Roðena beba sa dve glave

Started by Bred, 27-08-2008, 18:24:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred

Autor: CDC/MA | Foto:AFP  |


U gradu Ke¹oburu u Banglade¹u roðen je deèak sa dve glave. Lekari, koji tvrde da do tada nisu videli ni¹ta slièno, ka¾u da se on „hrani normalno, na dvoja usta“ i da ima jedan stomak i sve udove.

Njegova majka porodila se carskim rezom prekjuèe, a mali Kiron, kako su mu dali ime, po roðenju je te¾io 5,5 kilograma.
U klinici u kojoj je Kiron roðen nisu mogli da ustanove da li beba ima jedan ili dva „kompleta“ vitalnih organa.
Ginekolog Muhamed Abdul Bari je rekao da nije u pitanju blizanac, veæ se beba razvila iz jednog embriona koji je do¾iveo poremeæaj u razvoju.
Na vest o roðenju dvoglave bebe, ispred bolnice u Ke¹oburu se okupilo preko 150.000 ljudi. Mada deèak nije ¾ivotno ugro¾en, doktor Bari je smatrao da je neophodno da on i njegova dvadesetdvogodi¹nja majka budu prebaèeni u veæu bolnicu u obli¾njem gradu D¾esoreu zbog mase koja se okupila ispred klinike. Pretpro¹le noæi, dok su lekari poku¹avali da ustanove da li æe Kiron pre¾iveti, deèak je stavljen pod za¹titu policije.

blic

kockalone

Coveceee...jadna beba :ohwell:...ne ne vise nista nije SF

frckica-j

Uzas! Taman kada pomislis da si sve cuo! Definitivno, nista vise nije SF! Veliki problem je otkriti sta je to sto je izazvalo takvu mutaciju.

Bred

#3
Strasno, strasno ...  :ohwell:



:news:
Umrla beba sa dve glave
Autor: CDC/MA, Blic online |

Deèak koji je roðen sa dve glave u gradu Ke¹oburu u Banglade¹u preminuo je danas usled groznice i problema sa disanjem. Kako prenose svetski mediji, deèak je umro u kuæi svojih roditelja koji zbog materijalnih problema nisu bili u stanju da mu obezbede odgovarajuæu medicinsku pomoæ.

frckica-j

Umro ili postao pokusni kunic???

Bred

pise da je bas umro ...  :ohwell:

a i bilo je za ocekivati da ne moze dugo ziveti ...

Morbid_Angel

ma,bilo je toga i ranije,rekla mi komsinica, koja je nekad bila babica, da su u njenom porodilistu takvo dete samo pustili doktori da umre, ne znam sta su rekli majci a to je bilo pre skoro 50 god.

frckica-j

Vjerujem da je umrlo. Grozno je i reci ovo, ali i bolje je tako. Zamisli samo sta bi mu radili da je prezivio. Svi pokusi koji bi vrsili na njemu. A i nacin na koji bi ga ljudi posmatrali ili se ponasali prema njemu bi ga psihicki ubio.

Bred

#8
Ajd to nego mislim da i u samom organizmu sigurno ima nekih deformacija i mutacija   ...  :ohwell: u novinama sam procitao da je dobio temperaturu i probleme sa disanjem  a da roditelji NISU IMALI PARA da ga prevezu do bolnice .......

tuga ...  :ohwell:

frckica-j

Jeste. Ali i stvarni zivot. Koliko je samo bolesnih kojima drugi nece da pomognu.

Ne znam znas li za 12 odnosno 13 zvjezdica? Iako je to vec davna prica... Najveca tuga za moj grad.

mirror-girl

Frckice,potpuno si upravu...Bolje sto je umrlo,jer njegov zivot bi se sveo na puko prezivljavanje,kao monstrum...ja bih se ubila...

Bred

Quote from: frckica-j on 29-08-2008, 22:15:39
Jeste. Ali i stvarni zivot. Koliko je samo bolesnih kojima drugi nece da pomognu.

Ne znam znas li za 12 odnosno 13 zvjezdica? Iako je to vec davna prica... Najveca tuga za moj grad.


cek, cek, ne za bl vec za gradisku mislim? ono na pocetku rata?

stvarno ne zelim da se podsecam te price ako je to to ... :face:  a005

frckica-j

Ovo sa zvjezdicama je vezano za BL.
Sami pocetak rata, prije probijanja koridora ka vama, BL je bila potpuno odsjecena. I vasi ljekari su htjeli da nam dopreme medicinsku opremu helikopterom, ali neki UN izaslanik (ne mogu se sjetiti vise  kako se :shit: od covjeka zvalo) to nije dopustio jer bi oborili helic. Tako nije dopremljen kiseonik za inkubatore. 12 beba je umrlo, jedna je prezivjela. Ali i ona je umrla prosle godine od posledica. 15 godina se borila, ali... Tuga...
Otac mi je ucestvovao u probijanju koridora. Nesto zbog cega sam najvise ponosna na njega.

Bred

#13
[off] a da, setih se, znam za to[/off]:ohwell: [off]neponovilo se [/off]   :nene:

frckica-j

To i ona vijest kad su kod vas gadjali bolnicu. Trudnice i bebe u podrumu! Nocne more sam imala poslije toga.
Najosjetljivija sam kad su djeca u pitanju.