Crna Gora priznaje nezavisnost Kosova

Started by KaBoom, 17-09-2008, 02:30:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirror-girl

 :THEM:
Zaista,tesko je i pomisliti na sve ovo!!!

frckica-j

Naglasila sam da su u pitanju Srbi, jo¹ iz ovih krajeva, a mi smo dosta vezani za vas. Ali sad sam se sjetila da poznajem curu koja je roðena CG-orka i ovdje studira. Takvima je Milo Bog! I u svemu ga ona podr¾ava!

dirigent

Milo je veoma vest. U svoju mafijasku strukturu drzave omogucio je da svaki prosecan gradjanin moze ponesto isposlovati za sebe, bilo da utaji koju kintu , preko veze dodje do zaposlenja , naknadu za glas na izborima ,poneku diplomicu i slicno

     kombinovano sa mentalitetom samo da ne radim , a da pare priticu dolazimo do situacije da je prosecan crnogorac ko Ero s onog svjieta. Go i siromasan ko pistolj , ali tu i tamo se ogrebe od drzave (vlasti)za nekog kljusca koja mu ova dragovoljno ustupi u zamenu za podrsku.

maYes

Quote from: KaBoom on 11-10-2008, 00:34:13
Quote from: mirror-girl on 10-10-2008, 19:12:05
Prevrcu se mnogi u svojim grobovima....

Ma svi æe da se prevræu u grobovima. Neæe ni¹ta biti. Neæe narod u CG da se pobuni i izaðe na ulice. Neæe narod u Srbiji ili Beogradu da izaðe na ulice i protestuje. Ambasadori æe biti vraæeni. A Kosovo æe biti na¹ sused. Eto ¹ta æe biti...

Aj zdravo. Imaju mediji o èemu da pi¹u i ljudi o èemu da diskutuju u kafanama, po forumima itd.

potpuno se slazem.
i sa bredom, polarizacija jeste ogromna.
i smatram da je ovo sa izbacivanjem ambasadorke i svi ostalim pricama preterivanje, iz razloga sto ce se sve posle vratiti na staro, bas kao sto je boom rekao, a samo se stvara uzasna atmosfera, i neprijateljstvo...nije da nema razloga, ne slazem se sa njihovom odlukom, ali nju nije izglasalo 100% stanovnistva. zivela sam dole i imam prijatelje dole, i ne mogu samo tako da okrenem glavu i kazem boli me dupe, nek se j**u...a uostalom, muka mi je vise od svih sranja i neprijatejstava i sukoba na ovim prostorima.... za 19god proziveti 2 rata nije malo.

Bred

Quote from: dirigent on 11-10-2008, 18:14:08
Milo je veoma vest. U svoju mafijasku strukturu drzave omogucio je da svaki prosecan gradjanin moze ponesto isposlovati za sebe, bilo da utaji koju kintu , preko veze dodje do zaposlenja , naknadu za glas na izborima ,poneku diplomicu i slicno

     kombinovano sa mentalitetom samo da ne radim , a da pare priticu dolazimo do situacije da je prosecan crnogorac ko Ero s onog svjieta. Go i siromasan ko pistolj , ali tu i tamo se ogrebe od drzave (vlasti)za nekog kljusca koja mu ova dragovoljno ustupi u zamenu za podrsku.

Bravo! Upravo tako-svi su na ovaj ili onaj nacin upregnuti s Milom i zato on svake izbore i dobija ...  :wall: :dole:

Ayrton Senna

I jo¹ jedna stvar: Milo ima dobru podr¹ku ljudi oko sebe koji rade fantastiènu propagandu, koja ide do samih granica ispiranja mozga. Pre 10 god. mi to nije delovalo èudno kod ljudi koji ¾ive u Crnoj Gori, ali danas moj ¹kolski drug koji je delio sudinu svakodnevnih de¹avanja na Kosovu i Metohiji, u svom profilu na fb-u kaèi slike Crnogorske zastave i grba, ¹ta vi¹e Crnu Goru naziva svojom dr¾avom.
Mo¾da je to samo meni neshvatljivo, a mo¾da on vidi stvari bolje nego ja.
Uostalom, on danas ¾ivi novim ¾ivotom, datom ¹ansom od strane sada¹njeg crnogorskog re¾ima. A ja se i dalje borim sa vetrenjaèama....

Bred

Podgorica: Protest opozicije
| Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd, Beè, Ljubljana -- Èetiri dana nakon ¹to je Vlada Crne Gore priznala nezavisnost Kosova deo opozicionih stranaka odr¾aæe prvi protestni skup ispred zgrade Skup¹tine Crne Gore.


Slika pri¹tinskih novina (Beta)
Protest æe organizovati Srpska lista, Socijalistièka narodna partija, Narodna stranka i Demokratska srpska stranka. Opozicija æe uputiti zahtev vlastima da povuku odluku o priznavanju Kosova ili da raspi¹u referendum o tome ili izbore.

Tom skupu prethodile su veèernje dvoèasovne vo¾nje automobilima kroz nekoliko gradova u Crnoj Gori u znak protesta zbog priznavanja nezavisnosti Kosova.

Protestne vo¾nje, na èijem èelu su bili funkcioneri opozicionih crnogorskih partija, pro¹le su bez incidenata i predstavljale su uvertiru za ve¹era¹nji glavni protest.

Direktor uprave policije Veselin Veljoviæ saop¹tio je da su organizatori mitinga upoznati sa svim obavezama u vezi sa okupljanjem, kao i sa èinjenicom da snose odgovornost za bezbedno odvijanje mitinga.

On je naglasio da eventualne inspiratore i podstrekaèe nemira, naru¹avanje javnog reda i mira i drugih oblika nezakonitog pona¹anja treba pravovremeno identifikovati i spreèiti u njihovim namerama.

Inaèe, ulice u centru Podgorice biæe zatvorene za saobraæaj u 16, a skup poèinje u 18 èasova.

Priveden Simo Spasiæ

Policija je jutros u Podgorici privela predsednika Udru¾enja porodica kidnapovanih i ubijenih na Kosovu Sima Spasiæa, potvrðeno je agenciji Beta u tom udru¾enju.

Spasiæ je, kako navode u Udru¾enju, priveden na ulazu u Podgoricu.

Predstavnici Udru¾enja planirali su da se danas pridru¾e protestu crnogorske opozicije zbog odluke Vlade Crne Gore da prizna nezavisno Kosovo.



Ðukanoviæ: Zbog partnerstva sa EU i NATO


Premijer Crne Gore Milo Ðukanoviæ izjavio je danas u Beèu da je Podgorica priznala Kosovo ne zbog pritisaka, veæ iz potrebe uèvr¹æivanja partnerskog poverenja sa zemljama EU i NATO, èiji sastavni deo ¾eli da bude.

Ðukanoviæ je odluku svoje vlade objasnio "oèekivanjima" evroatlantskih partnera i izjavio da u tom kontekstu nije bilo "tvrdih" pritisaka, veæ samo "oèekivanja", a da bi trebalo upitati pet zemalja - èlanica EU, koje nisu priznale Kosovo - za¹to nisu lojalne?

“Na¹a procena je da je to uva¾avanje neèega ¹to je politièka realnost. Karakteristika na¹e dr¾avne politike je da sledimo politièku realnost, a ne iluzije. Kada god smo postupali tako donosili smo odluke koje nisu bile lake, ali se svaka od njih pokazala veoma ispravnom u veoma kratkom roku posle dono¹enja", objasnio je on na konferenciji za ¹tampu.

Crnogorski premijer je podsetio da je njegova zemlja potpisala Sporazum o stabilizaciji i pridru¾ivanju, èiji je sastavni deo da æe dr¾ava potpisnica usagla¹avati kljuène elemente spoljne i bezbednosne politike sa zajednicom.

©to se odnosa sa Srbijom tièe, Ðukanoviæ je istakao da oni zavise od obe strane.

“Radiæemo sve kao i do sada sa najboljom namerom da odnose sa Srbijom gradimo na zdravim osnovama, kao sa svojim susedom i prijateljem. Ali ako je oèekivanje da æemo plaæati cenu za oèuvanje tih odnosa time ¹to æemo ¾rtvovati svoje nacionalne interese i slediti ono ¹to su oèekivanja bilo koje adrese, to je zabluda", kazao je on.

Medojeviæ: Nikakva konkretna korist za CG

Predsednik opozicionog Pokreta za promjene Crne Gore Neboj¹a Medojeviæ izjavio je u emisiji Utisak nedelje na TV B92 da Podgorica nije dobila nikakvu konkretnu korist priznavanjem nezavisnog Kosova.

On tvrdi da to nikada nije bio uslov za evropske integracije, kao i da nije bilo pritisaka na crnogorsku vladu iz Brisela i Va¹ingtona.

Medojeviæ je ponovio tvrdnju da je bilo pritisaka raznih lobija na premijera Mila Ðukoviæa, ponovo ga optu¾ujuæi za saradnju sa narko kartelima.

"Oèigledno da se ovde radilo o liènom pritisku na gospodina Ðukanoviæa iz lobistièkih struktura sa kojima Ðukanoviæ od ranije ima i politièke i poslovne odnose", kazao je Medojeviæ.

"Takoðe, ja sam vrlo transparentno govorio o izuzetno velikom uticaju tih narko-kartela u Crnoj Gori koji funkcioni¹u nesmetano veæ godinama, Crna Gora je veæ na ruti dva najveæa lanca distribucije narkotika za Evropu", kazao je Medojeviæ.

Kosovo priznalo Makedoniju

Pri¹tinski mediji prenose da je Kosovo priznalo Makedoniju sa njenim ustavnim imenom.

Ime Makedonije nije pitanje za diskusiju. Kosovo je priznalo Makedoniju pod imenom koje je izabrao narod i Vlada Makedonije, izjavio je ministar spoljnih poslova Skender Hiseni za Bi-Bi-Si.

Zvaniènici ministarstva spoljnih poslova su izjavili da ne oèekuju da æe priznavanje Makedonije sa njenim ustavnim imenom imati negativan uticaj na odnose Kosova s Grèkom.
Profesor Fakulteta politièkih nauka Ivo Viskoviæ ka¾e da su, prema informacijama koje on ima, pritisak na Podgoricu ipak vr¹ile zapadne zemlje.

"Po mom saznanju, na¹e rukovodstvo, ukljuèujuæi ministra Jeremiæa i predsednika Tadiæa, ima neke informacije o tome ¹ta se dogaðalo jer su razgovarali poslednjih nedelja sa predstavnicima Crne Gore", ka¾e Viskoviæ.

"Da je u pitanju jedna vrsta pritiska u pogledu evropskih, evroatlantsklih integracija, nemojte zaboraviti da je Crna Gora jako sklona tome da uðe u NATO, a sa druge strane u pitanju je verovatno i pomoæ koju Crna Gora dobija, njoj je potrebna ekonomska i finansijska pomoæ. To se ne dobija tek tako, to morate na neki naèin zaslu¾iti", rekao je Viskoviæ.

Viskoviæ ka¾e da i trenutak u kojem su Crna Gora i Makedonija donele odluku o priznanju Kosova ukazuje da su na te zemlje vr¹eni pritisci.

Odluka, doneta dan po¹to je Generalna skup¹tina UN-a prihvatila rezoluciju Srbije, svedoèi i o tome da stav Meðunarodnog suda pravde nije beznaèajan jer, iako nije obavezujuæi, taj stav ima veliku moralnu te¾inu, rekao je Viskoviæ.


nastavak => http://xs4.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=13&nav_category=640&nav_id=323250

KaBoom

Quote from: KaBoom on 11-10-2008, 00:34:13
Quote from: mirror-girl on 10-10-2008, 19:12:05
Prevrcu se mnogi u svojim grobovima....

Ma svi æe da se prevræu u grobovima. Neæe ni¹ta biti. Neæe narod u CG da se pobuni i izaðe na ulice. Neæe narod u Srbiji ili Beogradu da izaðe na ulice i protestuje. Ambasadori æe biti vraæeni. A Kosovo æe biti na¹ sused. Eto ¹ta æe biti...

Aj zdravo. Imaju mediji o èemu da pi¹u i ljudi o èemu da diskutuju u kafanama, po forumima itd.

Zaje*o sam se. Eto belaja u CG.

Bred


frckica-j

Da, ali sam èitala sa je zabranjeno srpskoj opoziciji da se iskupljaju. Kao ¹to smo oèekivali. To je slobodna, ekolo¹ka zemlja...

KaBoom

Treba uvesti porez na srpski jezik u CG...

frckica-j

 Pa ne bi me èudilo da i to bude uskoro...

Bred

Cgorci me uveravaju da nisam ni svestan kakva dole diktatura vlada i da je dobro i ono sto su organizovali ...

Pitam ih dokle ce trpeti Mila?!?!??!

Samo cute.

Ali tu ce morati da radi kuka i motika, ko kod nas, nema druge ...  :wink:

Ayrton Senna

Quote from: Bred on 16-10-2008, 16:46:58
Ali tu ce morati da radi kuka i motika, ko kod nas, nema druge ... 

Ma gde bre kuka i motika?!
Al kamenja æe se naæi u poveæim kolièinama.

A ¹to se tièe Mila, rekoh ti Brede, Milo ima dobru propagandu. Mnogi bi da mu vide leða, ali se i ne bune jer narod ne ¾ivi tako lo¹e....

E sad, koliko æe ovakva odluka vlasti uticati na sam narod, ostaje da se vidi....

Bred

#59
Pa jbg, severnjaci zive lose, kao sto rekoh-jedva sastavljaju kraj  s krajem u ovi na primorju-njima je vec lagodnije ...

Ogromna je polarizacija u Cg i jaz izmedju onih koji ok zive i koji jedva prezivljavaju ...  :wink:



:news:
MUP CG: Nova hap¹enja zbog nereda
| Izvor: Beta, Vijesti, Tanjug
Podgorica -- Crnogorska policija uhapsila je jo¹ ¹est osoba zbog sumnje da su uèestvovali u neredima ispred zgrade Skup¹tine, posle protesta zbog priznanja Kosova.


Proteste je u ponedeljak organizovala opozicija. U saop¹tenju uprave policije navodi se da je do sada uhap¹eno 50 ljudi, od kojih 12 zbog sumnje da su poèinila krivièno delo nasilnièkog pona¹anja i 28 koji se terete za naru¹avanje javnog reda i mira.

Od ukupnog broja uhap¹enih, 10 je nakon obavljenog informativnog razgovora pu¹teno bez zadr¾avanja.

Policija je saop¹tila da je u toku nereda povreðeno 26 policajaca, koji su zatra¾ili medicinsku pomoæ u Urgentnom centru, a prema poslednjim podacima, pomoæ je zatra¾ilo i 11 graðana.

Premijer Milo Ðukanoviæ odbio je juèe ultimatum dela opozicionih partija da vlada poni¹ti odluku o priznanju nezavisnosti Kosova.

Prema informacijama podgorièkog lista "Vijesti", u opozicionim redovima pripremaju novu strategiju za nastavak borbe sa vladom Crne Gore oko Kosova, koja æe se "kretati u institucijama sistema".

Na tome najvi¹e rade èelnici Narodne stranke, koji predla¾u da nova etapa poène zvaniènim upuæivanjem zahteva za opoziv vlade, pi¹u Vijesti.

Sledeæi korak bi bio zvanièan zahtev za raspisivanje referenduma, a treæi zahtev parlamentu da sebi skrati mandat i tako izazove vanredne izbore.

"Imamo podr¹ku veæine graðana i nema potrebe za radikalizacijom prilika", kazao je Vijestima poslanik NS-a Dragan ©oæ. On istièe da cilj opozicije treba da bude da se zadr¾i na onim metodama politièke borbe koji sve opozicione stranke mo¾e dr¾ati zajedno.

S druge strane, predsednik Stranke srpskih radikala Du¹ko Sekuliæ kazao je juèe da "razmi¹lja o potpunoj radikalizaciji politièkih prilika u Crnoj Gori, koja bi se sastajala u apsolutnoj graðanskoj neposlu¹nosti".

Vujanoviæ u kontaktu sa Tadiæem

Crnogorski predsednik Filip Vujanoviæ zadovoljan je izjavom predsednika Srbije Borisa Tadiæa da je mera prema crnogorskom ambasadoru poslednja koju æe Srbija preduzeti prema Crnoj Gori, nakon ¹to je ta dr¾ava priznala kosovsku nezavisnost.

Vujanoviæ je rekao da je u stalnoj komunikaciji sa srpskim predsednikom Tadiæem i da je u funkciji ohrabrenja dobrih odnosa dveju zemalja.

Vujanoviæ smatra da Tadiæ ima konstruktivan pristup buduæim odnosima dveju zemalja i da kvalitet odnosa Srbije i Crne Gore treba da bude na nivou na koji ih obavezuju interesi graðana i ekonomija.

Prepirka Ðukanoviæ-Medojeviæ

Ðukanoviæ je juèe u parlamentu, tokom premijerskog sata, odgovarajuæi na optu¾be opozicije, rekao da lièno nema nikakvih privatnih interesa ni u Srbiji ni na Kosovu.

"Nijesam gradio strate¹ka partnerstva sa poslovnim partnerima iz Srbije, ukljuèujuæi i konzorcijum iz ©ilerove, nijesam neko ko je u svojim kolumnama crtao metu na grudima biv¹eg premijera Srbije", kazao je Ðukanoviæ, aludirajuæi na Neboj¹u Medojeviæa, predsednika Pokreta za promjene.

Naime, Medojeviæ je u vi¹e navrata, pa i u emisiji Utisak nedelje na B92, ocenio da je odluka da Crna Gora prizna nezavisnost Kosova odluka samo jednog èoveka, Ðukanoviæa, i to zbog njegovih privatnih interesa, o èemu mo¾ete èitati vi¹e u transkriptu emisije Utisak nedelje.

Milo Ðukanoviæ je na te optu¾be reagovao i pojasnio da je "©ilerova asocijacija za najveæu kriminalnu grupu na Balkanu". "Taj konzorcijum je imao svoj nedjeljnik koji se zvao Identitet, a jedan èovjek koji sada sjedi u crnogorskom parlamentu je pisao za taj list", rekao je on.

Medojeviæ je odgovorio da je taèno da je on pisao za taj list, kao ¹to je taèno da je Ðukanoviæ tim kriminalcima izdavao crnogorske liène karte.

On je Ðukanoviæu predlo¾io da na Javnom servisu ukrste argumente i da premijer odredi du¾inu trajanja emisije. “Ja neæu pobjeæi od Vas, kao ¹to vi bje¾ite od mene”, rekao je lider PzP-a, prenose Vijesti.

Opozicija nastavlja zajednièko delovanje


Crnogorska parlamentarna opozicija saop¹tila je da æe i dalje zajednièki istrajavati na ispunjenju zahteva, povodom odluke Vlade Crne Gore da prizna nezavisnost Kosova.

Predstavnici Srpske liste (SL), Pokreta za promene (PZP), Socijalistièke narodne partije (SNP), Narodne stranke (NS) i Demokratske srpske stranke (DSS) najavili su da æe nastaviti da insistiraju na referendumu o vladinoj odluci da prizna Kosovo ili vanrednim izborima.

Za Demokratsku partiju socijalista, s druge strane, nije prihvatljiv nijedan zahtev opozicije, saop¹tio je politièki direktor te stranke Predrag Sekuliæ.

Sekuliæ je naglasio da crnogorska vlada ima puni kapacitet da odluèuje o pitanjima koja se tièu unutra¹nje i spoljne politike.

On je rekao da je opozicioni miting do¾iveo potpuni fijasko i da to ne treba da èudi s obzirom na to da je veoma te¹ko, kako je rekao, biti politièki voða u situaciji kada nema nikoda "da vas vodi i prati".

b92