METAL ili Elektricha gitara je bog!

Started by Vampire 666, 18-05-2006, 11:13:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Maslacak

Meni je punk pomalo praznjikava muzika, tj meni nije dovoljna. Uglavnom cist bunt, i udaranje po gitari u tri akorda, i nekako mi sve to slicno zvuci. Mada Ramonese gotivim skroz! :> Ali kapiram da se na kraju sve svodi na to sta ko zeli od muzike. Ja sam npr vrlo izbirljiva, pa iako ono sto sad najvise slusam spada u metal, ne smatram se bas metalkom, jer ono sto je meni vazno da jedan bend ima, vecina metalaca smatra manje vaznim, dok su mi solaze sporedna stvar...sto rece vladimir "drndanje dzitre" me i ne zanima toliko, ali ima puno bendova koji su mnogo kompleksniji od toga...

Ko hoce da bude veseo, treba da slusa ska, tu nema omaske.... samo je vec pitanje da li cete uopste moci razlikovati jedan bend od drugog, a o pesmama istog benda da ne govorim :lol2: Ja npr, uopste ne trazim od muzike da bude pozitivna :)

E ljudi, je l' slusao neko Siddhartu, slovenacki bend?

Sara

Jel su oni bili prosle godine na EXITu? To sam propustila... Ali sam skoro videla neki njihov spot na MTV adria. Svidja mi se njihova muzika!

Sto se tice ove male rasprave... Uglavnom se slazem sa sinnerom, ni ja ne volim kategorije!
Ne lozim se ni na brzinu i tehniku kod gitarista, mnogo mi je vaznija celokupna atmosfera koju stvara bend...
Bitna je IDEJA, a ne izivljavanje, oponasanje drugih, ogranicavanje na jedan pravac...
Najdalje su u tome otisli oni "iskreni" black metalci, ponekad su mi stvarno smesni!


nasty girl

#167
ali vidim ja da vamp bas kategorise metal...a veruj mi saro nisi ni ti bolja.... :P

Sara

Nisi u pravu! Ja ne insistiram na "kalupljenju" svih bendova u odredjeni muzicki pravac, kod nekih je to ocigledno, jer se sami trude da se uklope u isti, i sami u intervjuima svrstavaju svoju svirku u isti kos sa nekim drugim bendovima.

S druge strane, ima bendova cija se muzika tesko moze opisati i kad im se pripise po 3-4 epiteta, tacnije naziva podvrste metala. To su mi upravo omiljeni! Znas vec na sta mislim... Kako za strane, tako i za domace...

vladimir

Quote from: Maslacak on 03-07-2006, 10:50:20
E ljudi, je l' slusao neko Siddhartu, slovenacki bend?

Ima moj ortak njihov koncert na DVD/ju, videcu da ga narezem kad dodjem kuci i da ga prosledim Vampirku, ako hoces ( koliko sam skapirao, vi se znate, zar ne? ).
Pustao mi je snimak, Ok su. :)

Nagflar_the_Sinner

Punk koji ja poznajem: Goblini,Hladno pivo, Saht, Direktori...not bad, not bad at all.
I naravno Sex Pistols!


DA, i dupli bas-bubanj... :)



willie the scot

direktori...covece,...najjaci punk bend ever...niko ne spominje clash...new york dolls...

Sara

@Nagflar: Da, DRUMS! Neizostavno, ako govorimo o metalu! :twisted:
...Bas sam htela da se nadovezem na tvoju "formulu", kad ono- ipak si se setio... :lol:

A punkic mogu da slusam, narocito uzivo, zbog dobre energije! Ipak, ne moze da mi priusti isti osecaj kao metal... :twisted:

@vladimir:Pazi, drzim te za rec, i ja bih bas volela da posedujem taj DVD!  :wink:

Maslacak

#173
Quote from: Sara on 03-07-2006, 12:58:42
Ne lozim se ni na brzinu i tehniku kod gitarista, mnogo mi je vaznija celokupna atmosfera koju stvara bend...
Bitna je IDEJA, a ne izivljavanje, oponasanje drugih, ogranicavanje na jedan pravac...

E da, bas to :>

Da, Siddharta je bila na Exitu prosle godine, iako u 4 ujutro, sa debelim zakasnjenjem zbog Partibrejkersa (Cane je udaaaavio), a svirali su samo 45 min. Ali ja i ove godine idem na njih. Imam ja koncert, na dva cda u divX formatu, pretpostavljam da je to taj isti, sa stadiona u Ljubljani (odlican koncert)...ja ih slusam vec dugo i verujte mi, zaista su odlicni...posvetite im malo vise paznje... :K Mada mislim da oni nisu metal, pre neki rok.

@vladimir: Ako si mene pitao, ne, Vampir i ja se ne poznajemo :)

A za metal zanrove...to je malo otislo predaleko, mada zaista ima povelikih razlika izmedju nekih metal bendova... Vodila sam vec slicne rasprave...bila je izmedju ostalog jedna o razlici izmedju blacka i deatha i to je bilo toliko smesno...svako, bas svako je imao sopstvenu definiciju jednog i drugog... :> A to su jos "krupne" kategorije koje bi trebalo da su jasno razgranicene, sta je tek sa onim sitnijim... I ja volim kad je tesko svrstati bend u kategoriju, kao i kad oni sami sebe ne svrstavaju, to znaci da imaju bar dozu originalnosti... :)

Dupli bubanj...aaah  :Z

nasty girl

Quote from: Maslacak on 04-07-2006, 09:10:11

Dupli bubanj...aaah :Z

i jos lep bubnjar na sve to.... :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica

Maslacak

Quote from: nasty girl on 04-07-2006, 09:24:24
i jos lep bubnjar na sve to.... :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica

Ne zelim da gnjavim sa Siddhartom...ali bas je njima bubnjar njam njam :>

Vampire 666

nisam ka za 'kalupljenje' bendova, ali treba da postoji neka gruba podela...npr. razlika izmedju Rhapsody i Gorgoroth je ogromna...i tu se moze govoriti o cistim pravcima...ovi prvi su primer za Epic-Power Metal, a ovi drugi chistokrvni Satanic Black Metal

Sara

Quote from: nasty girl on 04-07-2006, 09:24:24
Quote from: Maslacak on 04-07-2006, 09:10:11

Dupli bubanj...aaah :Z

i jos lep bubnjar na sve to.... :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica


Join the club!!!

vladimir

Quote from: Nagflar_the_Sinner on 03-07-2006, 21:13:27
Punk koji ja poznajem: Goblini,Hladno pivo, Saht, Direktori...not bad, not bad at all.
I naravno Sex Pistols!

Jednom je moj drugar ( teska pankeraja ) kod mene na gajbi terao neku ribu koju je pokupio da ga onono3 makazama za papir kad mu je rekla da slusa Hladno pivo ( pitanje je bilo:Sta slusas od punk-a? )!!! A posle je mokrim Briskom pokusao da pokupi dlacice sa poda kupatila...
Iako otad ima 3 godine, mislim da je pod tog kupatila i dalje dlakav... :lol: :lol: :lol:

Maslacak

Haha...kakva prica... :>

"Evo ja cu biti tvoj najbolji drug, pa svrati na kafu..." ili na nono3nje... :lol: