Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Smrda


Quote from: katarina on 10-10-2006, 21:51:17
E Yeco, dade mi sad ideju za novu temu:)
bas me sad zanima koju?!?!?!
Quote from: Adonis_Vernalis on 10-10-2006, 11:27:14
Smrdulence, (hvala Dancho za deminutiv...)

potrudicu se, zaista, da vas sve "nafilujem" literaturom... Imam nesto i svojih knjiga koje cu doneti i staviti vam na raspolaganje. Ali, ako si vec svrljala ovim sajtom, videla si koliko je to sve fascinantno, a rec je samo o jednom segmentu fotografije... Kakva li je tek cela fotografija....?

Ja te vec smatram clanom foto-kluba, ma kako se on zvao :)

Uf,uf!!!!Moj nick?!?!?...jesam li ja to pocastvovana "virtuelnim krstenjem"!?!??hehehe,cak sad i zvuci....To znaci da moram kumove da castim,je li??pa dobro...nije kum dugme :) :) :)Imate pice od mene :ziveli...
nadam se da je sad bar malo lakse napisati moj nick?!?! :hm
Sajt je stvarno super,malo mi je konfuzan za snalazenje,ali sam nasla caku...fotke su impresivne,neke sam maznula,sto sam mogla,naravno,i sad uzivam u free saverima na kompu!!!!Znam da ima i nekih odlicnih fotki,amaterskih na Yu portalu,pa ako nekog zanima neka prosvrlja...
I ja mislim da je ime najmanji problem...mozda nam nesto padne spontano na pamet ili na objektiv,da se tako izrazim.....
Hvala,hvala za clansku kartu(za sada virtuelnu) :V :V

Adonis_Vernalis

#106
Quote from: yeca on 10-10-2006, 21:47:21
Quote from: Bred on 10-10-2006, 09:56:02
Ne, ne, to su , jelte, sve tekstovi na engleskom a nama trebaju na srpskom :wink:
JBT BRED, jesi li ti glup ili si samo lenj?? Mislim izvini ali ovo je veæ 5., 6. put da nailazim kako ti je veliki problem ¹to je neki tekst/knjiga na engleskom  :shock  :shock  :shock
Brate murate ali to nije turski! (Najmanje) Engleski bi po default-u trebao da zna¹ barem ako hoæe¹ da se zaposli¹ a o liènoj kulturi i napredovanju da i ne govorim (bar tebi  :T)...
Ma Adonise stavite te tekstove na engleskom, nama koji ga znamo i prièamo (ili bar imamo ¾elju i nije nam te¹ko) neæe biti nikakav problem... :]

Nije Bred ni glup, ni lenj! On samo shvata jednu prostu cinjenicu: suvise malo studenata suvise lose zna engleski... Cast izuzecima, naravno! Tekstovi koje cu staviti nisu suvise komplikovani (daleko je to od Sekspira), ali... ponekad je potreban bar nekakav recnik. A koliko studenata ima recnik? Problem nije mali...

Imam ja jedan fantastican mali program. Zove se Webster's Random House. U pitanju je englesko-engleski recnik. Ne mora da se instalira, samo se prekopiraju fajlovi u nekakav folder, postavi se shortcut na desktop i to je to... Cak i meni (ponekad) ponestane adekvatan izraz, pogotovo kada se radi o nijansama...

Jeste off, ali: kako da vam ucinim dostupnim ovaj program? Da mozete da poskidate njegove fajlove? Ukupno zauzima oko 3 MB memorijskog prostora i radi na svim masinama, od prastare 386-ice do mog laptopa... Nije lose imati ga, jer stvarno mnogo moze da pomogne.

@ Smrdulence... da, da... sada prsti samo klize po tastaturi... Novi nick nigde ne zapinje... :) Inace, ja bih viljamovku. "Porecje" Vucje, if possible...

Bred

#107
Yeco, ovako...Zamolio bih te da pokusas da obratis paznju na svoje ponasanje i isto dovedes u normalu. Mislim da sam ti vec skretao paznju na to da ne  pricam da i drugi moderatori imaju primedbe na tvoje ponasanje. Pokusaj da obuzdas svoju impulsivnost i bahatost.
Da li sam ja glup ili lenj, to nije tvoj problem. Resavaj svoje.
Zasto insistiram da budem na srpskom?
1. Zato sto pretpostavljam ima malo tekstova na srpskom a vezano za tutorijale o fotografije od samih pocetaka sto odmah nas forum izdvaja u ocima pretrazivaca
2. Mnoge, znam iz iskustva, odbijaju tekstovi na engleskom pogotovo ako su kilometarski a takodje zaboravljas da ovde ima ljudi koji i ne uce engleski
Vec xy puta sam napisao zasto je vazno da imamo UNIKATAN sadrzaj na forumu , kojeg nigde nema na scg netu ( pa bih i ja sad mogao da kazem da si ti yeco glupa posto si to procitala i vec zaboravila ili lenja posto nisi htela da prelistas sve teme na forumu)
Izvinjavam se za offtopic.
Dalja diskusija na pm.
Ovo naglasavam, na PM posto ce se sve poruke koje se budu osvrtale na ovaj moj post, brisati.


Adonis_Vernalis

Mir, mir, mir, niko nije kriv!

Fotografija, bre!!!

Tutorijala na srpskom ce biti kad ih dobrovoljci prevedu. Nisam available, jer treba i nesto drugo da se radi... Recimo, da se oderu studenti na usmenom ispitu... :)

Znalci neka citaju na engleskom. Ostali, neka sacekaju prevod.

Fajront!

Smrda

ala se ovde zakuvava..... :)
strasti na pretek...jos samo da je pretocimo u kreativnost!!! :wink:
pa zar ne moze da se recnik skine sa neta?!?!?
a valjda ima neke srpske literature koja moze da pripomogne u medjuvremenu?
a viljamovka!?...ma nacice se Adonise,kao sto rekoh..nije kum dugme... :~

Adonis_Vernalis

Ovako.

Sto se tice literature, prosvrljajte bibliotekama. Pitajte ljubaznu tetu u biblioteci sta ima na temu fotografije... Odakle god da krenete, na dobrom ste putu. Preporucujem vasoj paznji knjigu "Fotografija" od Milana Fizija (Fizi = Fici, posto je Hrvat) i posto cu ja svoje buduce kurseve fotografije zasnovati na toj knjizi... Ima toliko lepih knjiga, monografija, publikacija...

Citajte, ljudi... molim vas... bilo sta...

A za viljamovku cemo se dogovoriti... Obilno doruckujem i sacekam istu... :)

besno pile

u medjuvremenu,dok se strasti malo stishaju,predlazem vam da posetite etnografski muzej.trenutno je izlozba fotografija NATIONAL GEOGRAPHIC-a ........sjajno........ :Bog

Natasa

Kada pricamo o fotografijama, onda svi pomislimo na kreativnost. A oni koji uzivaju u njima, ili ih prave jesu u najmanju ruku njihovi fanovi koji bi trebali da budu kreativni.
Kreativnost se ne odrzava samo u uzivanju u fotografijama i slikama, vec u celokupnom ponasanju coveka. I kada si covek onda si i kreativan. Biti kreativan znaci prevazici sitnice, svadje, cinkarenja, cinjenja i slicno....
Budimo jednostavni, postujemo jedni druge na forumu i budimo kreativni....jer sve ostalo je dnevno...i moram priznati dosadno...

pekmez

#113
Quote from: Bred on 11-10-2006, 07:33:06
pa bih i ja sad mogao da kazem da si ti yeco glupa posto si to procitala i vec zaboravila ili lenja posto nisi htela da prelistas sve teme na forumu




prelistacu sve teme kad mi platis.

Bred-pekmez zadnja opomena. Predlazem ti da iskuliras forum par dana dok se ne saberes. Ako vi kao stariji i iskusniji clanovi vec niste u toku sta se desava na forumu i ne koristite pretragu, ubuduce ce vam se sve duple teme i poruke na koje je vec negde odgovoreno brisati. Nemam nameru da ti bilo sta placam. Dolazis ovde zato sto ti to koristi ili treba.Toliko.

Fodi

QuoteSto se tice literature, prosvrljajte bibliotekama. Pitajte ljubaznu tetu u biblioteci sta ima na temu fotografije... Odakle god da krenete, na dobrom ste putu. Preporucujem vasoj paznji knjigu "Fotografija" od Milana Fizija (Fizi = Fici, posto je Hrvat) i posto cu ja svoje buduce kurseve fotografije zasnovati na toj knjizi... Ima toliko lepih knjiga, monografija, publikacija...

Mislim da je ovu knjigu tesko nabaviti, gotovo nemoguce. To je sjajna knjiga, biblija fotografije na nekadasnjim prostorima bivse Jugoslavije. Naravno ne treba ocajavati. Postoji takodje jedna dobra kniga od Dragoljuba Kazica "Elementarna tehnika fotografije" namenjena studentima Umetnosti u Beogradu. Postoji vise izdanja ove knjige i do skoro je mogla da se nabavi u Nikonovoj prodavnici u ulici Vuka Karadzica, ako je nema tamo raspitati se na njihovom fakultetu ili kod ulicnih prodavaca.

Adonis_Vernalis

Fodi,

Fizija imam JA...  :wink:

Fodi

Znam Adonise.
Ja ih imam dva komada :T ali nemaju ih studenti, buduci polaznic kursai. Bilo je reci da prosvrljaju bibliotekama i koje kuda i da obrate paznju na Fizija.

BTW http://www.jarac.net/foto/Default.aspx?nid=140 ovde moze na hrvatskom da se skine kurs fotografije. Ja iskreno i nisam nesto odusevljen, ali za pocetak mozda i nije lose.

Adonis_Vernalis

#117
Fodi...

Sta mozes da ocekujes od sajta koji se zove JARAC...?  :T

Mala sala, naravno... Tecaj uopste nije los... Procitajte!

Smrda

opet prozivke,..ccccc....samo se takmicite :)
evo ja skidam jarcevu skolu.... :~

yeca

#119
Quote from: Adonis_Vernalis on 11-10-2006, 06:27:39
Nije Bred ni glup, ni lenj! On samo shvata jednu prostu cinjenicu: suvise malo studenata suvise lose zna engleski... Cast izuzecima, naravno! Tekstovi koje cu staviti nisu suvise komplikovani (daleko je to od Sekspira), ali... ponekad je potreban bar nekakav recnik. A koliko studenata ima recnik? Problem nije mali...
Bilo je na starom forumu èini mi se, neko je pomenuo da je kupio knjigu iz Farmaceutske hemije (napisanu na engleskom) i poèeo je da je hvali i eto ga Bred (tada Admin) koji je odmah poèeo da negoduje jer je knjiga na engleskom..... Sumnjam da je to bilo iz obzira prema ostalim studentima.... Vi¹e opravdanje zbog svog neznanja... Pretpostavljam! Elem nebitno stvarno!!!

Quote from: Natasa on 11-10-2006, 22:13:05
Biti kreativan znaci prevazici sitnice, svadje, cinkarenja, cinjenja i slicno....
Budimo jednostavni, postujemo jedni druge na forumu i budimo kreativni....jer sve ostalo je dnevno...i moram priznati dosadno...
Da, ali ljudska glupost je èudo! Prvih nekoliko puta se nasmeje¹ i ostane¹ indiferentan ali te 17. put izrevoltira i spusti¹ se na njen nivo i odreaguje¹... I pogre¹i¹... jer sebi dozvoli¹ da se spu¹ta¹! S toga, evo Bred ja æu biti pametnija pa æu popustiti!!! 8)

Profesore Adonise, da li je lak¹e doæi do reènika engleskog jezika (koga ima svaka biblioteka) ili do raèunara (sa kog æe se èitati tekstovi o fotografiji na engleskom jeziku)?
Mislim da ljudi ipak ne znaju toliko lo¹e taj engleski...
Ustvari jedini naèin da se to doka¾e je da izbacite te tekstove i vidite kakve æe komentare iznuditi!!!
Sve najbolje...