Koje ime dati detetu

Started by Bred, 06-07-2008, 15:33:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

frckica-j

Volim ja na¹a stara imena, ali ova... Ajme!!!  :K2:

philoserbiana

rekoh da vratim temu na pravi put  :love:

Bred

Quote from: philoserbiana on 16-09-2008, 20:25:54
haralampije,a tepati mu hari  :ok:
spiridon,a tepati mu spira  :K2:
philo  :bljak:
ok je tradicija i sve to ali ovakva imena ... :face:
:dole:

frckica-j

Ja nisam ni za to, ali ni za ovo pomodarstvo, koje nam serviraju na¹e "zvijezde" koje hoæe po svaku cijenu da budu fansi. Atina, Sparta, Ju¾na Karolina ili Kasandra, Rozalinda isl. Blagi u¾as i strahota. ©ta fali na¹im imenima? (Dodu¹e, Haralampije je veæ pretjerano.)

philoserbiana

a sto?meni je bas simpaticno  :>:
bolje nego ema,ena,una,ela   :wink:
za harija sam se salila  :ok:
sta kazete na simeon,savatije,kalista,hristina sa"h"  :cvet

frckica-j

Saglasna sam sa ovim: Una, Ela, Ema isl. Zapadni uticaj.
Simeon mi se sviða, Hristina isto, Savatije ba¹ i ne.
Damjan, Luka, Pavle, Vuk, Du¹an, Marko,... Mo¾e.

mirror-girl

Meni se ipak Iskra bas dopada....
Ja volim kratka imena,ali za svoje dete,jednog dana prevrnucu sve samo da nadjemo neko koje nije cesto...ne volim pomodarstvo i furanje nekih glupih imidza...Samo svoja!

sunchica

divna zenska imena su,definitivno: nadja, draga, vida, goca, vanja, natasa... kratka a slatka :K2: :K2: :K2:

maYes

Quote from: sunchica on 17-09-2008, 20:30:59
divna zenska imena su,definitivno: nadja, draga, vida, goca, vanja, natasa... kratka a slatka :K2: :K2: :K2:

meni od svega toga samo vanja :)

mirror-girl

Ma Baklava je definitivno naj naj...mmm...bas mi se jede...

frckica-j

Vanja mo¾e da bude i mu¹ko ime. Kao ¹to Sa¹a mo¾e da bude ¾ensko.  :K2:

philoserbiana


frckica-j

Da Philo, vidim da si religiozna. Lijepa su to imena ali nekako nisu za svakodnevni ¾ivot sada¹njeg vremena. Nekada da. Za mona¹ka imena su lijep izbor, ali ba¹ da curicu tako zove¹... Ne znam. Previ¹e su mi ozbiljna. Ako me razumije¹ ¹ta ¾elim da ka¾em.

philoserbiana

ma,sve je u redu  :ok:
imam drugarice koje se tako zovu i nisu monahinje...meni su to bas lepa imena,ja tako volim...nema to veze sa religioznoscu,to je estetika  :K2:

frckica-j

Ok. Meni su ta imena asocijacija na na¹e srednjevjekovne kraljice i njihova imena kada su se zamona¹ile. Ne znam ba¹ nikog ko se danas tako zove od "obiènih" ljudi. Nemam ni¹ta protiv tih imena ali mi se ne uklapaju u sada¹nje vrijeme.
Mislim da ne grije¹im kada ka¾em da si prilièno religiozna. Èak mislim da je onaj hor koji si pomenula crkveni hor. Jesam li u pravu?