ и Руске Федерације. На сличан начин регулисани су односи Републике Србије са другим чланицама ЗНД. Потпуно укидање виза имамо са Републиком Белорусијом од 1999. године (објавњено у службеном листу бр. MU-1/99).

Руски закони о кретању и боравку странаца на територији Руске федерације нису много узнапредовали од периода СССР. Осим за држављане ЗНД, носиоци путних исправа других држава у принципу морају да имају визу приликом уласка у Русију. Узевши у обзир и чињеницу да је добијање руске визе "врло стресно" и одузима пуно времена држављанима тзв. напредних земаља света, наш статус по овом питању је више него повлашћен!

Wlada

Надам се да ћу у скорије време посетити Русију, најлепшу земљу на свету.  :happy:

Adonis_Vernalis

Quote from: darusaz on 09-03-2008, 23:34:21
...Узевши у обзир и чињеницу да је добијање руске визе "врло стресно" и одузима пуно времена држављанима тзв. напредних земаља света,...

Ovo je vrhunski bezobrazluk. Drsko i licemerno. Ne tako davno, morao sam vikend u Budimpesti da preko turistickih agencija uplacujem e da bi dosao do nemacke ambasade. Stres cu im oprostiti, ali potroseno vreme necu, jer i moje vreme kosta.

Puno sam sveta video, ali Rusije skoro nista. Tacnije, iduci za Kinu - preleteo sam Rusiju, ali se to ne racuna.

Otici cu jednom u Rusiju. Hocu.

Wolf

Jeee! Daj sta das. Ako ne mozemo u EU, da idemo bar u Rusiju.
Bitno je da se putuje :igra:

pig_am_am

a sta jedan prosecan gradjanin srbije da radu u recimo moskvi - najskupljem gradu na svetu?
mislim,zalosno je otici u rusiju i ne videti sve.

ne razumem i nervira me to sto se "neki tamo" prepucavaju, a mi glodjemo kosku.

lepa je rusija,divna je. hvala joj i na vizama. al da cu da joj klicem - necu.



o,da...vidis ni za kubu ne trebaju vize...pa evo, svi putuju tamo na letovanje.

Enea

Quote from: Wolf on 10-03-2008, 13:12:18
Jeee! Daj sta das. Ako ne mozemo u EU, da idemo bar u Rusiju.
Bitno je da se putuje :igra:

[off]Aha, bez putnih isprava... Obzirom da pasosh istiche, a novi ne mogu da izvadim jer je neshto trulo u drzavi nashoj.[/off]
:*:

Bred

Quote from: Wolf on 10-03-2008, 13:12:18
Jeee! Daj sta das. Ako ne mozemo u EU, da idemo bar u Rusiju.
Bitno je da se putuje :igra:
i to putujes ako imas kinte.
:wink: :K

darusaz

#10
Quote from: Adonis_Vernalis on 10-03-2008, 12:39:51
Quote from: darusaz on 09-03-2008, 23:34:21
...Узевши у обзир и чињеницу да је добијање руске визе "врло стресно" и одузима пуно времена држављанима тзв. напредних земаља света,...

Ovo je vrhunski bezobrazluk. Drsko i licemerno. Ne tako davno, morao sam vikend u Budimpesti da preko turistickih agencija uplacujem e da bi dosao do nemacke ambasade. Stres cu im oprostiti, ali potroseno vreme necu, jer i moje vreme kosta.

Puno sam sveta video, ali Rusije skoro nista. Tacnije, iduci za Kinu - preleteo sam Rusiju, ali se to ne racuna.

Otici cu jednom u Rusiju. Hocu.


Ја сам само хтео рећи да држављани ЕУ, САД и Канаде стално кукају како је потребна велика папирологија за руску визу. И како им све то одузима много времена. И како су ти Руси баш лоши момци јер им траже визу.  :batina  :hmm Зато је на Западу највећи бизнис отворити агенцију која уместо апликанта одрађује све. На томе се "млате" паре.

У светлу свега тога, ми смо заиста дебело повлашћени везано са режимом уласка у Русију.

-
@Адмнистратори: спојите ово са претходним.

Ево како руска државна новинска агенција "илуструје" вест о томе да је Влада РС укинула визе држављанима Руске федерације.  :ziveli


Adonis_Vernalis

Quote from: pig_am_am on 10-03-2008, 13:58:45
a sta jedan prosecan gradjanin srbije da radu u recimo moskvi - najskupljem gradu na svetu?
mislim,zalosno je otici u rusiju i ne videti sve.

ne razumem i nervira me to sto se "neki tamo" prepucavaju, a mi glodjemo kosku.

lepa je rusija,divna je. hvala joj i na vizama. al da cu da joj klicem - necu.



o,da...vidis ni za kubu ne trebaju vize...pa evo, svi putuju tamo na letovanje.


Ja cu da letujem na Bajkalu. Ne treba mi viza, a mogu svojom omiljenom zeleznicom da se klackam bar nedelju dana dotle.

Wlada

Оф:
Да ли неко можда зна која су то совјетска кола могла да се крећу шинама Транссибирске железнице када би им се скинуле гуме (што је био главни адут овог аутомобила)?

Wolf


Adonis_Vernalis

Nije "volga". Ruske zeleznice su sirokotracne, sto ce reci da je razmak izmedju sina oko 220 cm, a "volga" nije toliko siroka.

No, kad smo vec u off-u, ostanimo jos malo: mozda ce neki citalac uspeti da odgovori na wladino pitanje po pregledanju ovog interesantnog sajta:

http://www.autosoviet.altervista.org/index3.htm