Problem oko upisa

Started by joa, 09-03-2008, 22:34:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

joa

Imam veliki problem.Pocela sam da spremam prijemni,i jedino sto bih zelela je da upisem vas fax.Ali,nemam drzavljanstvo,i ne mogu da upisem na budzet,a da se upisem kao strani drzavljanin i iskesiram 3000evra nemam.Trenutno imam izbeglicki status,i na drzavljanstvo cekam 2godine.Pisala sam zalbu MUP-U,ali do danasnjeg dana nista nije reseno.Skoro sam pisala molbu,i cekam odgovor od dekana.Inace,u Bg-u zivim vec 16godina,i cale mi ima drzavljanstvo...Zasto ja nemam pravo ne znam,ipak je ovo Srbija...Da li je neko imao slican problem?Stvarno ne znam sta da radim i kako da se ponasam,pa vas molim za savet...Unapred zahvalna!

Maslacak

Kad sam ja upisivala ovaj fakultet, imala sam izbeglièki status (izbeglica iz Sarajeva, 1992.), a ¾ivela sam u Beogradu tada veæ 11 godina.
Nisam imala dr¾avljanstvo, kao ni ti, a nisu ga imali ni moji roditelji.
I nisam bila nikakav stranac, i najnormalnije sam se kao i svi upisala na fakultet, na bud¾et, samo sam davala izbeglièku legitimaciju tamo gde je tra¾ena lièna karta.
:hmm
Jesi li ti sigurna da ne mo¾e¹ da se upi¹e¹ na bud¾et, odakle ti to?

joa

I ja sam iz Sarajeva i dosla sam u Bg `92.god...Cale je pre neki dan bio na faxu i razgovarao sa prodekanom za nastavu i rekli su mu da mogu da me puste na prijemni sa izbeglickom,ali do upisa da moraju stici papiri da sam drzavljanin...Rekli su mu da napisem molbu,i da ce dekan to razmotriti na prvom kolegijumu...Sta ce o toga biti ko zna,strasno me nerviraju te formalnosti...

Maslacak

Hahaha, ko zna, mo¾da bi to i meni rekli da sam se raspitivala...
meni nije ni palo na pamet da mo¾e biti problema, i nije ih ni bilo :K
Ne znam otkud to sad odjednom, eto, ja sam se upisala 2003., za dr¾avljanstvo tad jo¹ nisam ni predala, veæ tek negde 2004., dobila sam ga 2005...pritom me na faxu niko nikad za to nije ni¹ta pitao.

Moj ti je savet da se ba¹ ni¹ta ne brine¹  :cvet
Prijemni æe¹ moæi da pola¾e¹ u svakom sluèaju. Do upisa æe se to veæ re¹iti tom molbom, ako ti dr¾avljanstvo do tad ne stigne, sigurno :) To su ba¹ glupave formalnosti.


joa

Nadam se da ce se to srediti,i biti kako treba...hvala ti puno...cmokic

Maslacak

E, èisto da zna¹, ako ti sluèajno bude trebao neko na koga da se pozove¹, u fazonu: "A kako je ona mogla", slobodno me kontaktiraj :>

Wlada

Држава Србија финансира школовање не само држављана Србије, већ и свих Срба ма где живели.

joa

Pa izgleda da nije vise tako,ne verujem da bi ljudi sa fakulteta lagali...Ako nemas drzavljanstvo,upisujes bez prijemnog,ali se placa 3000evra...Videcemo sta ce mi odgovoriti dekan...

Bred

Da, stvari su se sigurno promenile u odnosu na 2003.god a i na faxu je druga uprava.
:wink:

Maslacak

Nema to veze sa upravom, mo¾e se raditi samo o zakonu.

Danas me je drugarica podsetila, najverovatnije je problem u tome ¹to veæ nekoliko godina izbeglièke legitimacije ne va¾e, tj. ne priznaju se uop¹te kao validan identifikacioni dokument ¹to znaèi da ne mo¾e¹ biti izbeglica vi¹e u Srbiji - ili si dr¾avljanin, ili si stranac.

Ali re¹iæe to uprava sigurno, pozitivno za tebe :wink:

jeckili_cg

a ljudi kako ce se tretirati kandidati iz crne gore?prosle godine su imali isti tretman kao djaci iz srbije,a ove godine na salteru za informacije nisu mogli da mi daju odgovor na ovo pitanje,da li je mozda neko nesto cuo o ovome?? :hmm
poz za jou i ja ti drzim palceve :~

Girl

Mislim da bi trebalo da se tretiraju kao strani drzavljani....
:hmm

Wlada

Као страни држављани (што је и реално) осим ако се не изјашњавају као Срби...

Girl

Bas me zanima, sta nekog cini Srbinom, ili svejedno - Madjarom, Rumunom,...?

Wlada

Па ваљда изјашњавање на попису грађана...  :hmm