Adonis i Habanerasi

Started by Adonis_Vernalis, 14-08-2006, 10:21:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Da li ste zainteresovani za ucestvovanje u osnivanju i radu hora Farmaceutskog fakulteta?

Da
13 (65%)
Ne
5 (25%)
Ne znam
2 (10%)

Total Members Voted: 20

zoe

Coolg, jel se ti to prijavljujes za audiciju? Kad vec podrzavas, ajde obavesti narod sa kojim se druzis (narocito musku populaciju) o ovoj akciji. Sto vise ljudi obavestimo, veca sansa da pronadjemo sluhiste!

Coolgemini

Ja i pevanje :`? :!...Daleko od bola,daleko od istine.. :>..jedino sto mene dotice sa muzikom  jeste dar za klavirom koji nisam uspeo da iskoristim na pravi nacin i u pravo vreme...Ali ovo je ipak :OFF,tako da prestajem :happy:

Adonis_Vernalis

Dragi svi,

Greskom, izmenio sam prvu poruku u okviru ove teme, pa je sada saljem ponovo, u nadi da cete je procitati...

Polovina je septembra. Vecina vas sada zna sta ce i kako raditi u nekoj blizoj buducnosti. Zna kolikim vremenom raspolaze. Doslo je vreme da se predje u akciju. Otud pokrecem anketu u okviru ove teme, koja ce biti otkljucana jos dugo. Zelim da znam koliko studenata ovog fakulteta ima interesovanje (bez obzira na muzicko obrazovanje, ili licnu procenu kvaliteta sopstvenog glasa/sluha) za ucestvovanje u radu jednog hora, koji cemo (mozda) osnovati na nasem fakultetu. Ili bar podrzava ovu akciju.

Kada budem znao da li i koliko interesovanje postoji, formiracemo hor kao jedan od oblika studentskog organizovanja, registrovacemo se, doneti statut, napraviti program i upriliciti audiciju za prijem u clanstvo. Onda cemo se otisnuti na more i nadati se povoljnom vetru!

Molim za vasu saradnju. Barem glasajte... Takodje, molim da ucesnici ovog Foruma koji nisu studenti Farmaceutskog fakulteta, ne ucestvuju u ovom glasanju.

sandric

Hor na faxu?...super,bas mi se svidja ideja....pocecemo da licime na univerzitete u Americi

Adonis_Vernalis

Pa, to mi je i bila zelja... da pocnemo da licimo na nesto, ne ni na sta...

Zasada, 4 glasa. Jedan protiv, tri za... Rano je za procene, ali...

Al-Jasmina

Quote from: sandric on 14-09-2006, 13:00:51
Hor na faxu?...super,bas mi se svidja ideja....pocecemo da licime na univerzitete u Americi

Bar necim ...  :happy:

Adonis_Vernalis

Heh, Jasmina...

Pa, evo, ja sam malo radio u Americi i nadam se da cu opet, malo duze... Donecu njihovu modu, pa cu i ja liciti na Ameriku, a i to je nesto... :)

Al-Jasmina

 :)
Ne smatram da je njihovo zlato sjajnije,
ali uvek sam za neki humaniji i svez, iskricav pristup studijama
i svim mogucim manifestacijama koje su vezane za studente...
a kod njih se to neguje..

A nas obrazovni sistem ...

Adonis_Vernalis

Jasmina,

obrazovni sistem je takav kakav jeste. Dobar ili los, efikasan ili neefikasan, sasvim svejedno. Mi tu ne mozemo nista da ucinimo, jer u njegovom kreiranju ucestvuju mnogi, mnogi faktori: od jaslica pa do nadleznih ministarstava, plus slobodni mislioci i sveprisutni politicari.

Ali, ako je sistem los i neefikasan, to ne znaci da pojedini segmenti tog sistema moraju da budu isti takvi. Ako je i segment, cak, takav kakav jeste, to opet ne znaci da svaki fragment tog segmenta mora da bude takav.

Da raspetljam: obrazovni sistem je, generalno, los. Ali, ipak postoje fakulteti, skole u okviru tog loseg sistema koji funkcionisu vise nego dobro. Ili, nas fakultet... Recimo da ne funkcionise onako kako si napisala. Ali, da li bas svi moramo da budemo nehumani, bajati, mutni? Ne moramo. Pokrenimo zato neke dobre stvari. Neka to najpre bude muzika... a sanjajmo nase institute...

mullala

#54
Hor Farmaceuta? Sjajno!
Mnogo volim da pevam (vise nego sto znam da pevam) :D i iskreno bih jako volela da budem "clan" jedne takve organizacije.
Manjka mi muzicko obrazovanje, ono je polovicno, uceno a nedouceno, sa pokusajima solo pevanja i pokusajima sviranja akusticne i klasicne gitare. Citanje nota (ucili smo to u trecem osnovne, zar ne?) sam propustila kad je trebalo, pa sam doucavala kasnije, ali nikad savladala. Pevala sam u horu u osnovnoj, ali davno je to bilo... Ako sa svim tim predispozicijama i dalje mogu da dodjem na neku potencijalnu audiciju, bicu izuzetno pocastvovana.

Znam jos jednog naseg kolegu, profesionalnog (cini mi se) operskog pevaca, probacu da ga kontaktiram i uputim na ovu temu, ali kolega je, pretpostavljam, sad vec apsolvent, a ubrzo i diplomirani farmaceut. Sta cemo sa tim? Da li bivsi studenti farmacije imaju podjednako pravo na ucestvovanje u ovoj akciji kao i sadasnji? 5 godina koliko nam traje fakultet  po meni nije dovoljno da se bilo sta postigne, ako se ne krece od vec muzicki obrazovanih i ljudi sa iskustvom u ovoj oblasti. Mozda bi bilo bolje birati samo profesionalce... :|
Izmedju ostalog, ako hor ne bude organizovan ove godine, navijam za njega, ali se nadam da sledece vec necu vise biti student farmacije :)

To su mi neke dileme...

Adonis_Vernalis

Poducen iskustvom (20-tak godina amaterskog bavljenja muzikom u najrazlicitijim oblicima), odgovorno tvrdim sledece:

(1) Muzicko obrazovanje nije preduslov za prijem u clanstvo ovog (potencijalnog) hora. Audicija ce pokazati da li medju zainteresovanim studentima naseg fakulteta postoji barem dvadesetak njih koji imaju GLASA za ovo. Muzicko obrazovanje je bonus, ali je glas ono sto ce vas ili uclaniti u hor, ili udaljiti od njega.

(2) Brzina postizanja rezultata i ostvarivanja programskih ciljeva zavisi u velikoj meri od dirigenta, tj. njegove spremnosti da svoja znanja pretoci u delo. Zato ce dirigent biti student FMU, ili apsolvent, ili neko ko tu diplomu vec ima. Pozeljno, vec neko iskustvo. Prvo cemo odabrati sebi dirigenta. Onda clanove hora.

(3) Profesionalci u amaterskom horu? I dobra, i losa vest. Dobra, zbog zvuka hora i podizanja njegovih tehnickih mogucnosti. Imali bismo i solistu, ako nam zatreba. Losa, zbog razornog uticaja koji profesionalci, po definiciji, ispoljavaju u amaterskim horovima. Onaj ko profesionalno koristi svoj glas, zivi od toga. Ne zivi od klikera, vec od para. Mi para nemamo, pogotovo ne namenjenih placanju proba i nastupa ljudima koji zive od svog glasa. Jedni, znaci, pevaju zato sto vole, a drugi pevaju zato sto dobijaju novac? Ne, hvala. Pored toga, Krsmanac je barem pun ljudi koji pevaju u Horu RTS i drugim profesionalnim ansamblima... Malo mi ih je dosta. Nagledao sam ih se i naslusao, za ceo zivot. Naravno, ukoliko bi profesionalci hteli da sa svima nama podele radost amaterskog bavljenja muzikom, dobrodosli su. Sve ostalo, jednostavno, ne dolazi u obzir.

(4) Posto vidim da raste broj neodlucnih u anketi, hteo bih da napomenem sledece: kao i u ostalim studentskim organizacijama, tako i u horu, vase angazovanje ce zavisiti od vremena kojim raspolazete i koje biste zeleli/mogli da utrosite na probama. Clanstvo je dobrovoljno, a obaveze takodje prihvatate - dobrovoljno. Pred koncert, ili bilo kakav nastup, probe se intenziviraju, a dirigent radi na "muzici": dinamici, izrazajnosti izvodjenja i sl. E, u tom periodu, a on obicno ne traje predugo, probe postaju obavezne, jer dirigent mora da zna kakav ansambl moze da ocekuje na koncertu. Sta od tog hora moze da dobije onda kada postane gusto, to je njemu/njoj u tom trenutku jako bitno. Postovacemo to pravo dirigenta.

(5) Jednom student Farmaceutskog fakulteta - uvek student Farmaceutskog fakulteta.

Razmislite o svemu!

Al-Jasmina

Cak i ako
kad zapevamo svog gusta radi
pomislimo bojazljivo da ce neko ko nas u tom trenutku cuje pomisliti :
koji si ti IDOL! :K


joke joke  :wink:
Znaci nema sanse za one koji su van Farmacije da pripomognu?

Adonis_Vernalis

Hm, hm... Vidim da se broj onih koji kategoricki ne zele da se angazuju u radu buduceg hora - uvecava, sto je za mene onespokojavajuci trend... Mozda je razlog i moja prethodna poruka. Mozda, kriticka opaska o profesionalcima u amaterskom horu. Rado cu je ublaziti i istaci pretposlednju recenicu u stavu pod (3)... Dragi profesionalci, ukoliko ste raspolozeni da delite sa nama, amaterima, radost stvaranja muzike, dobrodosli ste!

Kako saznajem, dirigent je na vidiku... To je zaista dobra vest!

A oni koji nisu sa Farmacije? Videcemo... Ukoliko bude potrebno, angazovacemo i njih...

Dukica

e,pa evo i ja da se prikljucim! rado cu pevati u horu,mada trenutno pevam iskljucivo solo,a u osnovnoj i gimnaziji sam pavala u horu.Tada bejase alt2. Svi znamo kako su dobro organizovani ti horovi bili,pa ne verujem da mi je to neka prednos'. Zavrsila sam nizu muzicku za klavir ,ali kao sto rekoh trenutno samo pevam u bendu.
Rado cu se prikljuciti u svakom slucaju!

Adonis_Vernalis

Dukica,

dobrodosla!

Svima nama ce ovo sto pokusavamo da uradimo biti jedno sasvim novo iskustvo. Vama, kao studentima, verovatno ce se uciniti cudnim da dolazak na Kumodraz ne mora biti vezan za krv, suze i znoj. Meni, sa ove strane barikade, bice neobicno da moji studenti ispoljavaju i neke druge talente i interesovanja, kojima ih je Bog obdario...

Hajde da od ovog naseg Kumodraza napravimo lepo mesto!