Svaki peti brak - razvod

Started by Bred, 02-09-2008, 13:52:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Beograd -- Podaci Zavoda za statistiku u Srbiji pokazuju da je pro¹le godine od ukupnog broja sklopljenih brakova jedna petina do¾ivela brodolom.

U borskom i zajeèarskom okrugu u 2007. godini zabele¾en je rekord po broju razvoda - svaki drugi sklopljeni brak do¾iveo je neuspeh.

maYes

bolje i razvod nego truli brak.
ne znam sta se desava danas, zasto to sve toliko propada :(

Bred

slazem se za prvu recenicu
a za ovo drugo ne znam razlog, pogotovo sto se danas koliko toliko bolje zivi nego ranije ...  :wink:

maYes

mozda bas zato....plase se da ne izgube to sto su stekli... hah...sad se setih i onog glupog predbracnog ugovora. mislim...doobro je to sa neke pravne strane gledano, ali...to je toliko proracunato i liseno svake emocije.

frckica-j

Problem je u sledeæem: ljudima je lako da se zabavljaju kada ¾ive kod roditelja ili sami jer sav svoj novac tro¹e na sebe i brinu samo o sebi. Lai, kada dodje brak, pa mora¹ da zajednièki odluèuje¹ o svemu, pa jo¹ djeca i odgovornosti uskoèe, e to je druga stvar. I onda se poka¾e koliko ljudi ulazi u brakove iz pogre¹nih razloga. Ali bolje i razvod nego lo¹ brak!

Meni se  :bljak: na ljude koji preko djece ¾ele da napakoste jedno drugom ili da djecu potkupe poklonima da vi¹e vole jednu nego drugu stranu, a èudno je koliko ima takvih. A jo¹ kad se roditelji ukljuèe pa poènu da se meðusobno pljuju i da unucima govore protiv druge strane... Ma, sve to iskamd¾ijati!

maYes

slazem se...tuzno je stvarno sta su ljudi spremni da urade, samo da bi njihov ponos bio netaknut, a ne mogu da misle na druge ljude....

frckica-j

Najgore je ¹to najmanje misle na one koje treba da za¹tite-a to su djeca!  :gnjec:

maYes

upravo.
ja sam zaista zahvalna mojima sto su bili toliko pametni da se razvedu na vreme......

frckica-j

Nisam pro¹la kroz to, hvala Bogu! Moji fino funkcioni¹u. Lai sam imala prilike da gledam kod meni bliskoh ljudi. Ma dodje mi da ih ja postrojim i oèitam im lekciju, umjesto njihovih roditelja koji su jo¹ gori! Ali to ti je kad se u brak umije¹aju roditelji ili bilo ko drugi! Mo¾da bi èak i uspjeli da nije bilo uticaja sa strane!  :F

maYes

uticaj sa strane
hah....to je najgore. problem je sto ljudi i sa dosta godina i dalje slepo slusaju savete svojih roditelja, ne razmisljajuci o tome sta je najbolje za njih same. i tako se samo uniste...jer kad bude kasno shvate sta su zeleli, a nisu ostvarili..a i ti isti roditelje ce posle zazaliti jer ce njihova deca biti nesrecna zbog njih. ali bice kasno.

Bred

Ne, mene frapira sto su "intelektualci" bili mnogo mastovitiji u nacinu na ko ji se napakostiti onom drugom preko dece, svojih, tudjih roditelja, prijatelja nego sto su to u stanju "seljaci" ... :face:


frckica-j


Kamicak

A koliko se ocajnih brakova ne zavrsi razvodom, jer se nema kuda bezati, to je mnogo pogubnije..

Bred

Da, ali kontam da je to bilo cesce u proslosti nego sad ...  :wink:

frckica-j

Jeste, ali i ne mora da bude. Jo¹ uvijek je ukorijenjeno mi¹ljenje da ¾ene nemaju kuda da odu, da ne mogu da obezbjede svoju i egzistenciju svoje djece, a èinjenica je da nemaju hrabrosti da se na to oluèe. I tu je uvijek ona famozna: "joj, ¹ta æe svijet da ka¾e?"  :dole: