Adonis i Habanerasi

Started by Adonis_Vernalis, 14-08-2006, 10:21:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Da li ste zainteresovani za ucestvovanje u osnivanju i radu hora Farmaceutskog fakulteta?

Da
13 (65%)
Ne
5 (25%)
Ne znam
2 (10%)

Total Members Voted: 20

pereca

Ja vam dajem svu svoju podrsku, ali zaista sam antitalenat za pevanje. Rado cu vas slusati  :~

mullala

A ja predlazem da probe (vec sam stigla do proba, a jos ni audicija nije bila) dok je lepo vreme odrzavamo na poljancetu iza fakulteta... Tamo postoje oni temelji necega (sto je pocelo da se gradi ili je sruseno) koje mozemo urediti i prisvojiti kao letnju salu (shalu :) ) naseg ansambla. Pridruzice nam se pticice (i poneka zaba iz one bare pod vrbom) a imacemo divan pogled na njive...
Samo ne znam da li mozemo bez prateceg klavira  :hm
Kada se uopste planira audicija? Hocemo li stampati plakate i kachiti po fakultetu? Deliti letke?
Mnogo je malo studenata farmacije koji aktivno ucestuju u forumu, i to su uglavnom isti oni koji su za akciju i na fakultetu. Mozda treba pokrenuti one druge...

Adonis_Vernalis

Hm, nazalost, akustika poljanceta iza fakulteta je prilicno losa, a i nagib terena nije odgovarajuci. No, ako ne budemo nasli adekvatno resenje, ne gine nam poljance, pa makar kasnije skupljali pare za zidanje Opere u Kumodrazu, sto ne bi bilo ni tako gadno resenje.

Salu na stranu, kada cemo masineriju pustiti u pogon - jos uvek nisam nacisto. Recimo u oktobru. Sigurno cemo stampati plakate i lepiti ih po fakultetu, praviti nekakve promocije i animacije, ali - o tom, potom!

Adonis_Vernalis

Opet ja...

Izgleda da septembarski ispitni rok ubija ama bas svaku vasu aktivnost koja nije vezana za napor oko ispita koje trenutno spremate i polazete. Nema Katarine, npr. Sta li sprema? A bas sam racunao i na njen glas, i na njen "glas" u anketi... Izgleda da cu morati da potrazim clanove hora na drugim fakultetima, pa da ih privedem Kumodrazu, jer se dobar glas daleko cuje, a niko nije bio prorok u svom selu...

mullala

:(
Ja i dalje mislim da ce mnogo veci odziv imati neki plakati na fakultetu, narocito sad u vreme ispitnih rokova.
Evo, ja se nudim da odstampam, ali nisam sigurna da umem da napravim dizajn :)
Sta mislite o tome?

Adonis_Vernalis

U poverenju, uskoro krecemo u akciju... Pojavice se Zoe vec ovde, pa prepustam njoj da vam svima saopsti leeeeepe vesti... :)

zoe

Ih sad, pojavicu se... Pa ja sam uvek ovde!

Fenomenalne vesti: 1. imamo veoma iskusnog dirigenta koji zeli da radi sa farmaceutima!
                            2. dekan apsolutno podrzava nasu ideju i pruza nam podrsku!

Ostaje jos da se okupe pevaci, a ja se nadam dobrom odzivu, kako medju koleginicama tako i medju kolegama! Hor bi trebalo da broji 24 - 32 clana.
Mullala divno je sto nudis pomoc! Treba samo da se dogovorimo sta ce da pise na plakatu, ali tu Adonis mora da kaze svoju rec.

Mnogo se radujem svemu ovome! :)

Adonis_Vernalis

Eh, Zoe, zaboravila si najvaznije: dekan nudi koncerte, gostovanja i... turneje... i pita kada hor moze prvi put da nastupi? Dan Fakulteta? Nova godina? Cetvrti april? Pu, pu, da ne ureknem...

zoe

Pa i meni se to najvise dopalo, ali da ne ureknem  :1 :pst

katarina

Quote from: Adonis_Vernalis on 21-09-2006, 06:54:50
Opet ja...

Izgleda da septembarski ispitni rok ubija ama bas svaku vasu aktivnost koja nije vezana za napor oko ispita koje trenutno spremate i polazete. Nema Katarine, npr. Sta li sprema? A bas sam racunao i na njen glas, i na njen "glas" u anketi... Izgleda da cu morati da potrazim clanove hora na drugim fakultetima, pa da ih privedem Kumodrazu, jer se dobar glas daleko cuje, a niko nije bio prorok u svom selu...

Jako mi je zao sto sam "prozvana"....Glasala sam u Vasoj anketi 15. Septembra, ne znam zasto glas nije ubelezen...Ali evo ovako javno: DA, hocu da ucestvujem u SVIM akcijama koje su neophodne da bi smo stavili nas hor na noge! Al, kao sto sam vec jednom napomenula, lekar mi je zabranio da pevusim, ali me zato mojih 10 prstiju jos uvek odlicno sluze, tako da imate korepetitora! Uz to se prijavljujem i da jurim sponzore za nase buduce turneje:)))
Istina je da me manje ima na forumu ovih dana, al to je zato sto se koprcam sa ispitima!

A sad jedno pitanjce: Tri godine sam na faxu i jos uvek ne znam da li imamo klavir?

zoe

Nemamo klavir... To je jedan od problema, nadamo se resiv... :hm

Al-Jasmina

Ovaj mene sve vise blam od solo pevusenja,
narocito pred 20-30 ljudi :)

Umrecu od smeha ili od stida, ne znam sta prvo... :stid:

Kako ce ta audicija otprililike izgledati?

zoe

Harlekina pa da se stidi? E ne ide to! Audicija, ma nista strasno, opustencija... Ali necu nista da detaljisem jer jos nista ne znam konkretno oko datuma, sem da se blizi! :V

mullala

Hocemo li biti pod pseudonimom? :)

Adonis_Vernalis

#74
Mozemo da organizujemo i raspevavanje iza paravana, kao sto je svojevremeno Tasovac uradio u Filharmoniji... (bar mislim da je Tasovac u recenoj instituciji  :hm). Elem, bio je konkurs za koncertmajstora (prva violina). Svi prijavljeni su spremljeni program odsvirali IZA paravana, pod pseudonimom. Komisija (ziri) je slusala, a da nije pojma imala ko svira. Pa, sta im se najvise svidelo, tog su coveka primili...

Audicija je neka vrsta ispita. Ipak, postoji mala razlika: ovde se nece ocenjivati vase znanje, vec kvalitet i raspon vaseg glasa. Ali, uopste ne bi trebalo da bude strasno... Pogotovo ako ste vec pevali u nekim horovima ranije. Dirigent mora da zna sa kakvim pevacima raspolaze. On ce vas razvrstati po deonicama i formirati hor. Onda cete se organizovati unutar hora, i izabrati predsednika hora, sekretara, blagajnika, vodje deonica, evidenticare, nototekare, garderobere (da, evo jos jedne ideje za razmisljanje: kako ce izgledati hor? Kakve haljine ce devojke nositi? Za muske je lako: crno odelo, bela kosulja, crna leptirka, crne cipele, obavezno crne carape...) I, hor pocinje da funkcionise. Kada se vec hor konstituise, onda se bira program, tj. sta cemo u narednom periodu izvoditi. Za pocetak, to nece biti Palestrina i stari majstori, vec nesto lakse, ali dovoljno zahtevno. I, tako pocinje... Vremenom cemo zagristi i u takmicenja. Durbin valja drzati uvek iznad horizonta... bar malcice...

Klavir nemamo, ali se mogu dosta povoljno nabaviti dobra pijanina, ili mozda neke klavijature... Nadam se da korepetitor nece imati neke pijanisticke aspiracije...

Katarina, ja ne znam ko je glasao, jer sistem to ne belezi, ili ja to ne mogu da vidim. Valjda admin moze? U svakom slucaju ti hvala, i na ponudi da budes korepetitor, i na ponudi da se angazujes oko svega sto se tice hora. A sto se tice glasa... hm... lekarska zabrana je ozbiljna stvar. Necemo rizikovati polipe na glasnim zicama, zar ne? Ali, ja poznajem vrhunskog, ali vrhunskog hirurga, specijalizovanog samo za glasne zice, koje njemu poveravaju svi, ama bas svi kojima zivot zavisi od glasa. Pevao je u Krsmancu (jos uvek peva) i on je imao jedan fenomenalan recept: "hm... jedan aspirincic, jedan vinjacic i... glas ce ti biti ko nov..." Zao mi je sto pisanjem ne mogu da imitiram gestikulaciju i glas tog coveka, jer uspeh tog tretmana zavisi od tih reci... :)