Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

pekmez

Pa hteo sam, ali sam u medjuvremenu saznao da koriste nessto zivotinjsko za premazivanje filma. Znaci moraju da ubiju zivotinju. Stoga moram jos da radim na toj edukaciji da bih prihvatio skolu.

Al-Jasmina

 :hmm ne jedes meso i zivotinjske preradjevine?

(uh bre sad meni dodje muka od ove recenice!)

Pa uvek mozes da doprineses i digitalnim aparatom
ako ti vec uverenja ne dozvoljavaju drugacije  :cvet

Weishaupt

Neubijaju zivotinje oni.FAMA (akademija u Pragu) je  imala svoju fabriku  filmova.Film je sledeci, na plasticnom nosacu se sa jedne strane nalazi srebro halogenid (foto senzitivan) i preko njega ide zelatin (on se pravi od kravljih kostiju).Po razvijanju vi dobijate negativ,tj plasticni nosac sa mrljama,gde ono sto je tamno,na fotki je svetlo,i obrnuto.Ovo je uprosceno.Kapiras? :wave:

Adonis_Vernalis

Girl,

slazem se da je pomalo cudno birati naziv necega sto jos ne postoji. Ali, kada sam svojevremeno pravio anketu, inicijativa o osnivanju foto-kluba je dosla u fazu "tek sto nije". A nije, iz ovih ili onih razloga.

Dakle, ako ce biranje naziva foto-kluba biti katalizator njegovom osnivanju (a ispostavilo se da jeste, jer ljudi na forumu vole da glasaju), onda da biramo naziv. Predlozite jos neki ingeniozan naziv buducem foto-klubu, resetujmo brojace i krenimo Jovo-nanovo

zoe

ZoomBull :>

или тако нешто?

(...а и она Мала крава кумодрашка да нам не буде усамљена :wink:)

katarina

PhotoPharm(mada me to podseca na fitofarmaciju  :hmm al nema veze)
Digital Mix (ili Digital Pharm)

Weishaupt

Ok narode, imam jedan predlog, pa da vidimo koliko ste voljni.
Ko god ima neko pitanje vezano za fotografiju i fotografisanje,moze ovde na forumu da me pita!
Na ovaj nacin mozemo da pocnemo polako da komuniciramo o fotografiji,mic po mic,do nekog vidjenja u foto klubu.Ok? :wave: :)):

Wlada

Ако сте докони,а знање енглеског вам је просечно,можете да пронађете пар савета  :wink:
http://www.kenrockwell.com/tech/howto.htm (http://www.kenrockwell.com/tech/howto.htm)

Weishaupt

Zanimljiv sajt,ima dosta informacija za pocetnike! :lol: Procitajte,naucite nesto vise! :happy:

Smrda

evo ja da  pitam,
koji film znalci preporucuju za crno bele fotke i male savete vezano za iste?!?!

Weishaupt

Kao prvo, ja ti mogu reci koji film je po meni ok, ti trebas da slikas i sam uocis razliku i da odlucis koji ti  film vise 'lezi'.
Kod nas u zemlji je bila mrsava ponuda, imas Kodak koji je ok ako je original,a ne iz Rumunije, Agfa, koja je po meni za izbegavanje jer ima relativno krupno zrno za razliku od ostalih, forte maðarski film, sasvim solidan, ilford engleski, yaista dobar, fomapan èe¹ki, sasvim ok.
Problem je ¹to je cela ta industrija pretrpela jak udarac od strane digitalnih fotoaparat, pa je moguæe da neæe¹ naæi neke od ovih filmova, kao i da ima je cena ynatno veæa nego do sada.
Ya iyradu fotki, ti treba rayvijaè, fiksir, foto papir,crna komora i aparat za poveæavanje (izradu fotki).©to se tièe razvijaèa, tu je predlog za Agfu Rodinal (moras da pravi¹ rastvor), i ameri¹ki tetenal (veæ gotov rastvor koji radi do zasiæenja).Naravno treba ti i dozna za razvijanje filma, u koju æe¹ morati da namota¹ film pre razvijanja istog.U nevesinjskoj ulici na æo¹ku kod samih leða Hrama Svetog Save ima¹ Repro market, oni bi trebalo da imaju jo¹ uvek ne¹to od gore navedenih stvari u ponudi.Samo da zna¹ da je crno bela fotografija relativno skupa bila, pa i ostala.Papir ima¹ Ilford, Forte kao najèe¹æe, i zaista su ok.
Ima¹ takoðe crno bele filmove za C41 proces (kolor razvijanje) i njih po slikanju odnese¹ u najbli¾u foto radnju i po razvijanju dobija¹ crno bele slike.Ovi filmovi su obièno oznaèeni kao monohromat i bilo ih je Ilford, Konica, Fuji.Neznam zaista ¹ta od svega trenutno kod nas ima i koje su cene.Poku¹aæu da saznam gde bi to mogao da kupi¹ pa æu ti javiti.
Nadam se da sam ti malko pomogao. :K
pozz :wink:

Fodi

@smrda

film - Kodak tri X (ne 3, T R I)
razvijac - Kodak HC-110 ili Agfa Rodinal

dancho

Studenti na biolo¹kom fakultetu su napravili pro¹le godine foto konkurs nekoliko tema. Koga zanima...
http://www.bio.bg.ac.yu/foto_konkurs_2006.htm
Najbolje fotke bile su od¹tampane i izlo¾ene na faksu.
 

Adonis_Vernalis

Tako je! Hvala, Dancho!

philoserbiana

mogli bismo i mi nesto ovako kao ovi sa bioloskog... :Z