Letovi za Hrvatsku od jula

Started by Bred, 04-06-2008, 16:11:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Beograd -- Posle vi¹e od deset godina ponovo je uspostavljen vazdu¹ni saobraæaj izmeðu Srbije i Hrvatske. Prvi avion Jat Ervejza na liniji Beograd - Pula poleæe 3. jula.

U ovoj aviokompaniji najavljuju dva leta nedeljno na ovoj relaciji, do 31. jula. Iako Srbija i Hrvatska nemaju meðudr¾avni sporazum o avionskom saobraæaju, avioni lete na osnovu specijalnih dozvola.

Uskoro bi, kako B92 saznaje, i kompanija Kroacija erlajns mogla po istom principu da uvede letove za Srbiju.

"Mi smo u stalnom kontaktu sa ljudima iz Kroacija Erlajnsa, ta vrsta saradanje je moguæa, u planu je", potvrdio je komercijalni direktor JAT-a Vladimir Ognjenoviæ.

Graðani sa kojima je B92 razgovarao, uglavnom, smatraju da je uvoðenje letova ka Hrvatskoj dobra vest.

U turistièkim agencijama ka¾u da interesovanje za hrvatsko primorje, naroèito za Istru postoji, ali da se veæina graðana ipak na kraju odluèi za druge destinacije uglavnom zbog visokih cena.

darusaz

Ова вест је свежа, као нога у чарапама после 1 летњег дана. :)

Јат је имао чартере већ неколико година уназад за Пулу. И ова "вест" је само маркетинг у корист Јата. На исту фору ради и једна канадска туристичка агенција "747", коју држи наш "земљак". Тако сваког лета све наше новине објаве "ПОсле 15 година поново лет Београд-Торонто". Није шија него врат.
1. Лет је у авиону који није широкотрупни, самим тим неудобан је за тако дуг лет
2. Стаје се скоро 2 сата на ирском тлу, јер морају да га натанкују горивом
3. није редовна линија него чартер, и компанија "Sky Service" која даје авион у закуп тј. изнајмила га је за чартер ни не продаје карте, већ је све карте купио тај баја из "747" и он их продаје.

Enea

Quote from: darusaz on 04-06-2008, 16:36:40
Ова вест је свежа, као нога у чарапама после 1 летњег дана. :)



[off]poredjenje na zavidnom nivou[/off] :>

Al-Jasmina

ovaj sta god,  :shock

ali nadam se da cu moci da iskoristim taj let do Istre,
usteda je velika s obzirom da let do tamo traje kratko
a put dugoooo.

Lepota voznje uz more traje kratko
(npr. u dolasku
polukomirani u 5 izjutra ugledate more s brda iznad Rijeke,
obradujete se i onesvestite usled toga sto istrosite sav kiseonik koji je oko vas ostao  :)):

ili onako tugaljivi sto idete kuci s mora,
bacate pogled na ono VRLO malo pucine sto vidite,
i za aprox. pola sata vec je mrkli mrak
vi ste u toj istoj Rijeci oko 20h,
5 min se divite svetlima Opatije i Rijeke u mraku...
liche na fantasticnu ogrlicu,

bus stane u stanicu da pokupi ostatak putnika
i opet nista od lepote pejsaza)

a ostatak puta je smor pokusaja da se spava i beskrajnog mraka sa obe strane autoputa :trfr:

darusaz

Не надај се карти јефтинијој од 100 евра плус таксе. ;)

Al-Jasmina

 :cvet znam da je karta oko 130 eura
ali buduci da ja radim pa mi je samim tim svaki dan odmora bitan, ustedeti 2 dana puta je vredno razlike od oko 5o eura vise za avio u odnosu na prevoz autobusom :~

jos samo da saznam kad imam odmor  :lol: :lol: :lol:

Enea


Al-Jasmina

 :ohwell: Pu majku mu...
75 eura na 130 eura karte?
:hm
Hmmmmmmmm
:namcor

Enea

Quote from: Al-Jasmina on 06-06-2008, 19:46:24
:ohwell: Pu majku mu...
75 eura na 130 eura karte?
:hm
Hmmmmmmmm
:namcor

uzash, znam.. basom je oko 80-90e..

Ice

Najjeftinija povratna karta sa svim taksama je 140e, zvala sam da pitam... Busom je oko 80e-oko 6500 din.
Mislim da se za sada ipak vise isplati bus, posebno ako putuje vise vas koji su finansijski povezani (mislim ako sve ide iz istog dzepa)  :ohwell:

darusaz

Али ако је у питању чартер лет, онда те карте продају агенције или лица која су закупила седишта. Барем је тако логично по дефиницији чартера.

Al-Jasmina

 :cvet 140 eura nije tako lose ako idu 2 osobe
a jos ako idem sama :T bolje i to nego da se smorim u busu kraj neznanih junaka i junakinja  :lol: :lol: :lol:
(nisu svi tako losi, ali kad se potrefi neki smor...JOJ)



darusaz

 :OFF:
А сада назад на тему.  :K

Enea

Quote from: Al-Jasmina on 07-06-2008, 10:36:20
:cvet 140 eura nije tako lose ako idu 2 osobe
a jos ako idem sama :T bolje i to nego da se smorim u busu kraj neznanih junaka i junakinja  :lol: :lol: :lol:
(nisu svi tako losi, ali kad se potrefi neki smor...JOJ)

voz po klasama od 60-80e;
ja vise volim put vozom nego basom..
ako stvarno putujesh sama, mozesh sa nama..
bicju dobra, obecjavam da cju pustiti blizanca iz mene da se ponasha lol
al, stvarno.. [pm...] :cvet

Bred

Avionska karta do Banja Luke kosta 79e u jednom i 129e u oba smera SA SVIM TAKSAMA!
:wink: