''Srbija trajno mora da bude iskljuèena iz evropskog razvoja''

Started by endi, 11-04-2008, 13:40:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Masha

Dirigentu, dragi moj, a zar ne mislis da bismo mi to isto radili da smo u poziciji u kojoj je Amerika? Pa zar SFRJ svojevremno nije imala takav obrazac ponasanja? Moglo joj se. Sada se moze Americi. Ali, problem je sto mi nismo umeli da prepoznamo kad je nama prestalo da se moze. Mi nemamo vece neprijatelje nego sto smo sami sebi i da nas sad svi ostave na miru potamanili bismo se u rekordnom roku.

dirigent

Potpuno se slazem sa tobom Masho. To sto se nekom moze ne znaci da mi treba da gamizemo ko bube.

       Sfrj se moglo pa je odsvirala , i Americi se moze dok se moze  pa nek brine zasto joj se dolar rolja od nedelje do nedelje koliko nije za poslednjih 10 godina...
        nafta je 112 dolara po barelu a bila je 100 pre mesec i po.
       
       Mi mali smo navikli da trupnemo , ali kad veliki trupnu a njihovo vreme dolazi , nece moci da se opasulje gde su.

Masha

A zar nikome nije palo na pamet da bismo bili u, bar malo, boljoj poziciji sada da smo svojevremno umeli da prepoznamo da je prestalo da nam se moze? Za ovo gde smo sada treba traziti krivca mnogo unazad. Ali, mi se necemo pomeriti ni milimetar unapred ako se i dalje ponasamo kao da smo Bogom dani. Na moju veliku zalost, mi smo u poziciji da se spasava ono sto moze. Kad-tad ce to morati da se uradi. To je cena losih politickih poteza koji datiraju odavno.

wolfeitzckie

Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:54:34

       Sfrj se moglo pa je odsvirala , i Americi se moze dok se moze  pa nek brine zasto joj se dolar rolja od nedelje do nedelje koliko nije za poslednjih 10 godina...
        nafta je 112 dolara po barelu a bila je 100 pre mesec i po.
       
       Mi mali smo navikli da trupnemo , ali kad veliki trupnu a njihovo vreme dolazi , nece moci da se opasulje gde su.

Хахахаха, тек сад схватам вас националисте, ви бисте ни мање ни више него да "с'обалите" Сједињене државе, хахахахаха. Па зато ви са таквом надом гледате у "руског медведа који се буди". Е морам да признам, ово јесте врло прагматичан циљ.  :Bog

dirigent

`Mi` smo nacionalisti i to se bar zna sta je... Nama su primarni interesi na nivou drzave Srbije , a potom svi vidovi interesa koji iz toga proizilaze.

    Ja volim moje komsije , ali stvarno , ali razumite me moja zena i deca su mi ipak vazniji.

    A sta ste `vi`?

     Kosmoplite? Filantropi ? Mondijalisti? Utopisti?

     Do cega je vama stalo i kako definisete primarne interese?

     Prestajm a offtopicom nakon ovoga obecajem

     

wolfeitzckie

Pogresno je od svoje ljubavi prema svojoj zeni, deci, sumi, reci, polju (nastavi sam), to jest od svoje ljubavi prema svojoj otadzbini praviti politicke programe, kaciti bedzeve na odela, metati je na bilborde, a u stvari koristiti to za licnu promociju. To je u najmanju ruku politicki kic. Ljubav prema svojoj zemlji se podrazumeva, ako njoj bude lose i meni ce biti lose, to je jasno kao dan.

Uostalom, nisi ni dotakao smisao mog prethodnog posta, uhvatio si se za jednu rec, dakle uzecu da je bio potpuno ispravan...

lelemud

Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:54:34

To sto se nekom moze ne znaci da mi treba da gamizemo ko bube.


Obozavam ovu epiku u razmisljanjima "vas". Gamizati kao buba, priznajem da budi emocije. Bezmalo da zaplaces. Ali stani, zar nismo bese gamizali kada smo potpisali fakticko odvajanje Kosova '99 nakon rata koji su tvoji istomisljenici znali da ce izgubiti i svesno ga poceli. Zar nismo gamizali kada smo se, kao sto Wlada elokventno rece (u drugoj temi doduse) "тукли за корицу хлеба и кесицу млека, а у исто време смо тапшали шкорпиончиће и легионаре који су српске интересе бранили убијајући цивиле од понедељка до петка, а викендом лупали београдске сплавове..."

Doduse ovo nije kraj nejasnocama. Kazes:
Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:14:48

        Ako zacrtam sebi odredjen cilj i definisem ga kao svoj interes , a rukovodim se samo legitimnoscu sopstvenog egoizma i zadovoljenja svojih potreba , kakva god da je situacija na terenu , ja cu se prilagoditi , baviti se intrigama , dvostrukim igrama u svilenim rukavicama, ili  pak topuzom samo da cilj postignem. Po potrebi svi koji su protiv mene mogu mi biti i prijatelji ako ce posluziti krajnoj svrsi...

        Govori lepo, sa buzdovanom iza ledja -ko sto rece Ruzvelt...

        To su principi americke politike i oni ih redefinisu na svakih stotinjak godina...

       

Znaci, ti si definitivno za to da se mi ovako silni i pravedni moramo suprotstaviti dvostukim politickim igrama Amerike koje su iste kao politika svih mocnih drzava u istoriji, od Rimskog Cartstva preko ocinske nam Vizantija do "uspavanih medveda". Nema sta, pragmatican si covek.
Nisu nicije dvostruke igre, tajni planovi ili sta god krivi za ovo sto nam se desilo. Ma kakvi da su njima bili planovi, nasa glupost, zaludjenost i zatucanost nas je ovde dovela. Ali je to jako tesko prihvatiti. Mnogo je lakse kritikovati druge.

dirigent

Quote from: lelemud on 17-04-2008, 18:58:07
Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:54:34

To sto se nekom moze ne znaci da mi treba da gamizemo ko bube.


Obozavam ovu epiku u razmisljanjima "vas". Gamizati kao buba, priznajem da budi emocije. Bezmalo da zaplaces. Ali stani, zar nismo bese gamizali kada smo potpisali fakticko odvajanje Kosova '99 nakon rata koji su tvoji istomisljenici znali da ce izgubiti i svesno ga poceli. Zar nismo gamizali kada smo se, kao sto Wlada elokventno rece (u drugoj temi doduse) "тукли за корицу хлеба и кесицу млека, а у исто време смо тапшали шкорпиончиће и легионаре који су српске интересе бранили убијајући цивиле од понедељка до петка, а викендом лупали београдске сплавове..."

Doduse ovo nije kraj nejasnocama. Kazes:
Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:14:48

        Ako zacrtam sebi odredjen cilj i definisem ga kao svoj interes , a rukovodim se samo legitimnoscu sopstvenog egoizma i zadovoljenja svojih potreba , kakva god da je situacija na terenu , ja cu se prilagoditi , baviti se intrigama , dvostrukim igrama u svilenim rukavicama, ili  pak topuzom samo da cilj postignem. Po potrebi svi koji su protiv mene mogu mi biti i prijatelji ako ce posluziti krajnoj svrsi...

        Govori lepo, sa buzdovanom iza ledja -ko sto rece Ruzvelt...

        To su principi americke politike i oni ih redefinisu na svakih stotinjak godina...

      
Znaci, ti si definitivno za to da se mi ovako silni i pravedni moramo suprotstaviti dvostukim politickim igrama Amerike koje su iste kao politika svih mocnih drzava u istoriji, od Rimskog Cartstva preko ocinske nam Vizantija do "uspavanih medveda". Nema sta, pragmatican si covek.
Nisu nicije dvostruke igre, tajni planovi ili sta god krivi za ovo sto nam se desilo. Ma kakvi da su njima bili planovi, nasa glupost, zaludjenost i zatucanost nas je ovde dovela. Ali je to jako tesko prihvatiti. Mnogo je lakse kritikovati druge.

      Ja ne kritikujem Ameriku , bas naprotiv sam rekao da bih i ja na njihovom mestu vodio politiku oni vode.

      A sta uciniti kad im se nadjes na putu??

      Ne znam... Evo nekih ideja pa sam proceni kolika im je vrednost.

     U  jednoj raspravi o modernoj muzici cuveni sociolog kulture Teodor Adorno je postavio problem diskursa razumevanja poruke modernog umetnickog dela i prosecnog slusaoca u svetlu umetnicke ekspresije kao izraza bunta i razocarenja stvarnim zivotom.
      Nakon iscrpne analize je konstatovao da se jaz izmedju moderne umetnosti i slusaoca sve vise siri , te je sve manje konzumenata koji istu razumeju , a to otvara pitanje svrsishodnosti umetnickog dela kao takvog i kome je ono uopste namenjeno.

      Na `kraju umetnosti` konstatuje da je stvaranje radi `same stvari` koliko god naizgled besmislen cin , poslednja odbrana umetnosti , koja se sabira u kontemplaciji i ostvarenju pojedinca koji je stvara i uskog kruga ljudi koje dele iste afinitete.

      mozda je ovde odgovor...

     Nema odbrane protiv silnih , pa ipak i Lazar izjaha na Kosovo 1389.Mogao je sedeti u zamku i biti turski vazal i niko ne bi znao za njega danas...
     Tuci posledju ragu od batina , ali ce ona uvek do god moze ustati i pokusati da zivi .
      Treba se suprotsavljati kako god sili i aroganciji. Mozda zvuci otrcano , ali kad sebe mogu u ogledalo da pogledam onda mogu i druge prema tome ja se ko pomenuta buba sto gamize ne osecam.
       Uostalom da smo gamizali ko bube devedesetih , nastavili bisno i danas to da cinimo , no je bilo vere i odlucnosti da se krene napred.
        Konfucije je davno rekao cini sto mislis da je ispravno i ne nadaj se nicem kad je u pitanju nagrada.
        To je isto sto je gosppodin Adorno rekao . U trivijalnom svetu komercijalnih vrednosti ko zeli da stvara visoku umetnost treba da ostvari svoje ispunjenje kroz nju unutar sebe (nezavisno da li ce publika to razumeti).

        Prema tome mi moramo ciniti ono sto je ispravno `radi same stvari`, i putem svog usuda ici kao sto smo uvek isli. Nekad kroz bolje , nekad kroz losije periode. Samo tako mozemo sacuvati identitet ,a drugi put ce nas pretvoriti u kashu globalizma.
         Samo nam je jedna stvar nedostajala i jos uvek nedostaje, cak ni kad su nam je napisali ispred nosa - jos uvek nismo zreli za nju - SSSS.

         Zao mi je sto ne mogu da ponudim komercijalno materijalisticko statusno bolji odgovor , ali nemojte ocekivati to od jednog umetnika.
         

Masha

Dirigentu, i opet dodjemo do onoga da mi nismo nista bolji od te Amerike jer bismo se ponasali isto, kao sto nekada davno i jesmo, samo da nam okolnosti idu na ruku.
Ako bi ti vodio politiku kao sto je amricka sada, kada bi bio srpski Dzordz Bus, onda ti je darusaz dzabe aplaudirao.

dirigent

Ne bi ja vodio takvu politiku kao srpski Dzordz Bus, no kao Americki. Nisi me dobro razumela.

      Srbima ne prilici takva osionost i arogancija.

Darker

QuoteNema odbrane protiv silnih , pa ipak i Lazar izjaha na Kosovo 1389.Mogao je sedeti u zamku i biti turski vazal i niko ne bi znao za njega danas...
Sad malo potpuno neumetnièko-demokrtaski osvrt na gornje viðenje:
Mogao je da ostane u zamku sa svojom Micom, da postane Turski vazal, instrui¹e svoje potomke da èekaju pravi trenutak ako ga on ne saèuva (a saèuva i sve ostale tekovine srpstva, u svakom sluèaju bolje vazal(sluga) nego ROB, ¹to smo defakto bili), a time da koliko-toliko saèuva narednih 5 generacija (to je naravno metaforièno, Turci su nas pokorili ipak 100 god posle 1389.)
Samo primeni Milo¹evu(Obrenoviæ) taktiku. Ne raspravljam o morlano-etièkoj velièini Lazara, veæ o konkretnim potezima voðe naroda, koji nema pravo na emotivno mi¹ljenje ako njime mo¾e da ugrozi hiljade ljudi. Sa druge strane, ipak je tih 5 generacija malo va¾nije od ishrane njegovog ega i ostvarivanja njega kao vladara. Te bi, smatram, bilo mnogo bolje da njegovo ime NIKO danas ne zna, a da smo zauzvrat ¾iveli kao turski vazali 200 godina npr. nego 500 godina kao robovi. Mislim, ako ni¹ta-nerviraju me narodnjaci :cvet


Omiljeni film mi jeste Hrabro srce, ali mi je omiljeni crtaæ onaj sa Du¹kom Dugou¹kom - Ako ne mo¾e¹ da ih pobedi¹-pridru¾i im se!


Èitam danas grafit: 1389.-ne u EU!
Mo¾da su i nesvesno napisali samu su¹tinu: ili æemo u srednji vek(1389.) ili æemo u buduænost (EU). Oni predla¾u ono prvo. A mi imamo izbor. Na¾alost.

Masha

Vidi, dirigentu, ako se sa necim ne slazes, onda se ne slazes bilo gde i bilo kada, a ta selektivna slaganja odn. neslaganja spadaju pod ono sto se zove licemerje. Da, osionost i arogancija nam ne prilice, ali da smo jos malo pa stariji i od ameba, to stoji.

Masha

Quote from: dirigentUostalom da smo gamizali ko bube devedesetih , nastavili bisno i danas to da cinimo , no je bilo vere i odlucnosti da se krene napred.

A zasto si ti dirigentu devedestih godina obijao mitinge opozicije? I ok, krenuli smo napred i gde stigosmo krajem tih istih devedestih? Ti se jako dobro secas koliku zemlju mi imadosmo 1990. i isto tako se dobro secas sta nam je ostalo 1999. O kakvom kretanju napred ti pricas? Kakva odlucnost je u pitanju? Odlucnost da neko nahrani svoj ego? Toliko ljudi je poginulo, toliko toga poruseno i sravnjeno sa zemljom, ljudi ziveli jadno i bedno i zbog cega? Zbog toga da bismo na kraju dobili manje nego sto smo mogli da dobijemo da smo one koji su hteli da idu (odnosi se na pocetak devedestih) pustili i svako na svoju stranu. E, ovo poslednje bi se moglo nazvati odlucnost da se krene napred, a ono prvo odlucnost da svima pokazes kako si, je`te, dostojanstven. Ma ne, uopste se ne moze reci da Srbima ne prilici osionost.

P.S. Znam da je protivno pravilniku da stoji post do posta, a upucen od strane iste osobe. Zalim slucaj, ali vreme za uredjivanje poruke je isteklo.

Wlada

QuoteNakon iscrpne analize je konstatovao da se jaz izmedju moderne umetnosti i slusaoca sve vise siri , te je sve manje konzumenata koji istu razumeju , a to otvara pitanje svrsishodnosti umetnickog dela kao takvog i kome je ono uopste namenjeno

Уууу, па ово је Ничеово размишљање...Обожавам га.
Али његово решење је у рушењу постојећег уређења малтене свега, но добро...


QuoteSamo tako mozemo sacuvati identitet ,a drugi put ce nas pretvoriti u kashu globalizma
Супротстављање светском поретку је бесмислено...
Уосталом нећемо сачувати идентитет инатом према САД.
Инатили смо се деведесетих и шта смо постали?
Моје је мишљење најблаже речено: народ који је свој традиционални идентитет заменио за накарадно склепани, при чему је почео да сакупља само најгоре од најгорих.

Какав идентитет да сачувамо диригенте, буди искрен?
Гучу, која је настала пре 10 година?
Кладионицу и сплав као главну друштвено-социјалну институцију?
Караџића и Младића?
50% популације са основним образовањем и хиљаде неписмених?
Да сачувамо православље са манастирима и црквама који се напуне само када учитељице натерају децу за време екскурзија и евентуално Божић или Васкрс?
Да се сетимо Милутина Миланковића и Николе Тесле само када имамо реферат из географије или физике?
Да огроман број људи не зна да каже када смо се ослободили Турака?

Ми наш идентитет тек треба да пронађемо...због комуниста, Слободана и осталих смо сами заборавили какви су Срби народ.

А да браним од САД-а и колонизације: Легију, Тита, Караџића, Младића, Милошевића, Шемсу, Јашара, Џеја, Блек Пантерсе, Цецу, Аркана, Шешеља, Лидију Вукићевић и остале "глумце", разне ђенерале и команданте, политичаре и бизнисмене... Немам намеру.
То није наша Србија!
Док смо били Европа имали смо идентитет. Кад смо постали Балкан изгубили смо га.

Поента свега је: кад смо бранили идентитет изгубили смо га.
Сада оћемо још да бранимо, па да изгубимо и оно мало што је остало.

Али "У говнима пливање, право је уживање"... ЕЕЕ а тако сам готивио човека...

wolfeitzckie

QuoteU  jednoj raspravi o modernoj muzici cuveni sociolog kulture Teodor Adorno je postavio problem diskursa razumevanja poruke modernog umetnickog dela i prosecnog slusaoca u svetlu umetnicke ekspresije kao izraza bunta i razocarenja stvarnim zivotom.

:ninja: