Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Smrda

a pa necu ja da izostanem.... :'( :/
nego vi zapocnete a ja dodjem na gotovo!!! :K :K :K
a ja dolazim od Ng...tako da ne vredi me cekati...mislim vredi..ali...kapiras.. :wink:

Maslacak

Pa da... svi bi da dodju na gotovo! :>
Zato ce klub da osnuju ljudi koji ili nisu sa fakulteta, ili nece da budu clanovi... al vole da se petljaju...i okupljaju iz svakakvih razloga :K
Ok, sta kazu ostali - da li cekamo smrdu tih mesec dana ili ne?

dyki

#197
Quote from: zoe on 08-12-2006, 10:03:59
Хоћу и ја у ту фото шетњу! Дуле ће да потврди какав сам мајстор за хватање занимљивих момената, је л да, је л да? :loptica

Potvrdjujem u potpunosti, Zoe je el verdadero mulitalento, we will be honored :)

Ja sam definitivno za to da ne izostavimo nikoga, tako da, sto se mene tice, mozemo da sacekamo Smrdu (ali se nadam da to nece biti prva i poslednja setnja :) )

Ovo je ipak manje-vise nezvanicno okupljanje, malo je interesovanja za pravu sekciju cini mi se... Ali ako napravite dobre fotografije, pa ih okacite negde u hol (cini mi se da imate neku veliku staklenu vitrinu ili me pamcenje vara, davno sam bio :) ) mislim da bi mogli da privucete jos ljudi (a mozda se i Maslacak zainteresuje, uzme neki SLR pa bude glavna tamo :) )

Inace, kad do toga dodje, mogu ja da ponesem i "obican" i digitalni aparat (i vi isto ako imate, cak i "idiote", sto raznovrsnije-to bolje) pa da probamo da slikamo istu sliku (ne bas svaku, naravno) iz bar dva razlicita aparata pa da vidimo razlike... To sam oduvek hteo da probam, koliko god da forsiram digitalce ipak vise volim stare :)

@Adonis dobra ideja za vreme fotografisanja, samo je sada problematicno ako bi hteli da uhvatimo zalazak (ili nesto vezano za njega) jer Sunce brzo odlazi zimi :) Inace, ima li neke preporuke za ISO filma (a i za sam film), dugo ga nisam kupovao? Znam da za ISO vazi sto manji-to bolji, da fotografija ne bi ispala "zrnasta", ali je teze slikati... Kakav bi dobar kompromis bio za sumrak/vece?

@Smrda ma ako volis fotografiju nemoj da ucis Photoshop (ili AfterEffect, dobar je isto) ima da ti uzme gomilu vremena :) Salim se, naravno, nije tesko, ako mozes negde tamo da ga nabavis probaj da se igras sa Filterima (lagano je za experimentisanje a i interesantno)

Smrda

dobra ideja to za hol i vitrine... :V
samo ako neko dozvoli  :hm
elem,...lepo sto me cekate...nemojte samo posle da me krivite ako se to pretvori u cekajuci Godoa :)
ali jedva cekam da se slikujemo... :loptica
@dyki...nece biti prva i poslednja...vec samo prva.... :)

Adonis_Vernalis

Quote from: dyki on 09-12-2006, 09:14:37
@Adonis dobra ideja za vreme fotografisanja, samo je sada problematicno ako bi hteli da uhvatimo zalazak (ili nesto vezano za njega) jer Sunce brzo odlazi zimi :) Inace, ima li neke preporuke za ISO filma (a i za sam film), dugo ga nisam kupovao? Znam da za ISO vazi sto manji-to bolji, da fotografija ne bi ispala "zrnasta", ali je teze slikati... Kakav bi dobar kompromis bio za sumrak/vece?

Zrno? Ko jos razmislja o tome? Moderni filmovi od 1600 ASA imaju zrno kao nekadasnji od 100... Ma, ostavite i krupno zrno... Daje neverovatan shmek... ono sto digitalci nikada nece imati... shmek proteklog vremena... Ako ga pametno upotrebite, cak i ono sto se cini greskom, moze postati prednost...

Samo slikajte... fotografiju ionako smatraju "umetnoscu trenutka"... Mesecima razmisljate o necemu... a onda se taj trenutak pojavi... i, eto fotografije...

Fodi

Nesto kao da je tema zamrla? Uskoro ce foto berza u "Staklencu".

zoe

Аууу, како је замрла ова тема...
Хоће ли се ико овога дохватити?

Можда је сад прави тренутак. Толико ентузијазма по ходницима... дошло пролеће, бојкотује се кафић, потписују се петиције, хор пропевао... медведи се пробудили и изашли из пећина :K... још кад би неко "ухватио" све то каквим апаратом...ех... :)

(Капирам да нисам нешто много паметно овим постом рекла :a, али ми је циљ да се нађе на Попису најновијих тема и да неко прави на њу налети...)

Bred

ae zoe organizuj caskom i ovaj foto klub :)

zoe

Хахахаха, јесте да се данас осећам свемогуће (дежурни PR :lol:), али то треба да ради неко ко има некакве везе и знања о фотографији :>

Darker

Hmmm, to mogu samo (Novosti?) super-Mario+ Dyki, a oni nisu sa faxa... Pi¹i-propalo:-D
Sem ako se Avendon ne digne iz mrtvih... te shodno sa tim-promeni nick u Fenix...

Adonis_Vernalis

E, ovako. Fodi i ja smo seli i jedan drugom rekli: ovako vise ne ide. I resili da osnujemo foto-klub. I osnovali ga. Registrovacemo ga jednom, kada budemo vrbovali vise od 10 clanova, cije cemo licne karte fotokopirati i priloziti registracionoj kupusari.

Toliko.

Smrda

fali vam jos 9.... :wink: O0

Weishaupt

Adonise, rekao sam ti da imas moj broj tel,nema potrebe da me cekas na forumu :F :batina da ti kazem DA :bljak: za klub.
p.s. da li je onaj rad negde objavljen i koju je ocenu dobio? :wall:
Javi mi kadada donesem licnu :hmm
Pozdrav! :igra:

Maslacak

Ali...
zasto se osniva foto-klub kad je krajnje ocigledno da nema dovoljno zainteresovanih? :hmm
svaki pokusaj pokretanja inicijative je pokazao da skoro niko nema zelju/znanje/talenat da ozbiljno da zagazi u to.
cemu onda toliko "silovanje"?

Adonis_Vernalis

Pravo pitanje u pravo vreme. Nema vise silovanja. Kraj.