Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Weishaupt

Decko svaka ti cast, bas si lepo vaspitan i bas lepo pokazujes kako ti je kultura 'jaca' stvar!

Kako je fotografija kao vid umetnosti takodje deo kulture, a ti eto svoju demonstriras kao u svom poslednem postu, ajde lepo nemoj vise pisati na ovoj temi, jer ona ocigledno nije za tebe.

Zelim ti sve najbolje u zivotu, o da i smajli, jer tako ko ti  :wink:

Weishaupt

Zbog ispitnog roka, jurenja uslova, letnjeg raspusta i jos poneceg, svi sastanci se odlazu do daljneg. Svi clanovi i zainteresovani neka mi se obrate na pm, kako bi u medjuvremu se dogovorili da idemo napolje na slikanje!

Adonis_Vernalis

Umesto da pozovem FID (sorry, guys, nema posla za vas ove godine), pozivam 5 clanova Foto-sekcije naseg fakulteta da se prijave za nesto kao "foto-koloniju" koju cu organizovati krajem juna/pocetkom jula na Vrsackim planinama.

Potencijalni polaznici ove kolonije bili bi smesteni 4-5 dana u objektu Doma Crvenog krsta na Turskoj glavi (jedan od vrhova Vrsackih planina), a jedini zadatak bi im bio da snime na desetine sjajnih fotografija, inspirisani lepotom Vrsackih planina, da proberu fotke, urade ih, pripreme za izlozbu i izloze ih.

Ukoliko bude polaznika kolonije, izlozbu cu organizovati i u Vrscu, i u Beogradu (verovatno na Fakultetu). Ukoliko ne - nekom drugom prilikom.

Ocekujem odziv. Nemamo mnogo vremena: dakle, prijavite mi se.

Girl

Ovo zanimljivo zvuci...
Javljam se preko pp-a.

Samo je pitanje da li cu dobiti slobodne dane..
I da se ne poklopi sa koncertom Franza (2. jul)  :shy:
:wave:

Adonis_Vernalis

Girl,

evidentirao sam te. Hvala!

Jos neko?

philoserbiana

moram da kazem da ovo zvuci odlicno i da vam zelim da se lepo provedete na toj Turskoj glavi  :wink:
i naravno,jedva cekam da pogledam te fotografije u holu fakulteta  :wave:

Adonis_Vernalis

#456
Ovako stoje stvari.

Opstina Vrsac je uplatila dovoljno para da 5 osoba bude smesteno 5 dana u objektu koji sam pomenuo, na bazi punog pansiona.

Tri osobe su se prijavile. Ostaje mesta za jos dve.

Obzirom na prebukiranost, postigao sam dogovor sa ljudima iz Opstine Vrsac da se foto-kolonija organizuje posle 15. jula, dakle po povratku FID-a sa Goca.

Evo nekoliko istrazivackih tema kojima bismo se posvetili:

1) Vinogradi
2) Tragom grofa Lazarevica
3) A gde je nestao veliki garnizon?
4) I, covek se vinuo... gore, i gore!
5) Andjeli Pakla...
6) A posto promincle?
7) Zeleznica
8) Prirodnjacki muzej
9) Priroda
10) Lepote

Pet ljudi, a deset tema, najmanje. Bar jedna izlozba.

Ne budite lenji.

Razmislite...

--
Jos jedan teaser: razmisljam o tome da u National Geographic posaljem bar jednu foto-pricu, ukoliko budemo uspeli da bar jednu istrazivacku temu elaboriramo do tog nivoa, i time je dovedemo do kraja.

Ne bih, zbog javnosti Foruma, ovde obrazlagao istrazivacke teme. I sama cinjenica da sam teme postovao ovde, dovoljna je da nas neko pretekne i umesto nas uradi posao. Garantujem puno kreativnog rada, mnogo prepesacenih kilometara, dobar provod, finu klopu i jos bolje pice...

A samo mi jos dve-tri osobe trebaju...

Vodite racuna i o tome da, kad god mi to budemo organizovali, moram imati dovoljno vremena da rezervisem smestaj.

---
Brede,

spoj i ovu poruku u onu prethodnu, golemu/pregolemu, posto mi se cini da je julski rok svima popio pamet... a ovo ce biti debelo nakon julskog roka, a u domenu godisnjih odmora.

Ne mogu da verujem da, medju par hiljada studenata farmacije svih godina, a istovremeno medju par stotina clanova ovog foruma, ne postoje ni DVE OSOBE koje su u stanju da upere foto-aparat kakav god imaju u nesto, sta god vec slikaju.

Resenje se namece samo po sebi: ko se prijavio, prijavio se. Troje? Troje! Osam dana ce plandovati kojekude, i mozda i kojekakvu izlozbu u nekom gradu, a i na faksu, imati...

A sta bi bilo da nemamo foto-sekciju, kao sto je imamo? Bilo bi sasvim legitimno ljude po faksu za usi hvatati i na puni pansion naterivati?

Konkurs je gotov. Foto-koloniju cine: Fodi, Girl i ja, kao clanovi Foruma. Rezervisem tri mesta tamo di treba, i to je to?!

Prestajem da se zamlacujem, po stoti put. Nadjite vi bolje, a ja cu se o radnim temama najbolje pobrinuti... ;)


--

Sada je osmi juli leta gospodnjeg 2008. Konstatujem sledece: osmoro prijavljenih za usmeni ispit kod mene, u julskom roku. Troje je izaslo. Jedna polozila.

Naravno. To je samo prvi dan, na jednom levom i nepotrebnom ispitu, u nekom bezveznom roku. Sutra ce vec biti bolje, a u cetvrtak, kad zavrsavam sa ispitom i odlazim na godisnji odmor, bice navala, kao na vasaru. Tuci cemo svakoga ko ne bude zeleo FGNZ da polozi.

Shvatam da, medju par hiljada aktivnih studenata ovog fakulteta, nema nijednog kadrog da nesto uslika. Cemu trud onda, cemu sponzori, cemu pare?

Sve cu ih sam pojesti.

darusaz

Ja æu vala koristiti foto-aparat, ali silom prilika i posla tj. jo¹ pre 7 dana su me anga¾ovali da budem "starac Vujadin" volonterima u sektoru akreditacije na Svetskom univerzitetskom prvenstvu u tekvondou od 13. do 20. jula. A onda Jovo nanovo Svetsko u plivanju poèetkom avgusta... Na¾alost, fotografisanje za ID-jeve nije ba¹ umetnièka fotografija.  :wall:

Enea

Quote from: darusaz on 08-07-2008, 21:56:05
... anga¾ovali da budem "starac Vujadin" volonterima u sektoru akreditacije na Svetskom univerzitetskom prvenstvu u tekvondou od 13. do 20. jula...

:~ :~ :~ uzivaaaaj!!!!

philoserbiana

pa,profesore,svaka Vama cast!zagolicali ste moju radoznalost i ne bas spretne fotografske ruke i oko  :happy:
nazalost ja sam matori student koji mora uporedo sa studiranjem da gilja u jednoj firmi i da zaradi za skolarinu i hleb nas nasusni,a to podrazumeva da nemam slobodne dane za relaksaciju sa kolegama i uzivanje u carima Vrsca i okoline...some other time I will engoy you ,I hope  :cvet

Adonis_Vernalis

Mali izvestaj:

uplacena sredstva su vracena darodavcu, jer ih nismo potrosili.

Teme sam bacio u vetar, jer ih nismo iskoristili.

U stvari, nisam. S obzirom na to da sam odnedavno imenovan strucnim konsultantom National Geographic Srbija, teme cu pokusati da proturim profesionalnim fotografima. A oni ce vec znati kako da ih se late.

Toliko.

Adonis_Vernalis

Sta mislite o stock-fotografiji?

philoserbiana

a sta je stock-fotografija?poducite nas  :streber:

Adonis_Vernalis

Evo sta kaze Wikipedia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Stock_photography

Adonis_Vernalis

#464
Srpsko izdanje DigitalFoto magazina jednom studentu koji u ispitnim rokovima od septembra do decembra ove godine dobije ocenu 10, poklanja multifunkcionalni ¹tampaè Epson DX8400 u promotivnoj akciji "Slika iz studentskog ¾ivota uz pomoæ 'idiota'".

Po¹aljite interesantnu fotografiju naèinjenu obiènim digitalnim fotoaparatom na temu studentskog ¾ivota na e-mail: [email protected], ili na adresu: Aduro Quadrum d.o.o., Bulevar Arsenija Èarnojeviæa 88, 11070 Novi Beograd, do 1. decembra 2009. Po odluci ureðivaèkog kolegijuma, najinteresantnija fotografija osvaja nagradu.

Uslov za uèestvovanje je slanje skenirane prve strane indeksa i strane sa upisanom ocenom 10. Nagraðena fotografija, kao i druge fotografije, biæe objavljene u broju 08 DigitalFoto magazina od 15. decembra 2009., kao i na sajtu èasopisa www.digitalfoto.rs.





Uzgred, na Facebook-u smo napravili "virtuelni foto-klub PharmArt studenata Farmaceutskog fakulteta u Beogradu". Jo¹ malo doterivanja i... svima zainteresovanima æe, uskoro, biti poslate "pozivnice" da se uèlane.

Objavljivaæemo va¹e najuspelije fotografije, bilo da spadaju u kategoriju "slobodna tema", bilo da su tematski anga¾ovane. Svakog meseca, biraæemo najbolje fotografije, koje æe, u perspektivi, biti i nagraðivane, a mo¾da i objavljivane. Samo bi trebalo da naðemo podr¹ku, na èemu radimo.

Bilo bi dobro da mi po¹aljete svoje Facebook linkove, kako bih mogao da vam po¹aljem pozivnice. Veæ danas ili sutra ih oèekujte!