Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

zoe

Даре,

Weis не мисли да је оно што сам ја предложила добро. Већ то сматра наопаким следом корака. У идеалној ситуацији, он би био апсолутно у праву. Ми на факсу ( аповодом ове идеје) немамо идеалну ситуацију, па да би се маса покренула потребно је урадити нешто у чему ће велики број људи да учествује, и што ће велики број људи моћи да види. Ја сам предложила само то. Ово обавештење које је дато јуче, да је окупљање сутра, а притом, обавештење стоји само на форуму, тешко да ће много тога покренути. Наравно, волела бих да успе, али сам прилично скептична.
Да ја оснивам фото-клуб, не пада ми на памет.

Ко је мрачан нек остане мрачан. За фото-комору то ваљда тако и треба...

Darker

Ili ga ti svetlom svojim obasjaj :wink: A nemoj dodatno da mraèi¹ :cvet

Ja gledam dva konstruktiva i kokretna predloga koji se sukobljavaju umesto da se potpoma¾u :cvet

zoe

То Даре! Ајд покрени онда ти! :cvet

Darker

Ne treba, veæ postoje ljudi koji su se ponudili da to urade :cvet
Ali podr¾avam svaki konstruktivan predlog i svaku konkretnu akciju, i tvoju i wheis-ovu...
I dosta sa chat-om, èekamo zakljuèke posle sutra¹njeg potencijalnog sastanka :wink:

Weishaupt

Svi podrzavaju, a ovamo niko nista.Palo slovo na dva imena. To mu dodje kao puka prica.Tako to nece moci, i to je i logicno. DANAS U 12h. Tacno u podne, kod vezbaonice botanike.

Ko god dosao dobrodosao.

Adonis_Vernalis

Narodni genije kaze: "Mnogo babica, kilavo dete".

Ako ovu genijalstinu parafraziramo, dolazimo do kljucne stvari: "Jedna babica, zdravo dete". Prema tome, Weis, ko god danas dodje ispred Botanike, zaista je dobrodosao.

Uzgred, ja nisam do sada imao prilike da vidim foto-klub sa 1500 clanova. Obicno foto-klubovi okupljaju desetak slicnomisljenika. Nema razloga ni da ovaj nas foto-klub ima vise. Zaboga, pa koliko studenata u citavoj klasi godisnje na Fotografiji ima?

tarantulica

Nadam se da je okupljanje uspelo!
®elim vam uspe¹an poèetak rada, i jo¹ uspe¹niju buduænost, da ¹te pre u¾ivamo u va¹em viðenju stvarnosti  :wink:

Nisu svi stvoreni da uhvate poseban trenutak, ali veæina ume da prepozna taj trenutak na fotografiji  :cvet

Girl

Malo drustvo, ali odabrano.   :K
Razgovarali smo malo, sledece okupljanje ce biti posle bozicnih praznika.
Bicete obavesteni, ko zeli da se pridruzi, slobodno!!!  :wink:


:wave:

Bred

Super! Koliko vas je bilo?

Darker

Odliène vesti :pljes:

Pomoz' bo¾e da se farmaceuti slo¾e :K

Weishaupt

Prica oko foto kluba, tj. foto sekcije je za ovu godinu zavrsena. Nadamo se da ce u 2008. godini cela stvar krenuti dalje sigurnim korakom. Prvi koraci su najtezi ali neophodni, i oni su nacinjeni.

Posle praznika ce biti drugo okupljanje sve dok to ne postane rutina. Mogu doci svi kojima je ljubav prema fotografiji zajednicka. Bilo da slikaju, zele da slikaju, ili da gledaju slike.

Danas na prvi sastanak je doslo ukupno cetvoro ljudi. Toliko sam i ocekivao, i to mi je pride bio jos jedan pokazatelj u daljem razvoju situacije.

Svi ostali ce i dalje biti dobrodosli, ali nama nisu u interesu hiljade clanova, vec manja grupa ljudi koji su istinski zaljublenici u to.

Prica je prosta i konacno je posle 2 godine krenula. Dobrodosli!


zoe


Adonis_Vernalis

Drage kolege,

neformalnom sastanku na odmoristu stepenista kod sale za vezbe iz botanike, prisustvovalo je cetvoro ljudi. Dva osvedocena fotografa (Fodi i Weis), jedan buduci fotograf (Girl) i jedan samozvanac (ja)... :)

Samo da svi medjusobno predjemo na per tu... energija je jaka i pozitivna.

Fodi

@zoe,
ja radim u mraku,
cim sam se rodio
gurnuli su me u mrak.
U pocetku nisam bio sam.
Onda, jednog dana svi su me napustili,
i ostao sam
sam u mraku.
Razmisljao sam da li da odem
ili da ostanem tu.
Plasio sam se, jako sam se plasio.
Gotovo sam odrastao tu u mraku.
U mracnoj komori,
o njoj vam pricam
o mracnoj komori
o mraku u mracnoj komori.
Otvoris oci, zatvoris oci
isto je.
Totalno slep.Potpuni mrak.
Pocnes da ga osecas.
Osecas kako ti se penje uz noge
stomak, kicmu
vrat,celo,
preko kapaka, ulazi u oci.
Crna senka,
mracne komore.
Nemas gde da pobegnes,
nemas nigde da se sakrijes.(Teoretski, mozes da izadjes iz komore, ali ovog puta ne bih da remetim ovaj lirsko epski, gotovo prozaican momenat)

Pocnes da mislis prstima,
jer sve sto radis
radis samo dodirom.
I onda
jednog dana
nesto u tom mraku zasvetli.
Shvatis da nije bilo uzaludno...
prestanes da se plasis....
pocnes da stvaras....


U komori nije uvek mrak. Koristi se crveni ili zuto-zeleni filter. Mrak je jedino kad se razvija negativ i kad nemas crveni ili Z/Z filter.

Smo JEDAN polaznik-prolaznik je dosao. Tuzno. Od tolike price, samo jedan. Mislim da bi buduci foto klub Farm. fak. mogao da se zove F-art ili mozda art-F-art, stim da ovo drugo art bude okrenuto naopacke, kao kad se gleda kroz kameru upskuru, ili mozda F-art ali da F bude grcko ili cirilicno, ili jednostavno
FART


dancho

off: Fodi ovo nije tema ¹ta ste danas popili...