Adonis i Habanerasi

Started by Adonis_Vernalis, 14-08-2006, 10:21:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Da li ste zainteresovani za ucestvovanje u osnivanju i radu hora Farmaceutskog fakulteta?

Da
13 (65%)
Ne
5 (25%)
Ne znam
2 (10%)

Total Members Voted: 20

Adonis_Vernalis

Vecina audicija za amaterske horove svodi se na sledece: raspevavanje uz klavir, da bi dirigent spoznao opseg glasa i time vas, eventualno, svrstao medju soprane ili altove, tenore ili basove. Posle toga, sledi test sluha: odsvira trozvuk, pa otpevajte sta cujete, ton po ton. Obicno kandidati ne cuju srednji. Onda, za talentovane, odsvira cetvorozvuk, pa otpevajte opet sta cujete. Onda, sledi test muzicke memorije: odsvira neku frazu, pa vi otpevajte sta ste zapamtili. Sve vreme, dirigent procenjuje "cistotu" vaseg glasa, njegov zvuk i boju.

Za profi horove je potrebno spremanje nekog vokalnog dela.

Ovo nije profi hor. Dakle, klavir, dirigent i vi. Nema treme.

Darker


zoe

Умио?
Па и био је ред! Не можеш штрокав на аудицију.

Darker

Ne hteo sam da ka¾em:ubio, od alkohola, da bih prevazi¹ao tremu... dddddddd

zoe

Е дошло време да се нешто ради!

Циљ је први наступ и то 4. априла. Аудиција ће бити организована крајем фебруара или, најкасније почетком марта. Биће на факултету. За ту прилику ћемо донети некакав приручни инструмент ( у крајњу руку, ја ћу донети своју Clavinovu).
Да би се аудиција организовала, потребна нам је најмање двонедељна пропагандна акција. Требало би почети већ од 19. фебруара. Willie, усавршавај онај лого и припремај га за штампу. Mullala, осмишљавање плаката је највише у твојим рукама. Позивам све добровољце да учествују у овој кампањи. Плакате треба излепити, флајере поделити, анимирати колеге што на предавањима, што на вежбама тако што ћемо испричати понешто о целој овој акцији.
Такође би требало да се договоримо о најзгоднијем времену за организовање аудиције, па очекујем предлоге и сугестије. Субота или радни дан? Исто тако, сматрам да је потребно да се инсталира негде некаква свеска, где би се заинтересовани за аудицију пријављивали. На тај начин се стиче приближан увид о људству којим располажемо, а и већа је вероватноћа да ће такви људи заиста и доћи у Кумодраж због аудиције.

Након аудиције, следи регистрација удружења, али то је заиста најмањи проблем. Нашла сам људе који ће нам помоћи око тога. Када се региструјемо, све формалне ствари постају једноставне. Потражићемо спонзоре (мецена уметничких увек је било и биће!), набавићемо клавир и остаје нам само да певамо и да се дружимо!

Сви добровољци би требало да се окупе на некој заједничкој кафи и утаначе детаље кампање. Док још рок траје, нека буде овако!

(Молим главне и одговорне форумаше да залепе ову тему! Био би ред! :cvet)

Masha

Zoe, ja sam se najavila za oktobar. Do tada sam objektivno sprecena. Nadam se da cete primati nove clanove. Kiss

cvjetic

ja sam spremna da pomognem sve sto treba...samo da me obavjestite...znaci bilo sta... :cvet

zoe

Цвјетић ће да анимира колеге :cvet
Засад размишљајте шта је најинтересантније причати људима...
Чињеница је да се са овим може много учинити, много наступати, путовати... Једном је Крсманац певао на прослави Галенике песму: "Галеника, Галеника, пронашла је лек за 21. век..." Зашто да Крсманац пева таквим поводом, на пример? Капирате шта хоћу рећи... :smekerica:

cvjetic

da,slazem se!ako vec postoji mogucnost i zelja za osnivanjem,zasto to ne bi farmaceuti radili... :hmm
kako ti zoe kazes,odnosno sta mi dodijelis... :K ja cu te poslusam,vjerujem u te... :wink:

Shaft

Zoe vrbovao sam ja neke slobodne umetnike , znas kako pevaju ... To su pravi solisti , pogotovu ako ih motivisete na pravi nacin  ( vidim da ima ponuda tipa sta god treba... ) , mozes da ih cujes uglavnom petkom ili subotom ispred zadruge dok cirkaju vops i uzivaju u carima alkohola ! Neko ce pomisliti da sam ironican , ali naprotiv , ja mislim da je klavir prava stvar za nas , samo nam jos to treba i bice sve u redu . Zivele tinejdzerske serije , zivele bajke , ziveo Fredy Princ jr  idol mladih , i kada se organizujemo naucicemo svi da igramo u istom ritmu...ALELUJA  , necemo tecni sapun u vc-u , zivela  muzika .....URAAA !  ALL U NEED IS ROCK , pa trantarararrararararara....

zoe

Ко пева зло не мисли! Тако да ћу гледати да ти не одговорим у твом фазону...

Знаш, ја се грозим инертних људи које срећем сваког дана на сваком кораку. Грозим се оних који се вечито на нешто жале и критикују друге, а сами апсолутно ништа не предузимају да то стање промене.
Најмање што можеш да урадиш поводом течног сапуна је да носиш свој и држиш га у ормарићу... Више можеш учинити ако озбиљно са неким главним и одговорним поразговараш о томе. Сасвим отворено, без нервозе и сталожено... не мораш да му певаш....

Што се бајки тиче, оне се не могу остварити ако у њих не верујеш. Ја у овај хор верујем таман довољно да ћу учинити све што је у мојој моћи да он заживи. Ако не уроди плодом, тло је криво... Исто оно тло, где не рађа ни течни сапун...

Ти би требало да ме разумеш, јер колико сам схватила, доста чиниш за СДФФ. Дресови су уродили плодом, а сигурно се не перу на факсу, па није проблем што нема течног сапуна.

А те задругаре што воле пиво, слободно проследи на моју адресу... Можда воле пиво, јер немају хор.

Shaft

Opasna si Zoe , imas duha i zelje da nesto menjas  ! Takvi ljudi nam trebaju ( oni koji hoce  da rade a ne samo da pricaju ) ! Ako izguras taj hor , ja cu prvi da dodjem da ti pomognem, al stvarno bez zezanja ...pa ako treba i zapevacu ... Samo opusteno , podrzavam tvoju akciju !!!

Roben

#222
Quote from: Shaft on 16-02-2007, 16:50:53
Opasna si Zoe , imas duha i zelje da nesto menjas  ! Takvi ljudi nam trebaju ( oni koji hoce  da rade a ne samo da pricaju ) ! Ako izguras taj hor , ja cu prvi da dodjem da ti pomognem, al stvarno bez zezanja ...pa ako treba i zapevacu ... Samo opusteno , podrzavam tvoju akciju !!!

ако ћеш ти да певаш могу да замислим тај хор


zoe

Хвала Shaft!

Roben, немој да се смејеш него се укључи у акцију! Кад ти запеваш, биће милина! :)

Shaft

#224
Roben , stvarno si dijabola , ja pevam kao slavuj !!! Ti i ne znas kakav sam ja talenat ! hahaha...... Zoe , ukljucicemo i gore pomenutog kada se bude unosio klavir na fax ,mislim  nije Roben los , dobar je decko  samo nije umetnicka dusa ... On je nekako , najjednostavnije receno  SIROVINA !

Salim se naravno .. pozz !