Vraæanje mladih kroz elitnu praksu

Started by Bred, 06-08-2008, 14:44:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred

nastavak sa naslovne ...

Na konkurs se prijavljuju studenti iz dijaspore na zavr¹nim godinama studija i to tako ¹to ¹alju biografiju zainteresovanim kompanijama u okviru kojih prolaze selekciju.

Mi¹iæeva je dodala da æe ove godine praksu dobiti oko 20 studenata, praksa traje mesec dana, a u pitanju su letnji meseci - jun, jul ili avgust - po izboru studenata. Letnji meseci nisu sluèajno izabrani za praksu, veæ je to period kada ljudi iz dijaspore imaju najmanje obaveza i vreme uglavnom provode u Srbiji.

b92

Adonis_Vernalis

#1
Objasnite mi, glumpavome, sta je to "elitna praksa"?

--

Ostajem glumpav, jer i dalje nemam pojma sta to bese "elitna praksa".

Ali, i dalje citam/slusam da je "mozak u dijaspori", a "srce ovde", jer sve sto je valjalo, otislo je tamo negde, odakle nam pojam "elitne prakse" stize. A na ovom istom forumu citamo o dogodovstinama iz "svakodnevne prakse", tipa... tablete se trpaju ovamo-onamo, sa ili bez ambalaze, a cepici piju... sa ili bez ambalaze i obrnuto.

Mlada Elito, vrati se ovde.

AnaCrvena

sad skoro je drzava platila nekim tamo talentovanim studentima skolovanje/doskolovavanje u inostranstvu...neki fin iznos stipendije,da tamo negde u belom svetu ucis...i sta se desilo?neki broj (ne znam tacno koliko,ali ne malo) onih koji su dobili stipendiju-odbili su je!Obrazlozenje?uslov za dobijanje stipendije je bio da posle tog skolovanja dodju u srbiju,da rade bar 5 godina!to nisu hteli niposto?!
ipak nije bas sve ni do drzave...umeju i ljudi biti malo...hmmm...

ali sta li mu dodje ta elitna praksa?  :K2:

Enea

[off]Jedino da pitamo izvor.
Mene i dalje zanima shta mu dodje Elektronski Fakultet?[/off]

Adonis_Vernalis

Quote from: AnaCrvena on 09-09-2008, 17:26:31
sad skoro je drzava platila nekim tamo talentovanim studentima skolovanje/doskolovavanje u inostranstvu...neki fin iznos stipendije,da tamo negde u belom svetu ucis...i sta se desilo?neki broj (ne znam tacno koliko,ali ne malo) onih koji su dobili stipendiju-odbili su je!Obrazlozenje?uslov za dobijanje stipendije je bio da posle tog skolovanja dodju u srbiju,da rade bar 5 godina!to nisu hteli niposto?!
ipak nije bas sve ni do drzave...umeju i ljudi biti malo...hmmm...

ali sta li mu dodje ta elitna praksa?  :K2:

Elitna praksa je termin kojim se siroke narodne mase zadivljuju i ostavljaju u neznanju. I sve divno, i shareno, a skroz transparentno i bestezinsko... Ali, ako postoji Elitna Praksa, onda postoji i Govedarska Praksa, a Praksa je Praksa. Ko koju obavlja? I ko to odabira?

Elitni narod se opametio. Ako bas ne mora, i ne zeli imati posla sa Majkom Srbijom. Zato i odbija sve njene kriskindle kojima nam jelku kiti, e da bismo joj bili verni.

Jer Tetka-Amerika ne trazi puno, a daje oooonoliko.... Bar mir u kuci i ciste kamatne racune...

Enea


Bred

e ovako , verovatno se pod elitnom praksom podrazumeva praksa u "elitnim" preduzecima, mislim je sad malo jasnije, a?
:>:

Adonis_Vernalis

Recimo da nije.

Imamo li mi elitna, ili imamo samo "elitna" preduzeca? Ako je ovo drugo, onda je to najobicnije sibicarenje na "elitnom" nivou, a ne na parkingu pored klonje.

Mozak je otisao napolje i vise ga nikakva elitna praksa ne moze vratiti nazad. A pogotovo ne mogu ovakve elite... No, poneki mozak i poludi. Eto sanse!

Bred


Adonis_Vernalis

#9
I, cemu onda "elitna praksa"? Sta god to bese?

Juhuuuuu... Ministarstvo, nadlezno... elitna praksa... ili se i te elitne prakse stidite kao i spin-off preduzeca koje nekada nestedimice podrzavaste...

Ma, transparentno!

Bred


Adonis_Vernalis

Da li je u medjuvremenu rec "marketing" dobila drugo znacenje, te sada znaci "sr.nje"?