Privatni Fakultet za Farmaciju u NS

Started by milantom, 21-05-2008, 22:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Ne, hvala Bogu, jos nam samo to fali ...

:wall: :dole: :namcor :*: .blah.

frckica-j

Ma da, i mislila sam da je tako. Definitivno smo najgori!
Ionako ima toliko ljudi koji dobiju stipendiju ili dom prije onih koji to zaslu¾e a tek sad! Ma u¾as! Nekad se samo pitam koliko je duboka ljudska prokletija? Beskrajno, izgleda.

Bred


Adonis_Vernalis

Dobra ili losa vest?

Privatni farmaceutski fakultet je jos pre nedelju dana dobio akreditaciju.

KaBoom

Svaka èast! Dovode profesore iz insotranstva, mislim da su neki iz Rusije, rade punom parom.

Dakle da sumiramo: Akreditovani su Beograd, Ni¹, privatni u NS. Nisam siguran da li je Kragujevac prijavljen za akreditaciju, koliko sam naèuo jeste. Neakreditovan, èak ni naznaka tome, je dr¾avni u NS. Toliko o tome.

nirre

cek,cek kaboom,tvoj faks nije akreditovan?

Bred

Pa nema zvanicne informacije ti da je Bg fakultet dobio akreditaciju, valjda jos nisu platili kintu ... :nonono:

KaBoom

Moguæe, ali sigurno da je podneta dokumentacija za akreditaciju i ja verujem da æe biti akreditovan. Mislim, ako BG nije akreditovan, onda kako Ni¹ i NS budu akreditovani?

Na¹ fakultet jedini jo¹ nije ni podneo dokumentaciju za akreditaciju, a od profesora koji su zadu¾eni za akreditaciju sam èuo (indirektno, ¹u¹ka se meðu studentima) da nema dokumentacije, ne ispunjavamo zahteve i uop¹te ne znaju kako da ga akredituju...

frckica-j

E ako vi ne ispunjavate uslove, ¹ta tek onda mi da ka¾emo?  :wall: a005

KaBoom

Ne znam na ¹ta si taèno mislila... Ako misli¹ na opremu, dobro to da, imamo svu aparuturu novu... I ako nemamo ba¹ sve, aseptiènu komoru recimo, mada treba da se otvori aseptièna prostorija, kako je dekan obeæao. O tom potom. Na¹ problem je ¹to nemamo kadar, odnosno nemamo profesore farmaceute, veæ doktore, hemièare, fizièare itd... I recimo da oko 50% profesora nije sa na¹eg fakulteta (raèunaju se profesori sa medicine, jer nam je on matièni ustvari, mi smo smer). Tu mi uop¹te nije jasno kako da nas akredituju bez ovih preduslova. Ili æe nabrzaka zaposliti neke profesore ili ¹ta æe uraditi... Videæemo. Znam da vreme za podno¹enje dokumentacije za akreditaciju istièe, a mi smo jo¹ daleko. Nismo jedini dodu¹e, ne znam ni kako æe zdravstvenu negu i defektologiju akreditovati. Za sada samo medicina i stomatologija ispunjavaju sve zahteve, koliko sam upoznat. Nama samo prièaju da uèimo, a da to prepustimo njima, ali studenti brinu. Treba se i zaposliti posle sa tom diplomom, ne samo zavr¹iti fakultet. Ipak je i ugled kako fakulteta, tako i studenata koji ga zavr¹e u pitanju. Ne bih da mi sutra negde ka¾u "ah ti si iz NS-a, vi ni¹ta ne valjate itd". Ja se nadam da æe ne¹to "izmajmunisati", da se tako izrazim.

frckica-j

Vi ste sjajni u NS! Mi, u BL, nemamo zasad NIJEDNU svoju prostoriju ni laboratoriju. Vje¾be radimo na drugim fakultetima: tehnologiji, poljoprivrednom i na medicini, mada mi jesmo odsjek pri medicinskom faksu, ali NI©TA nije nama prilagoðeno.  :wall:
Imamo samo jednog profesora koji je farmaceut, a sve struène "uvozimo" iz BG, a hemije isl. predaju sa ostalih fakulteta. Medicinske predmete uèimo kao medicinari, jedino nam je anatomija skraæena. Bolje da nije, jer je to uraðeno navrat-nanos pa kad dodje¹ na ispit i zabiberi ti pitanje za koje nikad nisi èuo ne zna¹ da li da se smije¹ ili plaèe¹. :wall: Doðe¹ na fiziologiju i vidi¹ Gajtona, i ka¾u "a kako vi to ne znate iz anatomije?"
O aparaturi da ne govorim. Negdje sam napisala da ne znam kako hromatogram izgleda jer mi ZAMI©LJAMO mnogo toga. Imamo pistile i tarionike. Bravo mi. :sarcasm:

Na ovo sam zapravo mislila:
Quote from: Bred on 10-09-2008, 14:18:37
Pa nema zvanicne informacije ti da je Bg fakultet dobio akreditaciju, valjda jos nisu platili kintu ... :nonono:

AnaCrvena

Iskreno,ne znam kakva je situacija u NS-u,ali imam drugaricu koja studira u Kragujevcu,i znam da su oni prosli akreditaciju jos u prvom krugu,kao odsek pri medicini...I stvarno su izmajmunisali-prava rec!U poslednjem trenutku nesto pregradjivali,budzili,'vamo-tamo...No,nebitno to-prostorije i te stvari,nego program!Bio je onaj fazon-predavanje u toku,kaze profa
"danas radimo to-i-to,ali cu ja,za svaki slucaj,da pripremim ovo sto pise u programu da treba da radimo,posto su tu chike iz komisije za akreditaciju!pa,ako banu na vrata,ja samo podignem ovo,spustim ono i sve po propisu"
I tako,kao akreditacija,da se srede stvari u obrazovnom sistemu,a ono samo na papiru... :dole:
Dakle,KaBoom,ako je oni dobise,i vi cete sigurno! :K2:

KaBoom

Nadam se. Ali mene vi¹e brine to, ¹to se kod nas ni¹ta, bar vidljivo, ne radi po tom pitanju. Znaèi KG je pregraðivao, bud¾io, verovatno doveo profesore farmaceute i ispunili zahteve akreditacije. Kod nas nema naznaka novih profesora i slièno. Mo¾da se ne¹to i radi po tom pitajnu, ali obièno se sve to èuje. Imali smo nekoliko sastanaka sa ¹efom katedre i dekanom, prodekanima, ja sam prisustvovao kao èlan studentske organizacije i obeæanja su pr¹tala na sve strane. Nakon pola godine nije bilo nikakvih rezultata. Kao da nema volje da se to uradi. Kao da ih je ba¹ briga.

Evo KG, Ni¹, privatni faks, svi su se potrudili, radili, bud¾ili, ¹ta god - ali su to izdejstvovali! Ja znam da nije cilj samo dovesti profesore dipl. farmaceute, a oni ni¹ta ne valjaju. Mo¾da je veæi kvalitet ovih profesora, sa drugih fakulteta, ja to ne sporim. Ali oèigledno se to mora ispuniti i od neèega krenuti. Ja verujem da bi farmaceut bolje obja¹njavao neke stvari, jer zna na ¹ta vi¹e da skrene pa¾nju, bitno za na¹u struku. Da su primeri upotrebe neke metode vezani konkretno za farmaciju, a ne tehnologiju ili ¹ta ja znam. Trude se ovi profesori, sve je to ok. Ali akreditacija nala¾e farmaceute... ©to je najgore, bilo je par ljudi koji su poznati nauènici iz oblasti farmacije kako u Srbiji, tako i u insostranstvu, ¾eleli su da doðu da rade BA© na farmaciju u NS. Odbijeni su, uz obrazlo¾enje, da su imali prosek studiranja ni¾i od 8,5... Isti ti su bez problema primljeni u Ni¹u! Znaèi, nekome su dobri, ali ne i za medicinski fakultet u NS... Opet napominjem, nisu to "neki tamo" profesori, veæ su poznati nauènici.

I tako, ima tu jako puno stvari, koje ne ¾elim da iznosim, jer æe post biti èitava knjiga. Ja se iskreno nadam da æe sve to biti u redu do kraja.

frckice, mislio sam da si se u prethodnom postu nadovezala na mene, jer je posle mog odgovora bilo ono "E ako vi ne ispunjavate uslove, ¹ta tek onda mi da ka¾emo?". Naravno, ako BG nije akreditovan, kao fakultet, sa katedrama, sopstvenim kadrom itd... Onda stvarno...

Pozdrav drage kolege.

pig_am_am

#88
"Profesori Fakulteta, koji dolaze kao struènjaci svoje bran¹e sa teritorije cele biv¹e Jugoslavije, najveæim delom su doktori farmaceutskih nauka, a zatim i doktori medicinskih, hemijskih, biohemijskih i biolo¹kih nauka, odnosno doktori nauka odreðenih humanistièkih nauka u sluèaju predmeta vezanih za Menad¾ment u farmaciji.
Takoðe, asistenti na struènim farmaceutskim predmetima na Fakultetu mahom su diplomirani farmaceuti, odnosno masteri farmacije." To je sve sto na sajtu pise o profesorima.

Mene najvise interesuje koliko ce biti priznat u svetu ovaj fakultet.

Svidja mi se jer mislim da studenti nece uciti Mokranjca (koji je dobar,ne kazem, ali ga neko vec jednom treba malo prepraviti,dopuniti...bar da ne pise "prosle godine -1951"), jer ima predmeta kao sto su forenzièka biohemija,bioterorizam,wellness farmacija... (sto ne znaci da mi se nas fakultet ne svidja i da ne bih volela da bude bolji od privatnog :a )
ali naravno da ne bih volela farmaceutski "megatrend"...to bi bila losa vest.
Volela bih da to bude fakultet koji ce biti za "da ne moras da ides u inostranstvo kad kod kuce imas" - to bi bila dobra vest. zar ne? :happy:

nirre

#89
Moram se sloziti sa frkicom oko onog kada predaju prof sa drugih fakulteta jer takva ista situacija i kod nas u pg.Nama dodje neki profa sa medicine,npr histologiju i ona predaje i predaje skoro kao za medicinu i kaze onda izvucite vi ono najbitnije( kao da ja znam sada sta je tu sve najbitnije) a onda ti na kolokvijum(ispit) zabiberi neka pitanja koja nadjes malim crnim slovima na kraju lekcije.Mislim,nema sta gore nego kada ti dodje profa sa drugog faxa na kojem je njegov predmet od 8 do 10 kredita pa krene da predaje na farmaciji gdje taj predmet ima od 2 do 4 kredita pa pravi od misa slona(kao sada nama mikrobiologija).
Kod nas na stomatologiji je npr fino sto biohemiju predaje stomatolog a ne biohemicar i ona onda tacno zna njih da usmjeri sta da uce i koliko tj sta ce im konkretno trebati a ne kao neki biohemicari pa te uce sitnice koje ajde sto ces odma zaboraviti nego ih nikad vise u zivotu cuti neces a od kojih ti zavisi ispit tj godina.