METAL ili Elektricha gitara je bog!

Started by Vampire 666, 18-05-2006, 11:13:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Izvinjavam se na off-u... Ali, ako je "Hendrix" bio odgovor na moj vapaj da saznam ime tog crnca koji svira gitaru kao da su dve gitare, onda sigurno mogu da kazem ne... Nije Hendrix... Ako nista drugo, ovaj baja je jos ziv...

Maslacak

Pa nije off... jeste, to je bio pokusaj odgovora na vase pitanje :K Ali da, pretpostavila sam da bi znali da je Hendrix :)
Zaista ne znam...hm, pogledacu negde...

Vampire 666

Daklem....Najveci, najbolji, najnajnaj heavy bend ever je izdao novi album. Njihova imene je suvislo navoditi...

Album se zove A Matter Of Life And Death. Njihovo najkompleksnije delo do sada. Treba ga slusati polako i sa paznjom da bi se osetio...nesto kao betoven samo malo cvrsce...Savseno ne postoji ali ovaj album se bas priblizio...

Darker

Prièa¹ o Metallici?? Pogledaj anketu :> :> :> :> :>
Brate, smorili su me vi¹e, neopisivo... Mo¾da bih oti¹ao na koncert... prièam napamet, ali preslu¹ah pro¹li i ono je ubi bo¾e dosadno, veæ 20 godina isto... Dobro, i Ac Dc su 35 godina isti, ali oni su ipak  :Bog :Bog :Bog :Bog

Vampire 666

ovaj album nisu "tipicni mejdeni" kao dance of deat ili shit kao virtual XIII...ovo je nesto novo...progresivni epski heavy metal...

Maslacak

Imam ja novi album vec neko vreme... dobar je, ali nisam stekla utisak da je tako poseban i nov...vise isti, stari dobri Maideni...sto je ok, ali me zato nije nateralo da ga podrobnije preslusam... Posebno sto imam nove Guardiane :> A bio je tu i ispit....

Mada, mislim da cu sad obratiti vise paznje na njega :happy:

Vampire 666

...trebalo bi...moras da se uneses...onda nastaje onaj oravi osecaj uzivanja u mizici...

Dukica

Auuu,pa ako neko svira 20 god isto onda su to mejdeni-vokal i solo deonice su stvarno do te mere identicni da smara...Ne bi da ulazim u raspravu o mejdenima,brojniji ste! Metalika je bar pokusala da eksperimentise sa razlicitim stilovima,i svidelo se to nekome ili ne,bar POKUSAVAJU da ne smore!
Isto,kao i pre 40 godina Parpl i Cepelini. Kroz albume cepelini su prosli sve zanrove muzike,od bluza,preko regea,popa do harda,a ovi smaraci non stop isto. Al dobro,bilo pa proslo.
a sto se onog crog gitariste tice,znam za izrazite belce(da ne kazem arijevce) koji sviraju tom tehnikom,pa reko' da proverim,jel ste sigurni da je crnac? O0

Maslacak

#203
Quote from: Vampire 666 on 25-09-2006, 11:51:27
...trebalo bi...moras da se uneses...onda nastaje onaj oravi osecaj uzivanja u mizici...
Eh, znam dobro taj osecaj... ma ja uglavnom tako i slusam muziku, zato jako tesko mogu da je slusam dok istovremeno radim nesto drugo :K

Pa ne znam, Purple su toliko menjali postavu, da je svaki album bio drugaciji. Govorim o pravoj Purple eri, ova nova postava me uopste ne zanima, to je stvarno sve isto... :> A usput, Cepelini nisu ni stigli da smore ljude kao parplovci koji sviraju i dan danas...

Mejdeni stvarno sviraju isto jako dugo...ja cak nisam neki zestok fan, kao ni Metalike (uopste tog "cistog" metala) , ali su definitivno legende (ko ima jednog Dickinsona mora biti legenda :wink:)...u neku ruku moze biti i pozitivno sto ostaju isti, jer vecina bendova je eksperimentisanjem "da ne smore" izgubila sebe, izgubila i razocarala fanove... Posle 20 godina svirke, manje vise svi smore (ako vec doguraju dotle)...bilo zato sto su previse eksperimentisali, pa se pogubili, bilo zato sto sviraju sve vreme isto... :K A i mnogi se manjaju na silu, sto tek ispadne katastrofa... Sve to na kraju ima iste posledice.... moj utisak :happy:

Vampire 666

s zakasnjenjem sam nabavio novi Slayer album....fenomenalan je....toliko antireligijskog naboja na jednom mestu me odusevljava!!!!!

vladimir

Quote from: Vampire 666 on 26-09-2006, 18:48:13
....toliko antireligijskog naboja na jednom mestu me odusevljava!!!!!

Buraz, mnogo si prs'o! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dukica

Naravno da je za postovanje sve sto svira 20 god i potpuno se slazem sto se tehnike smaranja tice,nego jel se vidimo na WASP-u? jedan metalac to ne bi smeo da propusti! >:D

Darker

jaooooooo ¾ivote, nemam kinte, a po¹to æu najver da ljosnem org, ne mogu ni mojima da se ¹lihtam za kartu, nego da vi na onaj raèun uplaæujete donacije za mene, a? :> :> :> :> :K :K :K
Mejdeni su me smorili odavno, ali zato me AC/DC koji sviraju isto 50 godina i dalje odu¹evljavaju... Mo¾da zato ¹to se ni ne lo¾e da rade ne¹to novo, ultraexperimentalno, a ostaju originalni :K :K :K Mada, vi¹e volim Bon scot-a, ali super je i Brian... A mo¾da zbog velike kolièine bluesa u njihovim pesmama, blues je svuda isti, a ne mo¾e da smori nikako :loptica :loptica :loptica

Dukica

Pa ti nemoj da ljosnes org! :K Svakako cu preneti utiske sa koncerta. Ne znam da li ce i kod nas biti tako,al ortak iz Istanbula mi je rekao da je WASP kod njih bio sa kompletnom opremom,sa sve ribom  razapetom,cirkanje sveze krvi,itd. Necu dalje da nam se ne poplase kolege!
:police: :police: :police:

Maslacak

Quote from: vladimir on 27-09-2006, 11:29:12
Quote from: Vampire 666 on 26-09-2006, 18:48:13
....toliko antireligijskog naboja na jednom mestu me odusevljava!!!!!

Buraz, mnogo si prs'o! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Da znas :lol: Ja uopste nisam religiozna, ali ni toliko antireligiozna, pa mi je sve to malo smesno...

Posto se ja ne smatram metalkom, smem i da kazem da necu na WASP a da me ne lincujete! :> :> :>

Salim se... Nisam nikad slusala WASP, pa nema razloga da idem...nemam nista od njih, znam mozda jednu pesmu, a ni nje ne mogu da se setim trenutno... ne znam kako sam to propustila, jednostavno su mi negde promakli... tako da... :K