poroðaj

Started by rodiæ, 31-03-2008, 08:48:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

moja kuma ceka bebu,godiste '82.
mnogo se radujem i jedva cekam da se igram sa tom bebom  :cvet
inace jos tri drugarice cekaju bebu.jupiiiiiiiii

rodiæ

normalno da boli i niko ne treba da se pla¹i bola.nije to problem.neko reèe da hoæe prirodno,da vidi svoju bebu kad se rodi.e ba¹ zato ¹to hoæu da vidim bebu kad se rodi,da je vidim ¾ivu i zdravu,zato se neæu poroditi prirodno.moja roðena sestra se tolko namuèila,da bez obzira koliko voli decu razmi¹lja da li æe uop¹te jo¹ dece da ima.tako su pro¹le sve ostale sestre,tetke,mama i baba.kod svake je bilo pitanje da li æe ostati one ¾ive ili bebe.nije problem bol,al kada do¾ivi¹ da se poraða¹ i prvih 15 sati nema reakcije na silne indukcije,pa u tom periodu izgubi¹ snagu,pa kad krene pravi poroðaj od 6 sati,a ti nema¹ snage vi¹e i ne mo¾e¹ da pomogne¹ svom detetu da izaðe i kad gleda¹ kako mu opada broj otkucaja srca i jo¹ se desi rotacija a doktori pobegnu jer ne znaju ¹ta da rade,a nema slobodne sale za carski rez,pa dete na kraju izaðe plavo i masiraju ga sa alkoholom,a ti ni¹ta nisi mogao uèiniti.i o nda se poraðaj prirodno.dobro,hvala Bogu na kraju je sve dobro,al za¹to da se traumira¹?da¹ 1000 evra i æao.al ko nema ovaku predispoziciju nek se poraða prirodno.

Maslacak

Naravno zaboga, da ko ima takve predispozicije, treba i MORA da iskoristi olak¹ice savremene medicine :>
To niko nije doveo u pitanje :happy:

anacid

Uvazavam sve poglede na ovu temu, jer svako treba da ima svoje misljenje sta zeli za sebe i svoju bebu. Ali,reci cu vam moje misljenje da je bolje poroditi se prirodnim putem, i mislim da je suvisno komentarisati o bolu za vreme porodjaja.Carski rez je klasicna operacija posle koje trudnica treba da se oporavlja,prima terapiju,jos ako spadate u grupu zena koje teze podnose anesteziju tesko cete podneti period oporavka kada trebate samo da mislite na bebu i dojenje,rana isto boli,ne znam da li znate koliko cesto se javljaju priraslice i endometrioza nakon takvih rezova.Naravno ima zena koje su carski rez prosle sto se kaze "kao od sale",ima i onih koje su to dosta tesko podnele..

CicaBg

Iz licnog iskustva, dvostrukog, savetujem prirodan porodjaj, uz prisustvo muza. Nezamenljivo iskustvo za oboje roditelja, provereno. Carski rez kad mora, OK, ali ovako  :nonono:... Prof radica Stepanovic, farmakologija, je na jednom predavanju pomenula, da se ona porodila carskim rezom, i da to ne preporucuje kao slobodan izbor.

Dalje, svim trudnicama od srca savetujem da idu na psiho-fizicke pripreme za porodjaj, organizuju ih i porodilista i domovi zdravlja. Verujte, odlicna stvar, jako puno korisnih informacija, kontakt sa drugim trudnicama, fantasticna priprema za taj finish.

I nemojte prerano praviti planove za to, imacete vremena 9 meseci trudnoce, a tada mozak, cini mi se, sasvim drugacije rezonuje nego pre :)... Priroda je cudo... :)

majce

dosle smo do porodjaja :wink:
mene zanimaju vasa iskustva sa ginekolozima i eventualno preporuka nekog prijatnog,da ne kazem dobrog ginekologa :lol2:

rodiæ

#21
e ovako i po meni je prisustvo mu¾a super i to ne treba da se naplaæuje.a ¹to se tièe ginekologa na studentskoj poliklinici,bolje je ne iæi tamo,jer mogu samo da ti odmognu.moja sestra je bila na poèetku trudnoæe pa joj je na poliklinici dr.Velkovska rekla"tu ni¹ta nije u redu idi kuæi,lezi jer æe da nastupi krvarenje".zamislite kako vas istraumiraju bez potrebe!odmah je oti¹la kod drugih doktora koji su rekli da je sve u redu,a to su dr.®i¾iæ i dr.Kadija,privatna ordinacija "DONNA"U Vi¹egradskoj.i tu je ostala do kraja i zahvaljujuæi njima sve je opet na kraju dobro pro¹lo.a èula sam da je dobra i ordinacija "Juri¹iæ" u Dimitrija Tucoviæa 28.a ¹to se tièe poliklinike vrlo lo¹im radom je ocenjen i dr.Obradoviæ,pa pazite gde æete da odete.a za¹to je u svim razvijenim zemljama praksa da se ¾ene poraðaju uz epidural,to je kod njih skroz normalno(kanada npr.) i za¹to to nije tako i kod nas?a ¹to se tièe ve¾bi pred poroðaj npr.to mojoj sestri(prièam sve ovo iz njenog iskustva,jer kao i da sam ja to sve pre¾ivela) u op¹te nije pomoglo,ali nemo¾e ¹koditi,t.j.nije vi¹ak.jer u tom trenutku se ne mo¾e¹ setiti ni primeniti ni¹ta ¹to si na ve¾bama nauèio.pozdrav!

Adonis_Vernalis

Quote from: rodiæ on 21-04-2008, 14:02:12
e ovako i po meni je prisustvo mu¾a super i to ne treba da se naplaæuje.a ¹to se tièe ginekologa na studentskoj poliklinici,bolje je ne iæi tamo,jer mogu samo da ti odmognu.moja sestra je bila na poèetku trudnoæe pa joj je na poliklinici dr.Velkovska rekla"tu ni¹ta nije u redu idi kuæi,lezi jer æe da nastupi krvarenje".zamislite kako vas istraumiraju bez potrebe!odmah je oti¹la kod drugih doktora koji su rekli da je sve u redu,a to su dr.®i¾iæ i dr.Kadija,privatna ordinacija "DONNA"U Vi¹egradskoj.i tu je ostala do kraja i zahvaljujuæi njima sve je opet na kraju dobro pro¹lo.a èula sam da je dobra i ordinacija "Juri¹iæ" u Dimitrija Tucoviæa 28.a ¹to se tièe poliklinike vrlo lo¹im radom je ocenjen i dr.Obradoviæ,pa pazite gde æete da odete.a za¹to je u svim razvijenim zemljama praksa da se ¾ene poraðaju uz epidural,to je kod njih skroz normalno(kanada npr.) i za¹to to nije tako i kod nas?a ¹to se tièe ve¾bi pred poroðaj npr.to mojoj sestri(prièam sve ovo iz njenog iskustva,jer kao i da sam ja to sve pre¾ivela) u op¹te nije pomoglo,ali nemo¾e ¹koditi,t.j.nije vi¹ak.jer u tom trenutku se ne mo¾e¹ setiti ni primeniti ni¹ta ¹to si na ve¾bama nauèio.pozdrav!

Nemojte se zezati. Svojevremeno, grdna njuska je utvrdila da je moj mali Lale genetska greska, a nije to bio...

Prof. Radunovic. alpha and omega...

Darker

Raðanje carskim rezom je kao odstranjivanje alien-a iz utrobe :siza:

Adonis_Vernalis

#24
Moze biti da je to jedini nacin da se vase dete ikako rodi, a da porodjaj ne ubije ni majku, ni dete.

Inace, Prof. Radunovic je rekao da je moje dete apsolutno zdravo i pravo, sto se docnije i obistinilo. Njegovo ime sam pomenuo u najpozitivnijem mogucem smislu. Ime osobe koja je mojega Laleta Tarnerovim sindromom krstila, necu ni pomenuti.

AnaCrvena

vidim da bi vecina zelela epidural...mene vise zastrasuje epidural nego porodjaj.znate svi sta je i gde je epiduralni prostor...i koliko i najmanja omashka moze biti 'skupa'...jos na biologiji nam je asistentkinja Lada nesto o tome govorila...ko mi garantuje da osobi koja epiduralni kateter plasira,bas u tom trenutku nece da zadrhti ruka-ma koliko iskusna i strucna ta osoba bila?

CicaBg

Quote from: rodiæ on 21-04-2008, 14:02:12
a ¹to se tièe ve¾bi pred poroðaj npr.to mojoj sestri(prièam sve ovo iz njenog iskustva,jer kao i da sam ja to sve pre¾ivela) u op¹te nije pomoglo,ali nemo¾e ¹koditi,t.j.nije vi¹ak.jer u tom trenutku se ne mo¾e¹ setiti ni primeniti ni¹ta ¹to si na ve¾bama nauèio.

Meni su vezbe mnoooogo pomogle, i bila sam potpuno koncentrisana... Mozda zato sto je muz bio sa mnom, pa sam se osecala sigurnije, ne znam... Osim toga, i on je isao na jedan cas priprema (to se savetuje ocevima koji zele da prisustvuju :)), samo da ga babice upute u faze porodjaja, kako da se ponasa (nije bas svakodnevna situacija sedeti pored vlastite zene koja se poradja  :shock) i sta moze da ocekuje, pa mi je u svakom trenutku pruzao punu podrsku...

Na poliklinici radi dr Aleksic, mislim da je vec neko vreme u Studenjaku, imam samo reci hvale za nju...

katarina

Profesore, niste rekli gde radi taj vas super doca? Dom zdravlja ili privatna? Ili oba, sto je najpozeljnija varijanta za pacijentkinje?
Cudo je kako se neke zene ponasaju kao da su one jedine u drugom stanju...nadam se da necu biti takva.
Ja sam cula za neke doktorke u Stud poliklinici da uopste ne rade redovne testove. Posto sam prilicno redovna kod lekara, naslusala sam se raznih prica, sta ginekolozi rade i ne rade,a neke i iskusila. Bila bih spremna sve da ucinim samo da sve prodje kako treba.

pereca

Dr Nebojsa Radunovic je nacelnik u Visegradskoj.
Ako mislimo na istog lekara, profesore  :hmm

Enea

[off]moja iskustva su takva, da uvek odem kod vishe razlichitih/nepovezanih lekara.. ne zato shto zelim da chujem samo dobro, nego da uvidim koliko im se i da li se uposhte nalazi i mishljenja razlikuju..[/off]

shta prvo urade sa tek rodjenom bebom nakon epiduralne?
:*: