CERN-Eksperiment koji mo¾e da stvori crnu rupu u Evropi

Started by Bred, 08-08-2008, 01:25:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

frckica-j


Enea


dirigent

Da li je covecanstvu dato da nadmasi sebe? Ili ce ko Lafontenova zaba na kraju explodirati i samog sebe unistiti? Ili jednostavno zalutati u lavirintu mogucnosti koje je samo podiglo oko sebe svojom radoznaloscu?

frckica-j

Quote from: Enea on 24-09-2008, 12:20:28
Mis'ish?
Da li je?



Pa zar nije? Uradiæemo ovo i ono, dokazaæemo kako je sve nastalo, godinu dana dobre prièe o tome a koliko potro¹i¹e da to sve izmozguju i naprave, i na kraju-ni¹ta. Pokvareno, odgoðeno i kraj. 

Bred


frckica-j

I onda æe se opet ne¹to pokvariti. Sjeæate li se prvih kompjutera? E ovo me podsjeæa na ne¹to slièno...

Enea

Quote from: frckica-j on 28-09-2008, 19:32:01
Quote from: Enea on 24-09-2008, 12:20:28
Mis'ish?
Da li je?



Pa zar nije? Uradiæemo ovo i ono, dokazaæemo kako je sve nastalo, godinu dana dobre prièe o tome a koliko potro¹i¹e da to sve izmozguju i naprave, i na kraju-ni¹ta. Pokvareno, odgoðeno i kraj. 

ne. ne. i ne.
ne mislim tako, a to sto mislim ne smem ni da napisem.
chiji je protiv raketni stit kada i gde postavljen?
chija baza?
zasto aero mitinga ove godine nije bilo?
padobran me u zivotu ovom vise nikada nece videti.
a posledice svega toga?
pricacemo za koju godinu..

frckica-j

Hm, ne mogu ba¹ da ka¾em da sam u potpunost skapirala post, oèigledno nisam dobro upuæena, ali vidim da se radi o teoriji zavjere. Mo¾da si i u pravu.

A kod nas je skoro mio aeromiting, kad smo kod toga. Padobranski klub "Sv. Ilija" je slavio 60 god. postojanja a momak je oborio balkanski rekord u broju skoksva padobranom za jedan dan. Kako se to uklapa u teoriju?

Enea

 Sta ti mene pitas kako se uklapa?
Kakva teorija? Kakva zavera?
Niti smo u Matrixu niti u Dosije X_u.
Sta mislish o rasterivanju oblaka?
O veshtachkoj klimi zbog fudbalskog prvenstva?
Ili je bolji Talidomid?
Ili Amazon?


i pobrishi stolove u kafani, svraticu na coffe.  :cvet

frckica-j

Zaboravila si uklanjanje ki¹nih oblaka nad Pekingom za OI!  :wink:

A Amazon je vjerovatno dobar. Mora biti kad je egzotièno (ako to ne podrazumijeva i neku egotiènu boljku.) I biæe dobar sve dok mu ne isjeku sve ¹ume...

Enea


Bred

CERN: zabele¾en prvi sudar èestica

Nauènici Evropskog centra za nuklearno istra¾ivanje (CERN) u ®enevi uspeli su da u velikom hadronskom sudaraèu dovedu do sudara dva visoko energetska snopa protona – ¹to bi moglo da dovede do otvaranja potpuno novog poglavlja u nauci.

Nauènici su uspe¹no sudarili dva snopa protonskih èestica pri do sada neviðenim energijama. Dana¹nji dan mogao bi da predstavlja novu prekretnicu u nauci koja æe dovesti do otkrivanja potpuno novih zakona fizike, a ceo dogaðaj propraæen je aplauzom i navijanjem prisutnih nauènika.

Sudar je izveden pri rekordnoj energiji od 7.000 milijardi elektron-volti i za nano-frakciju sekunde sporije od brzine svetlosti u CERN-ovom tunelu, poznatom i kao Veliki hadronski sudaraè èestica (LHC - Large Hadron Collider).

nastavak -> http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2010&mm=03&nav_id=421284



:news:
CERN detektovao prvi antimaterijski atom

Nauènici Evropske organizacije za nuklearna istra¾ivanja (CERN) uspeli su da zadr¾e 38 anti-vodoniènih atoma svaki po deliæ sekunde.

Nauènici su i ranije proizvodili anti-vodonik, ali bi on automatski bio uni¹ten u dodiru sa materijom.

Tim istra¾ivaèa, èija je studija objavljena u èasopisu “Nature”, ka¾u da æe moguænost prouèavanja anti-materijskih atoma otvoriti put za testiranje fundamentalnih naèela fizike koje je dosad bilo nemoguæe izvesti, prenosi BBC.

nastavak -> http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=473219