Rock is dead

Started by Darker, 24-08-2006, 20:08:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

dissolved girl

ne znam zasto se uopste spominju kkn i dwd kad oni ne sviraju rok :`?

a to da li je mrtav rok, nije,samo malo drugacije zvuci :smile:

Maslacak

Ama, dosta s njima...Darker ih je samo spomenuo kao: sa jedne strane demo bendovi, a sa druge alternativa, a izmedju nista... niko nije rekao da sviraju rok! :happy:

E da Negativ! Njih sam slusala prosle godine u Herceg Novom, jako dobro sviraju, a Ivana peva bogovski! Mnogo bolje zvuce uzivo. Ali posle ta dva solidna albuma, kad su presli na Pink, i pesme su im nekako...izgubile energiju... pa su se i oni tu negde izgubili. Pop ih nece, a za rokere su suvise pop :>
Nisam cula za Gangbangerse :( Evo nekih kojih sam se ja setila, i to nisu demo...

Kraljevski apartman! Hard rock, solidna produkcija, solidna muzika, ali tekstovi bzvz :K Ipak, imaju dobre svirke, rokerica. Malo me nervira glas pevaca, posto zvuci kao da ima preko 50 godina, a i ima, dok je ostatak benda relativno mlad... no dobro. Jos da nemaju onu srpsko-englesku verziju Long live rock'n roll... :K :K

Cactus Jack. Uzas zivi! :> Opet srpsko-engleska verzija neke pesme, u ovom slucaju U2, Hold me, thrill me... ne zna covek da li da se smeje ili place. A uglavnom sviraju tudje stvari, pre svega Deep Purple i Whitesnake, ali po mom skromnom misljenju, to rade bas lose. Nije mi jasno zasto su oni relativno afirmisan bend...kad su oni u pitanju, domaci rock je definitivno mrtav! :K

I jos, misterija zvana Tornado. Dobro, oni nisu rock, vec neki progressive metal. Ali su bili bas dobri. Izdali jedan album, doziveo izdanje i u Nemackoj...vokal, muzicari, produkcija, sve sjajno... Ali niti su posle toga izdali bilo sta novo, niti su ikad imali zivu svirku, sto je neoprostivo... Ne kapiram...

Dosta od mene, gnjavim, kao i obicno. :>

pop

Eto i mene da se nadovezem, mada ste vec spomenili dosta bendova koji vrede, ali primetno je da su oni vecinom prosli svoj zenit. Npr. Eyesburni su bili bomba tu negde od '99. do 2002., a onda kao da je Kojot potrosio svu kreativnu vutru pa ga vise ne radi na kvalitet. Bio sam bar na 10-15 njihovih koncerata, ukljucujuci i pomenuti na Beer-festu i sve su gori, iako su i ovakvi sasvim solidno zvucali.
Rock je u svetu mnogo evoluirao (za neke na srecu, za neke na zalost), pa sad taj talas predvode npr. The Strokes, The Vines... ili Britanci kao Arctic monkeys, Franz Ferdinand (koji su odvalili na Exitu) itd., a sve je to odgovor rock-industrije na to sto su R'N'B i reperi odnosili svu lovu. Kod nas 'narodnjaci' odnesoshe sve, a ostale boli uvo.

Maslacak, slatko se ismejah kad sam procitao da je Pink pokusavao da odneguje rock emisijom Yu top 10 i nepismenim Tomom (bio je bubnjar Ruza). Zaboravljas da je na programu ostala 23 sata u danu kao i non-stop ostalih dana u toj nedelji grmela tehno-teheran muzika. Taj Pink je uz Slobu i njegov RTS bio najvece zlo devedesetih.

P.S. Siddharta rules


Darker

Kraljevski apartman - super mjuza, u¾asni textovi, jo¹ kad vidim Lotketa kako se sa 60 godina ne¹to lo¾i, muka mi pripadne... :K
cactus jack - svirali su svojevremeno super tribute to deep purple, èak sam dobio dupli disk sa njihovog koncerta koji strava zvuèi, ali onda izdali album - i nestali! da ne prièam ¹to je album strah, plaè i tuga >:D
I za mene neverovatna misterija(opet mi èita¹ misli, dodu¹e nisam mogao da se setim kako se zovu, a mrzelo me da dignem d**e da pogledam u sobi disk :>) - Tornado. U odnosu na Alogiu, oni su doktori muzike, sa sve Filipom ®maherom, koji je èini mi se otpevao ceo album na engleskom... Ali to su opet, manje-vi¹e, underground scena, ¹ta je sa mladim talasom? Sad su ne¹to Euforia (sprski the Hives) i Super s karamelom malo krenuli u ofanzivu, ali je i to èini mi se, zamrlo...

©to se tièa Pinka, pa makar ne¹to je taj toma radio, danas je taj procenat 100% Teheran, a ako znamo da je najveæi konzument Pinka-upravo klinèadija od 10-16 godina + oèajne domaæice, jasno je gde smo se zaputili... Pa sad zvuèi ne sme¹no - nego u domenu SF-a da je su nekada na Pinku i¹li spotovi Block Out-a...

I da, ¹ta je sa Playboy-em?? neko je pustio buvu da treba da budu predgrupa eventualnom koncertu stones-a, ali oni su veæ du¾e vreme neaktivni...

dissolved girl

plejboji su svirili na egzitu,drugo vece.malo ljudi znalo,malo ljudi doslo...valjda su utrcali u program u poslednjem trenutku.ja bila hehe! O0 kul su oni skroz!

Darker

Pa jel izdaju oni ne¹to novo?
Evo, recimo, DLM izdao novi album, ali ja sem onog glupog spota(animiranog), ni¹ta drugo nisam ni èuo ni video... 202-ka kao urbani, r'n'r radio, mislim da radi na edukaciji mladih nara¹taja vrlo selektivno, furajuæi samo odreðene grupe i ¾anrove... Iako nemaju alternativu, zaista...
Fale recimo i muzièke emisije o rocku, iako i dalje postoje i paket aran¾man i rocktagon, ali neka emisija na rts-u ne bi bila lo¹a... Ako se seæate 2 sata kvalitetnog programa, sa Bjelom i Kojom, doèek ne znam koje godine, a u akademiji se skupio krem srpskog r'n'r-a, od playboy-a, Baba, bajage...
Tada su to bili relativno mladi bendovi, ali AFIRMISANI!!!

avgogh

pre neki dan, iz vedra neba, spot Djavola na Pinku  :shock

mare

#37
Pogledajte ovo!
www.myspace.com/guybrushserbia

vladimir

Da li se meni to cini ili je Perica u tom bendu? :>

mare

Eeeeeeeeeee! Ba¹ on, svestran taj moj mu¾! :lol2:

Darker

Quote from: mare on 12-09-2006, 12:07:40
Pogledajte ovo!
www.myspace.com/guybrushserbia

Ritam nereda, Block Out, Bjesovi, Let 3, Goblini, KUD Idijoti, Azra, Disciplina kicme, Love Hunters, Obojeni program, Partibrejkers, EKV, Nista ali logopedi, Pekinska patka, Dza ili bu, Direktori, Hladno pivo, Haustor...

Rest of the World:
Rage Against the Machine, Metallica, Nirvana, The Doors, System of a Down, Tool, Pink Floyd, Black Sabbath, Opeth, Sex Pistols, Jimi Hendrix, Slayer, Pantera, Death, Red Hot Chilli Pepers, Soundgarden...

Sviðaju mi se uticaji... Jel to zvuèi èemu? gde sviraju?

mare

Mo¾e¹ da ih èuje¹ na adresi od gore. Ne znam koliko ima¹ brz net, ali èim udje¹ u my space odmah krene prva pesma. Ako ima¹ sporiji net, saèekaj malko. A trenutno nemaju gde odredjeno sviraju, nego kad se negde organizuju. Svirali su u Po¾arevcu, Petrovcu, Beogradu i ne znam dje jo¹.
Ako bude neka svirka, ja æu te obavestiti. Pozdrav!

Maslacak

#42
Quote from: Darker on 09-09-2006, 15:40:16
U odnosu na Alogiu, oni su doktori muzike, sa sve Filipom ®maherom, koji je èini mi se otpevao ceo album na engleskom... Ali to su opet, manje-vi¹e, underground scena, ¹ta je sa mladim talasom? Sad su ne¹to Euforia (sprski the Hives) i Super s karamelom malo krenuli u ofanzivu, ali je i to èini mi se, zamrlo...

Slazem se...u vezi poredjenja sa Alogiom :> A ono sto je zaista zacudjujuce je - odlican engleski!
Super s Karamelom... nja nja "pop-punkic"...bzvz, ali nije lose da postoji. Euforija... hm, da oni su nesto kao zapoceli, ali opet sve to traje jako kratko...a i nisam fan Hivesa i slicnih, pa me nisu previse zanimali... Opet, nije lose za nasu muzicku scenu, kad bi postojao neko ko bi to furao i reklamirao.
Playboy...cool, ali bas steta sto nesto ne rade trenutno (ili rade?)...bili dobri na Exitu :happy:

Quote from: pop on 09-09-2006, 00:20:32
Maslacak, slatko se ismejah kad sam procitao da je Pink pokusavao da odneguje rock emisijom Yu top 10 i nepismenim Tomom (bio je bubnjar Ruza). Zaboravljas da je na programu ostala 23 sata u danu kao i non-stop ostalih dana u toj nedelji grmela tehno-teheran muzika. Taj Pink je uz Slobu i njegov RTS bio najvece zlo devedesetih.

Daleko od toga da branim Pink (ne podnosim ih), ali narodjacku eru je zapocela Palma, a na Pinku se u pocetku videlo da su ga napravili rockeri, iako su to kamuflirali. Godine 1996. sam puno gledala tv, i ono cega se jako dobro secam su u blokovi sledecih pesama: Partibrejkersi - Rodjen los, Van Gogh - Put, DLM - Prolecni dan, OPO - ona pesma "mozda luda sam, nisam sigurna" (ne secam se imena). Ostatak (i vecinu) termina su popunjavali pre svega dance grupice, u tim danima popularni Tap 011, i Dr Iggy. Tokom dana je pustano to. Narodnjaci su pustani uvece, i to  u emisijama namenjenim za njih, a preko dana samo kad bude repriza doticnih emisija :> Ne kazem da je dobro, ali u odnosu na danasnju situaciju, bilo je mnogo bolje...

The Strokes, The Vines, Franz Ferdinand... ja bih to pre nazvala dekadencijom rocka. :K A tek onaj kvazi-punk...Good Charlotte i slicni...

vladimir

@Mare:nemoj samo Darkera da obavestavas, obavesti i nas ostale. :K
Par piva u grlo pa da vidimo da li je rock dead... :wink:

Darker

Quote from: mare on 13-09-2006, 08:26:05
Mo¾e¹ da ih èuje¹ na adresi od gore. Ne znam koliko ima¹ brz net, ali èim udje¹ u my space odmah krene prva pesma. Ako ima¹ sporiji net, saèekaj malko. A trenutno nemaju gde odredjeno sviraju, nego kad se negde organizuju. Svirali su u Po¾arevcu, Petrovcu, Beogradu i ne znam dje jo¹.
Ako bude neka svirka, ja æu te obavestiti. Pozdrav!
Sad videh da su onomad svirkali u Dangubi, aj kad opet budu dangubili izve¹tavaj, a ja odok jo¹ malo na Fuzz box &co. u Atom :> :> :>
Jel ide neko na Malu ¹kolu roka?