Organska 2- pitanja i zadaci...

Started by Al-Jasmina, 21-08-2006, 12:48:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

zivanshe


zoe

Odgovor zasto kiselost barbiturne kiseline potice od C-H veze, lezi u tautomernom obliku kiseline. Naime O-H veza je polarnija od N-H, a plus moze se uociti i -R delovanje karbonilne grupe (ciju tautomeriju nismo pisali). Ovo je danas Vlada objasnio na konsultacijama, ali i svojevremeno na predavanjima...

sokobiv


zoe

test je bio sasvim ok. od gadnih stvari bilo je u jednoj grupi da se napise formula cefalosporina u drugoj penicilina i (u obe grupe) da se objasne osobine beta-laktamskog prstena :shock
takodje, u mojoj grupi je bilo i da se navede primer asimetricne sinteze II generacije (u grupi A, I generacija).

u svakom slucaju, nista van predavanja! sasvim korektno. i jos ako ste bili zaludni, kao sto ja nisam, da ucite formule lekica (zaboga, kakav sam ja to farmaceut :T), mogli ste sve i da uradite...

Coolgemini

Pa nisam bash nesto mnogo siguran u to da je test bash bio OK... :roll:...Vise je delovao kao neko izivljavanje na pracenje predavanja,nego na kapiranje neke osnovne sustine..I nije bash sve bilo na predavanjima :!..Dao je neke uvrnute secere(PSIHOZU) :>,a na predavanjima je samo koristio glukozu i eventualno manozu..Tako da znate da sledeci put obavezno obratite paznju na sve moguce formule monosaharida(obozava one koje nikada niste videli... :>)

Darker

www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=905.new#new

Ovde imate primerak testa za MB :angel:

sokobiv

Da li mi neko moze reci kako se radi 11. zadatak iz januarskog roka?

Al-Jasmina

Moras postovati 11 zadatak, ovako ljudi ne mogu pomoci i da zele,
jer su mnogi van toka sa testovima i polaganjem (polozili vec)

Coolgemini

QuoteDa li mi neko moze reci kako se radi 11. zadatak iz januarskog roka?
Sokobiv,ChemSketch u sake,pa na posao.. :K..salim se...Verovatno bi i drugi zeleli pomoc sto se tice tog pitanja,pa bi mozda bilo najbolje da se ceo zadatak sa odgovarajucom semom nekako pretoci u oblik posta :wink:

sokobiv

#39
Ne mogu da postavim zadatak jer mi javlja da je direktorijum pun.

Bred-sad je sredjeno, mozes slobodno da uploadujes

sokobiv

Predlozite reakcije za sledecu transformaciju:

Coolgemini

ChemSketch mi nije pri ruci,ali ti mogu dati neki predlog u pismenoj formi,pa ces se ti snaci.
1.Epimerizacija u prisustvu Py...alkoholna komponenta do aldehidne grupe menja konfiguraciju;
2.Zastita aldehidne grupe pomocu acetala;
3.selektivna oksidacija poslednje alkoholne komponente u aldehidnu grupu;
4.epimerizacija u prisustvu Py da bi se promenila konfiguracija susedne alkoholne komponente;
5.Wolh-kishnerova redukcija u prisustvu hidrazina u baznoj sredini-aldehidna se transformishe u metil grupu;
6.Hidroliza acetala;

Nadam se da ce ti pomoci :wink:

sokobiv


zoe

Искрено се надам да ће ова тема тј. форум о Органској хемији добити на квалитету, јер се на форум регистровао и проф. Владимир Савић. Професор ће посећивати форум онолико колико буде имао времена, и за то треба да имамо разумевања... А најбољи начин да га што више привучемо овде је да се постављају конструктивна питања која би унапредила разумевање органске хемије... Ко зна, можда једном тај испит престане да буде баук...

zivanshe

#44
kul.
onda profesor moze da nachne novu temu "pitajte profesora Savica". :)