Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

zoe

Данило, краљу :Bog :siza: :siza: :siza: :116: :116: :116:

Фоди,
Капирам ја тебе скроз наскроз! И дивим се свему томе! Фотографија је уметност, а уметност стварање, а створити нешто, то је највише што можемо учинити у свом животу!

Скроз бзвз испаде што сам ја сад као неки негативац, а уствари сам се бунила управо против те ситуације у којој ће се појавити само један полазник-пролазник. Хтедох нешто где ће се покренути маса, макар то не личило на оно што би фото-клуб требало да представља. Али авај... Но, још увек није касно, и следеће окупљање би могло да се организује другачије. Да обавештење не стоји само два дана на форуму, него да се поставе и плакати по факсу бар недељу дана пре, да се људи мало вуку за рукав и да им се прича: Е ту и ту, биће то и то! Да се, као што смо са хором урадили, инсталира нека свеска да се заинтересовани упишу. Верујте, кад се негде пријавите тако што ставите свој потпис, већа је вероватноћа да се на договореном месту и појавите, него да сте само дали усмено обећање себи или било ком другом.

Ето... Ма биће од овог нешто, само стрпљења и воље...

Fodi

#391
@dancho
...pojeli jesmo (ф-art), popili nismo nista, jos....

@zoe
pogresno si skapirala. Nisi ti negativac. Ti si ... pozitivac, u celoj ovoj prici.

zoe

QuoteNisi ti negativac. Ti si ... pozitivac, u celoj ovoj prici.

Хахахаха, биће нешто као развијени негатив :>

Fodi

Zoe je u negativu.

Enea

#394
Quote from: Fodi on 28-12-2007, 09:09:33
Mislim da bi buduci foto klub Farm. fak. mogao da se zove F-art ili mozda art-F-art, stim da ovo drugo art bude okrenuto naopacke, kao kad se gleda kroz kameru upskuru, ili mozda F-art ali da F bude grcko ili cirilicno, ili jednostavno
FART
:siza: ako moze snif, a moze i fart :)


.. naopako

AquArius

#395
fodi ti si jedna obicna vodolija
koja voli da f-artira

:ziveli

kakav off

elem,
zelim da vam cestitam
NE izlazak na svetlo,
jer (a kao sto je prikazano) to nije tacno,
vec vam cestitam ULAZAK U MRAK.. komore.

Hajde,
da se mnozimo i slike slozimo,
u mraku.

Jbt,
sta mi je.

Ne nije to ta tema,
cek ..

smajli cvet osmeh lol fart

Weishaupt

Ajmo ovako prosto ljudi, neki od nas su bili clanovi raznih foto klubova i vrlo dobro znaju koliko su clanova klubovi imali i koliko njih je stalno dolazilo.
Poenta je Zoe da nama nije cilj hiljade, niti se iko zali sto ih toliko nije doslo.Poenta je da je navodno samo na ovoj temi broj zainteresovanih studenata za fotografiju veci od cetiri, a samo ih je toliko doslo. Bio je cilj da se   stvar pokrene, i JA sam i ocekivao tako mali broj.Ne zbog toga sto je to bilo ovde samo na forumu, i ne zato sto nismo isli da lepimo po svakom cosku. Vec sto je takvo stanje medju ljudima ovde.

Imaj poverenja da znamo sta radimo. Niti nam je prvi put, niti nas ista iznenadjuje.
Kao sto sam rekao ko god dosao dobrodosao. I kraj price o tome.

zoe

Бато, ти мене ич не капираш! А ја тебе капирам одлично и врло добро знам шта је поента!
Овде је ситуација таква да треба да обавестиш хиљаде, да би се појавило 20 људи, или чак мање од тога. Али у сваком случају више од једне особе! (Тебе, Адониса и Фодија не рачунам, ви сте константе, непроменљиве :>)

QuoteNiti nam je prvi put, niti nas ista iznenadjuje.
Хахаха, па управо се о томе и ради. Ајде мало да се изненадимо нпр. већим одзивом.
Јер заинтересовани постоје, само што се нисте пронашли, јер се нисте обавестили.

Што се поверења тиче, тек треба да га заслужите! :wink:

Darker

Now you're talkin' :Bog :Bog

E sad imam jedno pitanjce. Znam devojku koju stra¹no zanima fotografija, ali nema love da si priu¹ti fotoaparat bolji od mob-a. Odnosno, verovatno ima nekog idiota, ali i razvijanje ko¹ta itd. Neki savet?

Enea

" ... u svakoj foto radnji skeniraju film, dovoljno je samo da razvije film, i dobicje slike na disku, pa neka tada odluchi koje zeli da uradi. "

Mislim da je cena fotke 10x12 [ili koja vecj dimenzija tachna ne znam]oko 10/15 din. Cena formata A4, kao postera je oko 100 din. Svako ko ima laserski shtampach moze da odshtampa fotke.. Srche boju, nije da nije, a foto papir nije bash dz. Ali ja nekada ne mogu da se obuzdam.. pa onda trchim da napunim kertridze..

Weishaupt

E znate sta, svaki put se iznerviram kada otvorim ovu temu.Zasto? Zato sto uglavnom nema veze sa istom!

Koje su to fore, veci odziv...
Imali ste datum sastanka, videli ste, znali ste, niste dosli.Da li je nesto bilo prece ili ne, niko vas nije ni pitao da  se pravdate.Vasa stvar. Bice i sledecih prilike, ali ako ne dodjete, nemozete ni da ucestvujete u odlucivanju.

Sto se tice poverenja, opet greska, ja cu svoje vreme i znanje svima pruziti, samo je pitanje ko je spreman da nesto nauci.To ce isto i ostali uciniti. A pride je rec o FOTO SEKCIJI, prema tome svi ce morati da daju svoj doprinos.

Koliko vidim ovde je retko ko spreman da saslusa nekoga kako treba.

A ajde ovako za promenu, ti da malo saslusas mene, niti sam se ja niti bilo ko od nas rodio naucen, ali imam neko iskustvo, sto o klubu, sekciji, fotografiji, takodje i Fodi i Zoki.Ono zajedno prelazi dvocifrenu cifru. Konkretno u mom slucaju 3 godine u Foto sekciji, 2 godine u AV sekciji + srednjoskolski film, 5 godina u FK Sumice, takmicenje na domacim i medjunarodnim izlozbama, oba roditelja amaterski fotografi, od 8 godine slikam, znaci 19 godina. A Fodi i Zoran jos duze. Ja ipak ne bi ignorisao to iskustvo.

I pride nismo pali sa marsa. Tvoje kritike i predlozi mozda mogu biti dobronamerni, ali ovako kako ih ti postavljas nisam siguran. Ako si zainteresovana za fotografiju dodji, ako ne, pa onda je ovo pogresna tema za tebe.To vazi za sve dragi moji. Mozete ovde izrazavati svoju slobodu misljenja, ali je poenta teme bila osnivanje sekcije, i to je ucinjeno.Od sada ce imati vise informativni karakter za sastanke.

ps. ploter stampa je jeftinija, kao i drugi vidovi, veliki formati tipa 30x40 vec za 120 dinara.Zaista se isplati ako vec imate sliku u digitalnom formatu.

zoe

 .blah.
Сваком реченицом Weishaupt доказа да апсолутно ништа није схватио од онога што сам рекла.
А рекла сам већ милион пута, и немам снаге више да се понављам.
Дефинитивно сам у погрешној теми.

Enea

Zoe to shto si ti htela da kazesh, nisam ni ja razumela.
Ako se ne varam, mislim da je Masha bila ta koja je precizirila tvoju ideju.
I hvala joj na tome.

Masha

Ja bih bas volela da zazivi taj foto-klub ili kako se vec karakterise. Nisam umesna da fotografisem, ali volim dobre fotografije. Volim da ih vidim i uzivam u njima. Ja sam samo pazljivo citala sta ljudi koji su em umesni em, takodje, zele da foto-klub zazivi ovde pisu, a citala sam iz razloga pomenutih na pocetku. Verovatno zahvaljujuci pazljivijem citanju sam Zoe razumela na nacin koji sam ovde i napisala ne nekoj od prethodnih strana, a koji je Enena pomenula. Dakle, niko nikome ne zeli da krade ideju vec samo zeli da pomogne da stvari pocnu. Zoe je to cak i uspela, mozda ne na nacin koji je ovde iznela, ali da nije napisala to sto jeste jos uvek, verovatno, ne bi doslo do tog prvog okupljanja. Svakako, u foto-klubu ne treba da postoji 1000 clanova, ali treba da broji vise od 2 studenta - Weishaupt i Girl, ne racunam Adonisa i Fodija jer oni nisu studenti  :K. Ako i sledeci put datum za okupljanje bude stavljen 2 dana pre okupljanja, odziv nece biti veci. Nece biti veci ni ako datum bude stavljen na vreme, a ne bude animiranja kolega. Forum je samo jedan vid animacije, ali nisu svi studenti ovde, a mozda su neke talentovane kolege bas medju onima koji nisu. Dakle, o tome treba da se prica po fakultetu - na vezbama, po holovima, na kafici, zalepite plakate na fakultetu, zamolite nekog profesora da pred pocetak predavanja udjete i kazete da to i to pocinje da se razvija, objasnite i svrhu, cilj itd.itd. Hor vam je prokrcio put  :K, nece vas gledati bas toliko cudno kao nas kada smo pocinjali. Eto, to bi bilo to. Ja dolazim na prvu izlozbu  :wink:

Darker

Ma vi niste iè skapirali Wheis-a!
Èovek hoæe da osnuje foto klub èiji æe jedini èlan biti-ON! :K

Smrt komercijalizaciji, mainstream-u i svakom vidu elitizma!! puc

P.S. Iako je ovo poluironièni-polu¹aljivi ton, ne mogu da ka¾em da se delom ne sla¾em :K :cvet