Blizanci crnac i belac

Started by Bred, 17-07-2008, 12:39:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Beograd -- Jedan braèni par iz Nemaèke dobio je blizance, ali deca nisu iste boje ko¾e. Naime, jedno dete ima belu, a drugo crnu put.

Majka ovih blizanaca potièe iz Gane, u severnoj Africi, dok je otac Nemac. Kada se rodilo jedno belo, a drugo crno dete, ni bolnièko osoblje u to nije moglo da poveruje, pa su svi zaposleni su odmah do¹li da vide bebe.

"Bolnièko osoblje je bilo vrlo iznenaðeno, a zamislite koliko smo tek mi", rekao je otac dece.

"Nisam mogla da poverujem. Stari su pet dana. I dalje pitam sebe da li su to zaista moja deca. Neverovatno je. I zahvalna sam Bogu da mi se to dogodilo. Èula sam prièe da se desi jedan sluèaj u milion. Zahvalna sam", prièa majka dvoje blizanaca.

Doktorka Brigit Veber kazala je da se takvi sluèajevi retko de¹avaju, ali da ova deca, roðena 11. jula, imaju istog oca.

"Nikada nisam videla ovako ne¹to. Za 20 godina rada videla sam mnogo poroðaja. Imamo izmeðu 1.500 i 2.000 poroðaja godi¹nje, ali do sada nikada nisam videla ovako ne¹to. I starije kolege ka¾u da ni oni nisu videli ni¹ta slièno", ka¾e doktorka Veber.

Ni profesori genetike ne porièu da se to retko de¹ava, ali ka¾u da uvek postoji moguænost za to, zavisno od toga kako se roditeljski geni meðusobno kombinuju kod svakog deteta posebno.

mirror-girl

E pa takav se slucaj desio i u mojoj porodici...Ja sam crnkasto dete a sestra belo....samo sto nismo toliko crne i bele i nismo blizanci...identicno za ne?? :):friend: