Tomislav Nikolic dao ostavku na stranacke funkcije

Started by KaBoom, 08-09-2008, 03:53:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

diskaaa

a jeste li videli onog lika delica,koji bi za sekija dao krv da mu je trazio,ali kada mora da bira izmedju njega i srbije,izabrace srbiju.i jeca covek.stvarno strasno,kakvi zaludjenici..a toma cak pocinje da mi biva simpatican :K2:

Ru¾an Bosanac

#16
Nisam radikal, ali u principu zgro¾avam se na izdajnike. To su LDP(ocepili se od DS), DHSS(ocepili se od DSS), evo sad i Toma Nikolic. Svi su oni pro¹li lo¹e, taènije dobijaju malo glasova. A ¹to se tièe toga da æe Tomislav Nikoliæ predvoditi umerenu struju Srs-a kao neku novu politièku partiju, on æe to poku¹ati, ali neæe uspeti. Umerena nacionalna stranka veæ postoji, a to je DSS, tako da je Toma mogao samo tamo da zbri¹e.
Ne znam kako se sad odjedanput pojavljuju mediji koji uzdi¾u Tomu Nikoliæa kao nekog normalnog radikala koji se tobo¾e razlikuje od tvrde struje, a on sam je govorio za Tadiæa da je Usta¹a, iznosili su ga iz skup¹tine na rukama, jer je pravio haos tamo i ¹ta jo¹ ne.

Adonis_Vernalis

#17
Juce je u Politici izasla kolumna Ljubodraga Stojadinovica pod naslovom "Listopadni bedzevi" koja mi se dopala. Skoro da bih je mogao potpisati, da je moga pera delo, a nije.

Izdajnici? Ko su ti? Politicki sam analfabeta, mnogogodisnji apstinent koji se u stranacki zivot nije petljao, jer je glupavo verovao da je zivot ipak negde drugde. Objasnite mi, da napravim podelu uloga, te da se snadjem u ovom haosu. Ko je izdajnik, a ko patriota? Ko je vernik, a ko nevernik, a narocito ko je krivovernik? A ko je ispravan, ali glupav i ne kapira, pa je zaveden evropskim medom i mlekom, a ustvari njegovim venama kuca lik i delo Dimitrija Ljotica? Hoce li mi, neukom, neko to ovde objasniti?

Sta da radim, kad u politickom miljeu danasnje Srbije nema stranke koja bi mogla zadovoljiti moje poglede na svet? Da osnujem sopstvenu?

Bice da smo se opet pocepali na Bosance i Vojvodjane, Sumadince i Bosnjake, kumove i pasenoge, sa sve sekirama ili bez njih... i tako unakrst vise puta, pa ko rasplete to predivo - blago njemu. Ali, to je samo misljenje politicki nedozrele osobe. Vi ste zreliji, naucite me.

A propo radikala. Sta je prethodno bilo sa Majom Gojkovic? Naravno, ona je izdajnica (eto novog termina za izdajnika zenskog roda). A kako je prosla na izborima? Tako kako je prosla. Neznatno. Sta je trazila, to je i dobila. Ko ju je klepao po usima da izdaje Lik i Delo? Mator sam i pamtim jako dugo. Pitanje: a ko se jos pocetkom devedesetih otcepio od Vuka Draskovica? Ili se mozda Vuk otcepio od Lika i Dela? Ko je tu izdajnik, a ko nije?

More, sve bi ih ja na prinudni rad u sopstveni kamenolom. Jos samo da tudjim novcem kupim jedan do dva. Kamenoloma.

dirigent

Taj termin izdajnika je za jednu stranku na nivou nezrelog deteta. Todorovic nikad nece moci da vodi stranku kao je radio Toma , a uvidece to na izborima. Samo mislim da nece to pripisivati svojim pogresnim odlukama ,vec `izdajstvu` Tome Nikolica.
    Jedino sto mene licno raduje sto vidim da je Toma ovim pobrao simpatije nekih forumasa a i ljudi uopste, jer smatram da je on jedini politicar koji se drzao i casno i principijelno svih ovih godina. Njegov politicki uspeh je tim pre veci kad se vidi kakve je saradnike imao (pocev od onog zenskog vesticijeg terceta). Umesto da ga prave od blata jer ih je izvukao iz istoga sad mu okrecu ledja u znak zahvalnosti.
    Verujem da ce se snaci u novim okolnostima , ja mu unapred obecavam glas za naredni mandat u skupstini , a posle neka se snalazi.  :hm

Enea


Bred

 :funny:

Quote from: Ru¾an Bosanac on 09-09-2008, 22:36:36
Ne znam kako se sad odjedanput pojavljuju mediji koji uzdi¾u Tomu Nikoliæa kao nekog normalnog radikala koji se tobo¾e razlikuje od tvrde struje, a on sam je govorio za Tadiæa da je Usta¹a, iznosili su ga iz skup¹tine na rukama, jer je pravio haos tamo i ¹ta jo¹ ne.

Upravo, cak ga i zutaci hvale sto mu verovatno otezava situaciju jer ce ga "tvrdi" optuziti da saradjuje sa Tadijom i da je to povod rastakanja srsa i umanjivanje njene politicke snage ... Ironije li, sad se Toma nasao u poziciji da ga proglasavaju izdajnikom ...  :lol3:

Quote from: dirigent on 10-09-2008, 06:49:45
Taj termin izdajnika je za jednu stranku na nivou nezrelog deteta. Todorovic nikad nece moci da vodi stranku kao je radio Toma , a uvidece to na izborima. Samo mislim da nece to pripisivati svojim pogresnim odlukama ,vec `izdajstvu` Tome Nikolica.
    Jedino sto mene licno raduje sto vidim da je Toma ovim pobrao simpatije nekih forumasa a i ljudi uopste, jer smatram da je on jedini politicar koji se drzao i casno i principijelno svih ovih godina. Njegov politicki uspeh je tim pre veci kad se vidi kakve je saradnike imao (pocev od onog zenskog vesticijeg terceta). Umesto da ga prave od blata jer ih je izvukao iz istoga sad mu okrecu ledja u znak zahvalnosti.
    Verujem da ce se snaci u novim okolnostima , ja mu unapred obecavam glas za naredni mandat u skupstini , a posle neka se snalazi.  :hm

Takvi su Srbi, kad krenes od neke mikro sredine u kojoj obitavas pa do te "visoke " politike - isto ti je. Najlakse je  :shit: po necem sto je neko uradio, stvorio, podigao etc ...

Takodje, ovo je jos jedan dokaz da posao i privatni zivot nikako ne treba mesati ...  :nene:


Kriza u SRS: Èekajuæi Vuèiæa
| Izvor: B92, FoNet, Beta, Tanjug
Beograd, Kosovska Mitrovica -- Organi SRS pokrenuli disciplinski postupak protiv èlanova "Napred, Srbijo", Nikoliæ oèekuje da ga iskljuèe, Vuèiæ jo¹ rezervisan.

Potpredsednik SRS-a Dragan Todoroviæ kao razloge za pokretanje disciplinskog postupka protiv èlanova koji su oformili poslanièku grupu "Napred, Srbijo" navodi uèe¹æe u "aktivnostima i zastupanje stavova suprotnim politici i ugledu stranke". Nikoliæu se zamera i neovla¹æeno izno¹enje dokumenata stranke iz arhive, konkretno - blanko ostavke poslanika.

Na poèetku sinoænjeg sastanka predsednièkog kolegijuma, koji broji 15 èlanova, a kome nisu prisustvovali Tomislav Nikoliæ, Aleksandar Vuèiæ, Bo¾idar Deliæ i jo¹ jedan èlan èije ime nije saop¹teno, sa predsednikom radikala Vojislavom ©e¹eljem dogovoreno je da sednica Centalne otad¾binske uprave bude u petak, dok æe sednica Izvr¹nog odbora biti zakazana kasnije.

"Mi postupamo iskljuèivo onako kako mo¾emo po statutu; kada budemo zavr¹ili ovaj disciplinski postupak, kada oni ne budu èlanovi SRS, mi æemo na osnovu Ustava, koji garantuje stranci koja je bila na izborima mandate koje je dobila, tra¾iti da im se oduzmu mandati", rekao je Todoroviæ.

Odgovarajuæi na Nikoliæev zahtev za zakazivanjem kongresa stranke, Todoroviæ je rekao da biv¹i zamenik predsednika radikala ne poznaje statut stranke i da situacija, po statutu, ne zahteva sazivanje kongresa.

Vuèiæ: Nisam se jo¹ izjasnio

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vuèiæ izjavio je sinoæ Tanjugu da o odluci da li æe ostati u SRS ili æe se pridru¾iti Tomislavu Nikoliæu jo¹ nije obavestio javnost.

"Nisam se izja¹njavao, niti sam dao izjavu bilo kom mediju o svojoj odluci", rekao je Vuèiæ povodom informacija u pojedinim medijima koji se pozivaju na njegovu navodnu odluku o tome kom krilu SRS æe se prikloniti.
Stav generalnog sekretara Aleksandra Vuèiæa jo¹ uvek nije poznat. Todoroviæ je novinarima sinoæ rekao da Vuèiæ nije prisustvovao kolegijumu jer je na putu, kao i da sa njim nije razgovarao.

"Ne bavim se prognozama i ne mogu da budem siguran ¹ta ko misli; mislim da bi bilo najprirodnije i siguran sam da æemo imati prilike da ga èujemo", rekao je Todoroviæ.

Dragan Todoroviæ je rekao da aktuelna de¹avanja nisu prvi potresi u stranci i da æe SRS i to prevaziæi. Nakon ¹to je poslanik Dobrislav Preliæ, koji se prikljuèio poslanièkoj grupi Tomislava Nikoliæa, pa izjavio da je uvideo da je pogre¹io, vratio mandat radikalima, Todoroviæ ka¾e da oèekuje da to uradi jo¹ èlanova poslanièkog kluba "Napred, Srbijo".

Predsednik novosadskog odbora Srpske radikalne stranke Igor Miroviæ ka¾e da kriza potresa SRS vi¹e od godinu dana, kao i da su naru¹eni meðuljudski odnosi.

Nikoliæ: Ja sam stvarao ideologiju i program

Biv¹i zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikoliæ odbacio je kao neosnovane razloge zbog kojih je Predsednièki kolegijum SRS najavio pokretanje disciplinskog postupka protiv njega.

On je rekao da tom odlukom nije iznenaðen i da oèekuje da na Centralnoj otad¾binskoj upravi u petak bude iskljuèen iz stranke.

Nikoliæ je izjavio da je Predsednièki kolegijum, donoseæi takvu odluku, "ispunio nalog iz Haga" da se u stranci ne otvara nikakav proces koji bi omoguæio èlanovima da se opredeljuju.

On je rekao da je sme¹no da ga optu¾uju da je izneverio ideologiju i program stranke. "Ja sam stvarao tu ideologiju i taj program", naveo je Nikoliæ.

"Poslednji put smo poslu¹ali ©e¹eljev nalog"

Poslanici kluba "Napred, Srbijo" nisu glasali za ratifikaciju Sporazuma o stabilizaciji i pridru¾ivanju zbog principijelnog stava Tomislava Nikoliæa da "poslednji put poslu¹a nalog predsednika radikala Vojislava ©e¹elja", izjavio je èlan tog kluba Mileta Poskurica.

Odaloviæ: Zahtev za prostorije

Sekretar Skup¹tine Srbije Veljko Odaloviæ izjavio je da se radi na tome da se novom poslanièkom klubu "Napred Srbijo", koji predvodi doskora¹nji zamenik predsednika radikala Tomislav Nikoliæ, obezbede uslovi za rad u parlamentu.

Odaloviæ je agenciji Beta rekao da je poslanièka grupa "Napred Srbijo" juèe uputila zvanièan zahtev da im se obezbede prostorije za rad, po¹to su se iselili iz prostorija poslanièkog kluba SRS.

Prema njegovim reèima, u zahtevu poslanièke grupe "Napred Srbijo" ne navodi se koliko èlanova ima taj klub, ali da ga do sada èini 18 poslanika izabranih na listi SRS.
Poskurica je za Televiziju Kragujevac kazao da je ©e¹elj u julu znao za amandman koji su radikali podneli na SSP i prihvatio ga, ali da je nakon toga iz Haga stigla poruka "to ne mo¾e".

Prema njegovim reèima, Nikoliæ je na Predsednièkom kolegijumu stranke bio preglasan i dobio je nalog da se ne glasa za SSP uz obrazlo¾enje da su se promenile politièke okolnosti - zbog hap¹enja Radovana Karad¾iæa i nametanja branioca ©e¹elju.

"Nikoliæ se sa tim saglasio na Izvr¹nom odboru stranke, pa smo danas imali takvo glasanje u Skup¹tini", rekao je Poskurica.

On je naveo da se Nikoliæevoj struji prikljuèilo manje poslanika jer se na njih "vr¹i pritisak u SRS" i dodao da su poslanici bili pozivani da potpi¹u ugovor sa SRS prema kome æe ako "izaðu" iz kluba biti li¹eni poslanièkog mandata zbog èega su se mnogi povukli.

Poskurica smatra da postoje razlièiti mehanizmi ucene ¹to pokazuje nedemokratsku stranu stranke.

"Aleksandar Vuèiæ se jo¹ nije opredelio na koju æe stranu jer je to, naravno, te¾ak trenutak za mladog politièara koji sebe treba da naðe u jednoj racionalnoj odluci", rekao je on.

Kako je kazao, sigurno je da æe se podela u SRS preneti na celu Srbiju i da æe se pokazati da Nikoliæ ima podr¹ku kao èovek koji je poku¹ao sve da spase stranku.

"Treba verovati i pomoæi èoveku sa preko dva miliona glasova da se suprotstavi oligarhijskim uticajima i kombinatorikama politièara sa skromnim biografijama u stranci", rekao je Poskurica.

Dodao je da æe Nikoliæ u petak otiæi na sastanak Centralne otad¾binske uprave, ali je naveo da misli da æe on biti spreèen da prisustvuje sednici.

Poslanik novog kluba u Skup¹tini Srbije je najavio formiranja nove stranke u sluèaju da Nikoliæ bude iskljuèen iz partije.

"Biæemo primorani da se organizujemo u novu politièku partiju koja bi nosila ovo ili drugaèije ime sa radikalskim predznakom", izjavio je Poskurica.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=10&nav_category=11&nav_id=317916




:news:
Nikoliæ pravi svoju stranku
Autor: Marija Male¹ | Blic

Predsednik novoformirane poslanièke grupe „Napred Srbijo“ Tomislav Nikoliæ izjavio je juèe za „Blic“ da æe najverovatnije formirati sopstvenu stranku. On je rekao da ne veruje da æe pridobiti veæinu èlanova Centralne otad¾binske uprave na sutra¹njoj sednici, jer su, kako ka¾e, mnogi poslanici potpisali blanko ostavke, a mnoge njegove pristalice biæe spreèene da prisustvuju zasedanju. Nikoliæ je rekao za na¹ list da mu je generalni sekretar SRS Aleksandar Vuèiæ potvrdio da „nikad neæe biti u stranci koju vode Dragan Todoroviæ i Vjerica Radeta“.

Istina, biv¹i zamenik predsednika SRS, meðutim, nije znao da ka¾e za¹to se Vuèiæ toliko dugo premi¹lja da li da stane uz njega. Spekuli¹e se da je razlog njihov predizborni sukob, kada mu je Nikoliæ zamerao da je previ¹e upregao stranku da bi osvojio izbore u gradu. U ostatku SRS oèekuju da æe se o tome Vuèiæ izjasniti sutra na sastanku Centralne otad¾binske uprave kada se vrati iz inostranstva.

S druge strane, Nikoliæ ka¾e za „Blic“ da je sve manje razloga zbog kojih bi se zadr¾ao u dosada¹njoj stranci.
- Ja hoæu da budem u stranci u kojoj su moji prijatelji i koji ¾ele da modernizuju stranku. Znam da ima mnogo odbora koji su na mojoj strani, ali oni im sutra neæe dozvoliti da zasedaju. Svim odborima uputili su zahtev da odgovore da li podr¾avaju ©e¹elja, a ne sa pitanjem da li je Toma Nikoliæ izdajnik, èime praktièno izbegavaju odgovor na pravo pitanje. Plasiraju la¾i o meni, èak prièaju da sam ©e¹eljevu porodicu ostavio na cedilu da gladuju - isprièao je Nikoliæ.

Lidija Vukièeviæ: Zvali su me, ali sam zaboravila telefon
Lidija Vukiæeviæ juèe je navela da su je nagovarali da preðe u poslanièki klub Tomislava Nikoliæa. Ona je rekla da je devet puta zvao Bo¾idar Deliæ, ali da je ona „zaboravila telefon kod kuæe“ i dodala da su joj prilazili i novi poslanici koji su se priklonili Nikoliæu i pitali da li hoæe da im se pridru¾i.
„Blic“ saznaje da æe sastanak centralne otad¾binske uprave sutra biti odr¾an u jednoj od najpoznatijih banja u Srbiji, a ne, kako se oèekivalo, u centrali stranke u zemunskom Magistratu. Izvor „Blica“ ka¾e da Tomislav Nikoliæ i dalje vodi bitku da pridobije ¹to veæi broj èlanova Uprave kako bi „spreèio ulazak onih koji su se opredelili da ostanu uz ©e¹elja“.
- Bolest koja je zahvatila SRS, po svemu sudeæi, zahteva leèenje, pa æe sastanak Centralne otad¾binske uprave biti odr¾an u jednoj od banja - ka¾e sagovornik „Blica“. Centralna otad¾binska uprava, inaèe, broji 101 èlana i radno predsedni¹tvo, a Nikoliæeva poslanièka grupa za sada broji 18 poslanika. Neki od njih su ujedno i èlanovi Uprave, u kojoj se, pored poslanika, nalaze i predsednici okru¾nih i op¹tinskih odbora.

Najveæi broj op¹tinskih i okru¾nih odbora SRS ¹irom Srbije èekaju sastanak najvi¹eg stranaèkog organa neopredeljeni ili u rascepu, ne znajuæi da li da se priklone Tomi ili Voji. Odbori u Leskovcu, Vranju, Pèinjskom okrugu, Kosovskoj Mitrovici i Zrenjaninu izjasnili su se da ostaju verni ©e¹elju. Za Tomislava Nikoliæa opredelili su se u Kikindi, Kru¹evcu i Novom Sadu.
Predsednik novosadskog odbora SRS Igor Miroviæ izjavio je da je jedini èlan Predsednièkog kolegijuma koji je preksinoæ glasao protiv ostavke Tomislava Nikoliæa. Miroviæ je naveo da kriza u SRS traje oko godinu i po dana zbog naèina rukovoðenja strankom i naru¹enih meðuljudskih odnosa u vrhu. Gordana Pop-Laziæ ka¾e za „Blic“ da se ©e¹elj preksinoæ ukljuèio na poèetak sednice predsednièkog kolegijuma i detaljno se raspitivao o svemu ¹to se dogodilo u SRS proteklih dana, a interesovalo ga je i ¹ta o tome pi¹e ¹tampa.
Prema njenim reèima, ©e¹elj se nije posebno raspitivao zbog èega se generalni sekretar Aleksandar Vuèiæ jo¹ nije opredelio ni za jednu stranu, jer se oèekuje da æe svoj stav izneti na Centralnoj otad¾binskoj upravi koja se odr¾ava sutra u podne.
- ©e¹elj je zakljuèio da nije su¹tina u liènom sukobu, nego u ideolo¹kim razlikama izmeðu njega i Nikoliæa, i insistira da se disciplinski postupak sprovede kroz Centralnu otad¾binsku upravu na kojoj æe biti prisutan i Nikoliæ, kao i kroz ostale organe stranke. On je poruèio da se spremamo za vanredni kongres stranke koji bi trebalo da se odr¾i za nekoliko meseci - rekao je za „Blic“ potpredsednik SRS Milorad Mirèiæ.
Prema njegovim reèima, nisu taène Nikoliæeve tvrdnje da Statut ove stranke predviða da ukoliko predsednik ili zamenik predsednika podnesu ostavke, bude organizovan kongres na kome æe se birati novo rukovodstvo. On je precizirao da se kongres organizuje samo u sluèaju kada je pokrenuta inicijativa za razre¹enje predsednika ili njegovog zamenika.
Politièki analitièari i juèe su se bavili prognozama ko bi, ©e¹elj ili Nikoliæ mogao da raèuna na prednost u èlanstvu i simpatizerima.
Zoran Stojiljkoviæ, profesor Fakulteta politièkih nauka, ka¾e za „Blic“ da je izglednija i da veæe ¹anse ima politièka opcija koja je spremna da pregovara i oformi se kao demokratska desnica, a to je strana Tomislava Nikoliæa.
- Meðutim, snaga radikala koji su se opredelili za Vojislava ©e¹elja ili, s druge strane, za Nikoliæa, zavisi umnogome od toga ko kontroli¹e stranaèku infrastrukturu. Opredeljenje Vuèiæa zavisi i od personalnih odnosa i od procene koja je strana jaèa, to jest, koja dr¾i stranaèku infrastrukturu - ka¾e Stojiljkoviæ.
Meðutim, kako dodaje, „povratak Vojislava ©e¹elja iz Haga mo¾e animirati tvrdo jezgro radikala i onih milion glasova“.
- Meðutim, to je ne¹to ¹to u Srbiji koja ide napred nema dugoroèni izgled. Otuda je, hajde da ka¾emo, sred

Nove blanko ostavke potpisivane u Zemunu
Èlan novog poslanièkog kluba „Napred Srbijo“ Bo¾idar Deliæ izjavio je juèe da su poslanici Srpske radikalne stranke „odvedeni“ u
sedi¹te stranke u Zemunu da potpi¹u nove blanko ostavke, ¹to bi im onemoguæilo da pristupe
klubu Tomislava Nikoliæa.
Deliæ je agenciji Beta rekao da æe centrala blanko ostavkama poku¹ati da onemoguæi prelazak poslanika u poslanièki klub „Napred Srbijo“.

©e¹elja gleda milion ljudi
Potpredsednik radikala Milorad Mirèiæ tvrdi da za rast rejtinga radikala nije zaslu¾an Tomislav Nikoliæ, veæ prenosi ©e¹eljevog suðenja iz Haga. Po podacima, suðenja lideru SRS, koje prenosi RTS, proseèno gleda oko 4,9 odsto ukupno posmatrane populacije ili oko 348.000 ljudi, ¹to i nije visok rejting s obzirom na to da je reè o dr¾avnoj televiziji. Meðutim, proseèan ukupan auditorijum svakog snimka (oni koji su gledali bar jedan minut) iznosi 17,1 odsto ukupno posmatrane populacije ili oko 1.204.000 ljudi. Snimci tokom 2008. godine su trajali u proseku 126 minuta.

Gordana Pop-Laziæ: Oni ¾ele ©e¹eljevu smrt
Lider SRS Vojislav ©e¹elj je u obraæanju Predsednièkom kolegijumu SRS preksinoæ ocenio da se dogodilo „ono na ¹ta ih je godinama upozoravao“.
- ©e¹elj nam je rekao da nas godinama upozorava da otvorimo èetvore oèiju, jer postoje strane agenture i van stranke i u stranci, pa i samom vrhu stranke, koje ¾ele da nas pocepaju - isprièala je za „Blic“ potpredsednica SRS Gordana Pop-Laziæ, ocenjujuæi da je tajming kada se odluèuje o ©e¹eljevoj krivici „bri¾ljivo biran kako bi se naneo te¾ak udarac SRS-u“. Pop-Laziæeva je jo¹ rekla da oni koji su pri¹li Tomislavu Nikoliæu ¾ele smrt Vojislava ©e¹elja. Na pitanje da li je to ©e¹eljevo mi¹ljenje, ona je kazala da on to nije izgovorio, ali da je „to oèigledno“. Kako je ocenila, vreme æe pokazati da li je Nikoliæa motivisao novac ili ne¹to drugo. Ona je, meðutim, dodala da ©e¹elj Nikoliæa nije nazvao izdajnikom.




:news:
Nikoliæ nije vi¹e u SRS-u
| Izvor: B92, FoNet, Beta, Tanjug
Beograd, Valjevo, Novi Sad -- Tomislav Nikoliæ izjavio je da je napustio SRS i da æe osnovati svoju partiju. SRS saop¹tila da je Nikoliæ i 17 poslanika iskljuèeno.


Nikoliæ je napustio sednicu Centralne otad¾binske uprave SRS-a, posle æega je novinarima rekao da oèekuje da æe mu se pridru¾iti mnogi iz redova SRS-a, kao i da æe nova partija biti zasnovana samo na "normalnoj ideologiji SRS-a". Potpredsednica SRS-a Gordana Pop-Laziæ izjavila je da su Tomislav Nikoliæ i 17 poslanika sa kojima je formirao poslanièki klub - iskljuèeni stranke.

Tomislav Nikoliæ je rekao da sednici nije prisustvovao generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vuèiæ i naveo da oèekuje da æe se Vuèiæ "ubrzo izjasniti o svojim buduæim potezima".

Donedavni zamenik predsednika Srpske radikalne stranke, sada ¹ef poslanièkog kluba "Napred, Srbijo" Tomislav Nikoliæ i poslanici tog kluba napustili su dana¹nju sednicu Centralne otad¾binske uprave SRS-a.

Nikoliæ je rekao da su sednicu napustili pre glasanja o njegovom i iskljuèenju poslanika kluba "Napred, Srbijo" da daljim uèe¹æem ne bi doprineli da se sastanak pretvori u "beskrajnu svaðu".

"Nama nije mesto ovde. Mi æemo iæi svojim putem, a Srpska radikalna stranka svojim", rekao je Nikoliæ novinarima ispred sedi¹ta SRS-a.

Nikoliæ je kazao da su na sednici izgovorene te¹ke reèi. Rekao je da je na sednici proèitano pismo koje je lider radikala Vojislav ©e¹elj poslao iz Haga i da su nakon toga usledile "te¹ke reèi" na njegov raèun i na raèun poslanika koji su formirali poslanièki klub "Napred, Srbijo".

Nikoliæ je rekao da su ga optu¾ili da je "agent stranih obave¹tajnih slu¾bi", "sluga" i da je "izdao" Vojislava ©e¹elja.

Veèeras ostavka Miroviæa

Funkcioner Srpske radikalne stranke Igor Miroviæ rekao je da æe veèeras, na sednici novosadskog odbora radikala, podneti ostavku na mesto predsednika gradskog odbora, jer neæe, kako je rekao, da bude èlan "krnje stranke".
Nikoliæ je potvrdio da generalni sekretar SRS Aleksandar Vuèiæ nije do¹ao na sednicu Centralne otad¾binske uprave i ocenio da Vuèiæ "jo¹ danas" mora da se izjasni o tome da li æe ostati u SRS ili æe pristupiti Nikoliæu.

Nikoliæ je jo¹ rekao da æe veæ od naredne nedelje poèeti sa formiranjem nove politièke partije, da jo¹ nije odreðeno ime te stranke, ali da æe to biti partija moderne desnice, koja æe se zalagati i za saradnju sa EU i sa Rusijom i za oèuvanje Kosova u sastavu Srbije.

Tomislav Nikoliæ je rekao da u novu stranku neæe zvati nikoga posebno od dosada¹njih èlanova SRS, veæ da æe poziv uputiti "svim graðanima Srbije" èim narednih dana stranka bude formirana.

Zajedno sa Nikoliæem, kako je sam rekao, sa sednice Centralne otad¾binske uprave, sednicu je napustilo dvadesetak èlanova te uprave, meðu kojima i poslanici Jorgovanka Tabakoviæ i Bo¾idar Deliæ.

Nekoliko desetina pristalica SRS-a koji su se okupili ispred sedi¹ta stranke doèekalo je Nikoliæa pre sednice aplauzom, a pojedini su mu uzvikivali "izdajnik".

©e¹eljev poziv na doslednost

Lider radikala Vojislav ©e¹elj poslao je pismo èlanstvu stranke u kome ih poziva da ostanu dosledni izvornoj ideologiji SRS-a.

Uoèi sednice Centralne otad¾binske uprave on je pozvao èlanstvo da se odupru, kako stoji u pismu, ideologiji koju odreðuju Brisel, Va¹ington, strane ambasade u Beogradu i oligarsi Mi¹koviæ i Beko.

U pismu u kome, inaèe, nijednom ne pominje ime Tomislava Nikoliæa, ©e¹elj ka¾e da veæ godinama upozorava da strane obave¹tajne slu¾be ne miruju i da je to u najveæoj meri dovelo do sukoba dveju ideologija - slobodarske ideologije Srpske radikalne stranke protiv ideologije vazalnog odnosa.


©e¹elj u pismu jo¹ ka¾e da se nikada neæe pomiriti sa onima koji otimaju Kosovo i Metohiju i kako navodi, rastaèu nam zemlju.

"Ne mo¾e biti pomirenja izmeðu mene i marionetsko-izdajnièke grupe koja ¾eli da promeni ideologiju stranke u trenutku kada nam ubijaju ljude na demonstracijama, isporuèuju srpske glave, a Evropska unija nastavlja da postavlja nove uslove i zahteva izvr¹enje novih naloga koji vode ka uru¹avanju na¹eg suvereniteta i teritorijalnog integriteta", pi¹e ©e¹elj.

"To rade upravo sada, na glup i primitivan naèin, ne uviðajuæi u svojoj pohlepi da je Rusija ponovo stala na noge i da ¾eli da pomogne Srbiji. I upravo sada, kada je trebalo pojaèati napore za osloboðenje Srbije, oni hoæe da promene ideologiju stranke koja se oèuvala i u te¾im okolnostima. U tome nikada neæe uspeti, ideologija Srpske radikalne stranke je besmrtna", navodi ©e¹elj u pismu.

Na kraju pisma ©e¹elj ka¾e da ne ¾eli da govori o onima koji uni¹tavaju ideologiju srpskog nacionalizma i citira Eshila koji ka¾e: "Nikada ne bih menjao svoju muku za njihov slugeranjski posao".

Potpredsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todoroviæ ka¾e da "vi¹e od 100 op¹tinskih odbora podr¾ava SRS i predsednika Vojislava ©e¹elja".

Nikoliæ: ©e¹elj ne shvata da ¾ivot teèe

©ef poslanièkog kluba "Napred, Srbijo" Tomislav Nikoliæ izjavio je da æe osnovati novu stranku kojoj æe najbli¾e biti DSS i NS.

Nikoliæ je rekao da trenutno postoje dve Srpske radikalne stranke, a da æe posle dana¹njeg sastanka Centralne otad¾binske uprave ostati samo jedna, ona odana Vojislavu ©e¹elju.

Nikoliæ pregovara sa NRS?

Doskora¹nji zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikoliæ pregovara sa èelnicima vanparlamentarne Narodne radikalne stranke o njenom o¾ivljavanju, potvrdilo je agenciji Beta vi¹e izvora.

"Jedina ¹ansa da Nikoliæ pre¾ivi posle razlaza sa ©e¹eljem je da zajedno ojaèamo Narodnu radikalnu stranku i o tome se uveliko razgovara", rekao je predsednik narodnih radikala Radovan Krèmareviæ.

Krèmareviæ ka¾e da su "pregovori uveliko odmakli", te da se razgovara i sa Majom Gojkoviæ koja je za "graðansku opciju, ali bi se te stvari mogle pomiriti".
On je kazao da nije u liènom sukobu sa ©e¹eljom, niti ¾eli da bude u sukobu sa èovekom koji se nalazi u Hagu i koji tamo brani ne samo svoje nego i srpske nacionalne interese.

"SRS se deli na jedan deo koji smatra da je stranka stigla do zida i drugi deo koji ne shvata potrebe dana¹njeg vremena i Srbije, i koji se uèaurio u neke ciljeve neostvarene veæ 18 godina. SRS je i jedno i drugo, a od danas æe postojati samo onaj deo koji je ostao uz ©e¹elja", rekao je Nikoliæ za RTS.

"©e¹elj ne shvata da ¾ivot teèe dalje. Srbija ima ogromne probleme koje ne mo¾e da re¹i tako ¹to æe da èeka. Da je do liènih sukoba, ja bih odavno povukao ovaj potez zato ¹to sam na udaru vi¹e meseci i to se tako sistematski nastavlja", rekao je Nikoliæ.

Na pitanje kome pripadaju poslanièki mandati, doskora¹nji zamenik predsednika SRS-a i ¹ef poslanièke grupe te stranke u Skup¹tini Srbije rekao je da sada¹nji ¹ef poslanièke grupe Dragan Todoroviæ osporava mandate poslanika koji su pri¹li njegovom klubu, ali da se to osporavanje zasniva na nepoznavanju Ustava.
On je kazao da æe prisustvovati sastanku Centralne otad¾binske uprave, ali da ne zna ko æe mu predsedavati.

"Bitno je ¹ta æemo jedni drugima na sednici reæi, ja æu im reæi ¹ta mislim. A njih pozivam da ka¾u ono ¹to se govori na op¹tinskim odborima, neka mi ka¾u koja je to ideologija o koju sam se ogre¹io", kazao je Nikoliæ.

Prema njegovim reèima, ©e¹elj je pogre¹io ¹to je predsednièka ovla¹æenja odmah preneo na Dragana Todoroviæa i samim tim iskljuèio generalnog sekretara Aleksandra Vuèiæa.

"Mislim da je to konaèno i mislim da je to odvojilo Vuèiæa od te grupe ljudi. Nezamislivo je da Todoroviæ bude predsednik stranke u kojoj je èlan Vuèiæ. Vuèiæ ima nivo iznad toga. Ja sam mu uputio otvoreni poziv da pravimo zajedno stranku, od ponedeljka moramo da je pravimo", kazao je Nikoliæ.

Nikoliæ je rekao da ne mo¾e da zamisli vladu u kojoj bi njegova stranka, kojoj jo¹ nije smislio ime, biti sa Demokratskom strankom i G17 plus, a da kao partnere vidi Demokratsku stranku Srbije i Novu Srbiju jer ih, kako je naveo, "trenutno ni¹ta ne deli".

Na pitanje kakav æe biti njegov odnos sa ©e¹eljem kada se vrati iz Haga, Nikoliæ je rekao da oèekuje da æe mu dobacivati ru¾ne reèi u Skup¹tini.



"Nova stranka bez pojma 'radikal'"
| Izvor: Politika | B92
Beograd -- Tomislav Nikoliæ rekao da se sa Aleksandrom Vuèiæem dogovorio da nova stranka neæe imati reè "radikal" u imenu, pi¹e Politika.

"Nadam se da æemo iduæe nedelje Aleksandar Vuèiæ i ja, zajedno, odr¾ati konferenciju za novinare na kojoj æemo saop¹titi ime na¹e stranke, predstaviti njen program, imena osnivaèa i logo“, rekao je Tomislav Nikoliæ, biv¹i zamenik predsednika Srpske radikalne stranke. On je rekao da nova stranka neæe imati reè "radikal" u imenu, jer Vuèiæ smatra da bi to zbunjivalo biraèe.

"Vuèiæ ukazuje na èinjenicu da bi to bilo zbunjujuæe za biraèe i on je tu u pravu. Potisnuæu svoju veliku ljubav prema tom imenu i imaæemo, verovatno, neko ime bez reèi 'radikal'. Ali o tome æe odluèivati nas 18 iz poslanièkog kluba", rekao je Nikoliæ.


KaBoom

Vid Bogati, jo¹ æe Nikoliæ ispasti heroj ¹to napu¹ta stranku, kao da ga svi ne¹to sa¾aljevaju... A do pre par dana uzvikivao kako su svi sem radikala usta¹e i izdajnici. E sad mu se obilo o glavu! I neka mu je! Sami æe se meðusobno pojesti i podaviti!!! Srpska sloga na delu, u najslo¾nijoj SRPSKOJ stranci... Toliko o tome... Iliti, toliko od Tome. :>:

Ajmo mi sad lepo u Evropu, a ovi nek se pokolju meðusobno, zajedno sa Karad¾iæem, Mladiæem i klapom. Vidimo se u nekoj tamo buduænosti. Samo nam nemojte sluèajno baciti neku kletvu, jako æemo se skenjati. Opet. Po ko zna koji put... :wink:

Bred

Kabum, rano se radujes, opozicije ce uvek biti samo sto ce sad, po svoj prilici, radikalnu srs zameniti malo blaza forma koju ce predvoditi Nikolic ...  :wink:

diskaaa


Bred

ma, i on mi je sumnjiv ... :nonono:



:news:
Od Vuèiæa ni traga ni glasa
Autor: Tamara Spaiæ, ®eljka Jevtiæ | Foto: j. vuèetiæ | Blic



Oèiju punih suza Tomislav Nikoliæ, donedavni zamenik predsednika Srpske radikalne stranke, napustio je zemunski Magistrat, iz koga je 18 proteklih godina uèestvovao u voðenju ove partije i okru¾en sa desetak pristalica najavio da æe sledeæe nedelje osnovati svoju stranku. Ubrzo nakon njegovog odlaska, 90 èlanova Centralne otad¾binske uprave SRS jednoglasno glasalo da se Nikoliæ i 17 njegovih pristalica iskljuèe iz stranke. Aleksandar Vuèiæ na sastanak nije do¹ao.

- Napustili smo sednicu jer bi se to pretvorilo u beskrajnu svaðu. Nama ovde zaista nije mesto, a to misle i oni koji su ostali u sali. Iæi æemo svojim politièkim putem i formiraæemo svoju stranku. Izgovorene su te¹ke reèi na sednici. Preko noæi sam postao najgori èovek na svetu, postao sam i strani obave¹tajni agent i kriminalac i sluga. Orkestrirano je sve i pripremljeno, ali tako je to kad doðete u sukob sa delom stranke koji ne ¾eli ba¹ ni¹ta da promeni - rekao je neposredno nakon napu¹tanja sastanka Nikoliæ, nagla¹avajuæi da on ima ¾elju da „sru¹i dosovski re¾im olièen u Borisu Tadiæu i njegovoj bandi“, kao i da u tome ne bi uspeli da su ostali u SRS.

Prema Nikoliæevoj interpretaciji, sednica na kojoj je isteran iz stranke i koja je juèe u Magistratu poèela u podne otvorena je tako ¹to je Gordana Pop-Laziæ proèitala pismo Vojislava ©e¹elja iz Haga, nakon èega su svi ustali da aplaudiraju. Po Nikoliæu se videlo odmah da æe svi glasati za njegovo iskljuèenje. Najte¾e su mu pale optu¾be da je izdajnik i da je plaæen od tajkuna, a naj¾e¹æe su protiv njega govorile Vjerica Radeta, Gordana Pop-Laziæ i Nata¹a Jovanoviæ ili, kako reèe Nikoliæ: „Oni koji su mi iz srca ispali i koje sam odgajao kao radikale.“
- Prièe o tajkunima su rekla-kazala i tra¾io sam da mi odmah iznesu dokaze, za koje ka¾u da ih imaju, pa su mi rekli da æe mi ih izneti za skup¹tinskom govornicom. Nisu ponudili nikakve dokaze, a politièaru kada natovarite da je izdajnik, da saraðuje sa tajkunima, ne mo¾e da se opere. Ostavio sam ih da meðu sobom to re¹e. Do sada sam ih mirio, èak i kada su se optu¾ivali meðusobno da su homoseksualci, a sad sam ih ostavio. Najvi¹e me je zabolelo kad je Vjerica Radeta rekla da ja izdajem stranku i Vojislava ©e¹elja 15 dana pred odluku Tribunala o tome da li æe ©e¹elj moæi da se brani sam ili ne, i da to mo¾da znaèi i ©e¹eljevu smrt i da ja zato preuzimam stranku - rekao je Nikoliæ i najavio da, iako je sad u manjini, oèekuje da mu se za mesec ili dva prikljuèe mnogi iz SRS.
Nikoliæ je iz Magistrata oti¹ao u pratnji Jorgovanke Tabakoviæ i generala Bo¾idara Deliæa koji su koraèali uzdignute glave, objasniv¹i da idu u Skup¹tinu Srbije.
- Samo napred i ne okreæi se, iza tebe je most koji je miniran. Ovo mi je rekao Bo¾a i to je fantastièno i nemam ¹ta tome da dodam - rekla je Jorgovanka Tabakoviæ za „Blic“, dok je ruku pod ruku sa Bo¾idarom Deliæem napu¹tala zemunski trg.
Gordana Pop-Laziæ je nakon zavr¹etka sastanka Centralne otad¾binske uprave i Izvr¹nog odbora, koji je usledio, saop¹tila zvanièno da su Nikoliæ i njegove pristalice iskljuèeni iz stranke. Ona je rekla da je sednici prisustvovalo 90 od 101 èlana COU i da je bila samo jedna taèka dnevnog reda - „disciplinski postupak protiv èlanova COU zbog povrede Statuta SRS“.
- Apsolutna veæina osudila je poku¹aj biv¹eg zamenika predsednika SRS da uni¹ti stranku i izmeni njenu ideologiju pod izgovorom da je reformi¹e i modernizuje. U diskusijama su se mogle èuti konstatacije da se radi o poku¹aju raznih neprijateljskih obave¹tajnih slu¾bi koje su pa¾ljivo birale trenutak da izazovu sukob dve ili vi¹e struja u SRS u cilju slabljenja uticaja SRS u dru¹tvu. Aklamacijom smo prihvatili pismo predsednika SRS. U toku diskusije, u kojoj je uèestvovao i Nikoliæ i jo¹ petnaestak èlanova COU, on je u jednom trenutku sa svojom odmetnièkom grupom napustio sednicu. Rasprava je nastavljena i COU se zavr¹ila tako ¹to smo jednoglasno odluèili da iskljuèimo Tomislava Nikoliæa i sve one koji su pri¹li odmetnièkoj grupi - rekla je Pop-Laziæ.
Predsednik Izvr¹nog odbora SRS Dragan Todoroviæ je rekao da je 146 od 186 odbora podr¾alo SRS, kao i da æe tra¾iti da im se vrati 18 mandata u Skup¹tini Srbije koje sada ima Tomislav Nikoliæ.
Inaèe, sednica Centralne otad¾binske uprave trajala je svega dva sata i novinari nisu mogli da prisustvuju. Èitavo jutro je na trgu ispred Magistrata bilo veoma ¾ivo. Okupljale su se pristalice i jedne i druge struje, bar sudeæi po aplauzima koje su po napu¹tanju Magistrata dobili i Nikoliæ i Dragan Todoroviæ. ©e¹eljeve pristalice, sa obaveznim bed¾om na reveru, najvi¹e su prièale o tome da predsednik DS Boris Tadiæ uz pomoæ tajkuna poku¹ava da pocepa stranku. Odluèno su negirali da se stranka rastura i novinare ubeðivali da je iz SRS oti¹ao samo mali broj ljudi, da je to èetvrti put da imaju „otpadnike“ ali da su sve to pre¾iveli i oèekuju skori povratak ©e¹elja iz Haga. Pristalice Tomislava Nikoliæa bile su æutljive i dr¾ale su se dalje od Magistrata, tako da nije do¹lo do incidenata.

Pismo iz Haga
U pismu iz Haga Vojislav ©e¹elj je èlanovima Centralne otad¾binske uprave poruèio da se opredele za SRS, a ne za „marionetsku prozapadnu grupu“. ©e¹elj je u pismu ocenio da je rascep u stranci nastao zbog sukoba dve ideologije, ali nijednom nije spomenuo Tomislava Nikoliæa. ©e¹elj je naveo da strane obave¹tajne slu¾be i pojedini domaæi tajkuni poku¹avaju da razbiju stranku. On je dodao da podele u SRS nisu rezultat sukoba liènosti, veæ dve ideologije - ideologije radikala i prozapadne ideologije.
„To nije nikakva, navodno, mek¹a, reformisana ideologija SRS, to je ideologija koja je identièna ideologiji koju zastupa DS, ako tu uop¹te ima bilo kakve ideologije. U stvari, nju odreðuju Brisel, Va¹ington, èinovnici stranih ambasada i oligarsi - Mi¹koviæ i Beko“, navodi se u ©e¹eljevom pismu èlanovima COU.

Moguæe ime Narodna radikalna stranka
Nikoliæ je novinarima ispred Magistrata rekao da jo¹ ne zna kako æe se stranka zvati i da je ime poslanièkog kluba „Napred Srbijo“ privremeno, uzeto iz kampanje. Nezvanièno se spekuli¹e da bi novo ime moglo biti Narodna radikalna stranka, kako se zvala kragujevaèka partija koju je Nikoliæ vodio pre nego ¹to se ujedinio sa ©e¹eljevim Srpskim èetnièkim pokretom. Tomislav Nikoliæ ka¾e u izjavi za „Blic“ da o nazivu stranke jo¹ nisu razmi¹ljali.
- Ta informacija nije potekla ni od mene ni od Aleksandra Vuèiæa, niti ijednog poslanika grupe „Napred Srbijo“ - ka¾e Nikoliæ.

Generalni sekretar ostaje kod ©e¹elja?
Jedna od glavnih tema u Magistratu bilo je nagaðanje za¹to Aleksandar Vuèiæ, generalni sekretar SRS, nije do¹ao na sednicu. Zanimljivo, predstavnici i jedne i druge struje juèe su novinarima trvdili da ne znaju gde je generalni sekretar stranke.
- Oèekujem da posle ove sednice Aleksandar Vuèiæ konaèno progovori i konaèno ka¾e ¹ta je odluèio o svom daljem ¾ivotu. Oèekujem to samo danas. Zaista ne znam za¹to nije do¹ao na sednicu, ali ovo je veæ pre¹lo svaku meru - rekao je Nikoliæ, koji je prethodnih dana sa velikim ubeðenjem izjavljivao da æe mu se generalni sekretar prikljuèiti. „Blicu“ su Nikoliæeve pristaliæe nezvanièno rekle da je Vuèiæ razoèaran „pona¹anjem Centralne otad¾binske uprave“, a na pitanje za¹to se ne izja¹njava, sagovornici „Blica“ ka¾u da je u pitanju Vuèiæeva procena da tako treba. Mnogobrojne pristalice ©e¹eljeve struje u stranci govorile su novinaru „Blica“ da je sa Vuèiæem postignut dogovor i da mu je dozvoljeno da se povuèe iz javnosti na neko vreme jer „mu nije lak razlaz od Nikoliæa sa kojima je godinama radio“. Dragan Todoroviæ je rekao da Vuèiæ ostaje generalni sekretar u SRS i da neæe snositi posledice zbog nedolaska na sastanak Centralne otad¾binske uprave.

Igor Miroviæ napustio SRS
Predsednik novosadskih radikala Igor Miroviæ juèe je napustio sednicu COU pre glasanja i kasnije izjavio da æe podneti ostavku na mesto predsednika Gradskog odbora SRS Novog Sada i ¹efa odbornièke grupe SRS u Skup¹tini grada. On se priklonio Nikoliæu, a sa njim i 19 od 26 odbornika SRS u Skup¹tini Novog Sada.
I Op¹tinski odbor SRS u Prokuplju podr¾ao je veæinom glasova doskora¹njeg zamenika predsednika te stranke Tomislava Nikoliæa.



:news:
Vuèiæ sa Nikoliæem
| Izvor: B92, FoNet, Beta, Blic, Tanjug
Beograd, Novi Sad -- Aleksandar Vuèiæ potvrdio za Blic da je podneo ostavku, kao i da æe danas vratiti mandat odbornika SRS u Skup¹tini Beograda.


On je naveo da æe o buduæim koracima dati ¹iru izjavu. Ovu vest je sinoæ saop¹tio i ¹ef poslanièke grupe "Napred, Srbijo" Tomislav Nikoliæ. "Aleksandar Vuèiæ je podneo ostavke na sve funkcije u Srpskoj radikalnoj stranci i mislim da je to saop¹tio i Draganu Todoroviæu", rekao je Nikoliæ u "Utisku nedelje" na B92 i naveo da oèekuje da æe mu se ispuniti ¾elja da zajedno formiraju novu stranku.

Nikoliæ je kazao da je "red" da on saop¹ti da je Vuèiæ podneo ostavke jer je on njegov "politièki otac".

Ostavka Vuèiæa nije stigla

Ostavka odbornika Aleksandra Vuèiæa na tu funkciju jo¹ nije stigla u pisarnicu gradskog parlamenta, reèeno je agenciji Beta u Skup¹tini grada.
"Prepustio je to meni jer ¾eli da poka¾e koliko mu je znaèajno da ja to izgovorim", rekao je biv¹i zamenik predsednika radikala.

On je naveo da ne mo¾e da zamisli Vuèiæa kao generalnog sekretara u SRS-u jer tu stranku vode ljudi koji ne bi voleli da mu budu roditelji.

"On neæe da ostane u toj stranci. Pretpostavljam da su samo èekali da ga konaèno svrstaju u red izdajnika...", kazao je Nikoliæ.

Potprerdsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todoroviæ nije ¾eleo da komentari¹e ostavku Aleksandra Vuèiæa na sve funkcije u stranci, najavljujuæi da æe Centralna otad¾binska uprava izabrati novog generalnog sekretara kada za to doðe vreme.

Na pitanje novinara u Domu Narodne skup¹tine da li je Vuèiæeva ostavka udar za stranku, Todoroviæ je odgovorio da je "¹to se tièe SRS sve zavr¹eno jo¹ u petak".

"Onaj ko odluku donosi je pretpostavljam razmislio i da misli da to tako treba", rekao je Todoroviæ.


ostatak => http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=15&nav_category=11&nav_id=318672

KaBoom

Vuèiæ podneo ostavku u SRS-u
15. septembar 2008. | 00:25 -> 18:36 | Izvor: B92, FoNet, Beta, Blic, Tanjug
Beograd, Novi Sad -- Aleksandar Vuèiæ izjavio da podnosi ostavku na funkcije u Srpskoj radikalnoj stranci i da se privremeno povlaèi iz javnog ¾ivota.

On, meðutim, nije iskljuèio moguænost ponovnog bavljenja politikom. Vuèiæ je novinarima ispred Skup¹tine Beograda rekao da je u proteklih nekoliko dana æutao nadajuæi se da mo¾e biti postignut dogovor dveju struja u SRS-u, ali da to nije bilo moguæe i da on sam nije uspeo da spreèi raskol.

Aleksandar Vuèiæ se posle vi¹ednevnog æutanja pred novinarima pojavio sam, bez stranaèkih kolega i bliskih saradnika.

Za svoje prvo javno pojavljivanje od poèetka sukoba u stranci, izabrao je plato ispred Starog dvora i objasnio da nije æutao da bi, kako se spekulisalo, kalkulisao ko æe pobediti u stranci, veæ se nadao da æe se dve struje na kraju, ipak, pomiriti.

Sada veæ biv¹i generalni sekeretar radikala je sa suzama u oèima saop¹tio da je podneo ostavku na sve stranaèke funkcije.

“Ne moram da vam govorim koliko znaèi da 13 godina budete generalni sekretar najveæe stranke u Srbiji i da posle toga vidite ¹ta se sve zbiva i kako i na koji naèin se stvari de¹avaju. U svakom sluèaju, za mene ovo danas nije radostan dan“, rekao je Vuèiæ.

Vuèiæ je kazao da je svoju odluku saop¹tio i Draganu Todoroviæu, Tomislavu Nikoliæu, ali i Vojislavu ©e¹elju, iako detalje tog telefonskog razgovora nije ¾eleo da okriva.

On je iskljuèio moguænost da, po povratku u politiku, pored ©e¹elja i Nikoliæa izabere neki treæi put, ali nije ¾eleo direktno da otkrije kako æe da odgovori na Nikoliæev poziv da mu se pridru¾i u novoj stranci koju planira da formira.

Vuèiæ je rekao da ne zna koliko æe trajati njegov politièki tajmaut kao i da jo¹ ne zna èime æe se baviti ali se, kako ka¾e, ne brine.

Biv¹i generalni sekretar radikala ka¾e da je dobro ¹to je posle 15 godina saznao ¹ta neke njegove kolege misle o njemu, ali je izbegao da odgovori na pitanje da li njegova ostavka znaèi i da vi¹e nije èlan SRS-a.

Prethodno, Aleksandar Vuèiæ je potvrdio za Blic da je podneo ostavku, kao i da æe danas vratiti mandat odbornika SRS u Skup¹tini Beograda.

Ovu vest sinoæ je saop¹tio i ¹ef poslanièke grupe "Napred, Srbijo" Tomislav Nikoliæ.

"Aleksandar Vuèiæ je podneo ostavke na sve funkcije u Srpskoj radikalnoj stranci i mislim da je to saop¹tio i Draganu Todoroviæu", rekao je Nikoliæ u "Utisku nedelje" na B92 i naveo da oèekuje da æe mu se ispuniti ¾elja da zajedno formiraju novu stranku.

Nikoliæ je kazao da je "red" da on saop¹ti da je Vuèiæ podneo ostavke jer je on njegov "politièki otac".

"Prepustio je to meni jer ¾eli da poka¾e koliko mu je znaèajno da ja to izgovorim", rekao je biv¹i zamenik predsednika radikala.

On je naveo da ne mo¾e da zamisli Vuèiæa kao generalnog sekretara u SRS-u jer tu stranku vode ljudi koji ne bi voleli da mu budu roditelji.

"On neæe da ostane u toj stranci. Pretpostavljam da su samo èekali da ga konaèno svrstaju u red izdajnika...", kazao je Nikoliæ.

Potpredsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todoroviæ nije ¾eleo da komentari¹e ostavku Aleksandra Vuèiæa na sve funkcije u stranci, najavljujuæi da æe Centralna otad¾binska uprava izabrati novog generalnog sekretara kada za to doðe vreme.

Na pitanje novinara u Domu Narodne skup¹tine da li je Vuèiæeva ostavka udar za stranku, Todoroviæ je odgovorio da je "¹to se tièe SRS, sve zavr¹eno jo¹ u petak".

"Onaj ko odluku donosi, je pretpostavljam razmislio i da misli da to tako treba", rekao je Todoroviæ.

Dalje: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=15&nav_id=318672

dirigent

Vucic je odigrao dobro . Sa stanovista interesa SRS nije lose da ostane neka karika koja nije do kraja rastrgana. Ovako se povukao , izbegao konfrontaciju, pa ga ni one kunilje ne mogu etiketirati tek tako.

KaBoom

Ba¹ vala kunilje! :K2: Joooj, ja kad sam to video smejao sam se ko kreten! Prosto ne verujem koliko nisko su spali!!! Dno-dna... :lol:

Bred

Dno.

DirigentU, zar stvarno mislis da ce ovi tvrdi tako lako otkaciti Tomica i Vucica. Tek sad ima da ih pljuju, a i kako sam Toma rece, kad i ako se Fefelj vrati, moze da ocekuje svakakva prozivanja, kletve, lazi i klevete ...  :wall: :dole: :K2:



:news:
Nikoliæ: Osnivanje 21. oktobra
| Izvor: Tanjug, Veèernje novosti
Beograd -- ©ef poslanièke grupe "Napred Srbijo" Tomislav Nikoliæ najavio je da æe 21. oktobra biti odr¾ana osnivaèka skup¹tina nove stranke.

"Za 21. oktobar u 'Sava Centru' zakazali smo osnivaèku skup¹tinu stranke, èije ime neæe mnogo odstupati od imena poslanièke grupe", kazao je Nikoliæ novinarima u parlamentu. Nikoliæ je rekao da æe sutra pozvati sve graðane Srbije koji ¾ele da budu osnivaèi nove partije da se pridru¾e i da æe za to ostaviti rok od 10 do 15 dana.

On je naveo da su veæ zakupljene prostorije za novu stranku od firme biznismena Ðorða Mitroviæa "Micko agrar", koja se nalazi u Èika Ljubinoj 8 u Beogradu.

Nikoliæ je naveo da jo¹ nije zvanièno re¹en problem njihovih prostorija u Skup¹tini Srbije, ali da je sekretar parlamenta Veljko Odaloviæ obeæao da æe im stvoriti uslove za rad.

Prema njegovim reèima, dogovoren je raspored sedenja u skup¹tinskim klupama, tako da æe poslanici "Napred Srbijo" sedeti u poslednjim redovima na strani opozicije.

Zamoljen da prokomentari¹e juèera¹nju izjavu Aleksandra Vuèiæa da se na izvesno vreme povlaèi iz javnog ¾ivota, Nikoliæ je rekao da je jedna treæina tog vremena veæ istekla.

On je naveo da sumnja da se Vuèiæ vi¹e neæe baviti politikom i da je uveren da æe mu se pridru¾iti u formiranju nove stranke, èija je registracija u toku.

Naziv nove stranke "Napred Srbija"?

Tomislav Nikoliæ rekao da u odreðivanju imena nove stranke "neæe iæi daleko od naziva poslanièke grupe Napred Srbijo", pi¹u"Veèernje novosti".

©ef poslanièke grupe "Napred Srbijo" Tomislav Nikoliæ rekao je da æe sedi¹te njegove stranke verovatno biti u centru Beograda, u Èika-Ljubinoj ulici.

"Oèekujem da æe to biti na¹a nova adresa. Veæ smo ugovorili gotovo sve sa zakupodavcima i mo¾da æemo veæ u utorak u svim medijima da objavimo taèno mesto i broj telefona", rekao je Nikoliæ za "Veèernje novosti".

b92



:news:
Maja Gojkoviæ pravi stranku
Izvor: B92
Beograd -- Biv¹a funkcionerka Srpske radikalne stranke Maja Gojkoviæ neæe uæu u stranku Tomislava Nikoliæa jer formira svoju partiju.

Ona je, gostujuæi u Poligrafu B92, rekla da se o imenu stranke jo¹ razmi¹lja. "Sve je moguæe u politici, ali morala bih da vidim èemu tu treba da se pridru¾im. Dakle, kakva je to partija? Da li je to partija koja ka¾e - mi æemo zadr¾ati ideologiju SRS-a, ako mediji dobro prenose, ili je to ne¹to potpuno novo", rekla je Gojkoviæeva.

"Dakle, ne mogu u nepoznanicu da odlazim, nego bih morala da vidim, ali trenutno formiram svoju politièku partiju. Ja sam jako zadovoljna. Ove nedelje æe biti gotov statut, program za nekoliko nedelja, a o imenu razmi¹lja nas jako mnogo", ka¾e biv¹a gradonaèelnica Novog Sada.




Vuèiæ Nikoliæev zamenik?
| Izvor: Veèernje novosti
Beograd -- Aleksandar Vuèiæ biæe izabran za zamenika predsednika partije Tomislava Nikoliæa, saznaju nezvanièno “Novosti”.

Okupljeni oko Tome Nikoliæa ubeðeni su da æe se biv¹i generalni sekretar radikla vratiti u politièki ¾ivot na dan kada se bude osnivala nova stranka, koja æe se, izvesno, zvati “Napred, Srbijo” ili “Napred Srbija”. Ovu terminolo¹ku dilemu u utorak je, kako pi¹u "Novosti", razre¹avao jedan poznati lingvista.

Nezvanièno se pominjr i da bi mesto generalnog sekretara u novoj partiji trebalo da pripadne Neboj¹i Stefanoviæu (Vuèiæev zamenik u SRS) ili Bo¾idaru Deliæu.

U potpredsednièku fotelju, kako pi¹u "Novosti", zasigurno æe da sednu Jorgovanka Tabakoviæ i doskora¹nji ¹ef novosadskih radikala Igor Miroviæ.

Potpredsednica radikala Gordana Pop-Laziæ, s druge strane, potvrdila je za "Novosti" da je Vuèiæ i dalje èlan Srpske radikalne stranke.

Britanski ambasador u Beogradu Stiven Vordsvort izrazio je uverenje da æe Evropa prihvatiti one ljude iz SRS-a koji su ukljuèeni u osnivanje nove partije i koji u potpunosti prihvataju da buduænost Srbije, kao stabilne evropske demokratije, le¾i u saradnji sa susedima.

On je dodao i da su pozitivni efekti integracija u Srbiji doveli do preovropske evolucije SPS, koju je, kako je rekao, Evropa podr¾ala.

b92

mirror-girl

Boze,Boze,u kojoj zemlji zivimo!!!

Ali necu da kazem da sam vidovita,ali sam znala da ce Toma da udari prc Seselju jos od proslih izbora!! :streber: