Main Menu

srebrna voda

Started by daredevilboy, 10-03-2008, 22:32:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

daredevilboy

naidjoh sluchajno na vash forum
i prvo odradih registraciju i detaljno chitanje pravilnika :D

elem ovde sam zbog recimo problema
mlad sam relativno imam 23 godine
al imam goleme probleme sa desnima, slabe su osetljive, uvek upaljene i povlache se

probao sam milijardu stvari
perem zube redovno
koristim konac
neke spec chetkice i paste- izmedju ostalog neka medicinska italijanska sa alojom, paradontax, lacalut, senzodin itd.
gelove- probao ozosept, gingival c, sa propolisom, i neke jako skupe iz inostranstva sa hijaluronskom kiselinom i q10

i nishta
onda sam skoro od dosta ljudi saznao za tu srebrnu vodu
ne znam shta da mislim
no chuo sam da je ima u prodaji i u nekim apotekama pa me zanima shta vi mislite i da li je neko chuo za to
ne mislim da je chudotvorno i da ce mi se desni vratiti u normalu
treba kao da se ispiraju usta sa tim i onda rastvor ubija bakterije pa ce malo upala da se smiri
pa ako i to postignem bilo bi sjajno

napisah ogroman post kakve ni sam ne volim da chitam
ajd onda sad cu ovde stati
pa nastaviti kad se ukljuchite

hvala unapred

edit:
evo sajta koji sam nashao na srpskom
www.srebrnavoda.com
ima mnogo vishe sajtova na engleskom

Bred

Dobrodosli.

Prvo, znam da se dosta po srpskom netu ljudi raspituju o srebrnoj vodi.
Evo i nekih linkova gde mozete procitati iskustva i misljenja drugih ljudi.

http://www.elitesecurity.org/t128785
http://www.mycity.co.yu/Zdravlje/Srebrna-voda-i-pivski-kvasac.html

Linkova tema na kojima smo mi diskutovali su:
Parodontopatije (Parodontne bolesti) (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,3700.0.html)
Kako saèuvati zdrave zube (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,122.0.html)

Dakle, nisam kvalifikovan da uspostavljam dijagnozu/e ali bih rekao da verovatno i vi imate problem sa parodontozom.
Da li ste bili kod lekara/zubara?

daredevilboy

jesam bio kod komada vishe
i nishta nisam reshio
a napisao sam vec shta sam sve koristio
jednostavno se povlache nezaustavljivo
dobro da je makar neko odgovorio
na tren pomislih da sam pogreshio forum :D

e sad vezano za tu navodno chudotvornu vodu sam prochitao dosta na netu
al nigde ne videh neki atest o kvalitetu
neku studiju itd

a poshto sam chuo da je valjaju i po apotekama onda se setih da pitam vas

Bred

Ima, ima, zavisi samo kad ko vidi.
:wink:
Mi smo uglavnom studenti a mozemo sacekati jos da se javi neko eventualno ko radi u apoteci i kaze nam svoja iskustva.
:wink:

Enea

ja bez atesta nishta ne bih uzimala, samo je pitanje kako obichan chovek ili bilo koji drugi neobichan :K da zna da li ima atest ili ne

generalno josh pre pedesetak godina su ziva, srebro i ostali drugari izbacheni iz svih formulacija lekova.. to srebro bi bilo antiseptik.. a tebi treba nesto drugo..

moj predlog ti je da pitash zubara da ti zalije ta mesta gde su se povukli plombama ili da odesh na mini hirurgiju da ti skinu deo sluznice sa obraza i presade na desni..

a je li ti to genetski?

dosta si mlad..

Raymond

Zalivanje plombom nece pomoci, jer ce se u mehanicki stvoren prostor izmedju desni i plombe naci sloj vazduha...topao, podlozan ulasku cestica hrane; ma raj za bakterije  :K
No, s tim se nije saliti.

A zar zubari nisu imali odgovor  :hmm
Mada nisi nigde napisao da si se sa zubarima savetovao, ipak je usna duplja njihov reon odgovornosti  :K

Bred

Ne, napisao je da je bio.  :wink:
Quote from: daredevilboy on 11-03-2008, 23:04:48
jesam bio kod komada vishe
i nishta nisam reshio


daredevilboy

bio sam kod vishe zubara
na vma u domu zdravlja i 3 privatna dosta jaka i skupa

jeste genetski i to je vrlo chesto oboljenej protiv koga nema leka

a to sa presadjivanjem? gde si chuo/la za to
gde moze da se radi i jel mnogo para koshta?

Enea

#8
ne znam koliko koshta, ali mogu da pitam. pitacju.

zubar kod koga ja idem je skuplji u odnosu na ostale.

izmedju ostalog kazu da se to desava i zbog stresa, da je bolje na zubima nego negde drugde..

ako ti se desni nisu mnogo na svim zubima povukle moze i to zalivanje.

je li mozesh da mi sapnesh ime tog zubara sa VMA.. na private msg? Bash me zanima..

--
To sto si mi na pm odgovorio, to nije nikakav odgovor, ama nikakav pogotovo ne ako  si na vezu ishao kod zubara.
Dalje, nema shanse da su te VRHUNSKI STRUCHNJACI tek tako oduvali..
TI STO RADE NA VMA, TI IMAJU MILION I JEDNU OPCIJU RESENJA TVOG PROBLEMA I VEOMA SU ISKUSNI I PRIDE KREATIVNI.



Chudi me da je ADMIN linkovao teme bez direct linka.

Ajde sada i ti i admin lepo da nam kazete ZASTO BAS U OVAKOJ TEMI?!
I STA STE ONO HTELI DA NAM KAZETE?!

Bred

Probaj i sa Bapsi recepti (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12727.0.html)  :wink: :K
Si probao gengigel?
http://www.medis.si/lang/zdravila_srpski.htm#gengigel

Smrda

e evo i ja da se oglasim...
iz mog iskustva kod povlacenja desni nema mnogo pomnoci,to je genetika..i tako je kako je...
jedino,prevntivno,mozes da usporis proces...
koristeci meke cetkice,nikako da ne koristis konac za zube,jer retko ko zna da ga pravilno koristi,pa napravi jos vecu glupost,a sa druge strane konac samo jos vise pravi desni osetljivima..
a sto se presadjivanja tice...to je bas mac sa dve ostrice,jer zavisi od kompatibilnosti tkiva...ali mozes da se raspitas na stomatoloskom faxu(tamo znam da rade) za to,ukoliko je situacija ozbiljna
e sad mi nije jasno,odakle ti srebrna voda pade na pamet..ja koliko znam ona ima antibakterijsko dejstvo,ali prvi put cujem da se primenjuje kod paradentoze.
Moj ti je savet da nadjes dobrog paradontologa i sa njim se posavetujes
p.s.jesi li probao da koristis gel GENGIGEL hijaluric acid,znam da je naisao na jako dobar prijem kod korisnika kao pomocno sredtvo.
ali,zapamti,nista bez paradontologa(ne bilo kog zubara)!

daredevilboy

#11
enea nisu mnogo pomogli jer je to genetski i nema mnogo pomotji zasad
a jako mi smeta pa bih pokushao sve shto mi je u motji
ne razumem shta si htela da kazhesh ovom izmenom, zvuchi malko nepovezano i besno

koristim trenutno gengigel u gel varijanti i pastu za zube paradontax i neku sa alojom od esi italia firme
nije bash sjajno al to su najskuplja pa cenim valjda i najoptimalnija reshenja

--
@smrda:
napisao sam gore shta korsitim trenutno i gengigel isto

a od lekara trenutno idem na kontrole privatno kod jedne zene sa dobrim iskustvom koja mi od ostalih najvise uliva poverenje i ona prati i chisti svako malo kamenac
i idem jednom u mesec dana na kontrole kod paradentologa na vmc

za srebrnu vodu sasvim sluchajno sam chuo i video u nekoj broshuri kao da valja dosta i za paradentopatiju i upaljene desni
a obzirom da srebro ubija bakterije jer je pre korishtjeno u lekovima kao antibiotik
ima nekog smisla- shatro da pobije bakterije u ustima ukoliko je ta srebrna voda delotvorna uopshte

Maslacak

Srebrna voda jese dosta dobar aniseptik, blag, za sluznice.
I to je ok za UPALJENE desni.
Ali parodontopatija nije bakterijska upala. Koliko sam ja upoznata  :hmm
Osim toga, mislim da sigurno neka tih stvari koje si koristio sadr¾i i antibakterisjka sredstva (MISLIM, nisam sigurna), tako da efekat ne mo¾e biti mnogo drugaèiji.

daredevilboy

paradentopatija je povlachenje desni a bakterije je potpomazhu kad vetj nastane

Bred

Tema za zubni kamenac (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=989.0) :wink: