Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Smrda

Da,da na to sam mislila...ta terminologija meni bas ne ide od ruke!
a da vam pristaje,pristaje.. O0,skromno,nema sta!!
mada bebiron deluje nekako milije.... :wink:

Smrda

zamrla tema???
ili malo nam ponestaje entuzijazma.....

Adonis_Vernalis

S vremena na vreme, teme zamiru... A ima i interesantnijih stvari. Recimo, pojava brucosa na fakultetu... politicka rasprava o aktivnosti/neaktivnosti predstavnika studentskih organizacija na faksu... Znas, na rec "politika" mnogim ljudima navre krv u glavu...

Rec "fotografija" ipak, jos uvek, ne izaziva takav priliv kiseonika...

No, broj ucesnika u nasoj "demokratskoj" anketi raste... Jedan dnevno, ali je i to nekakav gradijent, zar ne?

Fodi

QuoteI?Huh?
Je li vam se svidja?

Zanimljivo, shokantno, dirljivo. Fotografija spada u domen naucne fotografije stim sto, momenat koji je uhvacen moze da se svrsta i u reportersku fotografiju. Jedna slicna fotografija je pre par godina mozda, ne secam se osvojila i Pulicerovu nagradu. Ako je nadjem okacicu je negde.

Gde, gos`n moderarore?

Adonis_Vernalis

Fodi,

kaci fotku gde god hoces... Mozes i ovde... evo, ja ti, kao pokretac ove teme dozvoljavam da je okacis bas ispod ovog mog odgovora...

mullala

#80
Ja sam glasala za naziv kluba (da ne mislite da je glasao neko_ko_nam_nije_kolega), ali sumnjam da cu se ukljuciti i u ovu akciju. Ipak sam u tome samo amater, i ako sam nekad i imala lepe fotografije, mislim da je bilo slucajno :lol:
Nemam sluha za vizuelne umetnosti... sta da se radi :D
Mada, jedva cekam da vam dodjem na neku izlozbu :)

Btw, ovih dana cu verovatno stampati neke plakate, letke i slicno za, nadamo se, buduci hor farmaceuta, pa mozda mozete i vi da se ubacite u fazu reklamiranja?

Smrda

znam,znam....zrno po zrno pogaca i sve ostalo.. :wink:
.jedan po jedan...
mullala i ja sam neznalica...za sada...

pekmez

sta je ovo PharmArt - 44%, bas streberski kako i dolikuje nasom faksu, i manite se ljudi engleskih naziva, zar vam nije dosta njih?! Fotosinteza je odlican naziv, opisuje i foto-klub i faks u jednoj reci - briljantno. Hahaha uticem na glasanje, a u toku je izborna cutnja.

Adonis_Vernalis

Ne, nije predizborna shutnja...

Ako se ne varam, anketa se automatski zatvara 27. oktobra oko podne... a do tog dana ima jos mnooooogo vremena...

Fodi

QuoteNemam sluha za vizuelne umetnosti... sta da se radi

Postoji jedna knjiga, zove se "Uvod u vizuelnu kulturu", davno je stampana, ali ti preporucujem da je potrazis, mozda u nekoj antikvarnici. Mada, kad pomislim, i sta ce ti, danas je u umetnosti - fotografiji sve dozvoljeno, jedino ogranicenje je nasa masta. Postoje neka pravila i propisi u fotografiji, ali to se lako uci. Vre-di-po-ku-sa-ti-ne-o-du-sta-ja-ti.

mullala

Nije problem u neznanju nego u neinteresovanju, kao i uvek...  :wink:
Ali, kao sto rekoh, rado cu vam doci na izlozbu...  :a

Becks

  Ljudi Pekmez je u pravu. Daj da se okanemo stranih reci, ili barem da ostanemo na latinskom. Ovo pharmart je SKANDAL.  Malo snobovski.  Sto originalnije to bolje. Photographia pharmaceutica je smekerica. Mala krava kumodraza je najoriginalnija, ali da ne lepimo sebi etiketu, pa da nas u studentskim krugovima oznace kao Male kravE Kumodraza, ili ne daj Boze da jos malo izmene i doteraju ovu rec krava. :stid:

Smrda

vizija u epruveti.....a na tako nesto mislis?
ili da se drzimo ispase....

pekmez

Quote from: Becks on 06-10-2006, 23:21:23
Daj da se okanemo stranih reci. ili barem da ostanemo na latinskom. Photographia pharmaceutica je smekerica.

Ja nisam ni za tu latinsku rec, mada nemam nista protiv tog jezika. Milsim, trebalo bi clanovi kluba da izglasaju naziv, cak i da je vecina za neko bezveze ime, tu neko mora da ima poslednju rec, ako dopustimo demokratiju klub bi mogao da se zove i Grand (show) fotografija.

mullala

Meni se i dalje najvise svidja Fotosinteza :)