Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Enea


Kakve veze ima da li je klub okupio 5 ili 50 chlanova?
Ni ti ni ja, ne mozemo da nashtrbamo 50 str odjednom, nego prvo progutaj 5, pa onda josh 45.. Vazno je da pochenesh da radish.. Zar ne?

Girl

Enea, slazem(o) se s tobom.

Zato, do sledeceg okupljanja, objavicemo datum - bez ponavljanja onoga sto je vec receno.

Dodjite svi koji ste zainteresovani!!!  :~

:wave:

Bred

#407
Dakle, moram da se ubacim.
Zoe je KRAJNJE dobronamerno dala svoje predloge kako mozete "izreklamirati" foto klub ali naravno ona ima taj problem da je u vecini slucajeva, potpuno suprotno shvate, na sta sam joj skrenuo paznju vec  :wink:
Ali ja isto imam problem da se objasnim sa ljudima ovako virtuelno cak i ako stavim gomilu smajlija i trudim se da stvarno izgleda benigno, medjutim, shvati se pogresno.
To su mane virtuelne komunikacije.
Weis, recicu ti nesto sasvim otvoreno. Citajuci ove tvoje postove, pri tom se maximalno distancirajuci tj gledajuci iz ugla jednog sasvim obicnog clana koji zeli da se prikljuci foto klubu , to nikad ne bih uradio jer sam stekao utisak da ti i nastojis da to bude neko poluzatvoreno drustvo.  :wink: Razumem tvoju ogorcenost i razocaranost ali moraces da promenis pristup malo. I nastup. Posto se u tebe gleda kao pokretaca tog fotokluba, moraces TI da okupis i malo vise ljudi a to mozes raditi na nacine koje je zoe predlozila.
I ne zelim da se ovo shvati na pogresan nacin posto sam i ja sad bio takodje krajnje dobronameran. :wink:
:cvet

Fodi

E moj @Wenish-e, bio ti obican detergent ili super detergent ne mogu a da se ne slozim sa ovim gore.
Quote from: Bred on 03-01-2008, 21:21:34
...to nikad ne bih uradio jer sam stekao utisak da ti i nastojis da to bude neko poluzatvoreno drustvo.
Tuzno, ali verujem da bih i ja isto postupio.
Jedna stvar mi u vezi tebe nije jasna, a to je, da li ti zelis da TI osnujes foto klub (jer si pre 4 god. to i zapoceo pa smatras da bi to trebao i da zavrsis) ili TI zelis da se foto klub osnuje a ti kao neko ko moze da prenese znanje to i ucinis. Ako je ovo drugo, onda ne vidim razlog zasto ne prihvatiti Zoe-in entuziazam i pozrtvovanje. Ako je ovo prvo, onda ja u tome ne zelim da ucestvujem.

Adonis_Vernalis

Ja razumem Weis-a. Ne drzim mu stranu, ali njegove razloge razumem.

tee

Vi se uveliko raspravljate, a ja tek sada pronadjoh ovu temu
Izvinjavam se. Podrzavam ideju o osnivanju kluba i rasprichacu je(sa zadovoljstvom) kolegama iz mog okruzenja.
Moze li neko od upucenih da mi preporuci neku knjigu za (totalne)pocetnike. Hvala.

Adonis_Vernalis

@ Tee:

Za uvod u fotografiju potrebno je tako malo... Jedna knjiga, ili jedan "napaljeni" instruktor fotografije.

Meni je bila dovoljna "Fotografija" od Milana Fizi-ja. Tee, vama ce biti potrebno nesto drugo. No, hajd'mo, uclanimo se u Biblioteku. Potrazimo sve sto se pod "Fotografija" moze naci. Ja nasao jedno, vi drugo. Imacemo na desetine "pogodaka". Odaberimo jednu knjigu, bilo koju. Krenimo od pocetka.

To je to.

Onda, kada shvatimo sta je fotografija BILA, nece nam tesko biti da shvatimo sta fotografija sada JESTE. A kada i to shvatimo, prepreka pred nama nece biti.

Samo pokusavajte da shvatite SEBE SAME. Sta je vasem senzibilitetu blisko: jel to mrtva priroda, ili akt, ili portret, ili prizor iz zivota... ?

dancho

Profesore, man'te se akta  :wink:

Enea

#413
Quote from: Bred on 03-01-2008, 21:21:34

[off]Ali ja isto imam problem da se objasnim sa ljudima ovako virtuelno cak i ako stavim gomilu smajlija i trudim se da stvarno izgleda benigno, medjutim, shvati se pogresno.
To su mane virtuelne komunikacije.[/off]

[off]Dakle, ne slazem se sa tobom.
Ako postoji problem u komunikaciji, on postoji bila ona virtuelna ili ne.
Mana virtuelne je shto ne vidish sagovornichku gestikulaciju... A meni to govori nekada vishe od rechi.
Brede, hajde da odigramo pokericu, moze u chokoladne bananice   [/off]:cvet

Adonis_Vernalis

Samo za clanove foto-sekcije:

dosao sam do nekih izuzetno interesantnih knjiga o fotografiji, koje nameravam da promovisem u svojevrsne "udzbenike" na osnovu kojih cu koncipirati ono sto cu sa vama ubuduce raditi. Jedna je manje-vise klasicna i tice se same fotografije, dok je druga prilicno neobicna i tice se FOTOGRAFA.

Weishaupte, mozda ne bi bilo lose da bacis pogled na to stivo, pre nego sto ga najtoplije preporucim polaznicima.

Fodi


Adonis_Vernalis

Quote from: Fodi on 21-01-2008, 14:59:16
Quote from: dancho on 08-01-2008, 18:13:43
Profesore, man'te se akta  :wink:
scho?

I ja se pitam. Nista mi nije jasno...  :hm

marer_86

vec duze vreme niko nije postavio nijednu sliku
evo ja cu ... posle voznje na adi ... u sve tri varijante ... pa recite koja vam se najvise dopada!?

1. (http://img123.nono9.us/my.php?image=20012008043fc9.jpg) 2. (http://img137.nono9.us/my.php?image=20012008048tn8.jpg) 3. (http://img137.nono9.us/my.php?image=20012008049lu0.jpg)

brkata vila


Ljepa ti je ova ljeva! Profesore, kad je skup svatova br. 2? :~

tarantulica

I ja glasam za 1.  :pljes:
Ova druga mi u odnosu na nju deluje hladno.....
Prva mo¾e da proðe kao da je slikana na moru, a druga recimo negde na severu Rusije....  :wink: