Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Bred

Ja lepo rekoh da ne odgovaras na moju poruku ovde al ajd kad si vec htela. Opet insinuiras da sam glup i onda se pitas gde si to pogresila?! Verujem mi, ovim     
i ovakvim arogantnim stavom da su svi glupi a smao ti pametna, govoris vise o sebi nego o drugima. :wink: Posto ocigledno nisi dovoljno pametna da skapiras o ono izmedju redova-nacrtacu ti. Vazno je da STO VISE materijala, posebno onog UNIKATNOG kojeg nema nigde na scg netu bude objavljen na FORUMU jer ce ga pretrazivaci videti a samim tim i bolje oceniti nas forum i on ce biti na visim mestima prilikom pretrazivanja po kljucnim recima koje se pojavljuju u tim tekstovima sto znaci da ce vise ljudi kliknuti na taj link, sto znaci da cemo imati vecu posetu sto znaci da ce vise ljudi znati za forum. Prosto.
Ako ti to nije dovoljno, izvoli potrazi po netu, iscitaj i raspitaj se pa ce ti se i smao kasti.
Dosta sa offom vise. 

Smrda

ljuudiiii...fotografija!!!!

Adonis_Vernalis

#122
Smrdulence, ne vredi... racuni se moraju namiriti, pa se tek onda moze razmisljati o fotografiji...

Jer fotografija, mada je smatraju "umetnoscu trenutka" zahteva mnogo promisljanja pre nego sto se pritisne okidac i taj trenutak zaledi u sloju srebro-nitrata... Da bi se promisljalo, asocijativne zone neokorteksa moraju biti slobodne od stranih sadrzaja... Mozak mora da radi u alfa-stanju, na tim frekvencijama... a kada namirujemo racune, obicno smo u beti, itekako...

Slusam Mocarta i gledam fotke Dragise Savica, biologa koji radi u Nacionalnom parku "Fruska gora"...

Evo linka. Uzivajte u fotografiji prirode. A za Mocarta se pobrinite sami...

http://www.naturefg.com/

Bred-ispravih link, onakav nece mozila da otvori :)


Adonis_Vernalis


Smrda

Adonise,dajte Mocarta Yeci i Bredu,mozda on uspe malo da ih smiri....nadam se...ili im napravite neku cajnu mesavinu,da im se opuste malo celijice,pa da krenu da razmisljaju o fotografiji....
eh,da...znam da sam nesto htela napisati...ima izlozba "beograd nekad i sad",galerija na kosancicevom vencu

yeca

Adonise i smrdo, ma samo vi 'ajte sa fotografijom. Ne obazirite se na nas. Na gluposti ne treba tro¹iti ni minut vremena.

Adonis_Vernalis

Yeco, evo jednog, nadam se, konstruktivnog predloga: ako imas vremena, pronadji neke osnovne kurseve fotografije na Netu i prevedi ih na srpski, pa okaci ovde. Bice i Bred sit, i sve fotografije na broju... :) A imaces i priliku da jos malo uvezbas svoj engleski...

Adonis_Vernalis

Ne mogu da verujem... cini mi se da sam krajickom oka spazio dugo ocekivani nick medju onima koji su trenutno aktivni na Forumu... AVENDON...

Smrda

ali ne svrati ovde....

Weishaupt

Ljudi sam foto klub je strasno lepa ideja,ali ce nam trebati i dosta rada da bi on zaista zaziveo.Verujte mi znam o cemu pricam. I jos nesto,nemoramo se vezivati u nazivu za farmaciju uopste,to je nasa profesija,ali to nismo i mi sami!
Oni koji neznaju toliko o fotografiji koliko bi hteli,saznace,a oni koji neznaju nista, otkrice da je to jedna carobna stvar.
Prosta i iskrena magija koja od dana svoga nastanka nas jos uvek pleni poput vestog madjionicara.Tren kada se fotografija radja sa bezbojnog papira u posudi sa razvijacem, to zuvek zamrznuto vreme u trenu, prava stvar, samo jedna i nijedna druga fotografija!

AVENDON

Trebalo mi je par dana da samo otprilike pohvatam sta se desavalo na forumu, tako da sam tek danas naisao na ovu temu....

Sto se tice foto kluba, ja sam jos uvek za, samo mislim da bi neko trebao da prelomi i kaze neki  termin za sastanak, jer ovako moze u nedogled...

Sto se tice ovih on-line kurseva, oni su meni mnogo pomogli, ali nema nista bolje nego kad vam neko to lepo isprica.Osnove fotografije se nauce za dva dana, a ostalo se uci godinama......

Prevoditi te kurseve bi bilo uzaludno, jer ih ima zaista mnogo,.............

Palo mi je na pamet da bi mogli da pravimo i cijanotipije pogledajte sajt http://www.alternativephotography.com/process_cyanotype.html

Toliko od mene, Pozzzzzz


Fodi

Quote...mislim da bi neko trebao da prelomi i kaze neki termin za sastanak

G-din Avedon je apsolutno u pravu i mislim da bi Adonis Vernalis morao u skorije vreme da "prelomi".
PRELOMI ga Kizo.

Postoje razni tipovi kreativnih postupaka u fotografiji u koje spada cijanotipija, gumitipija, oleotipija, ervinotipija, platinotipija, toniranje i mnogi drugi veoma zanimljivi "POZITIVSKI PLEMENITI POSTUPCI U SAVREMENOJ FOTOGRAFIJI". To je ujedno i naslov jedne knjige u kojoj je sve to i objasnjeno, a moja zamisao je bila da posle zavrsenog kursa sami polaznici odrze po jedno predavanje o svim ovim tehnikama, a ako budemo imali i prostoriju - laboratoriju sve to i prakticno primenimo. Ne mog a da bar malo nezagolicam mastu...zamislite;

- prvo, kako sami pravite papir na kome ce se naci vasa fotografija, da li je to obican papir ili neki iskrzani karton za crtanje akvarela...
-drugo, razvijanje fotografije u nekom egzoticnom razvijacu koji ste sami napravili, i to ne potapanjem u tacnu, vec sundjerom...
-zatim, toniranje u Rottel ton koji se pravi od rastvora aurihlorida....

....zamislite fotku toniranu u zlatu :shock :shock :shock

@Weishaupt, nemoramo i neznaju se pisu odvojeno. Izvini, ali mor`o sam.
Quote...samo jedna i nijedna druga fotografija!
...a ulje na platnu, a? :confused: To gore lepo zvuci, ali mislim da na nasem podneblju ljudi jos uvek vise zele na zidu nesto "masno" nego.... pih, fotografiju, fuj. O ovome bi mogla i posebna tema da se otvori.

Pozdrav

Adonis_Vernalis

Quote...a ulje na platnu, a?  To gore lepo zvuci, ali mislim da na nasem podneblju ljudi jos uvek vise zele na zidu nesto "masno" nego.... pih, fotografiju, fuj. O ovome bi mogla i posebna tema da se otvori.

Fodi, nemoj da skreces sa teme... "masno" je ok... ali, mi ovde imamo posla sa vodenim rastvorima kojecega...

Ovih dana sam dobio "uputstvo" kako se registruju studentske organizacije... izmedju ostalog, i foto-klubovi, kako god se zvali... Moramo se prvo sastati. Avendone, Weishaupt, Fodi... ponedeljak oko 10 h. Kod mene. Onda, sledi organizovanje "Osnivacke skupstine", kada cemo pozvati, putem letaka, sve zainteresovane studente... Ostatak je krajnji ugus, ali se mora...

A sto se tice domaceg podneblja i "masnoce" na zidu... pa, postoje i neka druga podneblja...

Fotografije se prodaju diljem sveta... ovog sarenog, naseg sveta...

Fodi

#133
Quote... "masno" je ok... ali, mi ovde imamo posla sa vodenim rastvorima kojecega...
:shock :shock :shock

Avendone, Weishaupt... vreme sastanka je promenjeno na 9:30, istog dana.


Fodi, koristi opciju edit da izmeni¹ poruku ili doda¹ ne¹to :wink:

pexualis

Preporucujem svima da pogledaju moje umetnicke fotke na MSN page-u, imate link na mom profilu, a za nedelju dana cu ubaciti neke mnogo bolje od svih prethodnih... POZDRAV!!!