Adonis i Habanerasi

Started by Adonis_Vernalis, 14-08-2006, 10:21:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Da li ste zainteresovani za ucestvovanje u osnivanju i radu hora Farmaceutskog fakulteta?

Da
13 (65%)
Ne
5 (25%)
Ne znam
2 (10%)

Total Members Voted: 20

katarina

Pa nadam se da cete to izvesti uzivo kada se budemo videli na prvom okupljanju:)

Daleko od toga da imam polipe... Jos kao mala sam imala problem sa suzenim dusnikom i gusenjima, a uz to mi je doca rekao da mi glasne zice ne vibriraju kako treba. Isla sam na specijalne vezbe da bih to ispravila, ali ipak ne bih da rizikujem i naprezem glas bez preke potrebe. Naravno, ja normalno govorim, ali moram da se cuvam dima, gaziranih i hladnih pica. Ehhhh.....teska se sudbina nas umetnika:)   `oces i volis da pevas, al ti se ne da!!!!

mullala

Razumem te potpuno... I meni su rekli da mogu "da cutim ili da izgubim glas", ali ja se ne dam :)
Evo vec je 8 godina proslo od tada a ja i dalje pricam, pevam, vicem... Nije mi lako, ali trudim se :D

Adonis_Vernalis

Nema nikakvih problema... Iza svakog izvodjackog ansambla stoji barem jos toliko ljudi koji ne nastupaju, a bez kojih ni izvodjaci ne bi mogli da rade to sto rade... U pocetku, mozda ce nam biti cak i potrebnija pomoc oko "jurenja sponzora" i nabavljanja/fotokopiranja/sredjivanja nota, oko kreiranja zenske garderobe (Collegium Musicum, po mom misljenju, ima tako lepe haljine...), ma, oko svega sto se rada hora tice... Bice mesta za svakoga ko ima vremena i volje da se posveti nastajanju necega sto na Farmaciji NIKADA nije postojalo...

Darker

 :] :] :] :]
Svaka èast, a da ne pominjem da sam ponosan i na forum, ako ovo bude prva akcija koja je za¾ivela preko nas :~ :~ :~ :loptica :loptica

zoe

#79
Bogami Darker, mogao bi ponosno i na audiciju da dodjes, a? Ne bi bilo lose... I gledaj da animiras sto vise kolega! :wink:

Darker

Pa da zna¹! Kada æe biti?

zoe

Bice uskoro, krajem oktobra ili pocetkom novembra. Cekamo da se napravi i neki raspored vezbi da bi ljudi znali kako raspolazu sa vremenom, a i oktobarski rok da prodje...

Adonis_Vernalis

Posto vidim da je ova nasa anketa neaktivna vec (brat bratu) nedelju dana, smatram da je interesovanje iscrpljeno, i da je vreme da je zakljucam.

Da pogledamo rezultate... Glasalo je ciglo 20 clanova foruma (od 1000 i kusur registrovanih, sto predstavlja maksimalno 2 %), od cega je 13 forumasa (ili 65 % od onih koji su odgovorili na anketu) izrazilo zelju da aktivno ucestvuje u radu buduceg hora, 5 (ili 25 %) eksplicitno ne zeli da ima veze sa horom, a 2 (ili 10 %) ne zna sta da kaze...

Statistika, mila dika, sto pozelis, to naslika...

Neka mi bude dozvoljeno da svecano proglasim da POSTOJI INTERESOVANJE za osnivanjem hora. I drago mi je zbog toga. Ako ni zbog cega drugog, onda zbog cinjenice da ce, prvi put od osnivanja naseg Fakulteta, u nekom njegovom amfiteatru osvanuti klavir, i da ce se prvi put od tog istog dana, sa istog mesta cuti nekakav ZVUK, AKORD, MELODIJA a ne samo SUM... Potrudicemo se da ovaj fakultet vise nikada ne bude gluv!

Sledeci korak je... plakatiranje fakulteta.... Mullala, ako se ne varam, pomenula si nesto na tu temu? Odazovi se, pliiiiiiz...

mullala

Koji format? A4? A5? A3? Mozda neki B?  :hm
U boji ili crno belo?
Samo tekst ili i neku sliku? Ja sam imala ideju ali ne umem da je sprovedem...
U stvari... Probacu da kontaktiram ortaka, da vidim da li on moze da nam pomogne sto se dizajna tice.
Sta mislite o logou? Tipa: harfa sa umotanom zmijom oko onog stuba? Deluje malo morbidno ali oba simbola su tu. :) Ili je mozda malo previse jeftina simbolika? Mada... na logou i treba da bude jeftina simbolika...  :hm
Text?
Idealno bi bilo kada bi mi neko dostavio plakate u pdf ili nekom drugom formatu, pa da ih ja samo prebacim u ovu sferu realnosti van kompjuterskog ekrana :D
Dajte predloge, ideje, datume i sl...

Adonis_Vernalis

Mullala,

Hvala na brzom odgovoru... bese skoro kao chat, zar ne?

Mislim da bi bilo dobro odstampati svega nekoliko vecih plakata (5-10). Ostalo, na papirima A4 formata koje cemo izlepiti u svaku rupu ovog fakulteta gde postoji neka verovatnoca da ce studentska noga krociti. Taj ostatak bi trebalo da sadrzi samo tekst, o cemu cemo se dogovoriti kasnije.

Pridruzujem se apelu da sami osmislimo logo i ime hora... Dajte predloge, pa da opet pravimo anketu... Sta najbolje predstavlja "raspevane farmaceute"? Treba nam identitet...

Aki

Prof Adonise,svaka cast za originalnu ideju!  :~
Predlog naziva:"RASPEVANA PILULA" ILI "RASPEVANI ASPIRIN"(samo da nas bayer ne tuzi!)
Hoce li to biti hor sa nekom pratnjom na klaviru i sl.?Pridruzila bih vam se u pevuckanju,ali moja bivsa nastavnica muzickog u osnovnoj, Sucevicka je ocenila da nemam dobar glas iako imam sluha,a njoj moramo verovati...
A to oko pijanina mozemo da se dogovorimo...  :wink:   :)
A logo,mozda neka partitura sa prosuim lekicima iz bocice...
Pozz

mullala

#86
Quote from: Adonis_VernalisMullala,

Hvala na brzom odgovoru... bese skoro kao chat, zar ne?
Navika, profesore, navika...

Quote from: Adonis_VernalisMislim da bi bilo dobro odstampati svega nekoliko vecih plakata (5-10). Ostalo, na papirima A4 formata koje cemo izlepiti u svaku rupu ovog fakulteta gde postoji neka verovatnoca da ce studentska noga krociti. Taj ostatak bi trebalo da sadrzi samo tekst, o cemu cemo se dogovoriti kasnije.
Veliki da budu u boji, ostali crno beli? Na malim plakatima da bude i logo i tekst?
Quote from: Adonis_Vernalis
Pridruzujem se apelu da sami osmislimo logo i ime hora... Dajte predloge, pa da opet pravimo anketu... Sta najbolje predstavlja "raspevane farmaceute"? Treba nam identitet...
Moramo se i dogovoriti da lli cemo da imamo ozbiljan ili neozbiljan naziv hora :)
Mada, to ce sve biti reseno na glasanju :>

Vidite ove sto su slatki, hocemo takve haljine :D

salim se, naravno... ja uvek glasam za nesto jednostavno :)

Adonis_Vernalis

#87
Da, da...

Velike bih voleo da vidim u koloru, a ostali c/b, sa sve logoom i tekstom...

Licno, voleo bih da ime naseg hora bude ozbiljno, ali sa dozom (klicom) neke ingenioznosti... Nisam bas mislio na "Dr Jovan Tucakov" (mada je profa umeo lepo da peva i po tome ga mnogi i pamte), ali nisam mislio bas ni na "pilulice"... Sorry, Aki...

Bice tu jos posla... Kad dobijemo ime i logo, treba osmisliti i vizuelni identitet hora... Procitajte postove na nekoj od prethodnih stranica. Kreirajte haljine zenskom delu hora... ali, zaboravite aplikacije u vidu usivenih sarenih kapsula... Ipak moramo biti bar malo "akademski"...

Ispod je slika mog "Krsmanca"... na nekom od koncerata na kojem nisam ucestvovao. Sliku stavljam samo da bih pokazao kako bih voleo da nas hor izgleda... ili nesto slicno, ali lepse...


mullala


Ovo je tudji logo, pa ne mozemo da ga uzmemo, ali moja ideja je bila tako nesto... slicno...

Adonis_Vernalis

Mozda mozemo da uzmemo centralni deo tog violinskog kljuca kao lajtmotiv, jer se ta spirala poklapa sa bas-kljucem, koji podseca na znak pitanja sa dvotackom iza ledja...

Ima ovde i muzicara, i esteta po opredeljenju... Ah da, jos nije ni podne...