METAL ili Elektricha gitara je bog!

Started by Vampire 666, 18-05-2006, 11:13:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Darker

Elem Siddharta, imam nekoliko spotića(nemam ring :'( ) T.H.O.R. sa koncerta u Ljubljani, albume Rh i Nord, amislio sam da nabavim i ovaj novi, ali nešto nisam oduševljen spotom i pesmom Plastika(valjda)... Oni su nešto kao Van Gogh ovde, što se tiče stila i popularnosti, mada su mnogo žešći i ozbiljniji čini mi se(btw mnogo mi bolje zvuče na Slovenačkom nego na engleskom, ali dobro...) I mnogi ih pljuju upravo zbog tog meinstream-a, mada meni ič ne smeta :> :> :>
Jami, izgleda da su mi ortaci kupili kartu za WS(to mi je poklon za roÄ' od pre dva i po meseca :>), jedva čekammmm(mada je tako bilo i za Sisterse, pa sam se malo smorio :( Ne čekam jedva, baÅ¡ mi se ne ide :> :> :> :>)

Maslacak

Nije los novi album...imam ga odavno, na slovenackom (i meni su te bolje), ali imam zamerku sto je nekako suvise sterilan...pesme su dobre, ali jednostavno dobre, jos me nijedna nije bas oborila s nogu...
Ozbiljniji su i profesionalniji mnogo od Van Gogha...zapravo zvuce kao i bilo koji profesionalan strani bend, sto ja ne mogu reci ni za jedan domaci. Ne znam zasto to ljudi (citaj metalci) toliko preziru...kao zvuci komercijanlno...glupost...ali to je samo moje misljenje :>

Spiskala sam sve pare na Guardiane, letovanje, i glupi Exit...pa nista od WS za mene, skupe karte...kad bi mogao da uneses foto, pa postujes koju slikicu, a? :K

Darker

O da da  da da da da :Bog :Bog :Bog :Bog
komentar moje ribe:Coverdale je ba¹ je**è i sa toliko godina je je**ozovniji od mnogih tipova... Potpuno se sla¾em, je r da se ne sla¾em, bio bih frustriran i iskompleksiran :K :K :K :K :K
A jo¹ 1 dan!!! Ma i da padne ki¹a, zabole me...Uuuuuuuuuffffffffffffffff O0 O0 O0

Maslacak

Mislim da bi uz kisu bilo samo zanimljivije...i mnogo je**zovnije... :twisted:

Coverdale je zakon...i dok sam Purple slusala (mada, nije da ih i sad ne slusam), vise sam gotivila njega nego Gillana (za razliku od vecine)...bas zbog tog je**zovnog glasa...hehe...

Darker

Èisto sumnjam da æe izvesti meni omiljenu blackmoor-ovu pesmu- Misstreated, ali to mi je... ono... :Bog
Btw, kako vam se sviða obrada Lacune Coil-enjoy the silence? Meni je superi¹ka, ali sam mislio da je to consecration ubacio ¾enski vokal :> :> :>

Maslacak

E i ja ti to cisto sumnjam... Ali nada umire poslednja...  :K A ja se nadam da nece to svirati, jer bih tacno mogla da se ubijem sto nisam bila tamo  :twisted: 

Ok je obrada...prosto zato sto je sama pesma odlicna. :happy: Ne kazem da nisu mogli da je upropaste, ali cini mi se da osim tog zenskog vokala, i nije mnogo izmenjena. Sto je dobro!  :> Super zvuci ovako.

P.S. Blackmore se pise sa jednim o...mrzim da budem dosadna i ispravljam pravopisne greske, ali kad je on u pitanju... :angel:

Darker

#186
Ja se isprièavam, ne znam kako mi je to uspelo? >:D
Da, ste èuli da dolazi WASP 10.10. u Bgd? Ja hteo pre godinu i po da idem u Sofiju na njihov konc :K


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, it's over, sad jo¹ da vidim Ac/Dc pa da se mre...
Oni su Bogovi, ja nisam bio na boljem koncertu...
ono je neverovatno, gledao sam koncert live DVD iz 2004, ali 17 puta je bolje u¾ivo...
Lik izgleda i peva ISTO kao pre 20 godina na albumima...
Za kraj je i on sam otpevao Soldier of Fortune, koju sam èuo da peva samo u specijalnim prilikama...
Neverovatno, znao sam plejlistu i opet sam se odu¹evlajvao pred svaku pesmu, da sam riba, bacio bih mu sebe na binu, umesto bruseva koje su one bacale...
Iako sam se dvoumio, sad mogu opu¹teno da ka¾em da konc. Sistersa bio ¾ivo s*anje!!!!
Toliko energije, ludila, dobre atmosfere, super svirke(bubnjar, a i gitaristi nisu normalni, o njemu da ne prièam), iako zvuèi kao fraza, ali svaka pesma je bila  kao sex- mi smo se njemu dali max, a i on nama- super nas je odradio :>
Zamerka-kao i obièno na grotlo pri izlazu, kako posle toliko koncerata na Ta¹u neko jo¹ uvek nije skapirao da kroz metar ¹iroka vrata vrlo te¹ko mo¾e da proðe 3000 ljudi??? Zato smo se mi, kao i gomila drugih, verali na konstrukciju ko¹eva-pa na tribine, malo dodatnog adrenalina po zav¹etku :>
I da, oni mamlazi ¹to su na kraju koncerta pola èa¹e aqua vive naplaæivali 100 din-sve bih ih pomlatio!!!!!!
Palylista:
Burn/Stormbringer
Slide it in
Love ain't no stranger
Fool for your loving
Give me all your love
Is this love
guittar solo/Crying in the rain/drum solo
Ready'n'willing
Ain't no love in the heart of the city
here I go again

Bis
take me with you
Still of the night
Bad boys/children of the night

Soldier of fortune

da i predgrupe nisu mnogo udavile, taman kako treba... toliko za sad...

Maslacak

Aaaaaaa....pevao je BURN.....i SOLDIERA....AAAAAAAA!!!!!!  :'(

Super stvari su svirali...sta reci... lepo si preneo atmosferu, i to je nesto!!! :>

Dukica

Nakon procitane prve strane,malo sam se smorila da citam ostalih 12,pa reko'da o'ma predjema na stvar.
Metal je jedna divna stvar! Ali mi je malo muka od povezivanja tipa-metal i satanizam,metal i prljava kosa,metal i pocepana odeca itd. KAkve to veze ima? uostalom,ko veruje u Boga,veruje valjda i u Sotonu?! to ide zajedno,ne moze da postoji samo dobra strana! Al ajde,oni koji su mislili da metal ima veze sa satanizmom vise ne posecuju ovu temu,which is good!
u svakom slucaju,samo napred sto se propagiranja metala tice!  :V 

Darker


willie the scot

sve cu ja vas glogovim kocem...

Adonis_Vernalis

Moram, moram!

mada sam verujuci covek, koji se boji demona i pribeziste trazi u svetlosti, zelim da naglasim da taj "satanizam" u vecini slucajeva nije stvar licnog ubedjenja izvodjaca... Nemam nista protiv metala. Naprotiv, cesto volim da poslusam tako zdrave vokale metalaca (jeste li ikada primetili kako svetle i zdrave vokale ti pevaci mogu da imaju), ali se ne mogu smatrati ni znalcem, ni ljubiteljem. I ne smatram da slusanjem metala mozete pasti u iskusenje koje ce vasu dusu prevesti na drugu stranu. Metal i balade? Pa, bolje i iskrenije balade nikada nisam cuo, sem od metalaca... Ja ih volim. Drugo, ko bolje svira gitare od metalaca? Retko ko... Mozda, samo dzezeri, ali je feeling drugaciji.

Iskoracujem iz okvira teme. Daleko je ovo sto cu napisati od metala. Ima jedan crnac (eh, ovog momenta sam mu zaboravio ime), koji svira el. gitaru na jedan neuobicajen nacin: polozi je na kolena, odvrne potenciometre do daske i prstima pritiska vrat i zice gitare (tzv. tap-tehnika) tako da proizvodi lelujavi utisak da najmanje dve gitare sviraju... Otkrio ga je Zappa kada se setkao gradom i ugledao gomilu ljudi koja stoji okupljena oko jednog dueta gitara... Radoznao kakvog ga majka rodi, Zappa razgrne gomilu... i ugleda jednoga coveka kako maltretira gitaru...

Kako li se zove taj covek? Help, help, help...

E da... Od el. gitare bolja je (ponekad) samo el. harmonika... hehe

Maslacak

Quote from: Adonis_Vernalis on 21-09-2006, 07:04:43
Nemam nista protiv metala. Naprotiv, cesto volim da poslusam tako zdrave vokale metalaca (jeste li ikada primetili kako svetle i zdrave vokale ti pevaci mogu da imaju), ali se ne mogu smatrati ni znalcem, ni ljubiteljem. I ne smatram da slusanjem metala mozete pasti u iskusenje koje ce vasu dusu prevesti na drugu stranu. Metal i balade? Pa, bolje i iskrenije balade nikada nisam cuo, sem od metalaca... Ja ih volim. Drugo, ko bolje svira gitare od metalaca? Retko ko... Mozda, samo dzezeri, ali je feeling drugaciji.

Bravoooo! :~
Upravo to. Ne mora se biti ljubitelj metala, neko voli malo zesce, neko ne...ali treba u sve to ukljuciti razum, i sluh, priznati da tu ima i dobrih muzicara (mmm...vokaliii...gitara... :happy:), a i tekstova, a ne samo: metal propagira satanizam, a svi koji slusaju metal su, ili opasno neizivljeni, ili im nesto fali "u glavu" :K Te predrasude su bljak...

Malo ko je u mojoj gimnaziji slusao metal, i desavalo mi se da, kad kazem da slusam ponesto od toga, dobijem onaj sazaljiv pogled, sa blago nagnutom glavom, uz reci saosecanja:"Pa sto bre Anci..." :lol:

Darker

Quote from: Adonis_Vernalis on 21-09-2006, 07:04:43
Moram, moram!

mada sam verujuci covek, koji se boji demona i pribeziste trazi u svetlosti, zelim da naglasim da taj "satanizam" u vecini slucajeva nije stvar licnog ubedjenja izvodjaca... Nemam nista protiv metala. Naprotiv, cesto volim da poslusam tako zdrave vokale metalaca (jeste li ikada primetili kako svetle i zdrave vokale ti pevaci mogu da imaju), ali se ne mogu smatrati ni znalcem, ni ljubiteljem. I ne smatram da slusanjem metala mozete pasti u iskusenje koje ce vasu dusu prevesti na drugu stranu. Metal i balade? Pa, bolje i iskrenije balade nikada nisam cuo, sem od metalaca... Ja ih volim. Drugo, ko bolje svira gitare od metalaca? Retko ko... Mozda, samo dzezeri, ali je feeling drugaciji.

Iskoracujem iz okvira teme. Daleko je ovo sto cu napisati od metala. Ima jedan crnac (eh, ovog momenta sam mu zaboravio ime), koji svira el. gitaru na jedan neuobicajen nacin: polozi je na kolena, odvrne potenciometre do daske i prstima pritiska vrat i zice gitare (tzv. tap-tehnika) tako da proizvodi lelujavi utisak da najmanje dve gitare sviraju... Otkrio ga je Zappa kada se setkao gradom i ugledao gomilu ljudi koja stoji okupljena oko jednog dueta gitara... Radoznao kakvog ga majka rodi, Zappa razgrne gomilu... i ugleda jednoga coveka kako maltretira gitaru...

Kako li se zove taj covek? Help, help, help...

E da... Od el. gitare bolja je (ponekad) samo el. harmonika... hehe
hendrix? :K :K :K :K
nem pojma, zaista, a ¹to bi rekao Lotke iz Kraljevskog apartmana: Ljudi, ko ima najbolje balade? Rokeriiiiiiiiiiiiiiiiiii, pa onda opièi po Dami iz kraljevskog apartmana :> :>

Maslacak

Heh...i meni je Hendrix pao na pamet, al nesto nisam htela da se blamiram...posto njega nisam nikad previse slusala, znam samo da se nesto mnogo izivljavao... :>