Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Girl

Videla sam da se ranije vec nagovestavao nastanak foto-kluba na nasem fakultetu, ali nije bilo dovoljno zainteresovanih, koliko sam shvatila. E, pa, stizu nove generacije!
Volim dobru fotografiju i sigurna sam da takvih ovde ima jos!
Ja bih sada da preuzmem inicijativu i pozovem sve zainteresovane ( da vidimo koliko nas ima ) da napravimo NAS foto-klub.
Predlozi su dobrodosli!!!
Nasli bismo se ( uzivo ), razgovarali i mogli bismo da organizujemo s vremena na vreme zajednicke obilaske nekih zanimljivih mesta.
Sta mislite?

malena

Ja se bas i ne razumem mnogo u fotografiju ( mada se ja ni u sta ne razumem  :roll: ) ali bih se rado prikljucila da naucim...  :smekerica: :K

Adonis_Vernalis

Girl,

ne znam da li si procitala sve postove koji su objavljeni u ovoj odavno zamrloj (i zakljucanoj - ali Neko Vec Ima Kalauz) temi, ali... sve mi ovo opet lici na ono sto bese.

Dakle, svojevremeno sam ja izleteo sa ovom temom. Bila je i citana i gledana i... nikom nista. Javljali su se uglavnom ljudi koji bi zeleli da o fotografiji nesto nauce, ali ne i ljudi koji se fotografijom uveliko bave, na bilo koji nacin. I, onda se tema ugasila, jer nismo mogli ni da se sretnemo (tj. mi koji o fotografiji nesto znamo, ili se njome bavimo), a kamoli da nesto uradimo.

Ova tema, cini mi se, prolazi kroz svoj prvi alhemijski krug. Zelim joj srecu u drugom. A mozda ce Girl, kao Zoe za hor, umeti da ideju pretvori u delo, na opste zadovoljstvo.

zoe

Girl,

Иницијатива је врашки тежак подухват! Али те много испуни кад успеш у ономе што наумиш! :happy: Како о фотографији самој слабо шта знам, нисам од неке претеране користи на том пољу, али ако треба неки савет, помоћ око саме организације клуба, можеш на мене да рачунаш. Јесте да је наш хор на самом почетку, али је бар почео и то искуство имамо и можемо га искористити.

Што се тиче (не)заинтересованости на ову тему... искрснуо је Муракамијев блог. И Аква која коначно открива неке своје таленте. :igra:

AquArius

Quote from: zoe on 01-10-2007, 12:14:17Што се тиче (не)заинтересованости на ову тему... искрснуо је Муракамијев блог. И Аква која коначно открива неке своје таленте. :igra:

Uf, konacno .. kako to zvuci ..
sta li sam do sad radila?

:stid:

Elem,
fotografiju treba znati prepoznati
(a ima je svuda).
Treba joj prici (citaj skljocnuti),
bez da mislis ko ce sta da misli.

O fotografiji ne znam nista vise..

Osim da nas ima jos.

:cvet

zoe

Ма мислила сам да си коначно разоткрила овај таленат, зато и рекох "неке". :cvet

Bred

ovu gornju sliku[naseg faklteta] gde je nekada bio 042 baner je "slikala" aqua , glavom i bradom i fotka extra izgleda u prirodnoj velicini, zato je regrutujte odmah  :K

Enea

Quote from: Adonis_Vernalis on 01-10-2007, 11:57:19
Girl,

ne znam da li si procitala sve postove koji su objavljeni u ovoj odavno zamrloj (i zakljucanoj - ali Neko Vec Ima Kalauz) temi, ali... sve mi ovo opet lici na ono sto bese.

lol


evo i ja da se zapljunem, iako nisam od neke inicijative... ali znam i imam shta da...

Girl

 :~
Ok, prvo da vidimo koliko NAS ima, MI smo oni koji imaju bar osnovna znanja o pravljenju fotografija i(li) imaju iza sebe staz (bilo kog reda velicine-tj. duzine) pravljenja istih...
Adonis, Aqua, Girl,...dalje..
Prvo mi je to cilj, medjosobno cemo se dogovoriti oko sledeceg koraka.
Bitan je temelj. To je ono prvo.
Dogovoriti se oko toga sta svako od nas zeli od tog foto-kluba i kakve su nase ambicije, videcemo i koliko se snalazimo na ovom polju itd.

Adonise, izvucite iz mojih sledecih reci nekakav odgovor- smatram da ovo nije suvise velika i teska stvar za ostvarenje, za pocetak svakog poduhvata koji se tice nekakvog timskog rada, prvo je bitan broj ( tj. da nas je vise od jednog raspolozenih za trud :) )i dobra ideja. Samo neka nas je vise, pa, polako...

Weishaupt

#219
Ok, bio sam aktivan clan foto kluba sumice, kao sto i Adonis zna, takodje sam vec jednom pokusao pre njega da pokrenem klub,a li nije islo,iz istih razloga.Tako da sam evo zainteresovan, i pomoci cu koliko mogu.Podrzavam to da se svi susretnemo licno,pa makar nas bilo troje za pocetak.Polako ali sigurno,i to je bolkje nego nikako! :wave:

Inace znam nesto vise o fotografiji,jer se vec vise od 10 godina bavim njom,ali to je sve tek jedan korak u carobnom svetu boja,senki i oblika!  :lol:

Girl

Dobrodosao, Weishaupt!
Uskoro cemo se svi naci i porazgovarati...  :~

Weishaupt

Hvala. Nadam se da ce biti uskoro i da ce zaista nesto krenuti sa mrtve tacke :wave:

Adonis_Vernalis

I ja se nadam...

Brede, kako se ponovo aktivira anketa, jednom zakljucana? Ili da je brisem, pa Jovo - nanovo?

Girl

Zar necemo mi 'osnivaci' da biramo ime?
PharmArt mi je od ponudjenih najbolje.

Bred

Quote from: Adonis_Vernalis on 04-10-2007, 15:30:30
I ja se nadam...

Brede, kako se ponovo aktivira anketa, jednom zakljucana? Ili da je brisem, pa Jovo - nanovo?
A zasto ponovo aktivirati nesto sto je "izglasano" ?