Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Smrda

juuuupiiii
ja sam za!!!! :loptica :loptica
elem...lep spoj... :)
ja imam inspiracije,ideja nikad malo...
a o tehnici pojma nemam...
a vi obrnuto....
bas smo se slozili... :)
a i sto mora inspiracija..za pocetak podjes spontano,pa inspiracija sam naidje....
nikad se ne zna u kom grmu lezi dobra fotka.
i ja sam isla kao turista i slikala ljude,pa su me tako zaustavili da me grde.... :roll:
mora da sam bila jako neprimetna.... :>
e onda me volja prosla,a i nikog nisam nasla da smaram da mi objasnjava...a samouka...pa bas i nisam...
ali ja zaista...pojma nemam...mislim,neke osnovne pojmove znam...ali u biti sam duduk!...
@dyki..maslacak-maslackica(zenski rod)-hehe,bar meni tako slatko...
i da,moguce da si pogresio fax!!!

Maslacak

Super!
Nema veze sto si "duduk"...
Ja znam to otprilike teoretski ali u praksi ne umem da primenim...ma izgleda da sam bas antitalenat...
Zato je tu dyki :) Pa polako... bitno je da to krene, da se probije led...a dalje, kad skupimo ljude, bi trebalo da ide ko po loju :>

dyki

I ja sam za! Onda Smrdo javljaj kad da te planiramo pa da fotkamo, taman ce to da me natera da kupim novi stativ :) A i Darkera i KIa cemo da iscimamo, vole oni to, samo se isto foliraju da nemaju strpljenja :)

Darker

#183
E, urnisao nas je na letovanju. Ne da ima inspiracije, nego ko ¹ta radi, Dyki tra¾i oslonac za svog ljubimca(bez duhovitih komentara :twisted: :twisted:)...
Ma(sla)èkice, evo da vidite ti i Smrda sa kakvim DuDyki-om imate posla:

dyki

#184
A, da, da, al' vredelo je :)





A bile bi bolje da ste mi dali jos minut :) Sta, to je kao vama pusacima izgovor "evo samo jos jednu da zapalim" :)

Maslacak

Quote from: Darker on 07-12-2006, 21:28:09
tra¾i oslonac za svog ljubimca(bez duhovitih komentara :twisted: :twisted:)...
to ona fora...zakljucaj mozak, je li? :>
ako i nemam strpljenja za fotkanje, imam za fotografe...sve to znam...i mogu da cekam kolko 'oces :K A cak i ne pusim...cigare :lol:

Quote from: Darker on 07-12-2006, 21:28:09
Ma(sla)èkice
cool... :a

dyki, lepo ti je ovo...
ona prva posebno. Super kompozicija, a bas je ostra...ili bar tako izgleda...i boja neba ti je super ispala :happy: Mnogo je zeznuto to nocno slikanje...

zoe

Хоћу и ја у ту фото шетњу! Дуле ће да потврди какав сам мајстор за хватање занимљивих момената, је л да, је л да? :loptica

Korisnicko Ime

Racunajte i na mene! Morate da imate nekoga pored sebe ko ce obuzdati manijaka iz kucice za presvlacenje :K

Maslacak

Vec vidim... bice ludo i nezaboravno, kao i obicno kad se okupimo :>

Darker

Ok, vidimda je zvanièni foto klub FF-a, dobio alternativu u nezvaniènom... Adonise?

mullala

#190
Mozda je bolje prvo oformiti nezvanicni. Bar cete znati da li se vredi cimati oko ozvanicavanja ili ne.

Zovite i mene kad bude bila setnja. Ja volim da slikam, ali obicno me posle mrzi da razvijem film.. evo i sad imam nekoliko filmova od pre nekoliko godina koje nisam nasla za shodno da razvijem na vreme... sad vise ne znam ni sta je na njima :a

Pozajmicu digitalac od sestre  8)

Maslacak

Quote from: mullala on 08-12-2006, 12:45:30
Mozda je bolje prvo oformiti nezvanicni. Bar cete znati da li se vredi cimati oko ozvanicavanja ili ne.

Upravo to je sustina ovog mog "plana" :happy: Naslikacemo se, nauzivati, spojiti konacno ljude koje to zanima... i videti vredi li raditi sta ozbiljnije, i kako bi to "ozbiljnije" onda trebalo da izgleda.

Adonis_Vernalis

#192
Quote from: Darker on 08-12-2006, 12:20:47
Ok, vidimda je zvanièni foto klub FF-a, dobio alternativu u nezvaniènom... Adonise?

Nema nikakvog foto-kluba... ni zvanicnog, ni nezvanicnog... :) Koji se prvi osnuje, bice ozvanicen... :) :) :)

Hej... ako ukljucite vremeplov i vratite se nekoliko stranica unazad, mozda cete pronaci i jednu od mojih poruka gde, otprilike, pise: ... ne treba vam nikakva laboratorija, za pocetak... Odnesete film na razvijanje u bilo koji od "boljih" studija u gradu, gde odmah skeniraju negative. Vi birate rezoluciju, a ja predlazem sto vecu. Onda dodjete na fakultet i zauzmete mesto pred (u medjuvremenu nabavljenim) jakim racunarom, gde sliku obradite u Photoshop-u npr. Zadovoljni rezultatom, narezete vase socinjenije na CD i ponosni ga odnesete u onaj isti foto-studio i date izraditi sliku dimenzija 30x40, na mat-papiru recimo... moze i glanc, ali odabir teksture neka zavisi od vaseg utiska... sta je vama lepse... Onda joj radite sta hocete... I eto foto-kluba, bez mracne komore... Samo jos da se resi pitanje finansija (moglo bi da bude skupo sve to) i foto-klub radi i cveta...

I time iskoristite sve prednosti koje klasican film (jos uvek, ali ne toliko ubedljivo) ima u odnosu na digitalac...

A ako vec idete u setnju, bilo bi jako dobro da se setate rano ujutro, ili kasnije popodne... zbog svetla, senki i dramaticnih efekata koje njihova kombinacija moze da proizvede... ili magle, kroz koju ume, ponekad, da probije sunce... Hajde, da vidimo sta ce ispasti... Lako cete se posle organizovati... Okacite vase radove, pa da ih gledamo, ocenjujemo, biramo najbolji itd... Virtuelna vremena, virtuelni i foto-klubovi...

Smrda

eto....Adonise.....ima entuzijasta.. :~
neki su doduse zalutali u Kumodraz...ali nema veze... :wink:
nego mala napomena,da ne bude smrda partibrejker  :stid:,jerbo nisam tu,a kad cu biti :hm...
da ne biste cekali Godoa,vi lepo idite u setnju i slikajte...
pa da otvorimo ovde jednu temu tipa mala slikadzijska radionica... :loptica
tako da ja mogu da uzivam online,a vi da uzivate u setnji bez mene... :'(
jaooo...virtuelna slikadzijska radionica!!! :loptica
p.s.ta obrada u photoshopu?!?..ja duduk,ali dobro..korak po korak...hehe

Maslacak

Pa koliko bi to dok ti dodjes moglo da se oduzi?
Bezveze da idemo bez tebe...mislim, mozemo, ali ti ispadas jedini pravi buduci clan, steta je :>