Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

zoe

Аууу, шта је ово? Све неки хвалоспеви и оде? :>

Сад ми стварно дође да кренем да постројавам, ал имам један мали проблем. Учествујем у експерименту за телепортовање. Крајње добровољно. Е сад, како су физичари успели да телепортују честицу, раде на томе да телепортују и човека. У првој фази, човек се растури на честице (то је као нека телепортациона фисија), а у другој, моћним софтверским решењем се честице фузионишу. Е ја сам у оној првој фази, јер за ову другу још нема адекватног програма. :ohwell:

Што се подучавања тиче, Фоди делује врло заинтересовано. Проблем решен. Што се времена тиче: хору су потребне две пробе недељно, па људи стижу, фото-клубу нису, па ето још једне предности.

Углавио нам се овај децембарски рок, па смо мало као муве без главе.
На почетку другог семестра, прилика за збор је феноменална.

Неко од студената треба да се лати овога. Адонис, Данчо, Фоди, нису студенти.
Могу помоћи око организовања, али не могу организовати.

Ево идеје: фотографишимо атмосферу на факсу. Људе како седе у амфитеатрима, професоре у предавачком заносу, беле мантиле како пипетирају, титрирају... Гужву у пекарици, сене у ходницима, спортисте на утакмицама, хор на наступима, журке... Дигиталцима, идиотима, чиме год, како год. Свашта ће ту да искочи.

Лако ћемо набавити паное, пробрати најлепше слике и поставити изложбу свуда по холовима факултета.

Договорено?

Al-Jasmina

 :Bog Svidja mi se ideja  :cvet

marer_86


Girl

Quote from: zoe on 06-12-2007, 22:30:56
На почетку другог семестра, прилика за збор је феноменална.

Ja se slazem!  :wink:

Ne znam da li si mislila, sto se ideje tice, da se prikaze atmosfera na faksu, detalji, smeh, tj. je l' to cilj, ili slikanje takvih momenata radi umetnicke fotografije, sto zahteva drugacije uglove, prilaz i sl. (a i za umetn.f. je mozda ipak potreban drugaciji ambijent).

He, he, tako smo mi u srednjoj, imali smo casopis sa stranom ispunjenom fotografijama nastalim izmedju casova, uslikane zanimljive situacije itd., fotosi sa vezbi.  :happy:

zoe

Ко је вешт направиће уметнички вредну фотографију, ко није, направиће оно што може. Битно је потрудити се, почети, а ово би свима могло бити интересантно. Није потребно издвојити неко екстра време, јер на факс долазимо те долазимо. На почетку следећег семестра, требало би да имамо хрпу фотки.

Онда поставимо рок да се фотке предају ту и ту, до тог и тог датума (нека овећа гласачка кутија би могла послужити сврси), ангажујемо стручни жири (Фоди, Адонис, Авендон, Вајсхаупт), изаберемо фотке и поставимо изложбу. На отварању, сазовемо народ. Направи се фото-радионица, Фоди открије неке мале тајне великих мајстора, заинтересовани за рад фото-клуба се упишу у неку свеску. И ето. Почетак. А онда се чланови договоре колико ће се често сакупљати, одреде нову тему за сликање, итд.

Е сад, да не остане само на форуму, овај мали конкурс треба објавити и на факсу. Пар плаката, залепити на кључна места. Чисто да још неко прочита. Ко прави плакат?

Проглашавам сезону шкљоцања отвореном!

Weishaupt

Znate sta, ovako se samo razvacimo, ima da vam zakazem datum i tada ima da se skupimo, i da se upoznamo i da se vidimo, a ne ovako na forumu bezlicno do beskraja. Ko ne dodje prvi put, doci ce drugi put, pa treci, pa cetvrti. Nije bitno gde, sto se mene tice moze i na livadi, ali ako mislimo nesto da uradimo, onda ajde da to ostvarimo. Neki snovi trebaju da osvanu i na javi!

I sto se tice ispita, pa oni ce uvek da nam smetaju dok ne zavrsimo faks, to vam obecavam, prema tome ovo ce biti poput prijatne pauze u ucenju.

Fodi

(http://i215.photobucket.com/albums/cc43/poorgativ/Muzejapateka01.jpg)

(http://i215.photobucket.com/albums/cc43/poorgativ/plakat.jpg)

(http://i215.photobucket.com/albums/cc43/poorgativ/Muzejapateka02.jpg)

tarantulica

Da li su ovo fotografije exponata iz na¹eg muzeja?  :wink:

Fodi

da, to sam zaboravio da napisem. Muzej apoteka F.F.

zoe

Екстра, Фоди!

И само да знате, нимало се не шалим са оним предлогом који дадох горе.
Покренућу причу о изложби на Парламенту.

А ви који ово читате дотад фоткајте, и реците својим другарима и другарима другара...

Enea

#355
napravih plakat, ali mi se ne svidja. odoh da probam ponovo. :K

zoe ti si stvarno zena od inicijative.

fodi, extra su ove poslednje tri!
na prvoj donji desni ugao, one step back

" Vazan deo upotrebljenog idioma jesu ilustracije, izabrane, uredjene i upotrebljene za senzibilitet studenata sa pochetka XXI veka. Na srecju autora priredjivach ilustracija za Botaniku farmaceutiku, osoba je koja u potpunosti razume potrebe svojih mladjih kolega, i zna da ogovori na njih. "

WORD
Koliko je shareno, zaista bitno?
tnx

dancho

#356
Ne mora da bude šareno.
Za udžbenik, fotografije (ilustracije)treba da budu samo svrsishodne. Negde smo u tome uspeli a negde nismo. Grafički, knjiga je katastrofalno urađena s obzirom kakve smo ilustracije pripremili.
Mi probali. Do tada šarenih knjiga beše jako malo.
Pradon za off

PS
Zoe za predsednika! Ne kluba. Srbije!

Enea

#357
Istina, ne mora. Farmakognozija je crno bela ali opet, sharena je.  :wink:
Dancho, nisam dovoljno struchna da kazem da li je grafichi katastrofalna ili ne, ali
dobro se secjam da sam gradivo nauchila po ilustracijama

Zoe, za predsednika. Of course :>

( mislim da nije off, ipak i u tome ima fotografija nechijih.. )

Fodi

 ...u laboratoriji

(http://i215.photobucket.com/albums/cc43/poorgativ/Adonis.jpg)

Girl

Fodijev pufer!
Moæno!
:lol: