Ispiti i kolokvijumi 11. maja

Started by Bred, 06-05-2008, 14:44:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Nastavak sa naslovne...

Dekan Elektrotehnièkog fakulteta Miodrag Popoviæ objasnio je za B92 da fakultet nije imao izbora u odabiru datuma, jer je prinuðen da vikendom koristi prostorije drugih fakulteta.

On ka¾e da je fakultet u vreme predsednièkih izbora iza¹ao u susret studentima i pomerio ispite za sedam dana, ali da to u ovom sluèaju nije moguæe.

"Kada su raspisani parlamentarni izbopri, veæ je bio objavljen raspored ispita i brzo smo utvrdili da naredna dva vikenda studenti imaju druge obaveze, jer imaju neka studentska takmièenja, da one tamo nedelje ne mo¾emo dobiti sale od susednih fakulteta, tako da bi kolokvijum morali da pomeramo praktièno za mesec dana, èime bi se spojili sa junskim rokom, ¹to je besmisleno. Verujte da ni meni nije prijatno da dolazim u nedelju 11. u pet sati popodne da bi dræao èetvorosatni ispit. Mi to moramo“, rekao je Popoviæ.

Mi¹ljenja studenata o ovom pitanju su podeljenja.

Rektor Beogradskog univerziteta Branko Kovaèeviæ smatra da bi zbog preklapanja datuma ispita i izbora, fakulteti morali da omoguæe nove rokove za studente iz unutra¹njosti.

"Nisu samo ispiti nedeljom ,nego su ispiti u subotom, cela ova nedelja je kolokvijumska na veæini fakulteta, pola¾e se tokom èitave nedelje, i to je trebalo ne¹to uraditi. Prava adresa su fakulteti, dekani, i njihova nastavna veæa, naravno, i studenti imaju pravo da glasaju i treba im omoguæiti da glasaju. Moraju da idu preko svojih fakulteta, pa neka ponove i neki rok“, ka¾e rektor Kovaèeviæ.

Studenti Farmaceutskog fakulteta tvrde da su poku¹ali da sa svojim profesorima razgovaraju o ovom problemu, ali da su im oni na to rekli da se ¾ale novinarima.

Prema razlilièitimn procenama, oko 80 odsto studenata na beogradskom univerzitetu dolazi iz unutra¹njosti.

b92


ae nek se javi taj ko je otkucao b92 ovo za ispite  :K
salim se.
Najzanimljiviji je odgovor nasih profana.
:wink: :K

Cecilly

A kolokvijum iz Organske II u 19h niko ne spominje  :K

Bred

11.5 u 19h?!?!
Pa dobro, biracka mesta su otvorena od 8h[ili 7h??].
:K

Cecilly

Pa da, to je bio jedini slobodan termin...
A mi smo kolokvijum silno zeleli!  :K

Bred

PA ETO.
Sta je vaznije-glasanje ili kolokvijum?!?!?!
:wink: :K

jklljmn

Nije pitanje sta je vaznije :box :box!!!! Ovakvo preklapanje ne sme da se dogodi! :namcor

nigor022

Biracka mesta su otvorena do 20h... A sta ce ljudi iz unutrasnjosti?! Jedan ispit i kolokvijum pre podne, nesto posle podne... Meni nije problem da za dva sata glasam i odem kuci i vratim se za Bg, ali sta ce ljudi koji zive u Zajecaru, Kraljevu ili negde "malo dalje"?

Bred

#7
Ocigledno nista?
A koji to ispit ima treca godina?

Evo dokaza sta ti je moc medija
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,13823.0.html
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12967.msg213923.html#msg213923
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,13790.msg213913.html#msg213913

---
[youtube=425,350]t-C9aFlDm4c[/youtube]