Oglas narko-kartela na bilbordu

Started by Bred, 16-04-2008, 12:43:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

| Izvor: B92
Beograd -- Meksièka narko-organizacija Zetas postavila je bilbord na kome poruèuje da svako mo¾e da se zaposli kod njih kao diler droge.

Policija je uklonila bilbord sa pe¹aèke pasarele. Prema navodima zvaniènika, reè je o jednoj od najorganizovanijih grupa. "Neophodan si operativnoj grupi Zetas. Vojnik, ili biv¹i vojnik, svejedno, plata je dobra, dajemo i hranu, a i porodica æe imati koristi. Nemoj da trpi¹ eksploataciju i nemoj da bude¹ gladan. Mi ne dajemo ðubre za veèeru. ©aljivd¾ije, ne javljajte se!", pi¹e na bilbordu.

Oglas narko-kartela pojavio se na bilbordu u meksièkom gradu Novo Laredu, koji se nalazi na granici sa Teksasom.

Iako je policija uklonila bilbord, graðani su upla¹eni.

"Mi ne znamo vi¹e ko su dobri, a ko lo¹i momci. Ovo je mo¾da i lo¹a ¹ala, ali smo kao graðani upla¹eni, naroèito oni koji imaju decu. Mi smo zabrinuti zbog svega ovog i oèekujemo da se ne¹to preduzme povodom ovoga", rekla je upla¹ena stanovnica Novo Lareda.

Grupu Zetas osnovali su biv¹i vojnici meksièke vojske.

Ona se bavi ¹vercom heroina i marihuane na granici SAD i Meksika.

Vlasti imaju velikih problema jer se kriminalci ne uste¾u da ubiju svakog ko im zasmeta.

Ubice grupe Zetas pro¹le su vrhunsku vojnu obuku i smatraju se opasnim kriminalcima u severnom delu Meksika.

Grupa je èak uspela da pridobije podr¹ku siroma¹nih ljudi.