Rock is dead

Started by Darker, 24-08-2006, 20:08:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sara

Ima dobrih demo bendova, samo ih treba uociti u moru slicnih i pruziti im sansu!!!
Problem je sto nema ko da ih podrzi, nema izdavaca koji ce da rizikuje, a i publika je prilicno skepticna kad je neko novo izdanje u pitanju. Zato podrzite demo bendove, pa R&R nece umreti!!!

Darker

E maslaèak, ba¹ htedoh da pomenem sidhartu... Poslednje slièno ¹to se kod nas pojavilo je X-centar, ali to je takav kr¹, znam da su mi upropastili koncert Van Gogha na Ta¹u pre par godina... Mada ga je posle i sam Ðule upropastio kad je uz neku ljigav¹tinu od pesme sa Vasilom had¾imanovim na klavijaturi izveo neku cupiku koja je natopila binu i onda je legao sa njom na pod i pevu¹io pod svetlo¹æu zvezda... Kakav prepotentni majmun! Ali opet, bolje i takav Ðule nego - ni¹ta...
Rokersku snagu kod nas danas poseduju samo reperi... I ne prièam o Gru-u i sliènim glupostima, nego pre svega o BS-u, Marèelu, a i za**anti tipa Sky wickluh i Ajs Nigrutin su skroz ok...
Dobri su i ovi dinosaurusi, ne ka¾em ni¹ta, ali dokle samo oni?
KKN, DWD i ostali njima slièni za mene nisu rock, veæ neka alternativa...
da, iako ih ne gotivim ne¹to preterano, malo ljudi je upuæeno u to da je Eyesburn bio predgrupa jednom Soulfly-u na svetskoj turneji :shock :shock
Jednostavno, kod nas se rock svesno zatire... Mali primer: u Bukure¹t dolazi Placebo. Pola grada je oblepljeno plakatima velièine onih reklama za pivo na slaviji(dakle skoro kao zgrada), da ne prièam o poslednjim stranicama novina itd. Kod nas su bili pre dve-tri godine, mislim da su to samo fanovi znali...
Za Whitesnake koncert su bili oblepljeni a3 plakati po gradu i to je to...
Ali zato ceca...

willie the scot

sto bi rek`o milic:"nemate hita!"...kkn nisu losi,pogotovo album "become".novi album im je s***e...izgleda da se oliver navuko na krek dok je bio u americi.ajs nigrutin je kralj da covek jednom cuje i nasmeje se....zapravo,sva rep muzika je takva.kad sam pomenuo festival svi su verovatno pomislili na zajecar...to nije festival,to je rostiljijada uz zivu mjuzu.jel znate da pink nekad u 3h ujutro pusta dokumentarce sa koncerata neil young,led zeppelin i sl.?neverovatno...inace,na pinku su svi rokeri,mislim,bivsi novinari iz kultnih muzickih casopisa...kad bi oni sponzorisali neki ozzfest ili lollapalooz-u naslo bi se pametnih klinaca koji bi videli lovu u tome.al` bez stoje nema brze suske...ovako,muzikom se bave samo stoneri i kulovi koji zapravo ne znaju nista da rade pa ni da sviraju.

nasty girl

@sara
molim te reci mi koji demo bend svira dobar rock?

@darker
slazem se da su kkn idwd cista alternativa...

a sto se tice reklama, plakata i sl. to je sve stvar organizatora koncerta...

willie the scot

 jedini zivi roker je cane...gde ste vlasi?(...pocinju da lete kamenice na binu...)sta je srbi?...kameno doba?...kakav car

Sara

@nasty: Paralelni Svet!

;)

nasty girl

oni ne sviraju rock...nego neku alternativu.... :/ :cvet

Maslacak

#22
Quote from: Darker on 26-08-2006, 16:51:08
Rokersku snagu kod nas danas poseduju samo reperi... I ne prièam o Gru-u i sliènim glupostima, nego pre svega o BS-u, Marèelu, a i za**anti tipa Sky wickluh i Ajs Nigrutin su skroz ok...

Istina, to sam i ja primetila...iako rep kao rep uopste ne volim :> Ali imaju snagu, imaju ideju, imaju kreativnosti...to je definitivno...

Slusala sam Eyesburn na Beerfestu, ni ja ih nesto preterano ne gotivim, ali su me prijatno iznenadili, zvuce bas dobro i energicno... Nisam imala pooojma da su bili predgrupa Soulfly-u...cool! :)

Cane je neevidjeni ludak...! :lol:

E da, ovo u vezi Pinka... Ne znam da li ste provalili...desilo se par puta da u neki "dzingl" (mrzim tu rec, ali mi trenutno ne pada bolja na pamet), ili za vreme Skrivene kamere cini mi se, ladno ubace pesmu Nightwisha :>
Pa prvi Zeljko Mitrovic je roker (damn him...)... Nekad je Pink i pokusavao malo da odneguje rok, pustali su Brejkerse, i DLM, a secate se one emisije, valjda Yu Top 10? Voditelj bio (mislim) bivsi gitarista Ruza. :> Ali emisija se nije dovoljno gledala, pa je tako i nestala... Ma sve je to jedan veliki uzas.

Na zalost, turbo folk je i zapoceo dugokosi hard roker Zlaja, koji se Zemunom vozika na Harley-u...sta mislite, otkud Miri Skoric onakvi gitarski rifovi...hehe... :K :K

avgogh

Quote from: nasty girl on 28-08-2006, 12:08:43
oni ne sviraju rock...nego neku alternativu.... :/ :cvet

sad je gotov stvarno! mislim da smo i najvece optimiste unistili...

Maslacak

Ej, ljudi a seca li se neko benda Urban puls? Bili su skoro pa popularni (:>) jedno vreme, cini mi se i da nisu bili losi, ali im je engleski bio ocajan, a pevali su na engleskom... Propadose u zemlju. :K

Night Shift? :> Mozda...kad bi imali svoje stvari...

Darker

Pa night shift, slu¹ao sam ih pre par godina na roð-u ksta, neviðena produkcija za na¹e uslove... Ali-gde su????
Block Out - Iako imaju savr¹enu produkciju(nikola Vranjkoviæ je producent po profesiji), iako odudaraju od alternative sna¾nim gitarama i mraènim tekstovima - jednostavno nisu previ¹e aktivni, jer nema leba u srbiji od bavljenja rock-om... Za¹to Ðule pravi debilne textove i srceparajuæe baladice - ne zna da radi ni¹ta drugo, hoæe da prehrani Simona, a ne ¾eli da uzme oèevu fotografsku radnju kod Vuka u amanet... I tako je propao rokenrol. da bi mogao kvalitetno da se bavi¹ rock-om, mora¹ da si pun kinte, a po¹to je rock u sr¾i-bunt, ako ima¹ kinte-protiv èega da se buni¹??? Mo¾e¹, ali onda zvuèi¹ sme¹no i isforsirano kao Metallica na poslednjem albumu...
Mo¾da je stvarno nekada¹nji new wave prerastao u alternativu? ®ivo me zanima kako bi danas zvuèao EKV, da su ¾ivi...
U svetu postoji hiperprodukcija svega, pa i rock bendova, kod nas je ta hiperprodukcija svedena na demo bendove...

avgogh

Quote from: Darker on 30-08-2006, 16:09:04
Za¹to Ðule pravi debilne textove i srceparajuæe baladice - ne zna da radi ni¹ta drugo, hoæe da prehrani Simona, a ne ¾eli da uzme oèevu fotografsku radnju kod Vuka u amanet...

ne ne... moram te ispraviti... preduhitrio ga je brat cini mi se... vec se radnja vodi na ljubomira djukica... a to moze biti razlog propadanja elektricnog orgazma... : salim se...
a yu grupa? nisam imala priliku da preslusam ceo novi album. bila sam na njihovom koncertu u julu, matorci bas su bili dobri! e, da i night shift odlicno sviraju, ali nemaju svoje pesme... steta, vec odavno se ceka da napisu nesto svoje, a i davno su obecali izlazak novog albuma, na kom ce se naci nesto njihovo... who knows...

Maslacak

Pa eto, Night Shift nam daje nadu... mozda se i pojavi autorski album... i tad ce verovatno i nada pasti u vodu, no dobro... :K

Darker

©ta bi sa Negativom? izdali dva albuma, oti¹li na Pink i nestali...
A jel èuo neko za Gangbangers-e? Oni imaju potencijal, samo kad bi se Marko iscimao malo da izda album posle 5 godina...

nasty girl

e cula sam ja ,cak sam ih i slusala na adi... nisu losi... :wink: :wink: :wink: