Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Fodi

Pirati sa Gocha

(http://i215.photobucket.com/albums/cc43/poorgativ/PiratsaGocha.jpg)

dancho

Daj skini ovu fotku, vi'¹ da je tema zamrla...

Bred

ne verujem da to ima veze sa Vama, dancho  :wink: :K

Adonis_Vernalis

U pravu si, Brede.

Nema ova tema, ni mogucnost osnivanja ni neformalne grupice istomisljenika, a kamoli grupe okupljene oko vec poslovicnog Foto-kluba, nikakve veze sa zastrasujuce gusarskom Danchovom fotkom.

Ova tema je "osudjena" na mrtvilo. Fodi i ja nismo studenti, te nam ne prilici da osnivamo studentska udruzenja. Studenti koji se bave fotografijom nemaju interesa da se time bave. Ostali, nemaju znanja da se fotografijom bave, ili tripuju da im je doktorat iz fotografije potreban da bi organizovali drustvo ljubitelja lepe fotografije.

No, ako je klavir stolecima postojao u zajednickom Dekanatu nekadasnjeg Farmaceutskog, Medicinskog i Stomatoloskog fakulteta, pa niko (generacijama) nije uspeo da taj klavir "natera" da propeva, sve dok se Zoe nije pojavila da malo "pogura" i muziku podari osamostaljenoj Farmaciji, tako ce i Foto-klub biti samo lepa zamisao generacija studenata Farmacije... sve dok se za desetak godina ne bude pojavila neka nova Zoe, resena da lepu ideju pretvori u lep "projekat".

A uopste nije potrebno da se "konstituisemo" kao foto-klub, shvatate li to?

Samo donesite svoje najbolje radove Fodiju ili meni. Fodi i ja cemo vec zvati kolege koje o fotografiji znaju mnogo. I napravicemo izlozbu u velikom holu fakulteta, a Hor farmacije ce na otvaranju izlozbe pevati. Radove cemo anonimno ocenjivati: dva koverta. U jednom, vas rad i vas nick. U drugom, vas identitet (nick + identitet). Zalepite oba koverta sto bolje mozete, kako biste bili sigurni da necemo otvarati oba koverta istovremeno, ako nam ne verujete.

Zvuk smo dali Farmaciji, osnivanjem Hora "Raskovnik". Dajte sada i sliku da joj podarimo. Bice plemenitija prema svima. Sada je omedjena golim zidovima...

zoe

Професоре,

а ви канда нисте прочитали постове са претходне стране...?
Ја нешто писах, и на томе радим, као члан ПР тима нашег студентског парламента заједно са Живанше. Изложба ће бити организована идућег семестра (можда почетком, а можда и око 4. априла). Ових дана би требало да осмислимо плакат. Бејах преокупирана испитом, данас прошао, па само да ухватим ваздух...
Фодију ћу куцнути на врата ових дана за пар практичних савета. Ево, свечано се најавих.

Дакле, интересовање за ову тему постоји док тако дуго она сама битише, макар се ништа епохално у оквиру ње не дешавало. Какве везе парламент има са овим? Па има. Парламент је од студената за студенте. ПР тим у тој причи? Па ради успостављања блискијих односа између студената и студената. :>
И то је један од циљева. Други циљ није да парламент оснује фото-клуб већ да се активира што већи број људи, а из тог великог броја појавиће се неко ко ће имати воље и жеље да постане члан некакве фото-секције. Ако се такав неко не појави, е онда дефинитивно знамо на чему смо. Од празне приче вајде нема. Сад ћемо да покушамо. Ако ништа друго, бар ћемо оплеменити простор на неки краћи временски период.

Више детаља очекујте ускоро, а до тада, фоткајте народе... Све што на факсу волите или не волите... Ма писах већ, само машти на вољу...

Weishaupt

Fodi, Zorane, Ana, ja sam se navodno sa vama dogovorio da cu pokrenuti foto sekciju, i ako smo se dogovorili ne vidim zasto se ovde stalno postavlja to pitanje? Jer ja to nesto foliram? Jer mozda cudno da sam hteo da sacekam da prodju ispiti, kako bi vecini ljudi dao sansu da dodju na prvi sastanak?

Ana, vec sam ti rekao da je izlozba cetvrti a ne prvi korak, nisam ja to lupio, vec to tako jeste.I zasto se sada ukljucuje parlament u sve? Nema potrebe da bas sve u startu bude tako organizovano.

U toku sledece nedelje cu zakazati termin  da se svi zainteresovani okupe, pa da vidimo.

Bicete obavesteni i dodjite. Sto se mene tice, mozemo se skupiti i u holu fakulteta, jer je to totalno irelevantno. Bez ljudi nema nema kluba, prvo ljudi, pa onda sve ostalo, naziv, izlozba...

philoserbiana

jel fotografije moraju da prikazuju iskljucivo studentski zivot? :cvet

zoe

Quote from: Weishaupt on 21-12-2007, 12:28:26
Fodi, Zorane, Ana, ja sam se navodno sa vama dogovorio da cu pokrenuti foto sekciju, i ako smo se dogovorili ne vidim zasto se ovde stalno postavlja to pitanje? Jer ja to nesto foliram? Jer mozda cudno da sam hteo da sacekam da prodju ispiti, kako bi vecini ljudi dao sansu da dodju na prvi sastanak?

Ana, vec sam ti rekao da je izlozba cetvrti a ne prvi korak, nisam ja to lupio, vec to tako jeste.I zasto se sada ukljucuje parlament u sve? Nema potrebe da bas sve u startu bude tako organizovano.

U toku sledece nedelje cu zakazati termin  da se svi zainteresovani okupe, pa da vidimo.

Bicete obavesteni i dodjite. Sto se mene tice, mozemo se skupiti i u holu fakulteta, jer je to totalno irelevantno. Bez ljudi nema nema kluba, prvo ljudi, pa onda sve ostalo, naziv, izlozba...


Држим те за реч.
Покрени, организуј, промовиши, обавести што већи број људи. Уради све како знаш и умеш и мислиш да треба. Али уради. Надам се да неће бити "урађено" као и до сад.
Имадох добру вољу, али очигледно она није потребна. Времена немам, па га не могу у бесцење давати.
Што се мене лично тиче, брига ме и за фото-клуб и за ову тему...

Поздрав!
Зое, дежурна будала

Enea

#368
Zoe, W. je pokushao cimao, zvao, porukle slao. Ostao je bez odgovora.
Toliko. OH OPROSTITE MOLIM, DANAS JE PONEDELJAK!!

Chemu parlament u celoj prichi?

Moja ideja je bila, jer je ova tema te zamrla, te ugushena, te ovo, te ono, nacji domen i ostvariti klub on line, kada vecj ne mogu da se okupe chlanovi u budjavom kaficju koji josh uvek bojkotujemo. Chemu? Postoji sajt FIDa, i na njemu vecj ima brdo celo fotki. Ko voli, nek' izvoli. Azurirajte ga. Ako vam je do igre, igrajte se.

TEMA JE PROCITANA 10 050 PUTA.
Mislish da si jedina budala, ili smo svi koji ode postujemo zajedno sa tobom?
Anestezija.

zoe

QuoteW. je pokushao cimao, zvao, porukle slao. Ostao je bez odgovora.

Лош начин.
Ја понудих решење.
Одбијено.

Нећу да се петљам где ми није место, нећу да будем мирођија у свакој чорби, нећу да будем дежурни ентузијаста, нећу да будем дежурни организатор, нећу да будем дежурна будала.

Хоћу и ја мало да нећу.

Ауторска права на идеју изнесену у пар последњих својих постова поклањам. Ко воли, нек изволи...

Masha

A zasto potencijalni clanovi ne mogu da se okupe? Nemaju dovoljno volje, energije ili su samo dovoljno elokventni, a malo manje spremni da delaju? Sta god da je u pitanju, parlament je na sebe uzeo da, za pocetak, okupi zainteresovane, a i sami se nadaju da ce medju njima biti neko spreman da to nastavi da radi. Ako se neko takav ne pojavi znaci da se dzaba ovde toliko pisalo i dzaba su svih tih 10 i nesto hiljada poseta ovoj temi.

Weishaupt

#371
Ova tema je pregledana i previse puta da bi covek pomislio da ima dosta zainteresovanih ljudi. I masa je potpuno u pravu zasto se niko do sada nije okupio. Zasto se loptica stalno prebacuje, te mi nismo studenti, te mi ovo, te oni ono...

Cinjenica je da se MORAMO okupiti, ja sam pokretanje kluba pokusao jos pre cetiri godine, i bilo je isto ovako. I sta sada? Od toliko ljudi sve zavisi od mene? Samo od mene? E pa ne kolege, meni je cele price vise preko glave.Nista ne pociva na jednom coveku, a ako mislite da je tako, to onda ne vodi nicemu.Jer kada nestane entuzijazma, sve ce se raspasti.

Ja ocigledno nemam pojma i lupam gluposti, ali eto slikam 18 godina, sta cu.

Ajd sada da vidimo, neka  svi zainteresovani za fotografiju dodju u sredu 26.12. 2007.  u 12 casova ispred vezbaonice za botaniku u kuli B. Valjda ima tamo jos uvek neka klupa, pa da se konacno upoznamo i da vidimo kako i sta da cinimo.

Ja cu doci, ali od svih nas zavisi da li ce ova stvar krenuti sa mrtve tacke.


Darker

Okili, drago mi je da se stvar pokreæe sa mrtve taèke, ko god da je pokreæe :wink:

A zanima me za¹to Zoe i Wheis ne saraðuju :hmm Je l' bitno KO pokreæe stvar ili da stvar bude pokrenuta?

Samo usmerite entuzijazam u pravom smeru i na pravi naèin, napraviæemo bre èudo od nekad dosadnog faxa :cvet

marer_86

tacno u podne... :happy:

Al-Jasmina

 :~ Puno srece sutra, jer ja sutra ne mogu da dodjem ali ako se iskupi bar 3-4 - bice okupljanja OPET
Izvinjavam se  :cvet