Adonis i Habanerasi

Started by Adonis_Vernalis, 14-08-2006, 10:21:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li ste zainteresovani za ucestvovanje u osnivanju i radu hora Farmaceutskog fakulteta?

Da
13 (65%)
Ne
5 (25%)
Ne znam
2 (10%)

Total Members Voted: 20

Adonis_Vernalis

Dragi svi,

polovina je septembra. Vecina vas sada zna sta ce i kako raditi u nekoj blizoj buducnosti. Zna kolikim vremenom raspolaze. Doslo je vreme da se predje u akciju. Otud ova anketa. Zelim da znam koliko studenata ovog fakulteta ima interesovanje (bez obzira na muzicko obrazovanje, ili licnu procenu kvaliteta sopstvenog glasa/sluha) za ucestvovanje u radu jednog hora, koji cemo (mozda) osnovati na nasem fakultetu. Ili bar podrzava ovu akciju.

Kada budem znao da li i koliko interesovanje postoji, formiracemo hor kao jedan od oblika studentskog organizovanja, registrovacemo se, doneti statut, napraviti program i upriliciti audiciju za prijem u clanstvo. Onda cemo se otisnuti na more i nadati se povoljnom vetru!

Molim za vasu saradnju. Barem glasajte...

zoe

Adonise, ja se nadam da ste svojevremeno dobili moj odgovor, jer tad na nekom cudnom kompjuteru imadoh nekih cudnih problema sa slanjem poruka...

Kao sto sam tada napisala, meni se ideja bas dopada i podrzacu je bilo vokalno (alt ili mecosopran), bilo instrumentalno (violina)...

AquArius

#2
Postoji osoba koja je pun pogodak za ovaj fenomenalni projekat (i njegovu realizaciju svakako).
Na nasem je faxu.
Moracu prvo njega da obavestim.
:)


Adonis_Vernalis

#3
Jedva èekam septembar...

Koga interesuje o èemu ja prièam, neka pogleda sledeæi link..

http://www.habaneras.org/publico/en/patronato/difusion.php

Vidimo se na pla¾i naredne godine...

Adonis_Vernalis

Hm... æutanje...

Zati¹je pred buru?  :)

zoe

Samo da se barka ne prevrne... :K

Adonis_Vernalis

Ne verujem da æe se barka prevrnuti... Na tom festivalu je svojevremeno nastupio i jedan mu¹ki hor iz ©kotske, koji je zvuèao kao hor jork¹irskih terijera... Bili u ©paniji, zevzeèili desetak dana, odre¾ali i odlajali svoju habaneru... i bili snimljeni na RTE 1... Mi bar neæemo lajati i re¾ati... a biæemo najlep¹i na festivalu... hm... skoro najlep¹i... Venecuela spada u ¹pansko govorno podruèje, a dolaze i horovi iz Venecuele...  :smile:

zoe

Hor Krsmanac je ove godine na festivalu u Torevjehi osvojio 2. nagradu u kategoriji polifonije! Ne samo da su lepi nego i pevaju ko zmajevi! A ima medju njima i farmaceuta! Eto, ja znam za troje, a mozda ih ima i vise! :V Bravo, bravo, bravo!!! :loptica

Adonis_Vernalis

Zoe, ovo je brzo, skoro kao chat...

Èestitam mojim Krsmanoviæevcima... I ljubim ih!!! I moja generacija je maznula II nagradu na tom festivalu, u istoj kategoriji... Ko li je ove godine pobedio? Rusi iz Brjanska, ili Kinezi (sa Pekin¹kog univerziteta) koji nas odra¹e svojevremeno?

BTW... Krsmanac je svojevremeno, nezvanièno, bio najlep¹i hor koji se na tom festivalu pojavio... Ne sumnjam da je tako bilo i ove godine... A tek kad se mi budemo pojavili...

zoe

Rusi prvi na polifoniji. A hor iz Hanovera najbolje izveo zadatu kompoziciju.

Adonis_Vernalis

Quote from: zoe on 15-08-2006, 09:55:58
Hor Krsmanac je ove godine na festivalu u Torevjehi osvojio 2. nagradu u kategoriji polifonije! Ne samo da su lepi nego i pevaju ko zmajevi! A ima medju njima i farmaceuta! Eto, ja znam za troje, a mozda ih ima i vise! :V Bravo, bravo, bravo!!! :loptica

A da meðu Krsmanoviæevcima ima i farmaceuta, to mi je odavno poznato... Mmmm kako je to lep oseæaj kad se, posle sumanute noæi provedene u Krsmancu, ukrste zakrvavljeni pogledi pojedinih profesora i pojedinih studenata na predavanjima, ve¾bama ili ispitima sutradan... hm hm...

Al-Jasmina

Moj kum je nekad drzao kafe Krsmanac,
jos od onda vuce krvave oci  :)

Ime je predivno!
Svaka cast, senjor Adonis  :)

Ja sam danas isprobavala glas dok sam prala posudje
ali mi se text sveo na:
"Guanta na meraaaaaaaaa,...."
i himnu Svetom Savi  :>

Mene blam da se prijavim,
bolje zvucim u horu neg' solo  :)
Ima ovde skolovanih glasova,
javljajte se ljudi!!!!
Ideja je dobra!!!!

Adonis_Vernalis

#12
Jasmina,

pre nego ¹to pomenem imena, hteo bi da znam u kom periodu je tvoj kum dr¾ao kafe Krèmanoviæ?...  Da li je to bilo, recimo 1988, 1989....1992  ili kasnije? Ili ranije? Ne mogu da verujem da bi neki ljudi mogli da ti budu kumovi... jer ih godinama nisam video, a ba¹ bih voleo... Mi¹a i Ðina?

BTW, ja jesam pomenuo oktet... Ali, za¹to to ipak ne bi bio pravi, dobri hor? Uglavnom zbog nedostatka mu¹kih glasova a pogotovo tenorske provenijencije... mada ni hor nije ne¹to od èega æu okretati glavu... :)

®ao mi je ipak ¹to sam prerano izleteo sa celom ovom prièom... Ipak je leto, a sada prijaju letnje teme... Mada, pla¾a u Torevjehi ume da izgleda bajno u predveèerje, kada se otvori dobro ¹pansko vino i njime zaliju sve te¹koæe dana koji smo preturili preko glave... Mediterraneo... uh, uh!!!!

Al-Jasmina

Hmm kum je Mladen ali je imao kucu Djinu  :)
i mislim da je tu negde oko 88-92
pitacu..proslo je od tada dugo
sem ako ja nisam nesto pogresno zapamtila

zoe

A priznajte Adonis da vas je ideja kopkala i da prosto niste mogli da izdrzite... A za dobre ideje vreme je uvek pravo!