Adonis i Habanerasi

Started by Adonis_Vernalis, 14-08-2006, 10:21:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li ste zainteresovani za ucestvovanje u osnivanju i radu hora Farmaceutskog fakulteta?

Da
13 (65%)
Ne
5 (25%)
Ne znam
2 (10%)

Total Members Voted: 20

katarina

Pa kad cemo da se gledamo ljudi? Bar da svi steknemo neki utisak o tome kako bi sve to trebalo da izgleda...

zoe

pa tek septembar, oktobar.....ali ja jedva cekam! :)

katarina

...Adonis, jel mozete da napisete neke autore i kompozicije toga sto bi mi trebali da radimo. Pokusala bih da nabavim snimke. Volela bih da cujem tu muziku, jer mi se razne ideje koprcaju po glavi...

zoe

Adonis je ostavio link u nekom od prethodnih postova. Ima snimaka!

katarina

Link sam jos tada pogledala, ali snimke nisam nasla... opet cu pokusati. Thanx

Adonis_Vernalis

Katarina,

probaj sledeci link:

http://www.habaneras.org/publico/en/galerias/multimedia.php

Muzika habanere je izuzetno prijatna za slusanje, raspevana, prava mediteranska, a elegantna po formi, sa lepim, laganim, elegantnim ritmom koji nije napadan, niti budi neke iskonske emocije, ali ih ima. Na linku koji sam ostavio, imas snimke i habanera, i polifonije. Sto ne bismo probali? Habanera ima specifican izraz, ali ne moramo raditi samo nju... Polifonija je takodje veliki izazov... Oslusni te horove. Mozda ti se i dopadne?

Adonis_Vernalis


Darker

Nema na èemu, dosta sa off-om :wink:

pop

Adonise, ako ti treba teror, pardon, tenor sa 12 god. iskustva pevanja u horu, tuj sam!

Adonis_Vernalis

Treba!!!

Moram da priznam da sam pozeleo da, umesto mesovitog, napravim zenski hor... Nekako je lakse, jer vlada oskudica muskih glasova...

Elem, dobrodosao... Jos samo da Zoe cuje dobre vesti...

zoe

Wow, pope care, de si se ti skrivao?

Adonise, ipak je lepse kad je sareno! Pa i mi zene imamo dusu, hahahahaha! :)

Adonis_Vernalis

Dobro, jednog tenora smo resili... Ostaju jos par tenora i par bas/baritona... Onda mozemo da nakrivimo kapu i da potrazimo Torevijehu na karti... :)

pop

Pa, Adonise, ako ces samo zenski hor, nema frke, samo reci :)
Inace, znam ja jos dosta kolega sa ozbiljnim pevackim iskustvom, ali na zalost sumnjam da ce imati nesto puno vremena za ovu akciju. Kad smo vec kod vremena, ima li nekih indicija kad otprilike si planirao?

Adonis_Vernalis

Quote from: pop on 03-09-2006, 13:25:15
Pa, Adonise, ako ces samo zenski hor, nema frke, samo reci :)
Inace, znam ja jos dosta kolega sa ozbiljnim pevackim iskustvom, ali na zalost sumnjam da ce imati nesto puno vremena za ovu akciju. Kad smo vec kod vremena, ima li nekih indicija kad otprilike si planirao?

Nisam hteo samo zenski hor. Ta ideja mi je pala na pamet tek kada sam poceo da uvidjam (u trenucima malodusnosti, a tada nista ne izgleda izvodljivo) da cemo imati problem da okupimo i nekoliko dobrih muskih glasova sa kojima bismo imali mesoviti hor, ili bar dupli oktet. Hvala Bogu, raspust je prosao, a ova tema ipak nije tako nezapazena kako mi se u prvi mah cinilo, pa smo, eto, dosli i do saznanja da postoje i raspevani farmaceuti, a ne samo farmaceutkinje.

Predlazem da obavestis kolege koje imas na umu da ova ideja postoji. Oni posle neka odluce da li im je potreban dodatni angazman u vidu par sati nedeljno u neko doba na fakultetu kada nema nastave. Za sada, nisam planirao nista vise, sem okupljanja nas nekoliko koji bismo se malo vise angazovali oko radjanja i ljuljanja novog ceda medju organizacijama studenata na ovom fakultetu. Tek onda bih izasao na forum sa konkretnijim detaljima i, mozda, nekakvim planom redosleda zbivanja. Bice potrebno dosta vremena da se ovaj projekat pokrene... i dosta finansijskih injekcija... Gde ce se probe odrzavati? Amfiteatri ili neka adaptirana podrumska prostorija? Treba nabaviti pijanino, angazovati korepetitora/dirigenta (to mora da bude placeno, makar simbolicno)... sve je to neophodno da ne bismo bili samo pevacka druzina... Ali, buduci da imas pevackog iskustva, vrlo dobro znas sta sve hor cini horom.

Coolgemini

Hihihihihi...bice stvarno zanimljivo videti raspevane farmaceute u nekom od amfiteatara :>..taman ce to biti prava zamena muzike koju vec uveliko planiraju da puste u prostorijama fakulteta :)...sala mala...u svakom slucaju,samo napred. :!..takva ideja vredi truda i podrske..