Apoteke koje treba izbegavati

Started by dadaf, 26-09-2008, 19:03:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

#45
Ni biro vise nije siguran ...
:face:

Kad se setim kod kakvih sam sve budala ja isao na razgovor ... roman bih mogao napisati.

Tako su me zvali sa birou, sve srecni da mi jave kako su mi nasli posao i da se javim ipak na razgovor tad i tad, tu i tu ...

Kad sam otisao, srcka kad me nije strefila, ta tzv kancelarija je zapravo neki podrum, taj "direktor" je sedeo u razvaljenoj stolici sa rupama u dzemperu i zakrpama na laktovima a ta njegova "firma" se bavi distribucijom medicinskog radioaktivnog materijala, kako je sam definisao ...

:face:

Tako da pocinjem da verujem da ko god pocne da trazi farmaceute preko biroa - znaci da ni na jedan drugi nacin nije uspeo a to je onda vec i za zabrinuti se. Vecina oglasa preko biroa su fake oglasi, posto ih uglavnom raspisuje drzavne firme i skole koje su u obavezi da negde objave konkurs a 99% tih konkursa je namesteno i mesto vec nekom obecano.

Sto se tice infostudovih oglasa, i oni su mi sumnjivi. :)
Koliko sam mogao da ispratim, sustinski je vazno sto pre se javiti na oglas posto firme kontaktiraju kandidate cim procitaju CV (i ako im on odgovara ofc) bez obzira sto pise da rok za prijavu istice za mesec dana, recimo.
Nije fer ali tako to funkcionise.
Ako oni odmah nadju nekog ko im odgovara, fakticki znaci da je postavljen oglas lazan u izvesnom smislu, posto njima radnika vise ne treba.

:wink:


Bred

#46
Trenutno izbegavati apoteke Pharmacia Sy posto su u totalnom raspadu, radnicima kasne plate prilicno dugo i to cak i dinarski deo, onaj na ruke pitanje je kad ce i dobiti, 50tak ljudi ih je do sad napustilo/dalo/dobilo otkaz, ne dobijaju robu itd.

U slicnom stanju je i njihova veleprodaja Unihemkom.

Sumnjam da ce da se izvuku. :wink:

crazy ball

Za Lait farm sam cula da ih treba izbegavati...a za Patriu govorim iz licnog iskustva...na prvu loptu su im uslovi ok, ali su losi ljudi tako da nikako!!! Platu u stvari ne znas ni kad ni koliku ces da dobijes, ja sam za svaku morala da se natezem, rad se ne ceni ni malo, muljaju iz aviona se vidi, godisnji mozda dobijete, slobodan dan teeeesko, a pri tom vas neko non stop j... u zdrav mozak...ako date otkaz pozdravite se sa poslednjom platom, necete je videti, a mozda cete se pomuciti i knjizicu dok ne ugledate ponovo...lageri im se uopste ne slazu, a to ce hteti vama kao sefu apoteke da nakaleme  :djavo Oni su preuzeli Diapharm apoteke, a nacula sam da hoce i PharmaciaSy da preuzmu. Iskreno ne znam na koju foru kad je i kod njih raspad sistema...sve mi to lici na neko zestoko pranje para...sve u svemu ne mogu vam opisati koliko sam bila srecna kad sam dala otkaz!!!! I nije mi bilo zao ni plate ni nicega, samo kad sam se resila bede. Na svakih par meseci im ljudi daju otkaze, zbog toga stalno daju otkaze...
Mozda i nije dobro za mene da ih ovako javno popljujem, ali iskreno ne zelim nikome da ima posla sa njima, jer su LOSI LJUDI...

Bred

Ma sta ima ti da ispastas, kao da ce znati ko si a toliko farmaceuta ima ...
Ne brini. :wink:

Kamo srece da je vise solidarnih kolega koji bi napisali svoja iskustva u trazenju posla ali i ovde dolaze do izrazaja klasicna farmaceutska sebicnost i nezainteresovanost a ja vise nemam nameru da bilo koga teram na bilo sta.

Ako sami ne ukapirate da i nakon faxa treba medjusobno da se pomazemo razmenom iskustva, ja tu vise nista ne mogu. I necu.

:wink:
:D

maki

#49
Pharmacia Sy je bankrotirala,kao i Dijafarm..Apoteka SUnce na Mirijevu,vlasnica na prvom razgovoru divna,u stvari za izbegavanje u siiiiirooookom luku..Apoteke Ivancic,Galen,Igor,Prima,Zizni i mnoge druge rade na crno,kome smeta sa etickog aspekta (meni smeta)..
Ako sam dobro shvatila,zbog licence ne bi trebalo da se ima pauza u radu,jer cim se opet zaposlis,moras da placas neke pare(8hiljada ili tako nesto)
Nisam se osetila prozvala na predhodnom postu (da se zna) :p

Bred

Da, za Sunce sam cuo.

Prima je isto katastrofa, stazeri im rade sami u smenama, cak i nocnim, Ivancic - drskost, bahatost, nefer i neprofesionalno ponasanje, za Zizni nisam ni cuo, a Galen mi nikad nije delovao nesto "sigurno". :wink:

crazy ball

Svakome ko nije iz BG bih iskreno savetovala da se vrati u svoj grad i zaposli u drzavnoj. U manjim sredinama su ljudi mnoooogo normalnijii i gaje se zdraviji medjuljudski odnosi. Plata ok, a BG je lako dostizan za vikend i druzenje :)
Da neko ovo ne protumaci pogresno- ni ja nisam iz BG, radila sam u svom gradu, a u BG sam se vratila na jedan odredjeni period zbog nekih planova za buducnost, medjutim bez namere da se zadrzavam duze nego sto je potrebno...s obzirom da sam videla obe strane medalje- i rad u manjem gradu i u BG, definitivno manji grad! Brate dragi, mirno se spava i ide se sa osmehom na posao! :))

Bred

Eto, a ja bih rekao da Bg nema alternativu, sve zavisi ko sta voli ... :wink:

Sladja.sladja

Lepo je kada se iznese stav i misljenje , ali treba samo biti realan. I ja sam u Patrii i mogu da kazem da nije tako kako pises.
Poenta je biti realan. Svaki dogovor su ispostovali i trude se u ovo ludo vreme. Sefa apoteke nemaju vec odgovornog farmaceuta a za stanje u apoteci odgovaraju zaposleni sto je i normalno. Ko radi u apoteci mora biti odgovoran, nece valjda gazda da odgovara za nesto sto je zaposleni uzeo. Ugovorom se obavezao zaposleni. Problem je sto bi svi mi  da imamo platu , nikakvu odgovornost i po mogucstvu da vodimo brigu o tudjim zivotima i parama. Bez plate koliko znam nije ostao niko sem sto se odbijalo onima koji su krali. E pa ako si bila u toj grupi mozda ti zato nije odgovaralo.REALNOST i POSTEN RAD su cenjeni kod njih.Svi imaju probleme u poslovanju, prosto je takvo vreme, ali ajde da radimo zajedno kao tim, a ne da kritikujemo bez osvrtanja za sobom.
   Posto si tako veliki Farmaceut i sposobna ulozi svoje pare i otvori apoteku pa nemoj da radis za LOSE LJUDE nego za sebe. Javi kako se zove apoteka pa da ispratimo njeno napredovanje, isplacene plate i sve ostalo.

Razocaranje veliko : Skolovani ljudi bave se rekla kazala i pri tome ne govore istinu.    Zaposlena u ZU PATRIA

Bred

Jao bre, dajte malo realnosti. Patria toliko dugo trazi farmaceute da je prosto neverovatno da je eto tako, neka isfrustrirana radnica dosla ovde da bi napljuvala tako uglednu firmu. Cak su i na lakodoposla u "sivoj" zoni posto non stop objavljuju oglase.

Budimo realni - mali apotekari, mali vlasnici i male apoteke ne mogu biti dobre gazde jer i velike apoteke/sistemi jedva prezivljavaju a kamoli male. I naravno, kad svi grcaju, svaki mali gazda ce gledati da sto vise zakine radnicima da bi njima vise ostalo.

I naravno, od koga kod da odes, odmah si za njega/njih lopov, neradnik, nestrucan ....

:K


Sladja.sladja

Quote from: Bred on 10-10-2011, 14:39:45
Jao bre, dajte malo realnosti. Patria toliko dugo trazi farmaceute da je prosto neverovatno da je eto tako, neka isfrustrirana radnica dosla ovde da bi napljuvala tako uglednu firmu. Cak su i na lakodoposla u "sivoj" zoni posto non stop objavljuju oglase.

Budimo realni - mali apotekari, mali vlasnici i male apoteke ne mogu biti dobre gazde jer i velike apoteke/sistemi jedva prezivljavaju a kamoli male. I naravno, kad svi grcaju, svaki mali gazda ce gledati da sto vise zakine radnicima da bi njima vise ostalo.

I naravno, od koga kod da odes, odmah si za njega/njih lopov, neradnik, nestrucan ....

:K
:ljubav: Bar nesto realno. Svi grcaju, ali svi.
I ja kolko znam da nisu svi lopovi i nestrucni, vec samo stvarno lopovi. Ali nemoze sve da se gleda sa svog stanovista. Kod mojih vlasnika i oni koji su otisli a ok su, vrata su uvek otvorena, ali izgleda da ljudi vole da eksperimentisu i naravno traze bolje. Samo je sve gore i sve manje plate, pa i za farmaceute.
"Siva" zona znaci besplatan oglas. Samo mala informacija.

Nisu svi lopovi , ni jedna ni druga strana. Ja mogu samo o radnickoj strani da pricam, i imala bih mnogo stosta da kazem :1 , nekad me je sramota sta se sve radi i sto visi nivo skole :streber:,sve je gore , a trebalo bi da je obrnuto. Jos uvek je sto prostije to bolje. :~

Patria

Vau! Pa da li se to neko javio iz vrha Patrie??? Mozda se vi i ne zovete Sladja? Mozda se zovete Olja?

Treba li, mozda, da ostavimo spisak koliko ljudi u Patrii trenutno nije primilo platu?

Koleginice "Sladjo" ako ste skolovani lako cete razumeti recenicu koja kaze: prljav obraz se tesko pere!

P.S.
"Razocaranje veliko : Skolovani ljudi bave se rekla kazala i pri tome ne govore istinu.    Zaposlena u ZU PATRIA"
Lepo je kada neko sam sebe okarakterise sopstvenom recenicom... Zar je ovo Vas nivo?

crnooka

Samo neko iz centrale Patrije, vlasnik Novak Kusljevic, njegova porodica Neda, Mira ili neko od sefova moze da brani Patriju, koja se odbraniti ne moze. Ljudi su tamo radili vise nego odgovorno, ljudi koji su dali otkaz sobzirom da je plata kasnila vise od 2 meseca, nisu dobili ono sto im sleduje, svako ko je otisao odande otisao je bez jedne ili dve plate. Oni se prema svom kadru ophode krajnje odvratno i bezobrazno. Niko odande ne ide odande ljudi BEZE. Racun im je u blokadi oko mesec dana od kako su kupili Dijafarm, oni su i dalje radili i izvlacili ono malo lagera sto je ostalo u apotekama, a sada su se dosetili kako da se rese dugovanja, proglasili su stecaj i otvaraju firmu pod drugim nazivom, cim saznamo naziv firme objavicemo da zna struka, da zaobidjete njihove apoteke jer ono sto smo mi tamo prosli ni jedan farmaceut ne zasluzuje.  :shock2:

vilenjak

Partija, ili kako god da ce se zvati njihova nova firma je definitivno nesto sto treba izbeci. Ono sto sigurno znam kao bivsi radnik iste, je da plate kasne, da je deo preko racuna smesno mali i da niko ko je otisao nije dobio poslednju platu a veliki broj nas ni poslednje dve. Zato mi je prosto neverovatno da se neko usudio da sve te ljude koji su ostavljeni bez svojih zaradenih plata etiketira kao lopove.
Ono sto je meni smetalo dok sam bila tamo je krajnje nepostovanje radnika, totalna neorganizovanost i nedostatak robe. Desavalo se da nemamo apsolutno nijedan antihistaminik u apoteci, ili recimo nista protiv bolova. Tesko da se u takvoj situaciji neko moze osecati kao farmaceut.
Pri tome na svako pitanje upuceno vrhu firme (Kad ce plata? Kada cemo dobiti robu? Ako Vi nemate odgovor koga da pitamo?... ) dobijes isti odgovor :" Ne znam!".

zzzvrcak

Ovo sto Sladja.sladja pise nema veze sa zivotom