Zenske greske

Started by Bred, 21-09-2008, 15:17:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dirigent

Quote from: zerocool on 22-09-2008, 13:30:00
Nije problem ko ce da kuva,pere pegla, pa bar sada takve stvari moze neko drugi da radi, samo treba imati kesa za to. Veci problem je sto smo mi postale dzangrizave i cmizdrave za sve zivo jer je to jedini nacin da se osecamo kao nezniji pol. Nismo mi amazonke, vec su oni postali kilavi, naravno cast izuzecima, ali dajte, pa ovi kilavci sa zenskim frizurama i slicnim stvarima, pa toga nije bilo pre. Sto je najveca fora, nista se drugo nije promenilo, samo su postali kilavi.
Ne slazem se za amazonke.
      A zasto smo mi `postali kilavi` kako ti kazes , ako je do toga? 

     Pa bas zato sto su se zene emancipovale i teze da postanu Amazonke i trpaju se u muske poslove.
     To sto vi zelite da se izjednacite sa muskarcima , ne znaci da mi zelimo da se izjednacimo sa zenama.
      I recite mi da li biste uzeli za muza coveka sa zavrsenom osnovnom skolom koji ima sto zanata u pet prstiju i zna sve po kuci da popravlja i odrzava , ili nekog DrmrPR ambicioznog i perspektivnog trtmrt...
     
      Vas izbor je kljuc potencijalno problema ili resenja.

      sto se mene tice zena koja koja za kucu ne mari , moze da me preskoci.

KaBoom

Au, dirigentu, zapu¹io si im usta jednim postom! Ja se tu trudim da ih ubedim, al se nedaju be¹tije. :K2: Ajde ¾enice, reply ako smete...

Quote from: dirigent link=topic=15109.msg226024#msg226024 date=1222851304
sto se mene tice zena koja koja za kucu ne mari , moze da me preskoci.
/quote]

O tome ja prièam! :wink:

bibi

Isto moze i zena da kaze za muskarca,koji ne mari za kucu. :wink:

Sto se mene licno tice,ja cu uvek biti za kompromis u svakom pogledu. :)):

frckica-j

Ko je bre rekao da jedna emancipovana ¾ena ne mari za kuæu???? Niko, koliko ja znam. Sve smo navele to da MARIMO za kuæu, ali to ne znaèi da mi apsolutno sve radimo, dok vi doðete i dobijete sve na gotovo, a poslije toga u kafanu. A ne, to ne mo¾e. Neka norrmalna raspodjela poslova je ono o èemu se ovdje govori, a ne da bilo ko od supru¾nika radi sve a drugo da ne radi ni¹ta. Eto, u tome je stvar.

dirigent

Slazem sa za raspodelu poslova. Ali cinjenica je da je muskarac `lovac` a zena kucu pazi - jos od praistorije.
       Mozemo malo to korigovati danas da ne bude tako drasticno , ali je jako los primer koji se na TV i filmovima daje - vecito o zenama-barakudama koje vode advokatske kancelarije , policajke koje biju zle momke i kung -fu tipove , preko serija tipa Vil-grejs sa nekim poluzenama i polumuskarcima(gejevima) ili pak seks i grad sa cetiri besprizorne kurvestije.
        To je slika zene 21. veka koja se lansira... Nijedna od pobrojanih zena ne pripada modelu zene koja bi zelela (trpela) muskarca pored sebe , a kamoli stvarala dom i porodicu. A narod se prima na vrednosti koje im mediji serviraju.
         Prema tome kad se goori o emancipovanosti , ne sme dom i porodica biti kolateralna steta necije emanipacije.

bibi

Slazem se,ali ne znaci da cela zenska populacija na ovim prostorima gleda te serije i pronalazi sebe u tim likovima,iako se one emituju.Evo ja,licno,nisam gledala nijednu od navedenih serija,a ni slicne.Ali ima nas raznih...... :cvet

mirror-girl

Boze boze,gde vi odoste  :>:

frckica-j

Dirigent, sex i grad su gledale sve ili veæina ¾ena, ali to ne znaèi da je ta serija bilo kome normalnom bila uzor. Niti sanjam o tome da bijem mu¹karca ili bilo koga drugog. Ali sa druge strane, mi vi¹e nismo kao na¹e majke i bake da moramo sva¹ta da trpimo samo zato ¹to smo ¾ene. Ne moramo, i neæemo. Nema vi¹e toga: udaj se ¹to prije, bolje za bilo koga nego da ostane¹ usjedilica, i poslije æuti, trpi i gutaj. Rodi djecu i odgoji ih i to ti je jedina svrha u ¾ivotu. A sa druge strane, vi mu¹karci da mo¾ete apsolutno sve smo zato ¹to ste mu¹karci. E, pa ne mo¾e...

Bred

Tako je kovrdzo!
Zene se emancipovale.
I treba.
:wink: :cvet

frckica-j


mirror-girl

Zato su zenske greske danas manje!...ili i trebale biti...

dirigent

Quote from: frckica-j on 06-10-2008, 15:03:39
Ne moramo, i neæemo. Nema vi¹e toga: udaj se ¹to prije, bolje za bilo koga nego da ostane¹ usjedilica, i poslije æuti, trpi i gutaj. Rodi djecu i odgoji ih i to ti je jedina svrha u ¾ivotu. A sa druge strane, vi mu¹karci da mo¾ete apsolutno sve smo zato ¹to ste mu¹karci. E, pa ne mo¾e...

      Nema frke frkice , imam ja gomilu drugarica moje godiste neudatih i bez decka , lepe , ambiciozne pametne... Bas ko za mene stvorene - ali sta ce mi to?

      Imam devojku sad ce da napuni 20 i super mi je sa njom , a vec smo dugo u vezi i sigurno ce biti nesto ozbiljno.
      Za zene je ako mene pitas bolje da se udaju mladje , odgoje decu pa se emancipuju u kasnim 30-tim i nadalje...
       Imas pravo , muskarcima se moze , ali to im je dato bioloski , a ne nekim dekretom o `nademancipaciji`. Pri tom ne znaci da zena ne moze naci srecu prilagodhjavajuci se tome.

sunchica

@ dirigenta: Da tvoja devojka, poseduje sve ono sto poseduje i u sta si se zaljubio kod nje, ali da je 10 godina starija, ne bi bio sa njom???

dirigent

bio bi , ali je ne bi zenio.  :wink:
   Bila bi mi ljubavnica mozda. Ali da ne skrecem u off. Naravno ko sto ima muskaraca koji rezonuju slicno meni ima i onih koji rezonuju drugacije , pa srecom za svakog ce se nesto naci.

     

malena

Ej dirigent nije uredu da kao sad nama muskarcima je tako dato... Pa da mi smo zene i treba sve da tripmo i radimo...  :F :F E pa ne moze... Ja zelim porodicu kao i svaka normalna devojka... Ali taj stav pa ja sam musko sve mi se moze me izludjuje i kad tad se pojavi kod svakog muskarca i to me izludjuje... :F :F  I posle neke veze u kojoj sam prosla svasta sam besna i isfrustrirana,jer se na kraju zavrsilo pa ja sam musko moze mi se... AAA da meni tj. kao nama devojkama kuca bioloski sat... Ej dosta s tim,to samo jos vise nabija nama devojkama kompleks... I ako ga ja nemam,ali hocu da radim i ujedno da imam svoju porodicu a ne da budem u situaciji da zavisim od necije dobre volje da mi da 200 din i to ako je dobre volje,i da on radi sta se njemu cefne jer ako ne radis i samo cuvas decu bas se to desi... E pa dragi moji ja zelim da budem samostalna,ali i zelim porodicu naravno,ali ne da trpim necije svinjarije po svaku cenu samo da bih se reklo e nisi usedelica udala si se rodi decu i trpi ceo zivot... A pa ne ne..