Pretuèeni Srbi kod Ogulina u Hrvatskoj

Started by Bred, 17-03-2008, 12:57:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: A. ®. A. |

BEOGRAD - Grupa huligana napala je i pretukla juèe oko èetiri sata petoricu momaka iz Srbije, koji su spavali u automobilu novosadske registracije, u odmarali¹tu „Dobra“ na autoputu Split - Zagreb, u blizini Ogulina.

Napadaèi su lak¹e povredili Antuna Podnara (46) i Neboj¹u Jestroviæa (34), dok su njihovi drugovi Milo¹ Radimiloviæ (30), Dejan Sparoviæ (33) i Tomislav Kne¾eviæ (32) pro¹li bez povreda.
Kako saznajemo, maskirani napadaèi, njih desetorica, u tri automobila dovezli su se do benzinske pumpe „Tifon“, na pravcu ka Zagrebu, i napali Srbe koji su dremali u automobilu. Izvukli su ih iz automobila i udarali i ¹utirali. To im, meðutim, nije bilo dovoljno pa su ¹utirali i o¹tetili i automobil.
Nakon toga su pobegli, a lak¹e povreðeni dr¾avljani Srbije o napadu su obavestili policiju u Ogulinu. Hrvatska policija traga za napadaèima. Njihovi povreðeni drugovi, nakon davanja izjave policajcima, krenuli su ka Srbiji. Policajcima su isprièali da ne znaju ko bi ih i zbog èega napao, jer tokom boravka u Hrvatskoj nisu bili u sukobu ni sa kim. Hrvatska policija traga za napadaèima, a pretpostavlja se da su vandali pratili automobil iz Srbije i èekali pogodan momenat da mladiæi stanu da se odmore i pretukli ih.

blic.
--
:nonono:

lijepa bosanka

Ma,de lažu novinari... kakvi to..tamo su Srbi dobrodošli...ali za  :*: ili  :batina

opsovala bi sada najgore!!! :djavo uf!!!

A bili su kod granice...K-K-O-V...

Darker

#2
Èek, to be¹e ona SRPSKA granica, ogulin, karlobag itd.? :siza:

Da ih tu¾imo za povredu integriteta i suvereniteta? Ili, ako to ne uspe, da ©e¹elj pi¹e novu knjigu:
"Naru¹avanje velikosrpske granice, ili kako su Hrvatske pièke naru¹ili integritet i teritorijalni suverenitet Velikog vojvodstva Srbije, dok usta¹ka kurva Nata¹a Kandiæ likuje"
?

:116:

P.S. Ili da "idemo da koljemo na¹u usta¹ku braæu", by Vojislav ©e¹elj?

Roben

#3
Quote from: Darker on 17-03-2008, 22:00:14
Èek, to be¹e ona SRPSKA granica, ogulin, karlobag itd.? :siza:

Da ih tu¾imo za povredu integriteta i suvereniteta? Ili, ako to ne uspe, da ©e¹elj pi¹e novu knjigu:
"Naru¹avanje velikosrpske granice, ili kako su Hrvatske pièke naru¹ili integritet i teritorijalni suverenitet Velikog vojvodstva Srbije, dok usta¹ka kurva Nata¹a Kandiæ likuje"
?

:116:

P.S. Ili da "idemo da koljemo na¹u usta¹ku braæu", by Vojislav ©e¹elj?




:hmm

da su srbi prebili hrvate drugacije bi komentarisao
ali ovako ti je smesno  :wall:

Darker

To nije moj komentar dogaðaja, to je moj komentar LB-inog posta :wink:

Na dogaðaj nemam komentar, ako ba¹ hoæe¹ tim putem, da li bi iko to pomenuo da je 5 Hrvata prebilo 5 Hrvata, a recimo, simpatizeri su rivalskih klubova?

To su ludaci, pa su ludaci, u svakoj zemlji nacional-fa¹ista koliko hoæe¹ :wink:

Bred

Naravno da ne bi bilo isto, odmah bi nam uveli sankcije a mozda nas i bomardovali da je bilo obratno [da su Srbi prebili Hrvate].
:wink:
:nonono:

shumshi

Izvini, a ko je prebio Darka Rundeka u centru Beograda? I jesu li nam uveli sankcije  :hmm

Bila sam pre neki dan tamo preko granice...pricala sa ljudima...imaju razlicita iskustva...bilo je i ljubaznih ljudi, ali i onih koji su ih maltretirali u Beogradu. Ista prica i kada nasi odu tamo...

Kao sto kaze Darker, ludaka ima svuda...

pa izgleda i na ovom forumu...   :ball2:

Bred

Ne znam sta znaci ta zadnja konstatacija?
:nonono:
Opet kad bi zbrojali sve incidente u poslednjih godinu-dve pretpostavljam da bi vise bilo incidenata od strane Hrvata.
:wink:
To ne ide na cast ni njima ni nama.
:wink:

shumshi

Pa eto, sada kazes da i kod nas postoje incidenti...a u prethodnom postu : da kada bi mi napravili incident, odmah bi nam uveli sankcije...

Ne branim ja nikoga, sva ta previranja na nacionalnoj osnovi su totalna glupost po meni...

samo budimo realni...

lijepa bosanka

Ma ¹ta ste zapjenili?! ja se na¹alila za granicu,ba¹ me podsjetilo  na ©e¹ka kada sam èula "Ogulin"..i u brzini zaboravih staviti  :K
daj se kontrolirajte!!!  :F

Èinjenica je da to nije prvi put u Hrvatskoj,èesto oni Srbe  :*:
Budimo iskreni,ali manje tih reakcija ima i u R.Srpskoj,a da ne prièam u Bg i Srbiji.. Ko jo¹ ovdje reaguje na HR tablice??
Jadnici toliko su iskompleksirani,da nemam rijeèi!!! :pst

Darker

Quote from: lijepa bosanka on 18-03-2008, 19:21:36
Ma ¹ta ste zapjenili?! ja se na¹alila za granicu,ba¹ me podsjetilo  na ©e¹ka kada sam èula "Ogulin"..i u brzini zaboravih staviti  :K
daj se kontrolirajte!!!  :F


Ja sam prihvatio ¹egu, bomo se kontrolirali, ne?

Evo da vidimo ¹ta ka¾e hrva¹ki veleposlanik, ne :K :

Какве су ваше информације о нападу на пет држављана Србије код Огулина?

Немам, заиста, информације, само површно знам о томе. Али тих напада је било и зна их бити и у Хрватској и у Србији. Пре десетак дана полупани су сви прозори на Хрватском дому у Сланкамену. Наша је политика била, и ту се у великој мери слажемо са нашим колегама из Министарства спољних послова Србије, да се што мање подиже тензија око таквих инцидената и да се они назову правим именом – криминал. Од рата је прошло тек десетак година, па чак и уз спорадичне инциденте, без обзира на њихову тежимо, можемо бити задовољни развојем односа. Погледајте колико српских туриста има на Јадрану, свако треће возило на аутопуту има српске таблице. Полиција треба да реагује и да казни починиоце кривичних дела, и то брзо и одлучно.

[објављено: 18/03/2008.] Politika

mima140186

Iz pouzdanih izvora znam da je bilo mnogo gore kod Ogulina nego sto pisu novine..

Cak su mogli da nastradaju i momci sa CG tablama, jedva su izbegli :batina

A bice jos gore kad Hrvatska sutra prizna nezavisno Kosovo

Darker

Gore za koga? Mi æemo njih vi¹e da mlatimo, ili oni nas? :hmm
:K

mima140186

Gore po ove na¹e momke.. Napadali su svaki auto iz Srbije i Crne Gore.
Ka¾u da su se jedva izvukli.
Stra¹no!

Èekaj tek sad da vidi¹ ¹ta æe biti, reko¹e da danas Hrvatska priznaje nezavisnost Kosova.
A pre pet dana Milo i Sanader izjavili da neæe ¾uriti sa priznavanjem nego æe da vide ¹ta ka¾e Evropska Unija.

Bred

Hm, da, mada su verovatno besni zbog paljenja hrvatske ambasade.
Ali nema opravdanja!
:nonono:
Hrvatska je kandidat za prijem u EU i ovakve stvari ne bi smele nikako da se desavaju :!
:wink: