Zapalili voz zbog ka¹njenja

Started by Bred, 05-09-2008, 16:26:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: Tanjug
Buenos Ajres -- Zbog ka¹njenja vozova u jutarnjem ¹picu, putnici na stanici u predgraðu Buenos Ajresa, zapalili su kompoziciju u znak protesta.

Argentinska televizija je prikazala snimak voza u plamenu i dimu na stanici Merlo, na zapadu prestonice. Na susednoj stanici u Kastelaru, putnici su bacali kamenice na ¹alter za prodaju karata i blokirali prugu.

"Shvatamo da se ljudi ljute zbog ka¹njenja ili otkazivanja vozova, ali im to ne daje pravo da na ovaj naèin napadaju jednu javnu slu¾bu", kazao je Gustavo Gago, portparol ¾eleznièke kompanije TBA, prenela je agencija Rojters.

Putnici su izjavili da su zbog ka¹njenja, izazvanog kvarom jednog voza, izgubili jedan radni dan.

Argentinska ¾eleznica, koja je u prilièno zapu¹tenom stanju, konstatno ima problem s voznim redom ¹to èesto izaziva bes putnika.

Pro¹le godine, putnici su zapalili jedan vagon na ¾eleznièkoj stanici na jugu Buenos Ajresa, a na glavnoj stanici izbila je tuèa izmeðu putnika i policije u kojoj je na desetine osoba povreðeno.

b92

frckica-j

Hm, kod nas bi onda trebalo popaliti èitav vozni park. Mada, vo¾nja vozom kod nas predstavlja pravu avanturu. A o zanimljivim situacijama, ljudima, muzici i prièama da ne govorimo. Ima i ¹ala. Svi znate ¹ta je ABS. Ali znate li ¹ta je ASS?  :`? ASS je koèioni sistem na¹ih vozova. Ako Stane, Stane...

Bred

Vozovi sporiji nego u 19. veku (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10392.0.html)

frckica-j

Pa da, ne èudi me!
Kod nas je extra brz jo¹ stane pored svake bandere. Jedino ¹to je zanimljivo jeste plejada ljudskih karaktera u vozu.  :K2:

Bred

aha, "expresnim" vozom iz bga za ns stignes za cirka 2h ... :face:

odosmo u off ...

frckica-j

Pa nije to off. Mi samo govorimo kako su nam ¾eljeznice extra. Mada nije lo¹a ideja to o spaljivanju voza... :djavo

Bred

pa u gore linkovanoj temi se prica o srpskim zeleznicama ...  :wink:

mirror-girl

Ma treba zapaliti! Ako,ako,pa da vidim da li bi posle kasnili!
Ja mrzim da cekam,ali zato mene UVEK cekaju! Jbg...pa to bi znacilo da me treba spaliti kao vesticu :wall:

EddieH

nego opasni nam ovi argentinci
bar nisu ko japanci  :>:

Bred

Quote from: mirror-girl on 11-09-2008, 20:10:37

Ja mrzim da cekam,ali zato mene UVEK cekaju! Jbg...pa to bi znacilo da me treba spaliti kao vesticu :wall:

me toooo .... dobro, pomislio sam da sam izuzetak ...  :lol3:

mirror-girl

Quote from: Bred on 12-09-2008, 13:21:40
Quote from: mirror-girl on 11-09-2008, 20:10:37

Ja mrzim da cekam,ali zato mene UVEK cekaju! Jbg...pa to bi znacilo da me treba spaliti kao vesticu :wall:

Eee Brede,p kod dama je dozvoljeno kasnjenje,ali kad su u pitanju dzentlmeni...
Mislim,mnogo je ruzno kad devojka ceka momka,zato podhitno to da popravis (u ko se nasao da ti popuje,jel da :) )

me toooo .... dobro, pomislio sam da sam izuzetak ...  :lol3:
:plez

frckica-j

Hahaha! Znaèi, volite da kasnite. Ja to rje¹avam po kratkom postupku. Osobe za koje skontam da UVIJEK kasne, ispalim nekom prilikom, obièno drugom eventualno treæom. Budem malo tolerantna. Da zna¹ kako æe mi zakasniti sledeæi put. Ili ja zakasnim ali toliko da osijede èekajuæi me.

EddieH


frckica-j

100% uspje¹no rje¹enje. Garantovano.

Bred

Ih  :plez

ma ja ti tek tad necu doci ni 1000ti put i ima da kasnim 5h ...  :plez :>: :djavo